Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

2018. jún. 28. 19:09

Sziasztok! Hízni kb 1-1.5 kilót híztam, de valóban az otthoni mérés és a védőnőnéé mért kilók nem egyeznek :)

Itt is első baba lesz :)

Viszont elég gyakran kell dokihoz és vérvételre járnom,mert a tsh értékem nem az igazi 😕

139. babika_ (válaszként erre: 132. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 28. 09:52
Jól nyomta akkor :D :D Mi kedden megyünk 18 hetesre. :)
138. bnusinna (válaszként erre: 135. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 28. 09:20

Nagyon szurkolok, hogy végre pont legyen az i-n. Kúráljanak ki aztán legyen antibiotikum mentes terhességed végre. 😉

Hízni én se híztam még eddig, bár az elején 2 kiló lejött,pedig sose hánytam, nem voltam rosszul. Na, az most már visszajött....de szerintem ez 4 hónap alatt így normális. Az egyik barátnőm 5 nappal fiatalabb terhes mint én és ő már a 12. hétnél 4 kg plusznál járt....mondjuk ő nagyon vékony volt, nem is ártott neki....

137. babika_ (válaszként erre: 136. - Nancsi123)
2018. jún. 28. 08:51
Rajtam is van +2 kg mérés szerint, de! A védőnői több szempontból sem pontos. Pl. mostanában székrekedésem van, mivel 11 óra felé járok hozzá, addigra van bennem kaja, folyadék.... Plusz a ruhák. Szerintem ebből bőven le lehet venni fél kilót.
136. Nancsi123 (válaszként erre: 135. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 28. 08:14

Minden kismama gyönyörű :) Amúgy én 15. hétben vagyok és már van rajtam 2 kg a védőnői mérés szerint. :D Viszont majdnem minden reggel lemérem magam és úgy meg egy kg-ot se híztam és én a reggeliben bízok jobban, mert ebéd után attól is függ, mennyi ivott/ evett az ember. :)


Mindenképpen írok, már alig várom, hogy láthassam. :)

135. szilvi é.g. (válaszként erre: 134. - Bnusinna)
2018. jún. 27. 20:08

Első baba nálunk is. +2 nem sok, de a dokim mindig mondja,h "a dundi kismamák nem sexik" :)

Ma megdicsért,h nagyon jól nézek ki, csak mondta,h nyugodtan tartsak 1-2 napos diétákat. Főleg,h a haskörméretét sikerült megmérni mielőtt elbújt és fejlettebb kicsit (ennek inkább örülök) - de mindig előrébb volt.


Nancsi123!

Holnap jelentkezz mi volt! :)

134. bnusinna (válaszként erre: 131. - Nancsi123)
2018. jún. 27. 19:32
Ja és igen, nálam első baba.😊
133. bnusinna (válaszként erre: 132. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 27. 19:16

Nekem ugyan ez volt a 12 hetesen....mondta a doki, hogy ez a gyerek már hülyének néz minket.😂😂

Gondolod a +2 kiló olyan sok lenne a 20. hétnél? Szerintem teljesen jó vagy, bár neked kell érezni...de azért csak óvatosan.😉

2018. jún. 27. 17:16

Haho! A 18-20 hetes uh-t meg kell ismételni nálunk 😂 A gyerekünk már most egy egyéniség 😂 van akarata az tuti! 😊 ugy begubózott a medencémbe a medencecsonthoz, h a lábán, karján kívül 40 perc alatt semmit nem lehetett látni 😂 lesz baj vele.

Az arca elé tette a karjait és még a térdét is felhúzta,h biztosra menjen :)

imádom :)

amúgy a pocakom már szépen kerekedik. A +2 kg-ból tervezek faragni. Csirkemell, saláta, korpovit keksz diéta és Rubint Réka pár napig :D

2018. jún. 27. 14:40

Nekem a védőnő azt a házi feladatot adta, hogy 2 hét múlva, a 16. héten kezdjem el figyelni, hogy mozog-e, mert ugye fel kell jegyezni, mikor érezted először. :) Azt mondta, hogy nem ritka, hogy valaki első terhességnél a 18-19. héten érzi először ( vagy győződik meg róla, hogy ez az volt. :D )


Azt nem is kérdeztem nektek első baba? :)

2018. jún. 25. 16:37

Örülök, hogy mindenki jól van és szépen gyarapszik 😊

A fürdős sztorihoz hozzászólva ln kérdeztem a dokit,aki azt mondta, hogy a természetes vizeket preferálja, ill az uszodát, de amig nincs nyitva a méhszáj addig minden további nélkül lehet úszkálni 😊

Én 16+4 vagyok és itt is látszódik már a gömbölyödés, bár mocorgást még nem érzek...vagy nem tudom megkülönböztetni az egyéb belső mozgástól 🤔🤔

129. babika_ (válaszként erre: 128. - Nancsi123)
2018. jún. 25. 14:48
Képzeld, én pont tegnap este szembesültem azzal, hogy a mellem nem bírja a növekedést :( Sajnos mind a kettőn, lejjebb megjelentek lila csíkok, amiből stria lesz :( Mondjuk látványosan nőttek a melleim az utóbbi időben, úgy tűnik nem bírják.... és hol van még a vége? Egyébként Hipp-es olajat vettem a Müllerben, de azt főleg hasra kenem, a melleimre nem, mert ott kipattogtam tőle. Hát ez van, el kell fogadni.
2018. jún. 25. 14:31
Elkezdtétek amúgy már kenegetni valamivel, ha igen mivel? Nekem a bio oilt ajánlották többen is. De elvileg genetika, hogy kijön-e vagy sem. Szerencsére családban senki nem maradt csíkos, remelem én sem leszek az. 😊
2018. jún. 25. 11:16
Nekem is látszik már a pocim, bár nem vagyok valami vastag, mindig is volt hasam. :D Így nem igazán feltűnő :D Én 14+3 vagyok.
126. babika_ (válaszként erre: 125. - Bnusinna)
2018. jún. 25. 09:07
Igen, határozottan gömbölyödöm. Ma vagyok pont 17 hetes, épp az előbb mondták a kolléganők, hogy ez már rendes poci :)
2018. jún. 24. 21:35

😁😁😁ezen én még nem kattogtam.

De most lázba hoztatok, akkor nekem.is kell😂😂😂😂


Másik téma: ti gömbölyödtök már? Én a heten kezdtem el....de úgy, hogy olyan ismerősök is mondják akikkel napi vagy heti kontaktban vagyok, hogy jéééé! Múlthéten még nem is látszott...ma vagyok 15+3 😊

124. szilvi é.g. (válaszként erre: 123. - Nancsi123)
2018. jún. 24. 19:09
Ne is mondd :) mi már írtunk és lebeszéltük a kismama és újszülött fotózást is :)
2018. jún. 24. 15:09
Huh, akkor szurkolok, hogy kiderüljön. Én majd csak ősszel tervezek elkezdeni vásárolni, de nem babonából, hanem mert akkor már nem szeretnék dolgozni és teljesen belevethetem magam a készülődésbe. 😃 Meg már most karácsonyi újszülött fotózásos ötleteket nézek. 😀
2018. jún. 24. 13:53
Ne is mond. 2-án megyek újra dokihoz, nagyon várom már. Remélem kiderül, hogy fiu vagy lány, mert még nem vettem neki semmit, pedig már annyira szeretnék 😍 de tudnom kell, hogy batmenes vagy superwomenes rucit vegyek neki😎
2018. jún. 24. 13:38
Már holnap megyek a háziorvoshoz, oda küldik az új labor eredményeit. Abban reménykedem kiderül pontosan miről is van szó, hogy célzottan tudjuk kezelni. Csütörtökön meg új nőgyógyász, legalább láthatom újra és meggyőződhetek róla, hogy semmi baja. 😍
120. bnusinna (válaszként erre: 119. - Nancsi123)
2018. jún. 24. 10:00
Jó igen, persze így teljesen igazad van! Reméljük csütörtökön már tudsz konkrétabbat is...
2018. jún. 24. 09:16
Nem is kérdeztem rá, csak ugye elvileg én elején már elkaptam valamit. Aztán nem kockáztatok, mert most biztos hajlamosabb vagyok rá. Ha nem lennének ezek a gondok, én is tuti fürödnék tavakban. Strandon nem, mert az a fertőzések melegágya, azt még nem állapotosan is kerülöm. 😀
2018. jún. 23. 20:04
Ezen a fürdés dolgon én is gondolkoztam, de szerintem természetes vízbe simán mehetünk, üst.meg strand inkább ne, de szerintem tavakba lehet. Nem hiszem hogy baj lenne, vagy kifejezetten orvos tiltotta meg?
2018. jún. 23. 19:59
Juhj, akkorjó aktívak vagytok csajok😊 mi idén csak a Balcsira terveztünk menni, de így, hogy fürdeni se tudok, még át kell gondolnom. 😂
2018. jún. 23. 19:40

Azt már én is úgy várom, hogy elkezdjem konkrétan érezni őt. Nekem mától már szabadságom van😊, sajnos párom még nincs itthon csak júlí 3án jön haza. De legjobb barátnőm jön 7főn egy hétig itt lesz, úgyhogy mi is csavarogni fogunk egész héten...sőt csütörtökön felnézünk volt fesztiválra is, hagy szokja babóca😃

Nekem majd 2án lesz a 16 hetes uh-m , remélem már megmutatja mi van a kis lábai között😍

2018. jún. 23. 18:22

Sziasztok!

Jó olvasni,hogy mindenkinél rendben vannak a dolgok. Nancsi123! Remélem veled is már minden rendben lesz! Mindenképp írj csütörtökön!


Mi túl vagyunk az 5 napos olasz városnézős kiruccanáson. Meleg volt, napi 15-16 km séta, de imádtuk :)

Ha nem mocorog annyit,akkor észre sem veszem,hogy várandós vagyok :) imádom minden percét és azt,hogy egyáltalán nem visel meg. Imádom ahogy mocorog és az olaszok hozzáállása...mindenhol priority-nek számítottunk,h pocakosan ne a napon álldogáljunk.


Szerdán a 20. heti genetikai vizsgálat. Várjuk nagyon.


A nemével kapcsolatban. Még csak tervben volt,de már akkor mondtuk,h tuti lányaink lesznek :)

2018. jún. 21. 14:57

Jövő hét csütörtökre kaptam időpontot. Bízom benne, hogy megbízhatóbb lesz.


Nekünk még a Janka jött szóba, nekem meg a Sára tetszik, de az Anna egy Jolly joker név, hiszen Anna örök. :D:D

2018. jún. 21. 11:54
Mikor mész a másik dokihoz?
112. bnusinna (válaszként erre: 111. - Nancsi123)
2018. jún. 21. 11:54
A párom akart nekünk is nagyon Annát, de mivel én is Anna vagyok ezért nem akartam, hogy a lányomat egy életen át kis Annának hívják vagy valami hasonló "frappánsnak".😃😃
2018. jún. 21. 11:34

Most úgy döntöttem, hogy váltok nőgyógyászt, mert szerintem nem normális, hogy hetek óta csak tömi belém az antibiotikumot és semmi kivizsgálást nem kér, csak random antibiotikumokat ír fel és múltkor azt mondta, hogy több tippje már nincs. :( Most ajánlottak egy orvost, remélem benne már megbízhatok.


Nekünk a fiú nevünk Soma, a lány nevünk Anna. :))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook