Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 éves egyetemista vagyok, 1 évem van vissza a suliból. Véedekezés mellett becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tegyek! :( fórum

21 éves egyetemista vagyok, 1 évem van vissza a suliból. Véedekezés mellett becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tegyek! :( (beszélgetős fórum)


65. tavaszilány (válaszként erre: 60. - 138bf7d641)
2009. máj. 2. 15:12

Szia!

Átérzem az életedet, de azt hiszem, nem hasonlítható össze Nikiével, mert ök szeretik egymást, nem menekült el otthonról ebbe a kapcsolatba, tervezték a közös jövőt, a közös gyereket, csak hamarabb érkezik. Azért ez lényeges különbség sztem.

64. 274c9996b8 (válaszként erre: 58. - 95897bc429)
2009. máj. 2. 15:12
Itt arrol van szo , hogy mindannyiak akik ide irunk a sajat velemenyunket irjuk meg az adott temaban ! Nem pedig azt ami a Te szamodra a megfelelö ! Szoval ha a tovabbiakban a forum temajahoz igazodnal , ahelett hogy az en irasaimba kötözködsz ! /elöre is köszönöm./
63. a37c163b90 (válaszként erre: 59. - Da5a93d992)
2009. máj. 2. 15:10
Párom édesapja már nem él,anyósom támogatna minket,bárhogyan is döntünk.Segíteni pl.a baba körül nem tudna,mert 345 km a távolság közöttünk :(
62. a37c163b90 (válaszként erre: 52. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:09

Olyan is van,aki az egész diplomáját (3-5 év)baba mellett csinálja meg,szerintem ehhez képest 1 év nem lehetetlen,és persze nem agyből azután,hogy hazaengedtek a kórházból.

Az anyagiak szerintem is sokat számítanak,mert olyan nincs,hogy azt mondom a gyerekemnek,hogy sajnálom,ma nincs vacsi,mert nincs pénz,meg ilyesmi.

61. 274c9996b8 (válaszként erre: 48. - 95897bc429)
2009. máj. 2. 15:09
A gyerekeim remelhetöleg "nem" azert szeretnek mert arra szamitanak hogy 50-eves korukig elfogom öket tartani ? ! /ez meg viccnek is rossz volna !/
60. 138bf7d641 (válaszként erre: 1. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:07

Nem irigyellek, de te legalább még dönthetsz okosan is, nem úgy, mint én. Elmesélem a történetem, hátha leszűrsz belőle valami okosságot. :)

18 évesen férjhez mentem az első pasihoz, aki az utamba akadt, mert anyámmal rossz volt a kapcsolatom, és csak ezt a módját láttam meg annak, hogy elkerüljek otthonról. Kb egy fél év múlva az élet úgy hozta, hogy férjestül kénytelen voltam visszaköltözni anyámhoz. Akkor kezdett bennem érlelődni, hogy hülyeséget csináltam. Egy-két hónap múlva elhatároztam, hogy elválok, mert nem szerettem a férjemet. Be is lett adva a bíróságra a válás, de közben fél éves szünetet tartottam a fogamzásgátlóval, épp novemberben kellett volna elkezdenem szedni, de elfeledkeztem róla. Gondoltam majd decemberben. Csakhogy amíg a férjem nem költözött el, addig voltunk egyszer együtt, és hoppsz, már meg is volt a baj. Decemberben már nem kellett fogamzásgátlóra költenem. Amikor gyanítottam, hogy terhes vagyok, vettem egy tesztet. Amit akkor éreztem, azt nem is tudom leírni. Borzasztóan elkeseredtem, hogy így alakult, és folyton az járt a fejemben, miért pont most, és mit tegyek. Nem hallgattam a jó tanácsokra, hogy vetessem el, ne szüljek ilyen helyzetben gyereket. Megtartottam, mert abban a pillanatban azt éreztem, nincs jogom elvenni az életét, ha már felelőtlen voltam. Kibékültünk a férjemmel, megszületett a fiam, utána 3 évvel még egy fiam. És rá egy évre meg elváltunk. Most itt vagyok 26 éves, két fiam van, a nagyobbik közben epilepsziás lett, és sok gond van vele. Hála az égnek nem vagyok egyedül, mert közben megtaláltam életem szerelmét, aki elfogadott a fiaimmal együtt, de akaratlanul is arra gondolok, hogy ha akkor nem tartom meg a babát, akkor elváltam volna korábban, és akkor talán most a szerelmemtől lenne gyermekem, és nem egy érdekházasságból. Igen, megbántam az akkori döntésem. Ne értsd félre, nagyon szeretem a gyerekeimet, és nem adnám oda őket semmiért, és meg is teszek mindent értük, meg hogy jó anya legyek, de ha visszaforgathatnám az időt, ezzel az ésszel, és tapasztalattal, akkor mindent egész másként csinálnék. Nem tartottam volna meg. Most ő beteg, epilepsziás, amit biztos hogy a válás okozta trauma hozott elő belőle. És amikor rosszul van, arra gondolok, hogy az én hibám ami vele történt.

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy ne tartsd meg, mert nem vagytok olyan helyzetben. Ne gondold, hogy azzal teszel jót a gyermekednek, ha világra hozod. Én is ezt hittem, és tessék. Ha nincsenek meg a körülmények, nem szabad gyereket vállalni, mert te vagy a felelős az életéért, és ha nem jól alakulnak a dolgok, nem csak a saját életedet teszed tönkre, hanem az övét is. Biztos vagyok benne, hogy nagyon fájna a lelked, ha elvetetnéd, de gondolj arra, hogy így csak neked fáj, de ha megtartod, akkor a gyereked is szenvedni fog, ha utcára kerültök, vagy nem tudjátok etetni... szülői segítség nélkül...

Szóval talán kegyetlennek hangzik amit írtam, de a helyedben én nem tartanám meg. Még nagyon fiatal vagy, van még időtök később babát vállalni, amikor már rendben lesztek. Lesz lakásotok, és biztos hátteret tudtok adni a babának. Én csak 26 éves vagyok, és látod már mennyi mindenen mentem keresztül a felelőtlen döntéseim következtében.

Persze ez a te döntésed, ez meg az én véleményem. Ha úgy érzed, hogy szeretnél még róla beszélgetni, írj priviben. Nagyon együtt érzek veled. Minden jót neked!

59. da5a93d992 (válaszként erre: 1. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:06
Lehet már vki kérdezte, nem olvastam végig a hsz.-eket. Párod családja is így áll a babatémához, mint anyukád? Ha ő mellettetek állna könnyebb helyzetben lennél...
58. 95897bc429 (válaszként erre: 52. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:06

Na ez igen rossz duma!

Mennyi de mennyi anya, sőt egyedülálló anya tanult még gyerek mellett. Többek között én is!

2009. máj. 2. 15:06

szia Niki...


én is 21 évessen szültem a nagylányomat,albérletben laktunk,és hidd el,nem volt semmink nekünk sem...aztán elváltam 7 év után,összekerültem a mostani párommal,elég nehezen élünk mi is,neki is döglődik a munkahely,adósság adósság hátán,én is kismama vagyok,a 28.hétben vagyunk,nem terveztük,de ő élni akar,és mi hagytuk...sok mindent kaptunk a családtól,de sok mindent meg kellene vennünk is még,majd meglessz minden,az én anyukám pedig,segiteni nem nagyon tud,de maximálissan támogatott abban,hogy megtartsuk az ő kisunokáját...


hogy mit tennék a helyedben???én megtartanám,halasztanék a suliban,és majd meglátod,hogy anyud lessz a legboldogabb nagymami a földön,amikor majd a karjaiban fogja tartani az ő pici unokáját...:)

56. a37c163b90 (válaszként erre: 47. - Tafonta)
2009. máj. 2. 15:05

Anyósom sokkal jobban fogadta a hírt,mint anya.Ő azt mondta,ha megtartjuk akkor is támogat,ha nem,akkor is megért,hiszen ez a mi döntésünk.

Én is gondoltam rá,hogy a megszakítás menne rá a vizsgáimra,amúgyis depis alkat vagyok,na de egy ilyentől,ááá :(

55. tavaszilány (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:05

Solyom!

Szted mi az a minimum???????

54. tafonta (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:05
Könnyű neked ilyen messziről! Teremtsd meg te az anyagi biztonságodat a nulláról Magyarországon!!
2009. máj. 2. 15:04

Nekem vna egy ismerősőm, aki el akarta veteni a babáját, mert 1 évvel azelőtt halt emg a nagylánya rákban, és még nem érezte magát felkészültnek egy újabb gyerekre.

De meggondolta magát, és mindig elmondja mikor találkozunk, hogy soha nem bocátotta meg volna magának ha elvetei a kislányát.

52. 274c9996b8 (válaszként erre: 43. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:04
Velemenyem szerint az anyagiak nagyon fontossak ! Nagyon , nagyon sokmindent elronthatnak.Ne is beszeljunk rola hogy , hogy tanulnal ? 1-baba 24-oras munka !
51. Dite
2009. máj. 2. 15:04
Én Klarika5 hozzászólásával értek egyet az abortusszal kapcsolatban. Én 18 évesen szültem meg a fiamat. Amit a mai napig nem bántam meg. Pedig nálunk is volt tiltakozás anyám részéről. De meg enyhült a szíve a fiam láttán. A fel nevelése nem volt könnyű mert idő közben elváltam. Anyu csak ritkán tudott besegíteni. De ennek ellenére megérte. A mai napig is az életemet adnám neki, pedig már 23 éves. Akár hogy is fogsz dönteni a pároddal az a megoldás lesz a jó.
50. a37c163b90 (válaszként erre: 41. - E1e9ab571d)
2009. máj. 2. 15:02
Én is ettől tartok :(
2009. máj. 2. 15:02

Hát, nagyon nehéz helyzetben vagy.

Én is 18-19 évesen nagyon vágytam egy gyermekre. De aztán, ahogy okosodtam, rájöttem, hogy túl fiatal vagyok még hozzá. És nekem sem volt semmim.

Bár hogy is döntessz. Egyik sem lesz könnyű. Mert az abortuszt egy életre nem fogod elfelejteni, ha meg vállaljátok, nagyon sok segítségre lesz szükséged. Mert, nagyon nem könnyű a helyzetetek. :(

Mi van a párod szüleivel? Ők mit szólnának hozzá. Hátha tőlük kapnál segítséget.

Írtad, hogy a párod szeretné, de ha Te még nem, akkor az számít elsősorban. Tudom,hogy ez most elég durván hangzik, de "csak" azért, mert Ő szeretné, nem szabad megszülni. Én azt mondom, hallgass a szívedre, mert ha az ember a józan eszével gondolkodna, soha nem lenne gyereke. :)

48. 95897bc429 (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:02

Remélem ezt a gyereekid és unokáid is olvassák!

És mikor anyák napján egyik sme néz feléd akkor lesz min elgondolkoznod!


Én azt tudom, hogy 2 lányom van, de míg élek mindig számíthatnka rám, akkor is ha nekme kell nélkülöznöm!

2009. máj. 2. 15:02

Szia Niki!

Az én tanácsom az, hogy ha mindketten akarjátok a babát, akkor szüld meg! Nem anyukádnak szülöd, hanem magadnak és a párodnak! Egy gyerek még nem a világ! Viszont ha elvetetnéd, akkor sem biztos, hogy be tudnád fejezni a sulit! Mi van, ha annyira letörne amit tennél, hogy emiatt képtelen lennél tanulni?

Másik: mi a helyzet anyósodékkal? Ők mit szólnak mindehhez? Talán ha anyukád nem is, esetleg anyóso segíthet nektek! Vagy egyéb rokon.

Én szurkolok a babának! :)

46. 223cf40dc0 (válaszként erre: 42. - Netty13)
2009. máj. 2. 15:00
vagy nem mutatja ki a tesz mert még korai, vagy ciszta ... ha meg kell jönnie, úgy is megjön, ha meg idegesít, menj orvoshoz :))) valószínűleg többet tud majd mondani
2009. máj. 2. 14:59
Úgy látom, biztos vagy a párodban és szeretnéd nagyon ezt a picurkát, hát legyetek boldogok, imádjátok egymást és a csöppséget is, az anyagiak meg majd alakulnak...anyukád is megenyhül majd, egy picibabának ki tud ellenállni? :)) Csak bátran...
44. e1e9ab571d (válaszként erre: 41. - E1e9ab571d)
2009. máj. 2. 14:59
De az én vagyok. A döntés rajtatok múlik.
43. a37c163b90 (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 14:59
Már régóta nem tart el,nem ingyen lakunk nála! Csupán rosszul esett,hogy míg bátyám lányát ő nevelte 4 évig,mi nem maradhatnánk itt a picurral egy évet sem...
2009. máj. 2. 14:58

Na csajok,valami ötlet?késik egy hetet,fáj a hasam,hányingerem van éskettö negatív teszt.

Valami ötlet?

41. e1e9ab571d (válaszként erre: 9. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 14:58
Szia, én nekem egy ismerősömnek volt fiatalon tabi mellett egy terhessége, és elvetette a babát. Évekkel később találkoztam vele, akkor újra terhes volt, megint tabi mellett, akkor már megtartotta a babát. 17 évesen is azzal a férfivel volt, akihez hozzáment feleségül. Nagyon szomorúan mondta nekem anno a második terhessége előtt, hogy bántja az abortusz, mindig szomorú lesz, ha kisgyereket lát. Egy élet, aki a Ti szerelmetekből született csupán azért nem nőhet fel, mert rossz időben fogant. Én megtartanám, akármennyi anyagi áldozatba is kerülne, azért, mert lelkileg képtelen lennék feldolgozni az abortuszt.
40. gabcsi8080 (válaszként erre: 29. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 14:57
Akkor nyugodj meg, aludj rá pár napot és gondoljátok át együtt. :)
39. a37c163b90 (válaszként erre: 34. - Megryan)
2009. máj. 2. 14:57
Én is rettegek attól,ha nem tartanám meg,és műtétnél valamit elcsesznek,soha többé nem kapnám vissza a babám,na azt a büdös életbe nem bocsátanám meg magamnak!
2009. máj. 2. 14:56
Az internetes oldalakon (akár itt is, vagy vatera, teszvesz,babaszoba) olcsón be lehet szerezni a kezdő babakelengyét, szerintem nincs abban semmi ha az ember nem tud újonnan venni, én sem tudtam.
37. 274c9996b8 (válaszként erre: 18. - Lamoni)
2009. máj. 2. 14:56

Szia !

A szulöi hivatashoz az nem tartozik hogy , felnötteket tartsanak el , s mi több meg vallaljak az unoka eltartasat is !

Mielött az ember csaladot alapit , meg kell termteni azt a minimumot ami szugseges mindehhez, szerintem.

36. a37c163b90 (válaszként erre: 31. - 95897bc429)
2009. máj. 2. 14:56
Ez valóban így van sajnos.Nekem munkám sincs,és páromnál is előszeretettel küldik el az embereket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook