Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 ősz-tél és a babatervezés fórum

2015 ősz-tél és a babatervezés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2015. nov. 25. 11:38

Muizé, mi újság nálad?

Én ma teszteltem egy szép negatívat... Igaz, elég korán vagyok, de muszáj volt a gyógyszer miatt. Na de majd holnapután újra próbálkozom :)


Többiek, hogy vagytok?

215. Timilight (válaszként erre: 214. - Muizé)
2015. nov. 23. 17:51

Köszi :)

Nekem a héten kiderül, sikeres volt-e a hónap :)

214. Muizé
2015. nov. 23. 17:47
Nagyon köszönöm a bátorítást, hasonló jókat kívánok én is neked!
213. Timilight (válaszként erre: 212. - Muizé)
2015. nov. 23. 14:37

Remélem nem fog megjönni neked, még ne veszítsd el a reményt.

A hőmérőzést egyébként mensi, tehát ciklus első napjától kell elkezdened, az egész ciklus alatt ugyanazzal a hőmérővel kell mérni, és ugyanabban az időben, reggel, mielőtt kikelnél az ágyból, kb. 10 percig. Én szájban, nyelv alatt mérem, van, aki hüvelyben, hát, piros napokon az nem olyan jó szerintem :) Vannak tök jó programok, ahol vezetni tudod, pl. ciklus.hu. Nem tudom, egyébként érzed-e mikor van ovud, de nekem pl. a hőm tök jól mutatja: ovu előtt visszaesik a hőm, utána pedig felmegy, és fenn is marad kb. két hétig. Vagyis jól megfigyelhető az ovu előtti és utáni hőváltozás. Van, aki hülyeségnek tartja az egész hőmérőzést, de nekem nagyon bevált!! :) Sok sikert :)

212. Muizé (válaszként erre: 211. - Timilight)
2015. nov. 23. 14:29

Köszönöm a választ! Annyit kérdeznék még, hogyha el szeretnék kezdeni hőmérőzni, mit és hogyan tegyek? Ma elkezdett fájdogálni a hasam, valószínű meg fog jönni, végtelenül szomorú is vagyok, bár még csak 2 hónapja próbálkozunk, de én azt gondoltam, ahogy elhagyjuk a védekezést, összejön a baba is. Szóval gondoltam elkezdem a hőmérőzést, esetleg néhány szót tudsz nekem írni róla?


Nagyon köszönöm!

211. Timilight (válaszként erre: 210. - Muizé)
2015. nov. 23. 10:36
Igen, azokban is van. Mondjuk én nem tervezek kismamavitamint szedni, de folsavat már régóta szedek magában, vérszegény vagyok, egyébként is kellene szednem.
210. Muizé (válaszként erre: 208. - Timilight)
2015. nov. 23. 10:33
Köszi a választ! Folsavat én is szedek, a kismamavitaminban is van, és a vasteblettában is amit szedek.
209. Timilight (válaszként erre: 206. - Bbe8e56e9e)
2015. nov. 23. 08:52
:(
208. Timilight (válaszként erre: 203. - Muizé)
2015. nov. 23. 08:52
Az inofolic a sejtekre hat, így a petesejtre is, tehát hogy jobb minőségű legyen. Én emiatt iszom. Meg folsav is van benne, az meg amúgy is kell.
2015. nov. 22. 22:17
Sajnálom:(
2015. nov. 22. 18:26
Jelentem teszt negatív!
2015. nov. 21. 07:58
Szerintetek ? Ugye írtam, hogy tisztára úgy érzem kész a baba! Most rendes ídőben megjött! De alig van valami! Van erről tapasztalatotok? Persze hallottam már olyat, hogy az első hónapokban megvolt a mensese valakinek! Lehet, hogy kellene egy tesztet készítenem ! Na meglátom!
2015. nov. 20. 11:16

Szép napot mindenkinek! Hát kitartás ez a legfontosabb! A második leányzónk 14 havi próbálkozás után sikerül! Akkor hőmérőzgettem meg ittam a palástfű és már nem tudom milyen teát!! Most nem tudom a hőmérőzést végezni, mert három műszakban dolgozom! Ma hozza a futár az ovu tesztet! Jó lenne ha nem kellene rá 14 hónapot várni! Csak egy kicsit jönne hamarabb! Meglátjuk!


Sajnálom Pannó én is így jártam most, de majd legközelebb!


Kitartás bmaya! Karácsonyra a fa alá teheted az elő UH képet is már reméljük!


Talán addigra mi meg a pozitív tesztet!

203. Muizé
2015. nov. 20. 11:07

Köszönöm szépen, én is drukkolok mindenkinek!!!


Azt meg tudod mondani az Infolic mire jó?

202. Timilight (válaszként erre: 200. - Muizé)
2015. nov. 20. 09:04

Igen, minden reggel ugyanabban az időben kell mérni. Sokan élik meg stresszként, meg macerának, nekem már csak egy rutin mozdulat. Én minden nap ugyanakkor kelek, első a hőmérőzés :)


Akkor nagyjából mindhárman ugyanakkora nem várjuk :) Izgis lesz, remélem sikerülni fog :)


Igen, lehet a beágyazódás jele, remélem hogy tényleg az!!! Nekem két terhességem volt eddig, de én ilyet még nem tapasztaltam, de mindenki máshogy reagál... Drukkolok!! :)

201. Timilight (válaszként erre: 198. - Barbie25)
2015. nov. 20. 09:02

Sajnos sosem fog kiderülni, hogy mi volt a baj. 8. héten még volt szívhang, 10.-en már nem. Volt szövettan, de az semmit sem mutatott ki. Most egy kis rásegítésként én is progi pótlást kapok, a duphastont szedem. Meg önszántamból az inofolicot kezdtem el nemrég. Emellett csak e és d vitamint szedek, mert folsav ugye van az inofolicban. Aztán majd meglátjuk.


Akkor lassan jön neked is a nemvárt. :) Remélem sikerülni fog nektek ez a hónap!!! :)

200. Muizé (válaszként erre: 190. - Timilight)
2015. nov. 20. 08:17

Köszönöm a befogadást! Őszintén nem gondokodtam még el azon, min változtassak, nekem a hőmérőzés olyan macerának tűnik. Minden nap ugyanabban az időben kell mérni, igaz?


Ami viszont furcsa, hogy keddtől rózsaszínes, barackszínű folyásom van, ez a nap a ciklus 23. napja, előtte pedig együtt voltunk a párommal 13-14-15-16-án. Olvastam, hogy a beágyazódás jele lehet ez, de én nem merek benne bízni. Bár néha szúrkál a hasam is, ilyen sem szokott lenni. Egyéb tünetem nincs. A ciklusaim átlagosan 31-33 naposak szoktak lenni, szóval 27-ére nemvárom...


Esetleg van valakinek tapasztalata ilyesmiben?


Kitartás mindenkinek, remélem hamar összejön a várt baba mindnyájunknak! :)


Szép napot!

199. Barbie25 (válaszként erre: 194. - Bmaya1986)
2015. nov. 19. 21:59
Maya,kitartás!! És nagy-nagy drukk!! :-)
198. Barbie25 (válaszként erre: 190. - Timilight)
2015. nov. 19. 21:57

Timilight, nagyon sajnálom, ami veletek történt! :-S Esetleg kiderült, hogy mi volt a baj? Hogy ne forduljon elő még egyszer... :-S


Sajnos a ciklusaim elég változatosak...

Általában nem kevesebb, mint 30 nap, gyakran 32.

Az ovum alapján most 25-re nem várom.

A pajzsmirigyem miatt kaptam L-Thiroxint (csak 12,5 mg/nap) Inofolicot és Béres Vitamint. Volt 3 hónap szelén kúra, és mostanában szedek még D vitamint.

A rákészülést már tavaly ősszel elkezdtem :-)

Most ott tartunk, hogy ha januárig nem sikerül, akkor kapok egy kis progeszteron pótlást, sajnos a luteális fázisom kicsit rövid.


Macika, én használtam az ovu tesztet, és nekem szépen muatta az ovulációt. A lényeg, hogy délután/este kell csinálni, úgy, hogy előtte kb. 2 órán át nem szabad inni és pisilni. És csak akkor számít pozitívnak, ha a teszt csík erősebb, mint a kontroll csík. Ja, és a legfontosabb :-) Az időzítés. Tehát, ha normális 28 napos ciklusod van, akkor a 9., 10. naptól kell kezdeni az LH csúcsig, ha pedig pár nappal hosszabb, akkor értelem szerűn pár nappal később kell kezdeni a tesztelést.(Nekem a 32 napos ciklusra azt mondta a doktornő, hogy elég a 16. napon elkezdeni, és amikor pozitív, akkor 12 óra múlva összebújni) :-)

197. Amika22
2015. nov. 19. 17:58
Kitartás bmaya,remélem minden rendben lesz!
196. bmaya1986 (válaszként erre: 195. - Timilight)
2015. nov. 19. 16:03
Koszonom:)
195. Timilight (válaszként erre: 194. - Bmaya1986)
2015. nov. 19. 13:59
Hú, három hét jó hosszú idő, én is végigidegeskedném az egészet, az biztos. De tuti, mire legközelebb mész, már hallod a szívecskéjét :) Kitartást!
2015. nov. 19. 13:55
Sziasztok voltam dokinal ,ki lesznek az idegeim...meg harom hétig várni kell,es ujra kontroll merthogy mi meg gyereket se tudunk csinálni papírforma szerint.;)meg csak a kezdődő Petezsak látszott az endometriumban.szovsl terminus szerint mar 7 hetes lennék de a hüvelyi UH alapján csak a terhesség gyanúja áll fent hivatalosan.azt mondta ez nem akkor történt ahogy a ciklusom mutatna...valószínűleg a szoptatas miatt máskor volt a peteeresrm.de azt mondta a doki h eleg vastag a nyálkahártya es rem rendben lesz es harom hét mulva talán szivhang is lesz ...addig meg lerágom az összes kormom ....
193. Timilight (válaszként erre: 191. - Pannó)
2015. nov. 19. 13:38

Fel a fejjel!!

Amúgy a palástfű teán kívül iszol/szedsz még valamit?

192. Pannó (válaszként erre: 188. - Bbe8e56e9e)
2015. nov. 19. 13:34
Én nem de lehet fogom..unokatesómék igy csinàlták mind a 2 gyereküket 😊amikor pozi akkor kell együtt lenni kb a pereérés elött kezded 2 nappal a tesztelgetést
191. Pannó
2015. nov. 19. 13:29
Na megjött...
2015. nov. 19. 11:43

Sziasztok új csatlakozók, üdv itt!

Remélem mindegyőtöknek, meg persze nekünk is, hamarosan sikerülni fog a baba :)


Macika, én egy ciklusban használtam ovu tesztet, 7 napon át, mindig full negatív volt, pedig éreztem az ovut, és a hőm is mutatta. És sikerült is a baba, csak sajnos a 10. héten meghalt... Szóval én nem hiszek benne. Viszont jóstesztként bevált :)


Barbie, hány naposak a ciklusaid, mikorra nemvárod? Szedsz valami rásegítőt?


Muizé, változtatsz majd most valamin, pl. mérsz majd hőt? Én jó ideje mérem, nekem sokat segít, kiismertem magam általa. Vitamint én is szedek, d és e vitamint meg folsavat az inofoliccal viszek be. A dokim most írt ki duphastont, ez az első ciklus, hogy szedem. Majd meglátjuk, használ-e :)


Polackova, nem tudom, hogy sikerülhet-e rögtön a baba, mindenesetre fogigátló abbahagyása után szoktak egy kis szünetet ajánlani a dokik, én úgy tudom.

189. Muizé
2015. nov. 19. 11:13

Sziasztok, jöhetek? Mi 1 hónapja vágtunk bele kb. sajnos az első hónap sikertelen volt, bár nem is tudtunk annyiszor együtt lenni. Ebben a hónapban már talán ügyesebbek voltunk, de majd meglátjuk :) Amit esetleg tudni lehet rólunk, én 27 éves vagyok, a férjem 30, augusztusban volt az esküvőnk, és az első babán dolgozunk. Miskolciak vagyunk.


Eddig se ovulációs tesztet nem használtam, se hőt nem mértem, egy ideig megpróbálom magam rábízni a természetre, viszont vitamint azt szeptember óta szedek, a femibion 800-al kezdtem, most épp 400-ast szedek (mert sógornőm gyógyszertárban dolgozik, és ezt tudott hozni ingyen) de ha ez elfogy, újra a 800-ast fogom szedni.

2015. nov. 19. 10:59
valaki használja az ovulációs tesztet itt közületek? Mik a tapasztalatotok?
187. ab1158c630 (válaszként erre: 185. - 7db936a145)
2015. nov. 19. 10:27
Hétvégén. A barátom unokatestvérénél voltunk, most született a kisfia. Barátom kezébe vette a babát és mondta nekem, hogy jó lenne, ha hétfőn már nem venném be a gyógyszert, olyan cuki volt.vasárnap leszek a 14. napon
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook