Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. máj. 12. 14:24

Sziasztok!

Kivel miújsàg?


Mi szeptemberben kezdjük az ovit.

829. Kitti0704 (válaszként erre: 828. - Marismanka)
2020. szept. 15. 11:42

Én hagyom elöször mosni aztán mondom neki,hogy anya is hadd csinálja.

Nálunk használt,de Annám meg se engedi.

2020. szept. 13. 15:05

Sziasztok,


Örülök, hogy mindenki jól van. Szilvi, kitartást az utolsó hetekre :)


Nálunk a beszéd és a szobatisztaság se áll nagyon sehogy, van kb 25-30 szava, főleg hangutánzók, de utoljára kb 1 hónapja mondott újat. Nagyjából mindent el tud mutogatni, activitizni ezekkel a szavakkal, így gondolom nem is strapálja magát.


Bili már nálunk is van, 1-2x ráült, de nem annyira izgatja. Ha bekakált azt mutatja egyből, hogy büdi, fekszik le magától a pelenkázóra, de előtte nem jelez még.


Fogakból szerencsére már csak 4 hiányzik, annak nagyon örülök :) a fogmosással küzdünk, hogy engedje mosni, mert ő akarja csinálni. Erre van esetleg valami trükkötök?

827. Kitti0704 (válaszként erre: 826. - Szilvi é.g.)
2020. aug. 18. 07:54

Szia.


Kornélom is már majdnem szobatiszta.

Néha vannak balesetek,nővére rászoktatta a wc-re.

Cukik amikor mennek egymás után.

Pár napja nagyon hisztis jön a foga.

Beszéde az egyre jobban érthető.

Néhány szavát nem értem még.😂

Nővérével sokat beszélgetnek.


El sem hiszem,hogy karàcsonykor már 2 éves lesz.🙂

826. szilvi é.g. (válaszként erre: 825. - Kitti0704)
2020. aug. 12. 17:18

Szia!


Lina már majdhogynem szobatiszta, de magáról, nem erőltettük, de ez nagyon ritka.

Én már néha nehezebben bírom a 32. hét végén, főleg egy örökmozgóval.

Le a kalappal a 3 gyerekes anyák előtt (előtted is!).

Már biztos, h nem lesz harmadik baba 😂 pedig szerettem volna, de lássuk be. Nekem ez a korlát.


Hogy vagytok?

2020. jún. 16. 16:04

Sziasztok!

Kivel mizujs?


Hétvégén felállítottuk a medencét Kornél nagyon élvezte.

Trambulinba is nagyon szeret lenni,ügyesen ugrál két lábbal,meg körbe körbe futkorászik.🤣🤣


Egyre többet beszél,nagyon sok szava van.

Már kipróbáltuk a bilit is,egy bele is pilist.👍


Szép napot.

824. szilvi é.g. (válaszként erre: 823. - Kitti0704)
2020. ápr. 25. 11:40

6. hete vagyunk itthon. Férjem is sokszor, de nem hogy egyre többetbetudnék hozni, hanem olyan, mintha három emberrel több lakna itt. Én nem értem, h lehetséges ez 😂

Mondjuk sokszor dolgoznia kell, de most mintha 2 másik gyerekem is lenne itthon vele 😂


Le a kalappal minden anyuka előtt, aki most egy 4 év körüli gyerekkel van otthon. Nekik aztán főleg van energiájuk. Csodálom a környezetemben lévőket, h tudják megoldani. Főleg ha esetleg udvar sincs.

823. Kitti0704 (válaszként erre: 822. - Szilvi é.g.)
2020. márc. 25. 08:41

Igen az első hónapok nehezek.

Egyre nehezebben 3 gyerekkel vagyok itthon,nagylánynak jön a házi neki segíteni kell,közben a kicsikkel is kell lennem,főzni is kell meg takarítani is kell ne usszon a lakás.

Nem könnyű.

Pezsgőt bontok majd ha vége lesz ennek az egésznek.


Kitartás

822. szilvi é.g. (válaszként erre: 821. - Kitti0704)
2020. márc. 25. 06:59

Én is ezzel "vigasztalom" magam, hogy az első 3 hónap lesz talán nehezebb. Lina nem fogja érteni. A pici akkor még sokat sokszor szopizik stb.

Remélem olyan jó baba lesz (habár rossz baba nincs!), mint Lina.

Arról panaszkodtamh mindig, h ő nem akarja hogy altassuk 😂 csak tegyük le. Éjjel kétszer ébredt (5 hónapos koráig) szopizott és aludt tovább.

Sajnos emiatt a helyzet miatt a férjem nem jöhet 1 vizsgálatra sem. Jövőhéten lesz a 12. heti genetikai.

Az eü kb leállt. Egy EKGt sem sikerült elintézni. A háziorvos szakrendelésre küldött, a szakrendelés megszűnt, vosszaküldtek a háziorvoshoz...tehát botrány sajnos ami van. De a legfontosabb hogy mindenki legyen jól!


Ki hogy bírja ezt az időszakot?

821. Kitti0704 (válaszként erre: 820. - Szilvi é.g.)
2020. márc. 10. 14:45

Gratulálok a picihez.

Nálunk a két pici közt 17 hónap van,az eleje nehéz volt.

De így,hogy egyre nagyobbak együtt jàtszanak.

820. szilvi é.g. (válaszként erre: 819. - Marismanka)
2020. márc. 9. 16:15

Örülök, hogy jobban vagytok. Az eüről ne is beszéljünk, de legalább tudjátok, hogy mi a probléma. Nagyon nehéz 2 hónap lehetett.


Gyereket az tud a legjobban nevelni, akinek nincs 😊 csak azt tegyétek, ami nektek jó. Tőlem kérdezik mindig, h fogod kitenni az ágyatokból? Válasz: téged nem érint ez a problémának nem nevezhető dolog, nem?

Október 9re várjuk a picit. Izgalmas és egyben kétségbe ejtő is, ha felteszem a kérdést, h "hogy fogom megoldani? 😂 de alkalmazkodunk. Menni fog. Szeptembertől heti 3 délelőtt megy családi napközibe. Sokat gondolkoztam hogy lenne jobb, de úgy látjuk, h szüksége lesz erre. Heti 3*5 óra. Aztán meglátjuk mennyire szereti. De végtelenül kedvesek.

819. marismanka (válaszként erre: 818. - Szilvi é.g.)
2020. febr. 24. 09:00

Jaj de jó,nagyon gratulálok :) <3 mikorra várjátok?


Mi most kezdünk rendbe jönni, nagyon durván kiütötte a vírus. Kiderult,hogy valoszinuleg tejfeherje erzekeny, arra elkezdtunk dietazni + verszegenyseg, vashiany (a tejfeherje felszivodasi zavart is okoz) + az eros virus + magyar egeszsegugy + sok hozzanemerto orvos...ez a 2 honap ezzel telt.


Hogy ne csak panaszkodjak...elkezdett vegtelenul cuki lenni. Olelget, puszit ad, simogat, bujik. Nekem ez nagyon hianyzott a kisbaba korbol, hogy ki tudja fejezni, hogy szeret, igy konnyebb atlendulni a hisztin.


Miota kitisztul a szervezetebol a tej (3 het szigoru dieta utan), elkezdte ataludni az ejszakat...igaz, hogy koztunk :D. Ugy csinaljuk, hogy a sajat szobajaban altatom el, hogy legyen egy kis enidonk, aztan, amikor 1-2 ora mulva eszreveszi, h nem vagyunk ott, jon at es alszunk reggelig. Anno elegge ellene voltam az egyutt alvasnak, de hat ezt is feladtuk...mint sok minden mast is, amit gyerek elott eltervezel :D

818. szilvi é.g. (válaszként erre: 815. - Marismanka)
2020. febr. 14. 16:24
Sokat nem váratott a tesó magára 🤗 az első adandó alkalommal megérkezett ❤️🥰
2020. febr. 11. 09:54

Sziasztok!

Kivel miújsàg?

Kornél gyorsan fejlődik,egyre több mindent megért,sok szava van már.

Nővéreivel veszekszik,vagy éppen odabújik melléjük és ad egy cuppanos puszit.

Éjszaka az most nem a legjobb,jön 2 fog felül,de màr alakul mert kint vannak màr.

816. szilvi é.g. (válaszként erre: 815. - Marismanka)
2020. jan. 19. 17:31

Kitartást és jobbulást!

Mi nem szerettünk volna sokat várni. Linára 2 évet kellett és oka nem volt orvosilag. Max ír,de mindegy. Remélem nem várat magára sokat 🤗

Az akarat és makacsság. Férjem mindig mondja, hogy belőled és belőlem mit gondoltál, milyen lesz? 😂 2 makacsnak nem lehet más 😂

2020. jan. 16. 15:42

Sziasztok! Buek :)

Kitti, szuper hogy elindult!

Szilvi, hát átérzem...mi belecsúsztunk egy hanyos-hasmenos virusba, ami utana rament a torkara is. Mar meggyogyult, csak meg nagyon gyenge, egesz nap cipelem (hordozast utalja). Akarata viszont 3* akkora, mutatja, hova vigyem...ha nem viszem, akkor ordit. Valoszinu a gyengeseg miatt is turelmetlenebb, de egyre nagyobb az akarata. Regen mindig mondtam, hogy de jo lesz, ha mar tudja mondani,mutatni, hogy mit akar...hat tessek :D

A szopizas most nalunk is szunetel, miota fajt a torka nem keri. Probalgatom meg neki kinalni, de en se dolok kardomba, ha ennyi volt.

Mi szerintem még 1 évet várunk a tesó projektel, nem érzem magamban az erőt, pedig tök jó, ha majdnem egyidősek. Nektek drukkolok, hogy hamar összejöjjön :)

2020. jan. 15. 20:41
Automatikus javítás ért bocsi! Tudom, hogy ha az igekötő az ige előtt áll, egybeírjuk 😂
2020. jan. 15. 20:40

Sziasztok!

Nálunk az éjszakák jobbak már. Már nem szopizik. Igazából már csak én ragaszkodtam hozzá. 13 hót túlteljesítettük.

Az alvás nappal még mindig csak 40 perc átlagban. 1.5 hetes beetetés volt 2-2.5 órával, de ennyi.

Dac korszak megkezdődött. Semmire nem hallgat. Kérjük, magyarázzuk stb. és ha olyat csinál többedjére és felemeljük a hangú k, azt hiszi játék.

Teljesen meg vagyok lőve. Ma elkezdte, h a pakolós szekrényéből műanyag edényt vesz ki, elfordítja és rááll. Persze hol máshol, mint ahol ha ne adja ég megcsúszik és a fejét vágja szét a polcba. El mondtam, magyaráztam, el vettem. Hozta azonnal a másikat. Totál tanácstalan vagyok...

De minden nehézség ellenére, semmire nem cserélném el. Elég erős jellem.

A kis tesó gondolatban megfogant. Reméljük nem várat sokat magára.

Csak legyen jobb alvó és türelmesebb 😂

2020. jan. 7. 12:02

Sziasztok!

Kinek,hogy indult az újév?

Jelentem nekünk nagyon jól.Kornélom önállóan elindult.

Segítséget se fogad el,ellöki a kezem.😊😊

Ennél jobban nem is kezdödhetett volna az év.

2019. dec. 29. 22:21

Boldog karácsonyt! 🙂


Jó rég tévedtem erre. 🙂 Annának elég gyors volt a mozgásfejlődése. Fél éves korára, ült, mászott és tárgyak mellett felállt. 10,5 hónaposan meg elindult. Már elmúlott egy éves és már szalad🙂 Most olyanoknak örülök nagyon, hogy hozza a könyvet és mutatja hol a cica, vava, stb. 🙂

Éjszakát eddig talán 2 alkalommal aludta át. Már beletörődtem. 😃 Fogzáskor volt olyan, hogy éjszaka 1,5 órát játszott, mielőtt visszaaludt. De általában csak egyszer-kétszer kel fel egy éjszaka enni. 🙂

810. Kitti0704 (válaszként erre: 809. - Marismanka)
2019. dec. 27. 12:15

Boldog karácsonyt!


Nálunk is vannak totyogások,nagyon messze nem megy.Inkább kiméri a távolsàgot hogy mennyire van,ha úgy itéli hogy messze akkor nem is megy inkább oda mászik.😁😁

Tegnapelőtt voltunk 1 évesek ugyhogy kész nagy fiam van màr.🤣

2019. dec. 24. 16:26

Boldog karácsonyt mindenkinek :)!


Kinél indult be a totyogás? Nálunk 2-3 önálló lépés volt, de nem igazán próbálkozik, kéri a kezünk, hogy vezessük :D

808. Kitti0704 (válaszként erre: 807. - Szilvi é.g.)
2019. nov. 21. 19:02
Boldog szülinapot!🎂🎂🎂
2019. nov. 20. 13:29

Látom az alvás mindenkinél kaotikus 😕

Nálunk is változatlan.

Holnap 1 éves. Hihetetlen számomra.

Jah, az első szava: NEM!

806. Kitti0704 (válaszként erre: 805. - Marismanka)
2019. nov. 13. 12:42

Alvással küzdünk,egyre később alszik el.

Felkel egyszer-kètszer,adok neki cicit aztán vissza is alszik.


Foga még egy sincs de nagyon szenvedünk tőle.😱😱😱

Védőnőtől kérdeztem ilyenkor mi van azt mondta nem làttot mèg fogatlan gyereket.🤣🤣

Nyugodjak meg majd ki jön.


Mi se indultunk el még,de a minden mellett elsétál kapaszkodva,persze előtte kiméri a távot,hogy mennyire van.🤣🤣

2019. nov. 13. 11:09

Sziasztok!


Mi 4 hete fogzástól szenvedünk, egyszerre jött neki a fölső négy. Már kint van mind, 2 nap nyugi volt, de tegnap megint nagy sírás. Nem tudom, hogy ez most még ugyanazok miatt volt, vagy beindult egy újabb.

A cica lett az első szava :)

Nem indult még el, pedig ha nem figyel oda, akkor már sokszor hosszan, kapaszkodás nélkül áll.

Még mindig távol vagyunk a jó alvástól, most megint 2-3 óránként kel. Szerencsére gyorsan visszaalszik, így nem visel meg annyira, de azért nem lenne már baj egyben 5-6 óra.

Veletek mi újság, Kitty?

2019. nov. 11. 10:24

Sziasztok!

Kivel miújság?

803. szilvi é.g. (válaszként erre: 801. - Bnusinna)
2019. okt. 6. 22:02

Túlélésre játszom. Álmában felül. Alszik, de ül.

Megtanta elég hamar, h 'csüccs'.

Nem értjük mit tehetünk még. Alvás előtt van 1.5 órás esti rutin. Mindig ugyan az.

Vacsi készítés. Addig ő apával meghallgatja/nézi a kocsi gesztenye klubb 2 számát (sokszor ugyan azt). Vacsi, etkőzés, fürdés, mese/ének közben szopizás. És hiába álmos. Ma 1:10perces szenvedés. Katasztrófa. És nem vagyok feszült, hogy átvenné. Nem haragszom. Semmi. Csak nem értem.

2019. okt. 5. 22:16

Sziasztok,

Mi a második fogával belecsúsztunk egy durva fogzásos pár napba. Iszony nyűgösség, hasmenés, 2 napi láz/hőemelkedés. A tegnapi napot konkrétan végig cicizte/aludta, mára kezd kicsit önmaga lenni. Kicsit félek, hogy mindegyik ilyen lesz :( bár az elsőt meg észre se vettem, csak mikor kibújt. Így az alvásról érdemben nem tudok nyilatkozni, hogy amúgy milyen...Most van egy kb 6 hetes intenzívebb mentális fejlődési szakaszuk + a mozgásfejlődéssel együtt többször kelnek. Okos nem tudok lenni, én már "ez is elmúlik egyszer" filozófiát követem. Kb. minden kaki időszak, nem alvás magától rendeződött, amíg tartott addig meg kb fejenállhattam, az se segített. A háztartás megvár ( mondom ezt úgy h engem is idegesít a kupi, meg h semmit nem végzek)

801. bnusinna (válaszként erre: 800. - Szilvi é.g.)
2019. szept. 30. 01:54

Szia!

Nekünk az alvás ugyan ez. Arra nem tudok mitmondani. De tényleg, a napközben és az este produkáltak is!


A nappalra annyit, hogy megoldás lehet járóka, vagy gyerek karám. Így olyan helyre nem tud menni. Az meg hogy esetleg elesik...hát ez meg ilyen. Majd ügyesednek, de emiatt szerintem nem kergetheted egész nap. Zalán is mikor elkezdett állni, volt, hogy napjában 6x koppant a buksi. Aztán ügyesebb lett, most már fenékre ül🙂 Ezt túl kell élni, ugyan úgy mint az első lépések miatti esés-kelést🙁

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook