Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyara - Babatervezés fórum

2015 nyara - Babatervezés (beszélgetős fórum)


107. Szonnny (válaszként erre: 97. - 963fbe3141)
2014. dec. 30. 21:04
Ne mondj ilyet, lesz babád és kész. ;) csak nehéz kivárni...
106. Szonnny (válaszként erre: 92. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 21:01

Köszi, én is így gondoltam amúgy. De így legalább megerősítettél... :)

Én femibiont,folsavat meg e vitamint szedek.

105. 963fbe3141 (válaszként erre: 104. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 20:55
Igen voltam vérvételen ott azt mondták kevés a progreszteron szintem és,hogy nincs peteérésem elmentem a nőgyógyászomhoz aki megnézem uh-al és azt mondta van peteérésem nincs gond.Azért szeretnék meddőségibe menni mert ott egy helyen mindent eltudunk végezni
104. *NoPa* (válaszként erre: 102. - 963fbe3141)
2014. dec. 30. 20:02
Nem jártunk a Kaáliban, de tudtommal egységes és a már megcsináltatott eredményt bizonyos időkorláton belül elfogadják. Mindenképp a Kaálival szeretnél kezdeni? Vagy voltál már orvosnál? (Ne haragudj, még nem igazán olvastam vissza.)
2014. dec. 30. 19:59

Vannak olyan vitaminok pl, amiből van 1. illetve 2. Pl amit Czeizel Endre állított össze, annak is van Czeizel 1 és Czeizel 2 változata. Erre gondoltam. Az elsőt a 12. hétig kell szedni, a kettőt pedig a 12. héttől. Azt nem tudom, hogy a femibionból is van-e ilyen, amit én szedek, de ennek a dobozára rá van írva, hogy csak a 12. hétig lehet szedni.


Mi Pesten lakunk. Én 27, a férjem 31 éves.

Év eleén találtam egy nagyon jó magán nőgyógyászt, de én annyit szenvedtem már 3 évig az sztk-s orvosokkal, és egyikkel sem jutottam egyről a kettőre, hogy nem érdekel már, hogy magán, de ő már ebben az évben mindent megtett azért, hogy most jövő év eleén tudjunk gyermeket vállalni. Tuti, hogy nála fogok szülni. Szülésznőn én is gondolkodtam, de utána érdeklődtem, és ennek a nődokinak két nagyon kedves és segítőkész szülésznője van, így ha nem muszáj, akkor azért nem fizetek. De ezt majd tőle is megérdeklődöm.

Én is nagyon félek, hogy évek óta védekezünk és oda figyelünk, nehogy valamit rosszul csináljunk, de nálam vannak problémák, illetve az is ki van mutatva, hogy PCOS vagyok, így félek, hogy nem fog összejönni egyhamar. Bár októberben voltam rákszűrésen, meg meg ultrahangozott a doki, azt mondta most már semmi probléma nincs, teljesen egészséges vagyok. De ettől függetlenül ugye fél az ember... :)

102. 963fbe3141 (válaszként erre: 101. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 19:54
Ja:)Van valami véleményed a kaaliról ha voltatok ott?Elfogadják ha viszünk eredményt vagy csak azt amit ők csinálnak?
101. *NoPa* (válaszként erre: 100. - 963fbe3141)
2014. dec. 30. 19:51
Szegedi. :)
100. 963fbe3141 (válaszként erre: 98. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 19:49
Csongrádi vagy?:)
99. *NoPa* (válaszként erre: 96. - 963fbe3141)
2014. dec. 30. 19:48
Azért nem inszemmel kezdik, de egy kivizsgálás sosem árt. Megtudlak érteni, én az első sikertelen hónap után feltettem magamnak a kérdést: ha nem is sikerül elsőre, minek védekeztünk eddig? - ami persze költői volt, de azért arcon vágott a sikertelenség. Viszont a második kisfiam az első adandó alkalommal megfogant. :)
98. *NoPa* (válaszként erre: 97. - 963fbe3141)
2014. dec. 30. 19:43

Én is itt lakom, ha valami érdekel az itteni menetrendről, szívesen mesélek. :)


Itt azért orvossal nem vészes a helyzet egyáltalán. A gyermekágyon is csak egy-két arrogáns ember van, de azt a három napot fejen állva is ki lehet bírni.

2014. dec. 30. 19:29
Én szegedi vagyok de most Csongrádom lakom:)Én is sokszor gondolkozok,hogy fogadok szülésznőt és orvost is.Most olvastam,hogy aki lombikra megy 1 év a várakozási idő ezért sem szabad sokat várni mert mind idő.Nekem is azt mondták,hogy csak 1 év után vizsgálják ki ha nem jön össze a baba de azt kell mondani az orvosnak már 1 éve próbálkoztok.Kicsit félek a petevezeték átjárhatóságitól de tudom ez a feltétele az inszemnek.Sokszor úgy érzem nekünk nem lesz babánk:((Annyira jó lenne de nem tudom miért nem jön össze.
96. 963fbe3141 (válaszként erre: 65. - Nyuszmó84)
2014. dec. 30. 19:22
Minket sosem kérdez senki mikor jön a baba.Én is azt hittem egy két próbálkozás és sikerül.Hát nem:(Másnak elég egyszer együtt lenni a párjával és kész akik meg próbálkoznak nem jön össze:(Szerintem 1-2 év nem normális.1 év sikertelen próbálkozás már meddőségnek számít.Mi 7 hónapja nem védekezünk de 1 hónapja próbálkozunk ovu teszt alapján.Ha pár hónapig nem jön össze elmegyünk orvoshoz és belevágok az inszembe nem akarok várni.Mi sem vagyunk fiatalok én 32 párom 42 éves.
95. 2fba3ecf81 (válaszként erre: 94. - Aranyvacak)
2014. dec. 30. 18:42
Nahat, meglep hogy ferfi fonok ilyet mond. A magyar ellatas tenyleg nincs a toppon, hihetsz annak, amit olvasol. En nem is magyarorszagon fogom szulni a gyereket, ha sikerul teherbe esnem. Ismerosoktol, baratnoktol tudok az aldatlan allapotokrol (az egyik tavaly szult, a masik iden, a harmadik meg az uj evben fog, jo mi? mar csak en hianyzom a sorbol), bar azt nem tudom pecsen mi megy, de nem gondolom, hogy elterne az atlagtol, az biztos, hogy nem keves penz, barhol vagy, ha megszuletett a gyerek, akkor meg foleg.
94. Aranyvacak (válaszként erre: 89. - 2fba3ecf81)
2014. dec. 30. 18:29
Nem. Képzeld, férfi. :) Amúgy ki honnan ír? Én pécsi vagyok. És már most szülésznőn gondolkodom. Sokat olvasgattam és nem túl jókat írnak szülésről/ellátásról... (Csak tartanék már ott:)
93. *NoPa* (válaszként erre: 82. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 16:57

Én már a harmadik sikertelen hónap után zavartam Apukát kivizsgálásra, az eredmény a negyedik hónapban jött meg, de ha az ötödikben sem sikerült volna, már készültem nőgyógyászhoz. Valahogy nem szeretek türelmetlenül várakozni. Tudni akartam minél előbb, hogy minden rendben van-e.


De egyébként valóban egy éven belül kellene összejönni, ez a hatalmas statisztikai átlag. Csak győzze az ember kivárni... :)

92. *NoPa* (válaszként erre: 79. - Szonnny)
2014. dec. 30. 16:54

Ezek általában multivitaminok, amiket kismamáknak állítanak össze. De mellékesen jegyzem meg - érdeklődés esetén előrekeresem -, hogy összehasonlították a terhes vitaminokat multivitaminokkal és bizony van, amiben majdnem ugyanannyi az arány. Tehát ebből kiindulva nem hiszem, hogy árthatna. Ráadásul szülés után kifejezetten javasolják, hogy ne hagyjuk el a vitaminszedését.


Nekem az első kisfiam az ötödik hónapban sikerült, én Gravidát, Folsavat és E-vitamint szedtem előtte.

91. *NoPa* (válaszként erre: 81. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 16:52
Ez érdekes. Nekem borzasztó volt a vérképem és nem szedhettem a Femibion 400-at, csak a 800-at, pedig 30. hét körül lehettem, mikor váltanunk kellett. Onnantól kezdve viszont rohamosan javult a véreredményem.
90. 2fba3ecf81 (válaszként erre: 87. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 15:58
Pontosan. En csak negativ peldat lattam a kornyezetemben, majd mi leszunk a pozitiv:) Jaj mennyire nem kedvelem finoman szolva az onigazolokat!
89. 2fba3ecf81 (válaszként erre: 88. - Aranyvacak)
2014. dec. 30. 15:53
Egyetertek a fonokoddel. Szamomra is ez a legfontosabb. Gondolom, no az illeto. En is szerencses vagyok ebbol a szempontbol, mert csaladcentrikus, tobbgyermekes a fonokom :)
88. Aranyvacak (válaszként erre: 85. - 2fba3ecf81)
2014. dec. 30. 15:40
Doktori iskolás vagyok. De arra csak egy év gyed járna, szóval ezért is kell várnom. Augusztus óta dolgozom csak, de a főnök mondta, hogy a család a legfontosabb. Szóval bármikor akarom, ne fogjam vissza magam. (Ez is ritka.:)
2014. dec. 30. 14:34

Igen, én is ettől félnék, hogy mikor fog lelépni, vagy megcsalni. Bennem is az az érzés lenne, hogy csak a gyerek miatt vett el, aztán ha 1-2 év múlva már nagyobb lesz, akkor lép.

Bár ez nem mindig így van, szerencsére láttam már pozitív példát is erre a környezetemben, de negatívat is :( Szóval én inkább a tutira mentem :D De ez nem jelenti azt, hogy nem romllik meg a kapcsolatunk 10 év múlva, bármi megtörténhet. De akkor ne hallgassam már azt mindenkitől, hogy látod megmondtam, hogy ez lesz??!! :D

86. 2fba3ecf81 (válaszként erre: 80. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 14:02
En is ennek a sorrendnek a hive voltam vagyis vagyok. Ha azert vennenek el(vettek volna el) mert teherbe estem nem lennek meggyozodve a mely elkotelezodesrol... de a gyerek elotti eskuvo biztonsagerzetett adott. Nem kell azon gondolkodnom, lelep-e massal a terhesseg idejen ha "kulonosebben" semmi nem koti. Legalabbis remelem, hogy igy lesz :)Nem aggodom.
85. 2fba3ecf81 (válaszként erre: 83. - Aranyvacak)
2014. dec. 30. 13:51

Hat ha egyetemre is jarsz meg dolgozol is, akkor ugy gondolom, jobban jarsz, ha a munkaido utan kapod a gyedet, mint a "diplomad" utan. Az tobb penz. A diplomas gyed nem azoknak van, akiknek nincsen munkajuk konnyitesnek? Mert a gyedet mindigis a munkaban eltoltott ido utan szamoltak. En kivarnam a maximalis idot...


Jo, hogy ti is egeszsegesek vagytok mar (durva a szklerozis meg ha csak gyanu), legalabb ezen nem kell aggodni. Mert ha ez nincs semmi nincs, viszont ezen kívul meg sok mindenen megbukhat a dolog, csak tudna az ember a pontos okokat, tenyezoket, konnyebb lenne tenni ellene...

84. Szonnny (válaszként erre: 82. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 13:21
Nekem is sántít a 8 hónap. Csak ha a szűk környezetemet veszem, ott is mindenki pár hónap alatt teherbe esett. Nekem pl. a doki azt mondta, hogy ha pár hónap alatt nem sikerül, akkor megnézzük, minden rendben van-e velünk. De pl. egyik ismerősömnek a dokija 1 év után akarja, csak megvizsgálni.
83. Aranyvacak (válaszként erre: 66. - 2fba3ecf81)
2014. dec. 30. 12:41

Szia! Azért, mert a páromnak lett egy látóideggyulladása és szklerózis multiplexszel diagnosztizálták. Azóta is jár kontrollokra meg vizsgálatokra, de kiderült, hogy valószínűleg más okozta a szembetegséget. Szóval, akkor megijedtünk a szklerózistól. Ma már biztosak vagyunk benne, hogy téves riasztás volt.

Amúgy gondolkodtam is a számolgatás hátráltató tényezőjében, de nem szeretnék időt veszíteni, amit a babámmal tölthetek majd. Nem állunk úgy anyagilag, hogy gyed nélkül is itthon tudjak maradni majd vele, szóval szeretném, ha a maximális időnk meglenne. Ehhez kell 562 nap munkaidő:) Az egyetemet nem adják hozzá 180 napig, csak ha diplomás gyedre mennék, ugye?

82. KicsiPöttöm (válaszként erre: 79. - Szonnny)
2014. dec. 30. 12:26

8 hónap???? Úristen. Ez is csak arra megy ki, hogy minél később csinálják meg a vizsgálatokat, ezzel is el tudják tolni....egyre gázabb ez az egészségügy.

Erre én is gondoltam, hogy mi van ha össze se jön hónapokig??? Hát de akkor én addig fogom szedni :D Ártani nem árthat szerintem, max az ára húzós olyan távlatban már. Meg ha már elmész dokihoz, hogy nem jön össze, utána szerintem ha elkezdenek valamilyen kezelést, vagy beavatkozást, ha jól tudom adnak vitamint is, ami elősegíti a peteérést mondjuk, vagy a megtapadást, stb. Egyik isminek adtak a lombik előtt és alatt is injekcióba vitaminokat.

81. KicsiPöttöm (válaszként erre: 77. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 12:22
Nem mindegyiket lehet szoptatás végéig. Meg kell érdeklődni a dokit. Pl a femibionra is rá van írva, hogy csak a 12. hét végéig lehet szedni. Utána ezekkel az összetevőkkel kifejezetten magzat károsító hatása van. Lehet utána is szedni, de arra rá van írva, hogy 12. héttől.
80. KicsiPöttöm (válaszként erre: 78. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 12:20

Na az a másik kérdés, amitől falnak megyek :D Bár szerencsére nálunk nem ez a felállás. De azt én pl nem igazán díjazom, hogy valaki teherbe esik, és akkor gyorsan vegyük is el. Ne azért vegyen el valaki, mert terhes lettem... Szóval megértelek téged is, hogy csak most lesz majd esküvőtök. Én nagyon figyeltem arra, hogy először esküvő, utána gyerek. Nem vagyok paranoiás, meg régi módi sem, csak ebben az egy dologban, hogy a sorrend meglegyen, és ne nagy hassal menjek már oltár elé....

Bocsi, ha valaki itt így tett, nem akarok senkit leszólni, csak nekem ez fontos volt :)

79. Szonnny (válaszként erre: 77. - *NoPa*)
2014. dec. 30. 11:32
Akinek mondjuk sok ideig nem jön össze, mondjuk fél 1 év, mert ugye a 8 hónapot mondják most átlagosnak? Az nyugodtan szedheti?
78. *NoPa* (válaszként erre: 74. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 08:05

Nekünk már van kettő, még is csak 2015. májusában lesz az esküvőnk.


Nálunk pont fordítva volt. Már akkor, mikor bejelentettem, hogy terhes vagyok, folyamatosan jöttek a kérdések, hogy mikor fogunk összeházasodni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook