Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 órás ápolás fórum

24 órás ápolás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
59. mallow (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:41

Aha, ezt nem követtem, bár most nagyon gyorsan emelkednek a kenyérárak. Én sem fehér kenyeret eszek, és ami fél éve még 300 körül volt, az mostmár 5-600. Úgyhogy én is a kenyérsütést fontolgatom, bár sok kedvem nincs hozzá, de ha így haladunk, akkor muszáj lesz. És ez csak a kenyér. Mi lesz még itt...

Nem fogunk az általad említett pénzből kijönni már az alapjkaja hamarosan.

58. Cicamica3 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:39
Értelek,köszi.Minden nap főzök,mert a fiaim gyakran vannak Home Officeban.
57. Channa* (válaszként erre: 52. - _Berry_)
2022. márc. 31. 23:37
Így!
56. Channa* (válaszként erre: 51. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:36

Pontosan!


Most, hogy a minimálbér 200 eFt lett, a barátnőmnek dobtak a fizetésére nettó 50 ezret. Most már 220 ezer lett a nettója!

Persze, a fia is dolgozik most már lassan 1 éve folyamatosan, így már nem 170 ezerből élnek, hanem kicsit több, mint 450 ezerből.


Egyébként annyira nem j a fiataloknak. Nem szeretik a 25 év alattiakat alkalmazni sehol.

A barátnőm fia is akkor tudott elhelyezkedni, amikor elmúlt 25, addig néhány hónap után (próbaidőn belül) mindig elküldték. Ráadásul olyan helyekről, amihez semmi tudás nem kellett. Most ő is bankban dolgozik...

55. Cicamica3 (válaszként erre: 47. - Cicamica3)
2022. márc. 31. 23:36
Lidl: 0,25 -ös 600 Ft,Aldi: 0,20-as 600 Ft,Spar: 0,20-as 700 Ft.Penny:0,25-ös 600 Ft,Tesco: 0,25-ös 600 Ft.
54. Channa* (válaszként erre: 50. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:33

A gluténmentes kenyerek jellemzően 250 gr-os kiszerelésben vannak és 500-800 Ft.


Én a FI helyében sütnék ilyen kenyeret, de nem adnék ennyit érte.

53. Channa* (válaszként erre: 47. - Cicamica3)
2022. márc. 31. 23:31

Ez az alap. Ebből elvileg kijövünk, de persze van, hogy túllépjük ezt az összeget, de van, hogy marad a bevásárolt húsból pl.


Mi naponta egyszer eszünk főtt ételt (én van, hogy napokig nem, de ez az én bénaságom).


A fiam ezen kívül még egyszer eszik, a férjem meg kétszer. De mi pl. simán elvagyunk tojás rántottával, szalonnával, kolbásszal. Nem vásárolunk minden nap. Jellemzően havonta egyszer bevásárolunk kb. 40-50 ezerből és innentől már csak pékárut veszünk.


Ha nem vásárolunk be, akkor hétvégente 15 ezer, ami elég a következő hétre is.


Persze, ez csak az otthoni kaja, ha valakinek épp olyanja van, akkor lehet, hogy eszik valami mást is. A fiúk időnként szoktak, én nem.

2022. márc. 31. 23:31
Gondolkozzatok már, hogy mennyi kisnyugdíjas van, akik már régen éhen haltak volna, ha mondjuk kettőjüknek bejön 170 ezer és ebből nem tudnának megélni. Persze, nyilván nem lesz luxus élet, nem lesz mozi, belföldi/külföldi nyaralás, heti könyv vagy ruhavásárlás, kocsi, és amikor élelmiszert vásárolnak, akkor sem mondjuk az 1200 Ft-os padlizsánból vagy az 1500 Ft-os kaliforniai paprikából vesznek 1-2 kilót. Ezek az emberek nyilván átnyálazzák hetenként a különböző akciós újságokat és ahhoz igazítják a heti étkezést. Megveszik az XXL-es csomagokat, az éppen akciós zöldséget, vagy amikor 4 helyett 6-ot adnak, a vödrös tejfölt, esetleg elmennek reggel és megveszik az előző napi akciós kenyeret stb..
51. mallow (válaszként erre: 49. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:28

Hát igen.

És amíg nem emelték meg a minimálbért, meg a gar. bérminimumot, addig még ezt az összeget sem keresték meg a közszférában dolgozók. Röhej, hogy mennyire kiszipolyozzák az emberek egy részét, és még kapaszkodnod kell az állásodba. Á... nem is mondom, mert csak felhúzom magam.

50. mallow (válaszként erre: 47. - Cicamica3)
2022. márc. 31. 23:25
Lehet, hogy átszámolta forintra? 1000 Ft-os kenyérár nálunk szerintem nincs.
49. Channa* (válaszként erre: 44. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:24

Ezt sokan nem hiszik el.

Ez van.


A barátnőm, akiről írtam, hogy 170 ezerből élt idén februárig, bankban dolgozik és nem takarítónő.

Ja, sokszor egy takarítónő többet keres;)


És igen!

Én kezdő és nem kezdő csecsemőgondozó bérekről tudok, akik diplomások, és pl. egy bölcsödei teljes meló mellett vállalnak még plusz munkát, hogy valamivel több fizetésük legyen. Pl. van olyan csecsemőgondozó ismerősöm, aki heti +20 órában H$M-ben aldónő még.

A másik hétvégére és/vagy estére gyerek felügyeletet vállal. A harmadik egy kínai piacon hétvégén dolgozik.


És még sorolhatnám.


Persze, akik nem akarják, azok ne higgyék el, hogy hogy él a legtöbb magyar dolgozó, aki nem szült 3 vagy több gyereket és nem adó és járulékmentes a fizetése.

48. mallow (válaszként erre: 45. - Cicamica3)
2022. márc. 31. 23:22

Ma a fiataloknak óriási igényeik vannak. Ők már nem helyezkednek el akármennyiért, nekik elvárásaik vannak (anélkül, hogy bármennyit letettek volna az asztalra már), mert nekik jár (?). És most megkapták még az adómentességet is.

Noormális? És kivel fogják majd megfizettetni az ezáltal kiesett állami bevételt? Hogy lesz ez? Az idősebbek fogják eltartani a fiatal felnőtteket? Ész megáll ettől a rendszertől. Ez már tényleg pofátlanság. Gondolom választási fogás, másra nem tudok tippelni, meddig lehet ezt fenntartani?

47. Cicamica3 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:16

Ételre havonta 60 eFt ? Nekem kettő felnőtt fiam van és sokkal többet költünk élelmiszerre.


Viszont a 30 eFt-ot amit ír kenyérre a FI,az sok.

46. mallow
2022. márc. 31. 23:15

Fórumnyitónak:


Én is ápoltam demens rokont. Tudom, milyen. Neked ráadásul nem a rokonod, így még nehezebb. Amit te vállalsz, az embertelen. Nem tudom, mennyit keresel ezzel a munkával, mi lenne a minimum fizetési igényed itthon. Lehet, hogy az autóról le kellene mondanod, ezt tudod vállalni? Ha tudsz nyelvet, biztosan el tudnál jobb állásban helyezkedni még itthon is.

45. Cicamica3 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 23:11
Egy kicsit túl toltad az összeget.Ma sokan élnek ennél kevesebből és nem jut hetente/ fejenként 30 eFt ételre és családosak.
44. mallow (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:08

Bizony. Ez a magyar valóság. El vagyok képedve sokszor, hogy milyen kiadásaik vannak embereknek, vajon miből fizetik, miből telik ennyi mindenre?


Ezért írtam korábban, hogy el sem tudják képzelni, hogy (ehhez képest) mennyivel kevesebből élnek emberek és kijönnek belőle. Nem mondom, hogy jól, de nem nyomorognak. Megtanulták beosztani a pénzt, és nem költik felesleges dolgokra. Luxus persze nincs, és valóban sok mindenről le kell mondani. De nem lehetetlen. És nem igénytelenségből, hanem mert annyi a fizetés. És tanult emberekről van szó.


Írtam már arról is, hogy milyen s..r egy kezdő tanár fizetése...

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:44

Igen

És ehhez kell köret is

Krumpli

Kell hagyma

Fűszerek

Olaj

Zsír

Tészta

Liszt

Bármi

Az már mindjárt dupla annyi

És ez csak ebéd

Egy főre !!!!!!!!

Hol a reggeli a vacsora ?

Esetleg kísétkezès?

42. rabankari (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:43

Hú mekkora baromságokat írsz!!!

20ezer húsra ,a maradék 30 ból meg reggeliztek?

És már elérted az 50ezret,ami elég szerinted egy hónapra!!!

41. rabankari (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:38

Már írtam,nem hasonlítható egy idősebb nyugdíjas és egy dolgozó ember össze.

Nem ugyanaz az étkezési igény, sem egyéb kiadás,mint pl. munkába járás, ruházkodás,étkezés nem oldható meg otthon ,ergo többe kerül stb.stb...Illetve a barátnődnek 220ezerből nem megy el azonnal 100ezer hitelre, így ezzel sem hasonlítható össze.

Téma részemről lezárva.

40. Channa* (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 22:33

Felnőtt és nem volt munkája sokáig.


Hihetetlen?


Ez a magyar valóság.


Nem az amiről ti beszéltek.


Amikor sulis volt a gyerek, akkor még volt családipótlék (emelt) és családi kedvezmény.;)


Ruhát nem kell állandóan vásárolni. Nekem van olyan, hogy hónapokig nem veszek semmit.

Cipőm is alig van, mert minek annyi? nem veszek minden ruhámhoz külön cipőt.


És, mint már írtam: nem 172, nem 180 ezer, hanem 170 ezer nettó.

39. Nini79 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:32
A mai világban? Ilyen húsárak mellett?? Nem hinném,hogy ezek mind 20 ezerből kijönnek.
38. Channa* (válaszként erre: 34. - Rabankari)
2022. márc. 31. 22:29

Nem. Összesen.


Szerintem meg kell tanulni beosztani a pénzt.


3-4 kg csirkemell, 4-5 kg sertéscomb, 2-3 kg csirkecomb simán meg van 20 ezerből.


Ebből pl. van olyan, hogy marad a következő hónapra is.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:29

Lehetetlen amit írsz

Nem tudjuk elhinni

Ott a jo példa amit Rabankari írt zsemlével, felvágottal

Szóval a barátnődèk ketten 180-ból mindent fizetnek

Hát hívjon már meg magához egy hétvégére, kíváncsi lennék

A kamasz gyerekének iskolai fizetni valók vannak, öltözni kell eljárni mobil,internet stb

Szóval hagyjuk

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Rabankari)
2022. márc. 31. 22:26

Szerintem engedd el

Valami fura ember lehet mert ilyen a világon nincs amit leír

Azt sem fogja fel hogy GM kenyér 1000ft/25deka ami 6 szelet de szerinte akkor is sok kenyeret eszek

Végülis két napi reggeli vacsorára sem elég de ő tudja jobban...

35. Channa* (válaszként erre: 33. - Rabankari)
2022. márc. 31. 22:24

Nem, nem tudom. Már nagyon régen nem jár oviba a gyerekem;)


Pedig nyugodtan képzeld el!


Sok nyugdijanak a 100 ezret sem éri el a havi nyugdíja.


Sok embert a munkáltató, jellemzően a magyar vállalkozók 2-6 órára jelentenek be és nem kapják meg a minimálbért sem.

A minimálbér bruttó 200 ezer, ami nettó 133 ezer.

A legtöbben ennyit keresnek, azaz ebből kell megélniük.


Mi megtehetnénk, de így sem költünk túl sokat kajára. Nem mekizünk és társaik, pizzát sem rendelünk, stb. Főzünk itthon, illetve itthonról viszünk kaját a melóba.


A barátnőm a 170 felét költötte az állandóa kiadásokra, mint rezsi, stb., a többit beosztotta.


Idén kapott kicsitt nagyobb emelést, így már 220 ezret keres.

És ciki vagy nem ciki, nem segédmunkás;)

34. rabankari (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:21

Fejenként 50-60 ezret?

Ha reggel valaki megeszik 2 zsemlét, felvágottal,vajjal,zöldség nélkül,már 400 Ft.

Ez 3 főre napi 1200. És ez csak a reggeli.Ha vacsorára is ugyanez akkor már napi 2400 Ft-nal járunk.

30 napra már 72000

És még nincs ebéd stb.....

33. rabankari (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. márc. 31. 22:16

Azt tudtad,hogy az ovikban (suliban nem tudom),ahol az egy főre jutó nettó jövedelem nem éri el a 172000-et(nettó minimálbér 130 %-át) ingyenes az étkezés,nem kell fizetni a szülőnek?

Ez a 172000 egy főre van,nem tudom elképzelni 2 felnőtt ember ebből hogyan vegetál....

32. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 22:14

Hát nem tudom....


Nálunk fél kg kenyér 2 napra tuti, hogy elég.

Nem csak kenyeret eszünk.

31. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 22:12

Nem. Egyébként nekem is elég lenne;)


Ugye az én kis családom belőlem és 2 100 kg-os pasiból áll.


Kajára nem költünk többet 50-60 ezernél havonta, sőt!


Az egyéb baromságokra megy el sok.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Rabankari)
2022. márc. 31. 22:12

Én sem tudom elhinni.a mai világban ahol egy kg kenyér 500ft.

És fejenként 30 ezerből maximum a heti étkezés van nem pedig havi , főleg ha mondjuk egy iskolás gyerek vagy egy fizikai munkát végző férfi

Na annak tényleg heti szinten 30 a kaja

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook