Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 ősz-tél és a babatervezés fórum

2015 ősz-tél és a babatervezés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2015. dec. 6. 06:36
Az ki maradt a bebiztosítós mondatból hogy "nem baj ha"
2015. dec. 6. 06:34

Ez,mind így van Imola,de a spermiumok kedvező közegben 5 napig is eléldegélnek,várva a petét.Szóval ha pár nappal ovu előtt már "bebiztosítja" magát az ember.


Lányok!Imola tesztelésén felbuzdulva előttem az egxetlen tesztet ,ami itthon van.Ott hagytam a fürdőbe,még nem néztem meg....

244. 6f257fd90e (válaszként erre: 226. - Muizé)
2015. dec. 5. 23:33

Kicsit visszaolvasgattam a hozzászólásokat :) Most jövök az okoskodásaimmal, bocsi - de hátha segít.


Az LH teszt elég sokat segít, legalábbis nekem/nekünk pontosan meg tudta határozni az ovulációt - mondjuk, nekem volt itt egy kisebb félreértésem: amikor pozitív a teszt, akkor várhatóan 12-24 órán belül lesz peteérés, ami 12-24 órán át életképes (én kicsit félreértettem, valamiért hónapokig úgy gondoltam, hogy amikor pozitív, akkor van peteérés).


Czeizel régi videóit nézegettem az irodában üres perceimben, ott mondta, hogy amikor egy pár gyereket szeretne, akkor kicsit jellemző rájuk h "ha kell, ha nem" csinálják. Pedig a spermiumoknak kell 2-3 nap amíg újratermelődnek - értelemszerűen hiába számolja ki az ember a peteérése pontos idejét, ha előtte együtt voltak a párjával, és másnapra még nem termelődött vissza a spermium, vagy csak kevés.


Nekünk így becsúszott, legalábbis 3 teszt jelenti második csíkkal :)

2015. dec. 5. 15:37

Sziasztok újjak!

Imola gratulálok!Dokihoz még valóban ne siess,lényegében semmit nem fog látni,2 hét múlva viszont már igen.Én is a 11.dpo-n vagyok de nem merek tesztelni.Nem akarok egy csíkot látni,inkább várok még pár napot.

Filcike sajnálom.Mi anno a férjemmel (akkor még csak jártunk,és nem éltünk együtt) évekig nem védekeztünk,nem is akartunk babát (tudom felelőtlenség)nem is estem teherbe,aztán mikor már összeköltöztünk terhes maradtam,de az a baba nem maradt meg.Sok mindennek stimmelnie kell hogy megfoganjon a kis élet.Nem olyan egxszerű ez.Orvoshoz nem akartok menni még kivizsgálásra?

242. 6f257fd90e (válaszként erre: 239. - Bbe8e56e9e)
2015. dec. 5. 14:03
Szia :) én is LH teszteztem az elmúlt pár hónapban, volt amikor egy teljes hónapon át negatív volt. Nem tudom, miért, olyan nagyon nem is érdekelt, hogy elmenjek dokihoz, ugyanis a ciklusom nagyon rendszertelen. Aztán egy hónap után jött a pozitív teszt csak. Ne aggódj, jó lesz az ;)
241. bbe8e56e9e (válaszként erre: 240. - Timilight)
2015. dec. 5. 11:11
Köszi!Hát én 50 darabosat vettem azt elhasználom, de többet nem veszek! Szerintem én is érzem, olyankor mindig feszültebb vagyok fáj a pocakom, és a cickóim! Második babónál hőmérőztem egy évig mikor abbahagytam terhes lettem! Majd 16.ára várom, nem tudom?!
240. Timilight (válaszként erre: 239. - Bbe8e56e9e)
2015. dec. 5. 11:04
Én pont így voltam év elején. 7 egymást követő napon csináltam a teszteket, és mind full negatív lett, teljes hómező. Pedig éreztem is az ovut, nyák is volt, hőm is szépen mutatta, és baba lett belőle. Szóval nem jelent feltétlenül rosszat. Én hőmre hagyatkozom. Igaz, ez csak utólag mutatja meg az ovut... Viszont most megint vettem tesztet... Lehet, felesleges, de mégis...
2015. dec. 5. 10:56
Sziasztok ! Aki csinált már ovu teszteket azoktól szeretnék tanácsot kérni! Első hónap hogy elkezdtem! Mindig este( mer nekem így jobb a három műszak miatt!) 28 napos ciklus lévén 10. nap kezdtem ! Ma a 17 napon vagyok, de eddig mindig negatív volt! Ez jelenthet rosszat?
238. f8db0709b8 (válaszként erre: 237. - Timilight)
2015. dec. 5. 09:58

Szia!

Tudod a környezetemben bárki teherbe esett,mindegyik abortuszra ment....nem kell nekik a baba....elkeserítő...Itt is van nekünk egy 7 és egy 12 éves leányzó....elvileg fiúra gyúrnánk....Eredményeim jók,ovu tesztet ebben a hónapban akarom kezdeni,de elméletileg minden rendben van...várok még én is egy kicsit,aztán meglátjuk hogyan tovább...

2015. dec. 5. 09:00

Jó reggelt!

Üdv az újaknak :)

Imola, gratulálok! El tudom képzelni, mekkora öröm volt látni a pozi tesztet, örülök, hogy nektek ilyen hamar sikerült.Az pedig, hogy ilyen korán kimutatta a teszt, tényleg nem túl gyakori :) Nekem a 15. napon volt halvány pozitív anno, előtte nem is mertem tesztelni :) Szerintem ennyire korán még dokihoz sem érdemes elmenni, nem sok mindent fog látni, de persze, ha téged megnyugtat, menj nyugodtan :)


Filcike, sajnálom, hogy ilyen műtéten kellett átesned, és remélem, hamarosan jönni fog az a baba. Az én esetem picikét hasonlít a tiedhez, már a várakozás szempontjából. Nemsokára betöltöm a 40-et, és már több mint 4 éve várunk a babára. Ez idő alatt annyi derült ki, hogy a jobb petevezetőm zárt. Amúgy a hormoneredményeim jók, párom eredménye is. Márciusban teszteltem egy pozitívat, annak a 10. héten sajnos missed ab lett a vége. Azóta is várunk... Van már egy 16 éves lányom, ő hamar megfogant, szóval így még elkeserítőbb számomra, hogy most hiába várunk már évek óta a csodára. Pár hete megcsináltattam az amh labort is, sajnos annak nagyon rossz lett az eredménye. De én ettől függetlenül bízom abban, hogy sikerül spontán megfogannia a bébinknek. Csak éppen fogytán van az időm... De minden hónapban azt hiszem, ez a mi hónapunk. Még két ciklust kivárok, aztán elmegyek egy meddőségi dokihoz. Nem lesz más választásom. Szóval sajnos sokan vagyunk, akik hónapok-évek óta várnak a babára, és ki tudja miért van így... Viszont nem szabad feladni. Legyünk pozitívak :) :)

236. 6f257fd90e (válaszként erre: 235. - F8db0709b8)
2015. dec. 5. 08:57

Helló!


A ciklis folyamán csináltál ovulteszteket? Van ovulációd?

2015. dec. 5. 08:37

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni,bár az én esetem nehezebb....

Tavaly decemberben volt egy nagy nőgyógyászati műtétem,egy daganat miatt,sajnos kivették a fél petefészkem is....azt mondta a doki,lehet még baba...tudom,hogy az én koromban és ilyen háttérrel nehéz ügy,de szerintetek február óta miért nem jön össze a baba?Nem stresszelünk rajta,ha jön úgyis jön...csak semmi védekezés nélkül tényleg ennyire nehéz?Ciklusom is stabil 28 napos....

2015. dec. 5. 08:03

Sziasztok, csajok!


Gondoltam, csatlakozom hozzátok egy-két gondolatra, mások életének mozzanataira. Cserébe elmondom, miért: tegnap reggel - kissé nemvárt módon- két csík jelent meg a teszten :))


Azért nem várt módon, mert nem gondoltunk rá, hogy most összejöhet, bár már úgy vagyunk vele vagy 2-3 hónapja, hogy ha akar, jöjjön. Tegnap reggel csak egy "biztonsági" tesztet csináltam, hogy tudjam, nincs helyzet. A férjem is kíváncsian pislogott a tesztre, 5 perc után van a "hivatalos" eredményhirdetés, én másfél perc után láttam a második csíkot. Ő nem, csak 5 perc után :))


Halványan, de ott volt... én reszkettem a megdöbbenéstől, mivel első baba, így minden nagyon nagyon új, ő csak mosolygott.


Este - tudom én, hogy reggel érdemes tesztelni, de egész nap ezen pörgött az agyam, naná - vettem egy clearblue-t, ott is megjelent a második csík. Mivel már úgyis belejöttem a tesztek lepisilésébe, ma reggel persze, hogy megismételtem, ugyanazt amit tegnap reggel: vastagabb, és határozott teszt csík :)


Úgy saccolom, hogy a fogantatás utáni 10-11-ik napon lehetek, bár tegnap megdöbbentem, ma már nagyon várom - ha minden igaz, így augusztusi lesz :)


Orvost még nem telefonáltam fel, szombat lévén nem sok értelme ha a teszt is halvány csíkot ad ki, majd hétfőn, hogy nézze meg amint lehet, nem méhen kívüli terhesség-e.


Gratula a többi babásnak és a többieknek pedig kitartást, jönni fog az!

233. bmaya1986 (válaszként erre: 232. - 7db936a145)
2015. dec. 3. 12:49

Sziasztok

Olivea en is éreztem szurkat es en is a bal oldalon mondjuk en a nem várt napjain...hatha

En jövőheten megyek dokihoz...nagyon izgi...alig bírom kivárni

232. 7db936a145 (válaszként erre: 231. - Timilight)
2015. dec. 2. 16:22

Nem nagyon szoktam figyelni,de nem szoktam ilyet érezni,most is csak azért foglalkoztat mert hogy kisugárzott oda a szúrás.Azóta nem éreztem.Majd meglátjuk nem kombinálok.

Igen ovunak valóban korai lenne,hát kíváncsi vagyok mikor ugrik meg a hőd.

231. Timilight (válaszként erre: 230. - 7db936a145)
2015. dec. 2. 14:19

Ez jó hír is lehet :) Már ha eddig nem éreztél ilyet. Mert én minden ciklusban érzem ilyenkor ezt a szúrkálódást. Egyszer baba lett belőle, de csak egyszer.


Amika, valahol ez jó hír, lassan a baba is jönni fog :)


6. cn-on vagyok, és ma szinte egész nap fáj a bal petefészkem. Fogalmam sincs mi ez. Ovu szerintem még nem lehet, ahhoz korai, meg a hőm is szépen lent van... Na majd kiderül :)

2015. dec. 2. 13:06

Ez jó hír Amika!Akkor lassan jöhet baba is. :)


Többiek hogy vagytok?

Én ma vagyok a 8.dpo-n,tegnap este meg ma délelőtt is éreztem ilyen furi szurkát,egészen odalentig kisugárzott,de csak pár pillanatig éreztem.Fogalmam sincs mi lehetett.Egy hét van még a nemvártig....

229. Amika22
2015. nov. 29. 22:18

Sziasztok!

Nekem 2 napja megjött,de legalább már nem olyan hosszú időre.Végre 37.napra. Javulnak a hormonjaim.

Gratula a pozitív tesztekhez!

2015. nov. 29. 17:03

Miuzé ki lehet ovu teszt meg hőmérőzés nélkül is,ha fix mondjuk 14 napos a luteázis fázisod.De persze segítséggel könnyebb belőni.

Timi,igen gyönyörű idő volt ma,én a faleveleket szedtem össze,még mindig van,de már nem olyan sok.Tegnap felénk havazott,de nem maradt meg.

Ne aggódj hamar eljön az ovu ideje,utána lehet izgulni megint. :)

2015. nov. 29. 11:36

Sziasztok!

Végre szépen süt a nap, a kedvem is jobb ilyenkor :) Mi a program nálatok mára? Én tanulgatok, de ha ilyen gyönyörű idő marad, akkor lehet, sétálunk egyet az erdőben :)


Amúgy 3. ciklusnapom van még csak, de már most várom az ovut :) :)

226. Muizé (válaszként erre: 221. - Timilight)
2015. nov. 28. 19:15

Sziasztok,


Timi, köszönöm a bíztatást, igazából még nagyon az elején vagyunk, úgyhogy kár ezen rágódnom állandóan, és nagyon erősen próbálok nem koncentrálni a dologra, mert tényleg nem jó. Nagyon kattogtam a babán az elmúlt 2 hónapban, és az összebújások alatt is végig csak ez járt a fejemben, hogy na, talán most sikerült.

Ne add fel, össze fog nektek is jönni, főleg így, hogy egyszer már teherbe estél. Valami miatt az a drága kis angyalka nem akart veletek maradni, de jön majd valaki, aki titeket akar választani,de nagyon!


Olivea, nekem sem egyforma hosszúságúak a ciklusaim, pontosan ezért ovu teszt vagy hőmérőzés nélkül ki sem tudok számolni mikor van pé-m. Van, hogy 28 napra jön meg, van, hogy 34-re, van, hogy a kettő között, szóval a következő hónap azt hiszem arról fog szólni, hogy minél többet együtt legyünk, aztán hajrá, hátha sikerül.


Egyébként arról is olvasgattam, hogy még egy egészséges párnak is átlag 6-7 hónap, mire összejön a baba, és orvos sem áll velem szóba 6 hónap alatt, szóval nincs mit tenni, várni kell, és minél többet csinálni.


Hajrá mindenkinek lányok! Az augusztus is szép hónap ám, hátha ez a hónap lesz a miénk.

2015. nov. 28. 15:45
Gratula a babásoknak! A többieknek kitartás! Nem is jó lányok a nagy melegben nyáron szülni! Most ezzel a mondattal vigasztalgatom magam! Persze nekem is lenne egy kérésem a mikuláshoz most! Éppen az előbb vicceltem vele! Elé állok a nagy szakállúnak és megmondom neki ! GYEREKET AKAROK! Bocsi nem vagyok hibbant, csak éjszakás voltam pár napig! Most itthon leszek, kezdem az ovu tesztet és hajrá!!!
224. bmaya1986 (válaszként erre: 223. - Timilight)
2015. nov. 28. 14:36

Sziasztok!

Koszonom jol vagyok,mar eltelt 1 het,jövőheten mar azt mondhatom h a következő heten mehetek.ezt probalom szem elott tartani,es próbálok türelmet gyakorolni.idonkent feszül a hasam,ilyen a fiammal nem volt,rem csak a császár miatt érzem ennyire.de amúgy ezt leszámítva minden ok.smikor érzem h feszül próbálok pihenni,amennyire egy kétéves melett lehet:)

Sztem se kell rágorcsolni,láthatod a doki szerint nekem de akkor jott ossze amikor...persze jo tudni,hogy mikor mindenképp,aztan a többi meg jon magatol....a fiam is kisebb volt mint a ciklus szerint kellett vna,most h igy visszagondolok...szoval csak erezzetek jol magatokat es aztan jon a gólya:)(tudom könnyű mondani,de igy lesz ,mert zavarjuk azt a gólyat ám mindenhova:))

2015. nov. 28. 08:27

Jó reggelt lányok, hogy vagytok?

Bmaya, minden rendben veled? Hogy bírod a várakozást??

Barbie, sikeres volt a hónap????

Nekem, ahogy vártam is, tegnap megérkezett...

222. 7db936a145 (válaszként erre: 220. - Muizé)
2015. nov. 27. 18:36

A számolgatással kapcsolatban:szerintem azért nem árt ha tisztában van az ember mikor van ovulációja.Én is számolgattam,így sikerült a kisfiam.Nem mértem hőt,nem ovu teszteltem,csak kiszámoltam mikor lehetséges ovuláció,mert nem egyforma hosszúságúak voltak a ciklusaim.De akkor már 1 éve próbálkoztunk,csak úgy voltam vele,hogy nem érdekel,ha sikerül,sikerül,ha nem,nem.És sikerült.

Igen lazán vesszük az együttléteket,ezt az egész babakérdést is.Rágörcsölni nem érdemes ezt tapasztaltam.Együtt vagyunk,jól érezzük magunkat,és egymást is.Nem az lebeg a szemem előtt,hogy most éppen szaporodni próbálunk.:) Tényleg az az egyik titka,hogy nem szabad ezen kattogni éjjel nappal,mert bele lehet golyózni.A másik,hogy jókor legyünk,jó helyen.

221. Timilight (válaszként erre: 220. - Muizé)
2015. nov. 27. 07:53

Nagyon sajnálom, de fel a fejjel! El tudom képzelni, milyen rosszul érintett kolléganőd pozitív tesztje, én sem éltem volna meg másként.

Kitartást!

Nekem is megjön talán már ma, szóval én sem vagyok most túl lelkes, de már elég régóta várok a babára ahhoz, hogy ugyanúgy le legyek törve, mint az elején. Valahogy már hozzászoktam... Vagy nem is tudom... Most megbeszéltük, hogy januárig ha nem sikerül, megyünk meddőségibe. Talán azért is viselem most könnyebben, mert látom az utunkat... Addig pedig lefoglalnak a vizsgák a suliban, meg a sok meló.

Azzal kapcsolatban pedig, hogy ne számolgass, stb: nekem az első két évben, amikor még azt sem tudtam, mi az a dpo, nem mértem hőt stb., csak együtt voltunk amikor akartunk, nem tesztelgettem, akkor sem jött össze. Most, amikor mindent nézek, most sem... Viszont, idén január közepétől kezdtem el kutakodni a neten, akkortól mértem először hőt, elkezdtem vitaminokat szedni, krémet stb, és az első teljes ciklusban sikerült a baba. Igaz, csak a 10. hétig örülhettünk, de legalább teherbe tudtam esni... Szóval van, aki semmivel se foglalkozik és úgy is sikerül, van, aki mindennel, és úgy is. Vagy bármit csinál, sehogy sem... Szóval én erre nem adok. De az tény, hogy ha állandóan ez jár az agyadban, az lelkileg megterhelő lehet, és gátolhat sok mindenben.

220. Muizé (válaszként erre: 216. - Timilight)
2015. nov. 26. 21:04

Szia Timi!


Sajnos ma megjött :(( Annyira el vagyok keseredve, talán könnyen átvészeltem volna, de képzeljétek, ma egy kolléganőm pozitívat tesztelt előttem úgy, hogy nem is akartam még babát a férjével, és középidőben nem is csinálták, ás lám, összejött. Nagyon örültem neki, de a csalódottságom az arcomra van írva azóta is...


Azóta többen is javasolták ne számozzam a naptáramban a napokat, és hagyjak minden ilyen kikaékulálós mizériát is, majd jön, ha jönni szeretne, csak szeretkezzünk önfeledten.


Lányok, mi a véleményetek?


Timi! Ne add fel, te is azt írtad, amíg nincs teljesen vér, addig ott az a pici remény!


Olivea! Remélem sikerült ez az összebújás, ilyenkor is el tudjátok magatokat engedni, miközben tudjátok, hogy a baba a cél?


Többieknél mi újság?

2015. nov. 26. 18:04
Köszi Timi legyen igazad!És ne keseredj el,jól mondod,bár már a szőr feláll a hátamon ettől a mondattól.Zavarom a gólyát mindenkihez.Remélem nálunk sikerrel járt.
218. Timilight (válaszként erre: 217. - 7db936a145)
2015. nov. 26. 14:38

Szerintem még időben voltatok :) Sok sikert :D


Tegnap még reménykedtem, hogy tényleg korán teszteltem, de ma már eléggé érzem a hasam. Ez nemvárt lesz. Szóval jöhet a közhely: új hónap, új remény... Már egész megszoktam :)


Többiek, mi újság nálatok?

2015. nov. 26. 10:19

Sziasztok!De jó,hogy egyre többen vagyunk!Üdvözlöm az újakat!

Timi ne add még fel,reméljük,csak korai volt a teszt.

Miuzé mi a helyzet?Elkezdted a hőmérőzést?

Barbi nálad mi a helyzet?Megjött már?

Panno sajnálom,de talán majd ez a hónap sikerül.

Én is hőmérőzök szépen mutatja hogy 24.én volt ovu,tegnap sikerült összebújni apával,remélem nem maradtunk le.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook