Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 tavaszi babák fórum

2023 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1605. gomboc7
2023. okt. 31. 19:47
Mi csak az agyhártyagyulladás ellenieket adatjuk be. 2 Bexerot és egy Neisvacot kapott már.
1604. Tory22
2023. okt. 31. 18:01

Nekünk is kaotikusak az éjjelek, 2-3 óránként kelünk. Ha éppen valami baja van, akkor meg óránként. Úgy érzem, soha nem alszok már egy jót 😂


Mi mindent beadatunk neki a kötelezőkön kívül is, agyhártyagyulladás elleniből a Nimenrixet adattuk be, és majd kérjük a Bexserot is.

1603. Torika93
2023. okt. 31. 14:05
Ti melyik oltasokat adatjatok be a babatoknak? Kotelezok mellett az ajanlattakbol mindegyiket?
1602. Torika93
2023. okt. 29. 17:45

7 hónaposak múltunk

9460 gram es 71 cm

Az alvások éjjel szinten borzalmasak.. van mikor elcsipjuk es akkor alszik 3 orat egy huzamba 😅

De amugy ket orankent felkel (van hogy csak ot percre cici es megy vissza kisagyba)

Fogzás van minden mennyisegbe. Nem igazan engedi megnezni a fogai de negyet latok plusz ahogy kenem be neki erzem hogy még jön neki..

nagyon vigyori baba. :) ugye mi használtunk tápszert is cici mellett de amiota hozzataplálás van tápszert nem kér :) napkozbe csak babakocsiba tudom altatni :/

Ringatas nem opcio :) nem szereti :) ( anyos meg annal inkabb erolteti.. mikor vigyazz ra kulon megkerem ne ringassa.. ne ugy altassa el.. majd buszken vigyorogva meseli elringatta)

Elerte azt hogy nem vigyazzhat ra :)

1601. HDiana90
2023. okt. 23. 18:23

Vivi 14én volt 6 hós és 66 cm 7,5 kg. Az éjszakák.. 0-8 ébredés, sose tudjuk mit hoz az éjjel.

Viszont nappal jókat alszik.

1600. gomboc7
2023. okt. 21. 23:13

Reménykedni mindig lehet, hátha nálatok bejön. 😀

Az én kisfiam mostmár 8,5 hónapos, de az alvás katasztrófa...

Már elaltatni sem könnyű. És óránként ébred sajnos, vagy sűrűbben. Nem tudom, hol lett elrontva és micsoda.

Ha mellettem alszik, akkor jól alszik, egyébként borzalmasan.

1599. Tory22
2023. okt. 19. 11:08
Sziasztok :) Mi ma voltunk 5 hós státuszon, 7630 gramm 66 cm 🥰 Sajnos mi nagyon rosszul alszunk, éppen hogy elhagytuk a hasfájós időszakot, jött a 3 hós növekedési, a 4 hós alvásregresszió, jobb napokon 3 óránként kelünk, rosszabbakon, amiből több van, akkor 1,5-2 óránként. Sajnos bukós baba is volt (most egyelőre stagnál). Reménykedem, hogy alvásügyileg előbb-utöbb majdcsak jobb lesz. Amúgy mosolygós baba, egyre ügyesebb. Egyelőre csak hasra fordul, a bukásában ez is szerepet játszott szerintem. Hason pörög, játszik mind2 lábával 😍
1598. ssueB
2023. okt. 19. 07:22

Sziasztok :)


Kamilla hétfőn volt 3 hónapos, 61cm és közel 6kiló.

Kb 6 hetes kora óta az éjszakát átalussza, napközben szinte végig ébren van, csak 20-30 perceket szunyókál.

Kis vigyorgombóc, kedden megkapta a fülbevalóját is.

Én fizikailag nem vagyok jól, még mindig fájnak a csontok, ahogy próbáltak kézzel és eszközökkel tágítani, nem tudom, mikor lesz minden a régi...

1597. HDiana90
2023. szept. 24. 17:54
Vivike 14-én lett 5 hónapos. Dagika, 64 cm és 7 kg kereken :D rengeteget mosolyog, hangjával játszik. Forog, tolat is. Foga egyelőre nincs. Hozzátáplálást 2 hete kezdtük, sütőtök, krumpli és répa van bevezetve. Nagyon nagyon szeret enni. Ha kapja az előkét már felvirul teljesen, akármilyen is nyűgös volt. 😄
1596. Tory22
2023. szept. 17. 12:32

Mi újra elkezdtünk hasfájósak lenni, 25-én tölti Alíz a 4 hónapot. 1 hete kezdtem újra sima tejet inni a kávéhoz, valószínű még nem tetszik neki...azonkívül forog jobb és bal oldalra hátról hasra, hasról hátra még nem próbálta, nem tudja még. Nem fog még ügyesen, sokszor a játék előtt/mellett a két kezét teszi össze, nem mindig sikerül neki ráfogni a játékra, de ha a kezébe adom, akkor ügyesen megfogja segítséggel, meg a szájához is veszi. Dumálás, sikongatás nagyon megy már neki :) Hason szépen elvan, akár 15-20 percet is,szeret hason lenni. Nem jó alvó sajnos, 2 óránként kel, sokszor éjszaka is (jobb napokon éjjel 4 órát alszik), nappal kb 3x20 percet. Úgyhogy küzdünk, küzdünk :D


Fogyás tekintetében és 8-10 hét elteltével visszanyertem a terhesség előtti versenysúlyomat, hasam is laposka, de szét van nyílva a hasizom, szóval azért látszik, hogy nem tartja azt a részt semmi, van kis pukli :) sajnos ennek a fogyásnak az is az oka, hogy 2 óra alvással vagyok és keveset tudok enni is. De a tej érdekében igyekszem nagyon az evés-ivás-pihenés szentháromságra odafigyelni, a pihenés sajnos 10-ből 1 esetben sikerül. Remélem majd jobb lesz az alvás része, ha majd nagyobb lesz :)

1595. Mermancs
2023. szept. 17. 08:46

Mi most kezdtük a hozzataplalast, 5 és fél hónaposan, már van két fogacskája is és hamarosan jön a harmadik is 😅

Én egy kis püré kostolgatassal/ nyalogatassal kezdem... répa, tök. Tetszenek neki az ízek:)


Nem unatkozunk, de a két nagyobbik (4 és 5 eves) szívesen segít amiben tud :)


Ki hogy áll a fogyassal? Lement már "minden"? :D

1594. MissKam (válaszként erre: 1582. - Plankton’94)
2023. szept. 16. 13:38
Ugyanígy voltam! Terhesen csak azért mostam hajat, "mert már csak kéne". Most meg 3-4 nap alatt tiszta zsír (mondjuk terhesség előtt is). Nekem olyan 2,5 hónapos korára kezdett el hullani, és még tart. 😬
1593. MissKam
2023. szept. 16. 13:35

Sziasztok!


Fú, Bori pár nap múlva 5 hónapos! 😮 Nagyon kis vidám baba, már látszik, hogy személyiség, akaratos is tud lenni. 😁 Nem rég kezdett el forogni - hátról hasra, de hasról hátra is sikerült, csak mindig elfelejti, hogy azt is tudja. 😂 Nagyon édes hangja van, a sikongatós korszak is nemrég volt. Meg 4 hónaposan kezdte el célzottan megfogni közepén, két kézzel a dolgokat, és a szájába venni. Nagyon ügyes! 🥰 Igazából a védőnői státuszban korrigálatlanul is tud több aktuális dolgot, de korrigált korát nézve meg mindent tud. Tehát mostanra tudja a "4 hónapos" dolgokat. De hát emiatt amúgy sem kell aggódnom, mert a babák sem óraművek. 😂


Én is egész jól vagyok. Cukorterhelésre még nem mentem el, mert nem tudom itthon hagyni (úgyhogy férjemmel kéne menni, hogy hozza a babát, sétáljon vele 😆). Ugye kizárólag szopizik, üveget, ha nem muszáj, nem is adnék neki, nehogy aztán megzavarja. Napközben nem mindig tudom lerakni, sokat van szopipárnán, ölben. Illetve már sokat van persze a földön is. Míg 2 hónaposan napi 2x volt el a földön 15 percre, addig most már napközben sokat van földön, 3-5x alszik, sokszor ölben, cicin, mert ha lerakom, felébred. 😅 A háztartás... hát hagyjuk is. 😂

Hál istennek hamar regenerálódtam. Ja, a gyerek 2 hónapos korában kezdődött egy ínhüvelygyulladás, az akkori 4,1 kilójával. Emiatt alagút szindrómás tüneteim voltak. 😅 Most már jóval enyhébbek egy kis itthoni terápiára.


Már kezdtem a hozzátáplálásnak utána nézni. 6 hónapos kor után szeretném kezdeni, lehetőleg bevárni az érési jeleket. Hát izgalmas lesz, nem vagyok egy konyhatündér. 😂


Ti hogy álltok hozzátáplálással? Pürével kezdtek, esetleg BLW-vel (igény szerinti darabos)? 😊

1592. Torika93
2023. szept. 13. 21:36

Sziasztok :)

Naa kivel mi a helyzet? Hogy vannak a tavaszi babak?:)

1591. HDiana90 (válaszként erre: 1590. - SsueB)
2023. júl. 24. 22:55
Eszembe jutott mikor 2. babám fél órán múlott, hogy ne a mentőben szülessen meg, szerintem nem árt, ha képben vannak :D
1590. ssueB (válaszként erre: 1589. - HDiana90)
2023. júl. 24. 09:21
Oh, pedig nekik aztán az igazán nem természetes közegük :D
1589. HDiana90 (válaszként erre: 1588. - SsueB)
2023. júl. 23. 15:40

Gratulálok! :)

Nekem mentőtiszt hallgatókhoz volt szerencsém a szülőszobán, dehát csak egy oktatókórház :D

1588. ssueB
2023. júl. 22. 19:07

Babázunk, igen :)


Vasárnap 40+6-nál nst rendben, uh-n kiderült, hogy elfogyott a magzatvíz, azonnal felküldtek szülőszobára, ahol a délelőtt folyamán 2x próbáltak 2100-as méhszájértéknél (!!!!!) burkot repeszteni, sikertelenül.

Du 2-kor kötöttek oxyt, azonnal 2 perces fájások lettek, 1615kor 5ujjnyi és burokrepesztés, 10 perc múlva tolófájás, 20 perc múlva gyerek :D


A vicc az, hogy eü-s diákok vannak éppen az osztályon nyári gyakorlaton, és a kislány olyan bőszen kereste a szívhangot burokrepesztés után, hogy meg sem hallotta, mikor azt mondtam ez bizony már tolófájás.... vagy lehet csak nem fogta fel mit nyefegek, de most egy életre megjegyezte :D

Szerencse hogy éppen bejött egy illetékes, aki közölte, itt bizony eltűnt minden aminek kellett, szóval lett hirtelen nagy rohangálás, meg kapkodás, de aztán 3 fájás alatt meglett a kisasszony gátvédelemmel.

1587. Tory22
2023. júl. 22. 13:00
Remélem már babázol SsueB 🥰
1586. HDiana90 (válaszként erre: 1585. - SsueB)
2023. júl. 16. 14:11
Drukkolok, hogy magától beinduljon a buli még ma. :)
1585. ssueB
2023. júl. 15. 15:48

Sziasztok!


Nagyon régen jártam erre, de bejöttek az ünnepek (rengeteget dolgoztunk), plusz az emelet felújítása szinte kész, néhány utolsó simítás van már csak hátra, és jelentem, mi még mindig egyben... hétfőre voltunk kiírva, 40+5 ma, kedd óta minden nap hazaküldenek... fájások nincsenek, méhszáj elkezdett nyílni (csütörtökön 2100 volt), de az összes orvos várakozásra int, mondván 3 spontán problémamentes szülés után minden esélyt meg kell adni ennek a babának is, főleg, mivel nst, lepény, áramlás minden rendben, szóval... én meg kivagyok teljesen, ezt a hőséget már nem viselem.


Elvileg holnap kell megbeszéljem a hétfői indítást, de hétfőig várni akarnak.


Örülök, hogy mindenki jól van, és szépen nőnek a babák :)


Hajhullás nekem az előzővel volt nagyon durva, le is vágattam a hajam rövidre, úgy nem tűnt annyira fel, hogy minden tiszta haj körülöttem.

Mellügyileg nekem nagyjából egyformák maradtak, bár nagyon odafigyeltem, hogy tényleg felváltva legyen a szopi és a fejés, ne legyen kedvenc. Balból sokkal könnyebb volt etetni, de miután rájöttünk, hogy a jobbhoz csak más irányból kell tartani (szoptatós párnát magam mellé tettem és azon feküdt mellettem), onnantól azzal sem voltak gondok.

1584. Torika93 (válaszként erre: 1580. - Plankton’94)
2023. jún. 30. 20:31

Nekem is bajom volt a testtartással :/ es most nehezit mikor sokaig fogom a 6,5 kilot :/


Nekem nem zsirosodik a hajam

Heti egyszer eleg mosnom

1583. Sz* (válaszként erre: 1582. - Plankton’94)
2023. jún. 30. 18:46
Nekem is ugyanez, előtte 3.nap már mostam. Terhesség alatt 6-7 napra volt vészes most megint 3.nap már borzalom :/
1582. Plankton’94 (válaszként erre: 1578. - Sz*)
2023. jún. 30. 16:26
Nekem nem hullik, de iszonyúan zsíros. Terhesség előtt is mosnom kellett 2-3 naponta, ami terhesség alatt szépen kitolódott 5-6 napra, de most konkrétan a 2. már szörnyű.
2023. jún. 30. 16:25
Liza 3 hónapos és majdnem 7kg. Lassan megduplázza a születési súlyát.
1580. Plankton’94 (válaszként erre: 1579. - Torika93)
2023. jún. 30. 16:22

A testtartással én is így vagyok. Ez a mai nap nagyon szar, egész nap rajtam akar lenni, most sikerült leraknom és már kivagyok, most bőgtem is egy sort.

Nekem amúgy mindig bajos volt a testtartásom, de ha most sokat cipelem a babát, akkor nagyon görnyedek, rosszul tartom magam és figyelnem kell rá.

1579. Torika93 (válaszként erre: 1578. - Sz*)
2023. jún. 30. 11:47

En mar hajat se szeretek mosni mert siras a vege.. olyan szinten hullik a hajam es kb 3 hete kezdodott

Azt hittem megussztam ezt a hajhullast es egyszercsak ugy elkezdett hullni

En amugy nem is tudom kihuzni magam ha fogom a babat

Van sulya es ha sokaig van a kezembe elfaradok … es nem tudok figyelni a testartasomra.. :(

1578. Sz*
2023. jún. 30. 11:07

Valakinek szoptatás alatt hullik vagy hullott a haja? Nekem kb.2hete kezdett ☹️

Másik a hátfájás,az meg a rossz testtartás miatt, eleinte nagyon görnyedten szoptattam, amióta fáj már próbálok rá figyelni, voltam masszázson is de nem igazán segít... nyilván a babát is hozom viszem ő sem könnyű 😏

Valaki érintett valamelyikben? Vagy bevált módszer, ötlet amelyik segít mindkét problémán!?

1577. Sz* (válaszként erre: 1575. - Tory22)
2023. jún. 29. 21:44

Na az nekem is😁

De ugyanígy jártam még az elején nálam is a bal bimbó sebes volt és 1-2 alkalommal vérzett is így bimbóvédőt használtam de 1-2 hete már anélkül megy a cicizés mert az utóbbi időben sok folyt ki alatta/mellette...nincs pazarlás 😅

Szerencsére nálam egyformák vagy ha van akkor nem látható különbség 🙂

1576. Torika93 (válaszként erre: 1575. - Tory22)
2023. jún. 29. 21:14
Nekem is rejtély 😅
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook