Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 órás ápolás fórum

24 órás ápolás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
89. aszparagusz (válaszként erre: 84. - Tumbo2)
2022. ápr. 1. 16:23
Napi 2000 Ft fejenként? Mert az teljesen hihető.
88. rabankari (válaszként erre: 83. - Birebora)
2022. ápr. 1. 16:19

Ennyiből sehogy..

Csak egyszerűbb volt megint megbélyegezni valakit,hogy nem jól osztja be a pénzt és ehhez

ezt hozta példának,hogy bezzeg ő ennyiből is és ráadásul ez a magyar valóság...100ezer bért kap sok magyar.

Ezt onnan,hogy az ő nénikéjének 100ezer a nyugdíja,meg a barátnő 170ezerből élt a fiával egy ideig.Azt nem tudjuk meddig ,mert ez nemsokára 220ezer lett majd 500valahányezer.Szóval sok olyat ismer,aki 100ezerből él.

Szóval,ő ennyiből kínozza az élelmiszert és esetleg, ha hozzáírnánk a kb.40-50ezer rezsit,már alá is támasztotta,hogy 100ezerből meglehet élni, hogy nem nyomorogsz😃

Mi meg nem tudunk takarékoskodni!!!

87. Channa* (válaszként erre: 85. - Rabankari)
2022. ápr. 1. 16:17
Halat, kacsát, marhát ritkán veszek.
2022. ápr. 1. 16:09

Én csak hüledezve olvasok itt, és le sem merem írni, hogy én egy hónapban mennyit költök kajára.

De biztosan én csinálok valamit rosszul.

85. rabankari (válaszként erre: 83. - Birebora)
2022. ápr. 1. 16:05

Már írta.

20ezerért csirkemell,sertéscomb,csirkecomb.

Halat,borjút,pulykát,libát nem.

A maradék napi 1000 ftból 3an reggeliznek,vacsoráznak, veszi meg a húshoz valókat,köreteket,fűszereket,zöldségeket,gyümölcsöket,zsiradékotstb...

Gondolom,még süt is ebből...

84. tumbo2 (válaszként erre: 82. - Aszparagusz)
2022. ápr. 1. 16:02
általában ezer forintot költöttem,most a dupláját.
83. birebora (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. ápr. 1. 15:58

Hogy csinálod? Mit esztek és mit nem? Komolyan kérdezem. Ebben mi van benne? Vagy mi nincs?

Kiváncsivá tettél:)

82. aszparagusz (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. ápr. 1. 15:49

60 ezer havonta, az napi 2000 Ft. Egy főre alig több, mint 600 Ft jut. Ebből reggeli, ebéd, vacsora, tea, kávé.

Hogy csinálod?

Én ma voltam a heti bevásárlásomon a Lidl-ben és dobtam egy hátast. A sajtok kb 20 %-kal lettek drágábbak a múlt hetihez képest.

81. aszparagusz (válaszként erre: 68. - Hattori)
2022. ápr. 1. 15:37
Az, hogy valaki jól beszél egy nyelvet, nem jelenti azt, hogy tanítani is tudja.
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Globus)
2022. ápr. 1. 12:10
Próbáltam egy párszor sütni,inkább elengedtem mert rettentő lett .
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Rabankari)
2022. ápr. 1. 11:47

Köszönöm !

De igen, Ausztriába is mennék,pont ma írt rám egy hölgy és küldött telefonszámot.

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Kannanana)
2022. ápr. 1. 11:35

Igen, egyszerűen vagyonokat kell mindenre költeni 😞

Borzasztó!

Ezt tényleg csak az érti aki benne van vagy esetleg meg akarja érteni !!

77. rabankari (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 11:22

Megkérdezem, amit tegnap írtam.

A kolléganő férje, egy magyarországi képviseleten keresztül került ki Golzow nevű településre.Azt mondja ,nehéz fizikai munka,férfiaknak való.

Ha mégis érdekelnek a részletek ,írj privát.Elküldöm a magyarorszagi kapcsolattartó adatait.

A másik ami még eszembe jutott Ausztria.Ott is rengeteg magyar dolgozik idősgondozóként...Ott próbálkoztál?Vagy mindenképpen csak Németország jöhet szóba?A végzettséged micsoda?

76. kannanana (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 10:26
Nekem is van lisztérzékeny a családomban, igazad van. Aki nincs benne, az nem tudja, hogy még fűszerből is csak a legdrágább jó a keresztszennyeződés miatt, elképzelni nem tudják, hogy mivel jár ez.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Hattori)
2022. ápr. 1. 09:58
Igen,tudok németül,régen jártak is hozzám korrepetálás miatt.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Ms_Daisy)
2022. ápr. 1. 09:58

Igen, eleve ha emberek között lennék az mindjárt más lenne.

Próbálok gondolkodni mit hogyan.

Köszönöm a sok hasznos tanácsot.

73. Channa* (válaszként erre: 72. - Rabankari)
2022. ápr. 1. 09:38

Nem, nem ezt próbáljuk elmondani, csak azt, hogy nem lehetetlen.

Sajnos ez van itthon.


FI-nek el kell döntenie, hogy mit választ.

Továbbra is ezt a munkát végzi és esetleg rámegy az egészsége,

Haza jön, bevállalja a magyar valóságot és tud így élni.


Első esetben a munkára megy az egészsége

A második esetben, max. anyagilag kell kicsit brusztolnia, de egészséges maradhat mind fizikailag, mind lelkileg.


Ez az ő döntése.


Egyébként pl. a 200 ezer a legrosszabb forgatókönyv, mert ugye lehet többet is keresni, ha olyan munkát tud vállalni. Illetve a tanulás, ha beáldoz némi időt...

72. rabankari (válaszként erre: 44. - Mallow)
2022. ápr. 1. 09:13

Mindenki tudja milyen szomorú q magyar valóság..

De ne próbáld meg kérlek megmagyarazni, hogy 100 ezer ft-ból ef, dolgozó ember nem nyomorog...

Mert itt ez az alap eset,FI esete,csak egy kicsit már elkanyarodtatok,hogy mindenki milyen jól beosztja a semmi fizetését és csak a FI helikopter és szórja el mindenféle kenyérre, amiből amúgy is sokat eszik....

71. Channa* (válaszként erre: 66. - Bellabi)
2022. ápr. 1. 06:50

Igen, ez pl. egy jó terv, amit meg lehetne valósítani.


Nyelvet nem is kell tanulnia, mert ha minden igaz, akkor beszél németül.


Akiket említettem, 1 kisfiúra vigyáznak. Főleg hétvégente, amivel 80 ezret megkeres a rendes fizetése mellett.

70. globus (válaszként erre: 63. - Mallow)
2022. ápr. 1. 06:37
Gluténmentes kenyér kilója 3000 fölött van többnyire, és nem hobbi diéta... sokan sütnek otthon, így olcsóbb lehet valamelyest, de ahhoz meg idő kell. Az eredmény kétséges, próbálj sütni sikér nélkül, keményítőből...
2022. ápr. 1. 05:54
És ha kint mást dolgoznál nem ápolnál? Más lenne a hangulatod ha társaságban dolgoznál
68. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 00:43
Akkor jol tudhatsz nemetul,tanitsal!
67. bellabi (válaszként erre: 66. - Bellabi)
2022. ápr. 1. 00:37

Még valami: egy karriertanácsadó egyik mondása, hogy az emberek túlbecsülik, hova tudnak eljutni egy év alatt, és alulbecsülik, hova 5 év alatt.


Szóval legyen perspektíva. És ha lesz cél, ami felé haladsz, a nehéz is elviselhetőbb lesz.

2022. ápr. 1. 00:27

Fórumnyitó!


Bennem felmerült egy-két kérdés. Nem kell itt válaszolnod rájuk, ha nem akarsz, csak gondolkodom.


Hány éves vagy? Fiatal? Középkorú? Van családod? Barátaid? Hobbid? Van esély társra, akivel majd együtt könnyebben boldogultok?


Mennyit keresel így? Arra a 3 hétre, amíg kint vagy, állják a költségeidet? Tudsz félretenni?


Arra gondolok, hogy itthon akkor keresel keveset, ha nincs végzettséged / speciális tudásod, vagy olyan végzettséged van, amit nem fizetnek meg. Pl ápolónő vagy, vagy pedagógus.


Szóval a megoldás szerintem összegyűjteni egy kis pénzt, és tanulni valamit, ami piacképes. Kérdés, mit tudsz, mi érdekel. Jó a kézügyességed? Tanulnál manikűrösnek? Ha ők felépítenek egy ügyfélkört, brutál jól keresnek, ha ügyesek és kedvesek. De rengeteg szakma jól fizet, ha kitanulod. Ha tudsz és szeretsz vezetni pl, kamionosként jóval többet kereshetsz az átlagnál. Vagy ha megtanulsz egy - két nyelvet, jó nyelvtudással szinte spec tudás nélkül vesznek fel pl call centerbe. Az is idegölő, de legalább már nem 24 órás. Ha van egy pici affinitásod, rengeteg informatikai gyorstalpaló van, gyakran állásgaranciával. Ezeknél is több a kezdő fizu kezdő 200 nettónál, de ha még nem is sokkal, egy-két év alatt szépen emelkedik. Könyvelőt, bérszámfejtőt is szinte keresnek mindig, és ők sem keresnek rosszul. Ez egy közép- hosszabb távú stratégia lehet. A lényeg, hogy találd ki, mi az, amihez van affinitásod és még fizet is, és ahogy van egy kis megtakarításod, vágj bele. Sok online tanfolyam saját tempós, azokat akár a szabad 3 hetekben is végezheted.


Ami rövid távon segíthet, az az ügyfélváltás. Lehet, hogy a Te gondozottaddal nehéz, de sokan szorulnak úgy ápolásra, hogy megőrzik a kedvességüket, vidám természetüket. Lehet, egy könnyebb természetű gondozottal könnyebb lenne Neked is.


A mésik, ami még határterület, és nem gondozás, de hasonló, az a háztartási segítés. A bébiszitterek, takarítók ma már nem rossz órabérekkel dolgoznak, legalábbis miután felépítettek egy ügyfélkört és jól végzik a dolgikat. Gyerekek kevésbé szívják le az embert lelkileg, mint a betegek.

65. Ági0830 (válaszként erre: 63. - Mallow)
2022. ápr. 1. 00:10

Írtam, hogy nem eszek sok kenyeret. Felvágom szeletekre, lefagyasztom, az nekem kitart 4 napig. Napi 100 Ft kenyérre az nem sok. Ha veszek kiflit, akkor 2 darab többe kerül.

A Lipóti pékségben veszem ezt, pityókás vekni a neve. De a pityókás kenyér is nagyon finom, az egy kilós, és az is 700 Ft körül van. Az Aldiban szoktuk venni azt a kerek cipót még, az is 400 vagy 450 g és 300 valahány Forint. Szóval annak is 700 körül van kilója. De az frissen finom, aztán másnap már nem annyira. Amit még először írtam, még másnap meg harmadnap is finom, akkor is, ha nem fagyasztom le.

64. mallow (válaszként erre: 62. - Channa*)
2022. márc. 31. 23:56
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez nem egy átmeneti állapot, hanem ez egyre rosszabb lesz, és nem látom, mitől fordulna vissza :(.
63. mallow (válaszként erre: 60. - Ági0830)
2022. márc. 31. 23:53

Ha megteheted... vegyél 1000-ért. Fél kilót ennyiért? Bocs, de hol lehet ennyiért kapni és mit tud? Nem rosszindulatból, csak érdekel.

Persze lehet, hogy nemsokára el jutunk erre az árszintre a sima kenyereknél is.

62. Channa* (válaszként erre: 59. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:51

Hát nem!

Remélem egyszer lefelé is mennek majd az árak, mert így nem tudom mi lesz a kis pénzűekkel és még azt sem, hogy azokkal, akik eddig jól keresőnek számítottak...

61. mallow (válaszként erre: 59. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:50

Bocs, gyorsan írtam: nem fog kijönni már ennyiből az alapkaja hamarosan.


És igen, sokszor az akciósra csap rá az ember, nem kell bújni az újságot, csak szemfülesnek kell lenni. Elég sűrűn akcióznak, olyankor szerzem be az alapvető dolgokat, elég sokat lehet ezzel spórolni. Zöldséget piacról. Az áruházakban drágán kapsz egyre rosszabb minőségű termékeket. Ijesztően rossz minőséget. Néha elképedek, hogy mit képesek még lenyomni az ember torkán. Rohadt, penészes cuccokat raknak ki, mégcsak nem is leértékelve.


Na jó messzire mentünk a fórum témájától. Nem irigylem az indítót a havi 100 ezres törlesztővel. Lehet, hogy amikor felvette, még nem volt ilyen magas, csak hát ugye ismerjük pl. a svájci frank alapú hitel történetét.

60. Ági0830 (válaszként erre: 50. - Mallow)
2022. márc. 31. 23:44

Írta, hogy gluténmentes kenyeret eszik. És az drágább.

Különben pedig én is majdnem 1000 Ft-os kenyeret veszek sokszor. 450 g és 420 Ft. Azért, mert ez ízlik. Mivel nem eszem sok kenyeret, ezért nem érzem drágának. Ha itthon vannak a fiaim, akkor már hamarabb elfogy, és ekkor nem is feltétlenül azt a kenyeret veszem, mert nekik meg másik ízlik. Az valamivel (de nem sokkal) olcsóbb.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook