Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2254. LiluLilu (válaszként erre: 2252. - Docika88)
2018. jan. 27. 19:29
En pont magasdereku bugyit kajtatok..:/
2253. Bububomba (válaszként erre: 2249. - Nikkencs29)
2018. jan. 27. 18:14
Én Chicco szülés utáni betétet vettem, 30 db van egy csomagban, még vacilálok mennyit vigyek belőle. Tena eldobhatós bugyit hozzá, néhány sima bugyit, és Always éjszakai betétet.
2252. docika88 (válaszként erre: 2250. - BerZo)
2018. jan. 27. 18:06

Pont így készülök én is, mint BerZo. Találtam elég magas derekű bugyit is, majd a pocakot is tartja kicsit utána.

Tenából maxi night 7 cseppeset vettem. 12 db-os. De ennek nincs szárnya...

Alwaysből meg ultra secure nightot. Ez a legnagyobb és maxi cseppes szárnyas ebből. Ez is 12 db-os.

2251. LiluLilu (válaszként erre: 2249. - Nikkencs29)
2018. jan. 27. 14:00

En tena lady betétet kaptam 8 dbot baratnomtol mert neki 1-2db fogyott csak el.

Meg nagy always lesz nálam, 5db eldobható bugyi és 5db sima/nagyobb bugyi.

2250. BerZo
2018. jan. 27. 13:58
Èn viszek Tenàt egy csomag eldobható bugyit meg sima nagyobb bugyiból 2-3at.Viszek mèg a legnagyobb alwaysből is pàrat.Aztàn meglàtjuk...
2018. jan. 27. 13:45
Ti milyen betétet visztek szülés utánra? Néztem, hogy a tena ladynek van olyan, ami úgy néz ki mint egy pelenka, szóval bugyival egyben van. Ezt érdemesebb, vagy külön betétet és ,mellé eldobható bugyit?
2248. docika88
2018. jan. 26. 14:18

Majd úgy is a gyerek diktálja azt, hogy hason vagy oldalt vagy háton alszik-e, mert ha ordít az egyik pózban, akkor muszáj változtatni.


Lehet hogy nap közben, mikor úgy is folyton itt vagyunk mellette, akkor háton fektetem, és éjjelre meg inkább oldalra. Vagy nem tudom. Jajjj, de jó lenne, ha lenne egy szabály és minden babánál az válna be, nem?


A böfizéshez mutatott egy praktikát barátnőmnek egy másik anyuka, mert hiába ütögette a hátát és ringatta nem jött a böfi. Szinte a hasánál fektette fel a gyereket a vállára, hogy átlógjon a baba fele, és abba a pillanatban ettől a kis nyomástól a pocakjában jött is a böfi és minden rendben volt.

2247. docika88 (válaszként erre: 2243. - Bububomba)
2018. jan. 26. 14:12

Mintha csak én írtam volna, a férjem nekem is éjjel még 11kor tévézik, a laptop az íróasztallal mondjuk most átkerült a babasaroktól legtávolabbi sarokba. A tv is úgy van, hogy nem fogja a gyereket zavarni talán.

De én amúgy is szeretem ha megy a háttérbe a tv, vagy a rádió. Sokszor magától kikapcsol már, mert letelik az a pár óra, amíg nem kapcsolgatom és azt veszem észre hogy kikapcsolt a tv, mert közben jövök megyek. Csak kell a beszéd :P


Nálunk autószerelő műhely van, meg egy bolt, úgyhogy a légkulcs hangja nyáron majd biztos felkelti a gyereket néha.

Meg most is a földszinti konyhában szól a tv, anyósom ott van, de én itt fent a szobában akár némán is nézhetném a tv-ét, elég a lenti hang hozzá... :P


Majd mindenki alkalmazkodik kicsit és akkor menni fog.

2246. BerZo
2018. jan. 26. 13:39
Èn vettem egy babaöblöt.Abban fog egyelőre èjjel aludni közvetlen mellettünk.Aztàn ha nem kell èjjelente 10szer menni akkor àtmegy a saját szobàba.Szerintem nem kell nappal sötèt.Ha babakocsizunk (mire lehet menni nagyokat sètàlni úgyis kitavaszodik)akkor sem lesz sötèt pedig a kisbabàk akkor àltalàban jókat alszanak.
2245. LiluLilu (válaszként erre: 2243. - Bububomba)
2018. jan. 26. 12:46

Napközbe sztem is simán lehet egy kis zaj, h ne legyen túl kényes az alvás. Amugy nalunk is kicsi a hely ilyen szempontbol en se tudok alvásidőbe majd nagyon elvonulni.

Mi 2 kocsma közt lakunk.. szval megértelek. De legalabb szokja a zajokat.:)

2244. medvécske (válaszként erre: 2239. - Docika88)
2018. jan. 26. 12:37

Hát ez a hogy fektessük a babát elég megosztó téma.

Én is rengeteget olvastam róla, mert régen a hason fektetés volt a divat, hogy ne fulladjon meg a baba ha bukna. De a szüleim egyik közvetlen ismerősének ùgy fulladt meg a babájuk, hogy hason aludt, bukott és visszaszívta,szóóóval...hát nem tudom.

Én ettől függetlenül hason fektetős páprti voltam, de pont amikor a légzésfigyelőknek olvastam utána, több helyen is azt írták, hogy több hasonalvó baba hal meg légzésleállásba mint amennyi háton alvás közben egy estleges büfi félrenyelésbe. Azzal magyarázták, hogy nagyon kicsi a légtér a pofijuk és a matrac között így hamarabb felgyülemlik a széndioxid és könnyebben megesik baj. Persze nem azt jelenti, hogy meg is fog, csak nagyobb rá az esély. Ez sok mindentől függ pl a baba tüdőkapacitásától is. Én már nem is tudom, valaki erre esküszik valaki arra.

De én most hajlok a háton fektetés felé. Az ágya ott van közvetlenül a miénk mellett és ahogy ismerem magam légzésfigyelő ide vagy oda, folyton lesni fogom őt. Amúgy sem vagyok egy mély alvó.

Most nagy divat az oldalt fektetés de a legtöbb orvos nem ajànlja, mert nem tesz jót se a baba csípőjének se a vállának, hogy huzamosabb ideig az egyik oldala van terhelve.

2243. Bububomba (válaszként erre: 2241. - Docika88)
2018. jan. 26. 12:31

A mi szobánkban rendeztünk be babasarkot, és mivel nincs nappalink, nem is tudok nap közbeni alvásnál elvonulni, hanem itt fogok tevékenykedni. Erre gondoltam én is, hogy nappal azért kis zajokat megszokhatja, aztán este sötét, csend, nyugi...amit még kíváncsi vagyok, hogy oldunk meg. Szobában van a tv és párom EDDIG azon aludt el, én utálom, mert zavar a fény, a hang, szóval kénytelen lesz most már változtatni.


Mivel vidéken élünk, van kutyánk, főút mellett van a ház, a szomszéd pedig autókkal kereskedik, gondolhatjátok egész nap mi megy itt..

2242. LiluLilu (válaszként erre: 2239. - Docika88)
2018. jan. 26. 12:23
Enis megneztem mit kell csinalni meg majd vedono is megmutatja a proba bébin. Szval dupla biztonság lesz :)
2241. docika88 (válaszként erre: 2240. - Bububomba)
2018. jan. 26. 12:17

Igazából vannak akik ezért nem ajánlják a légzésfigyelőt, mert hogy hamis biztonságérzetet ad, mintha attól, hogy van, meg is van mentve a dolog. Pedig a lényeg, hogy tudjon az ember mit csinálni ha tényleg baj van.


Mondjuk valószínű az első napokban, hetekben folyton csak figyelnénk őket, hogy hogyan alszanak, és mit csinálnak álmukban, de valamikor nekünk is muszáj lesz aludni, nem állhatunk ott mellettük a kiságynál.


Akinél a szülői szobában lesz a kicsi, a napközbeni alváshoz besötétítetek, vagy csak félhomályt csináltok? Nálunk itt anyóséknál nincs külön nappali sajna, úgyhogy mikor alszik a gyerek nagyrészt én is itt leszek a szobában mellette, és úgy gondoltam, hogy nem fogok a full sötétbe ücsörögni, meg néma csendben, hanem napközben csak így light-osan, éjjel meg tényleg sötét és csend lesz majd.

Az elején remélhetőleg úgy is szinte egész nap alszik. Szeretném majd hozzászoktatni a zajokhoz, meg a beszédhez, neki is könnyebb lesz később elaludni. Barátnőm kisfia pl akkor aludt el a leghamarabb, ha ültünk a kis hintája mellett és beszélgettünk, ringattuk. Ha véletlen 1 percig nem beszéltünk, akkor már nyitotta is a szemét. Jó volt neki a monoton női csacsogás hangja :D :D


Főút mellett, 2 vállalkozással a háznál, kutyával, úgy is lehetetlen lenne teljesen csendben maradni.

2240. Bububomba (válaszként erre: 2239. - Docika88)
2018. jan. 26. 11:34

Tényleg szokott ilyet az én párom is horkolás közben, kimarad a légzés, mire vesz egy nagyobbat és folytatja tovább édes álmát. :D


Youtube-n néztem videókat én is, mit kell csinálni ha bejelez, és az újraélesztést is áttanulmányoztam. Remélem sosem lesz szükség ilyen tudásra, de nagyon fontos. :/

2239. docika88
2018. jan. 26. 10:44

Mi Baby Controll 200-at kaptunk. 5 éve vették sógorék, két gyereket szolgált ki. Vettem bele új elemeket. Sajnos szerintem ilyen téves riasztás bármelyiknél lehet.


Pl. a férjem és apósom is tud úgy horkolni, hogy arra kelünk, hogy horkol egyet, és nagy csend. És csend, és csend, és egyszer csak fél perc után akár felhorkantanak.Általában ha háton fekszik, akkor van ilyen. Ez is már légzéskimaradás, biztos sípolna is alattuk a légzésfigyelő... :D


Viszont nagyon mélyen is alszanak, leteszik a fenekük és már horkolnak is, a férjem nem is emlékszik arra, hogy álmodna, de elég neki 5 óra alvás, mert pihenten ébred.


Én tegnap épp megnéztem egy videót, hogy mégis mit kéne csinálni ha be is riaszt az érzékelő. Mert hiába költ valaki rá több tízezret, ha nem tudja mit kell tenni ha baj van. :/


Egy másikban meg épp azt mutatták, hogy vagy oldalt kell lerakni aludni, és kitámasztani valamivel hogy ne tudjon a hátára fordulni, vagy hasra, és a fejét elfordítani, hátha bukik még.

2238. Bububomba
2018. jan. 26. 09:56
Mi is Angelcare ac300-at vettünk, ma hozza a futár...hát kíváncsi leszek. Mikor nézelődtem, ezt találtam jónak. :/
2237. LiluLilu (válaszként erre: 2236. - BerZo)
2018. jan. 26. 07:17

A légzésfigyelők nagyon nagy részénél van ilyen.

Mi olyat vettunk amit sógórnőmék 2 gyereknél használtak 3 évig folyamatosan és azalatt kb 4-5 riasztasuk volt "tévesen"

Sokszor nem tudni téves-e vagy csak nem vette ugyanúgy a levegőt pár mp-re a pici.

Mi is olyat vettunk , ac 403 a neve.

2236. BerZo
2018. jan. 26. 07:06
Nàlunk is màr csak a falmatrica hiànyzik.Mosok vasalok.Ezeket a pici dolgokat öröm vasalni😊Tegnap voltam először NST-n.Izgultam hogy mozogjon.Mert sokszor van hogy fèl napig csend ès csak alszik a kis dràga.De rendes gyerek volt.Vègig rugdosott NST közben.Mèg meg is dicsèrtèk milyen kis fürge😊Tegnap megjött a lègzésfigyelő is amit hasznàltan vettem.Angelcare ac300.Mielőtt megvettem jókat olvastam róla.Most ràkerestem milyen èrzèkenysègűre kell àllítani.Erre mindenfèle tèves riasztàsról olvasok.Jól felhúztam magam.Hogy van ilyen????
2235. LiluLilu (válaszként erre: 2233. - Docika88)
2018. jan. 26. 06:54
Azta akk jogos h mosol. En majd jovoheten.:)
2234. fiabesca (válaszként erre: 2227. - Tothgabi80)
2018. jan. 25. 21:33

Nekem úgy rémlik, hogy én zárom a sort 29.-ével :) bár majd kiderül, hogy az apróság meddig élvezi a bentlétet :)

Mi hétfőn voltunk uh-n (30+4 hetesen) és elvileg még mindig jól fekszik...reméljük így,hogy egyre kisebb helye van, nem akar már megfordulni. Sajnos én nagyon tartok a császártól :(

2233. docika88
2018. jan. 25. 21:16
Holnap kezdem a 34.-et. :)
2232. LiluLilu (válaszként erre: 2231. - Docika88)
2018. jan. 25. 20:56

De jól haladtok.:) kisruhácskák mindenhool☺☺☺


Te hany hetes vagy?:)

2231. docika88
2018. jan. 25. 19:01

Tegnap este végre a helyére került a pelenkázó és a kiságy is, éjjeli lámpástól, pelenkás kukástól. Beleraktam a rácsvédőt a kis takarót és felkerült a baldachin is. Nekem nagyon tetszik, jól mutat a wenge ággyal a halvány hátterű bagolymintás textil.


Persze majd meg letakarom, mert már ki van mosva. De olyan jó így látni.


Ma már a 3. adag mosás megy, 2 adag már szépen be is van hajtogatva a fiókokba, pihe-puha kis manóruhák :)

Végül 40 fokon, 1200-es centrin mostam őket sima programon. Meg kímélő móddal szárítógépeztem és még melegen összehajtogattam.


Még felkerül egy polc, meg egy kis dekor a falra és kész.


Szokni kell még, hogy itt van a kiságy, még most is kicsit furcsa a gondolat, hogy nem sokára ott szuszog benne a gyerkőc :P

2230. LiluLilu (válaszként erre: 2227. - Tothgabi80)
2018. jan. 25. 18:13

Ma azt mondta a dokim h csaszar gyanus leszek. A bpd es becsult suly alapjan. De kesobb visszaterunk ra.

Multkor is ezt mondta hat kivancsi leszek.

Én a drén és katéter miatt félek pl. Meg h ne legyen szovodmeny. De nem lesz baj kibirjuk😊😊

2229. medvécske (válaszként erre: 2227. - Tothgabi80)
2018. jan. 25. 16:42
Én is 31. hétben vagyok,eredetileg március 26-ára vagyok kiírva de én is császárral fogok szülni és azt mondta a doki pár hete,hogy így 10-15 közöttre fog előrejönni az időpont. Jövőhét pénteken megyek hozzá megint, akkor már lehet, hogy konkrét időpontot kapok amivel be tudok jelentkezni a kórházba. De nálam nagy az esély, hogy a tervezett császár időpontja is előrébb jön mivel elég nagy a baba.
2228. Bububomba (válaszként erre: 2227. - Tothgabi80)
2018. jan. 25. 15:54
A katéter miatt ne aggódj! :) Nekem többször volt műtétek miatt, de meg sem érzed, hogy bent van, a kivétel is csak egy pillanatig kellemetlen.
2018. jan. 25. 14:48
Sziasztok! Hát én még dolgozom, de holnap az utolsó napom. :) Már nagyon várom! 31 hetesek vagyunk, szerintem mi vagyunk az utolsó márciusi baba a csoportban kiírás szerint. De császár lesz, így nem leszünk utolsók.Nagyjából olvastam, hogy ezek szerint mindenki rendben van. Örülök neki. A múlt héten farfekvésbe fordult, azóta nincs annyi savam. A császárnál nem a fájdalomtól félek, hanem a kellemetlenségektől (katéter stb.) . De kibírjuk. :)
2226. docika88 (válaszként erre: 2224. - Franc22)
2018. jan. 25. 12:16

Gondolom régen adtak az apukáknak sima hátul kötős műtős köpeny szerűséget. Csak rájöttek, hogy egyre több apa jön szülésre, mekkora biznisz már ez az eldobós "ruha", 1500.-at ki is fizet az ember, a pénzt meg beszedik. Legalábbis ami a kórházi folyosón van automata, abból gondolom x % az övüké marad. És még mosni sem kell őket...


Nem lehet mindenki 80 kg meg 180 cm, nem értem, hogy miért nem csináltak valami univerzálisabb fazont belőle.

2225. docika88
2018. jan. 25. 12:11

Nem. Veszprémi :)


Ma sikerült venni lepedőt, nyálkendőt, nadrágot meg bodyt, és elhoztam egy farmer ruhát is, nagyon kényelmes szerintem, szülés utánra is éppen jó lesz tavasszal. Mi lenne velünk Lidl és Aldi nélkül? :D :D

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook