Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyara - Babatervezés fórum

2015 nyara - Babatervezés (beszélgetős fórum)


257. nyuszmó84 (válaszként erre: 256. - Ludmilla1986)
2015. jan. 11. 00:41

Szia Ludmilla1986!

Üdv a csapatban!

Neked is sok sikert kívánok! :-)

Megkérdezhetem, hogy az első babátokért mennyi ideig próbálkoztatok?

2015. jan. 10. 13:56
Szeretnék hozzátok csatlakozni, egy ideje olvasgatlak titeket, kb. képben vagyok. Nekem már van egy 17 hós kislányom, akivel itthon vagyok, és 4 hónapja gyúrunk a kistesóra, aki még várat magára. Gratulálok minden kismamának, ennél csodálatosabb időszak nincs is az életben, imádtam pocakos lenni, minden pillanatát élveztem, és már alig várom, hogy ismét átélhessem! És drukkolok mindenkinek, hogy minál hamarabb pozitív legyen a teszt!
255. Kunigunda85 (válaszként erre: 254. - Badcat001)
2015. jan. 10. 13:45
:D...a legtöbb nő szereti előre megtervezni a dolgokat. De itt sajnos várni kell. Én már szeretném, ha a kezemben lenne a baba, vagy legalább már láthatnám, érezhetném...de arra is sokat kell várni.
254. Badcat001 (válaszként erre: 253. - Kunigunda85)
2015. jan. 10. 12:55

hihihi.. igen. El is hangzott, hogy még ráérek mindennel. MAJD kiválasztom a szülészt, MAJD a terhesgondozót, MAJD a védőnőt, Majd a kórházat, portást stb-t...

de hát jaaaaj. én nem vagyok ilyen majd-os.

szeretném előre tudni hova és minek megyek :D

Szúúúszaaaa :)

253. Kunigunda85 (válaszként erre: 252. - Badcat001)
2015. jan. 10. 12:52
:D. Ezek után kíváncsi leszek nálam hogyan fog zajlani. Én nem kérdeztem rá, hogy mit fognak csinálni. Most már te is abba a kategóriába tartozol aki "ráér" várni :). Legalábbis egyesek szerint...
252. Badcat001 (válaszként erre: 250. - Kunigunda85)
2015. jan. 10. 11:11

Én sem értem igazán. Főleg, hogy a szomszédos szobába kellett volna csak becsattogni és a váróban is csak 1-2 ember volt.

Mindegy, ez jutott. Ideje lesz megtanulnom a türelmességet és alázatot :D

251. Kunigunda85 (válaszként erre: 243. - Aed6bafa83)
2015. jan. 10. 10:24
Gratulálok a babókához :).
250. Kunigunda85 (válaszként erre: 249. - Badcat001)
2015. jan. 10. 10:23
Hmmm...nem értem, hogy ma miért nem lehetett az ultrahangot megcsinálni. Min változtat az a pár nap? Nem értem kinek egyszerűbb így, hogy ezerszer vissza kell menni :S.
2015. jan. 10. 10:04

Ma reggel voltam tapintásos vizsgálaton. 6 hetes vagyok, és hétfő 12-re kaptam időpontot UH-ra. (természetesen munkaidőben). A doki ezután adja majd a beutalókat vérvételre, szemészetre fogászatra nem tom hová.

A váróban beszélgettem egy kismamával azt mondta tök bármilyen vitamint is szedek, még csak most jön az émelygős rész, tehát nem kisérletezek tovább, elfogadom, hogy reggel nem ajánlott bevennem a vitamint :D

248. Szonnny (válaszként erre: 240. - Nyuszmó84)
2015. jan. 10. 09:09
Nekem már nagyon régóta fáj a derekam, gerincferdülélsem van. :( Ebből az egy okból félek a terhességtől, mert van, hogy alig bírom annyira fáj, van mikor napokig nem is érzem.
247. Szonnny (válaszként erre: 240. - Nyuszmó84)
2015. jan. 10. 08:31

Én október eleje óta szedem a femibiont és én két kg-t híztam, de eddig nem is gondoltam rá, hogy a vitamintól lehet... de most hogy mondjátok. :(

Nekünk ez lesz a 4. hónapunk...

Üdv az újaknak és gratula a babásoknak! :)

246. nyuszmó84 (válaszként erre: 243. - Aed6bafa83)
2015. jan. 9. 22:41

Szia Luca1976!

Gratulálok! :-)

Akkor már voltál orvosnál? Minden rendben?

2015. jan. 9. 21:44

Gratulálok a babásoknak:-) szerintem ahány ház, annyi szokás.. Én sztk-ba jártam terhesgondozásra, hetedik héten mentem először és volt uh is, kiskönyvet csak a 12. héten kaptam a védőnőtől nálunk az sztk-ban mindent megcsinálnak,a nőgyógyász ad beutalót mindenre

Akik még teszt előtt állnak azoknak szorítok nagyon :-)

244. pluharniki (válaszként erre: 163. - 963fbe3141)
2015. jan. 9. 19:07

Sziasztok!Üdvözlök minden új csatlakozót.A pozitívat tesztelőknek pedig szívből gratulálok!


Adri.11!

Mi 7. hónapja lesz nemsokára,hogy próbálkozunk.

Előző terhességem elsőre összejött, és nagyon jól viseltem.

2015. jan. 9. 18:44
Sziasztok. Szeretnék csatlakozni hozzátok. 7 hetes kismama vagyok van már szívhangunk is:-). Nagy a boldogság mert már 8 éve várunk rá. Van már egy nagy lányunk.
242. manduka (válaszként erre: 238. - Badcat001)
2015. jan. 9. 18:31
Szerintem mondd csak neki egyszerűen, hogy orvosi vizsgálatra kell menned. Ha kérdezi, mi a bajod, akkor csak válaszold azt, hogy nem szeretnél erről beszélni. Meg esetleg hogy megnyugtasd, hozzátehetede, hogy semmi komoly.
241. Badcat001 (válaszként erre: 240. - Nyuszmó84)
2015. jan. 9. 17:37

Hm. Az elmúlt időszakban én is híztam vagy 3 kg-t, de betudtam annak, hogy eddig állandóan számolgattam a kalóriákat és ezt pár hónapja abbahagytam.

Lehet visszatérek majd hozzá, de előtte beszélnék egy dietetikussal, hogy mennyivel kell növelni a Kcal bevitelt várandóság idején.

2015. jan. 9. 16:55

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a drukkolást. Aranyosak vagytok. :-)


Bocsi, hogy nem írtam tegnap, de képtelen voltam. 7.-én és 8.- este is rózsaszínes folyásom volt. Tegnap is fájt a hasam és a derekam. Ma délutánra pedig megjött. Nem olyan erősen, de az elmúlt hónapokban is így jártam.


Korábban írtam, hogy október közepe óta fáj a derekam. Be volt gyulladva. Háziorvostól kaptam gyógyszert rá. Sajnos a derékfájásom csak részben múlt el. Voltam vele reumatológusnál. Röntgenre akart küldeni, de mondtam neki, hogy fenáll a lehetősége, hogy babát várok, így a röngtgent elhalasztottuk. Mondta, hogy menjek vissza, ha már biztosat tudok.

Ha most rendesen megjött és tényleg nincs baba, akkor addig szüneteltetjük a baba projektet, amíg ki nem derül mi van a derekammal. Remélem semmi komoly. Nagyon nehéz volt ez a döntés. A párom is meglepődött, mert tudja mennyire szeretném, hogy legyen kisbabánk. Muszály kivizsgáltatni magam, mert ha lesz pocaklakó, akkor bírni kell a derekamnak a terhelést.

Nőgyógyászhoz is készülök, meg a párom is megy majd dokihoz nemsokára. Szerencsére nem kell erőltetni, hogy vállalja a vizsgálatot.


Eléggé kiakadtam, mert valamelyik nap ráálltam a mérlegre és amióta szedem a Gravidát 6 kg-ot híztam. Amúgy más bajom nincs vele. Ez a 7. próbálkozós hónapunk.


Ti híztatok a vitamin szedése óta?


:-) Gratulálok a kismamáknak! :-)

239. Derya (válaszként erre: 238. - Badcat001)
2015. jan. 9. 14:21

nem is kell az orrara kotni smmit, ha nem akarsz, semmi koze hozza,.

ahhoz koze van, hogy terhes vagy, de csak a bejelentes erejeig, a betoltott 12. hettol. :-)

ne izguljal, egy het ide, vagy oda, igazan nem szamit, ha nem verzel, nem gorcsolsz, akkor valoszinuleg rendben van minden. :-)

238. Badcat001 (válaszként erre: 237. - Derya)
2015. jan. 9. 14:04

Köszönöm. Igazából azért zavar, mert nem vagyok jóban a közvetlen felettesemmel. Így nem szándékozom az orrára kötni. Hazudni viszont utálok. Ráadásul hétfőtől pénzügyi audit kezdődik, tehát nem is nagyon tudok elszabadulni. Ezért örültem, hogy még holnapra kaptam időpontot.

Jó lenne minél hamarabb tudni a dolgokat, de ha holnap nem mond valami konkrétat, akkor várhatok egy minimum egy teljes hetet, a következő lépésig :(

237. Derya (válaszként erre: 236. - Badcat001)
2015. jan. 9. 13:55

12 hetesen vagy koteles bejelenteni a munkahelyan, kiveve, ha olyan munkat vegzel, ami karos lehet a magzatra.

nem minden rendeloben van helyben ultrahang keszulek. :-(

sot, nem minden esetben allitjak ki a terhes konyvet sem rogton, ahogy van szivhang, sok esetben varnak vele meg par hetet.

2015. jan. 9. 13:50

Felhívtam őket, hogy mire számítsak.

Beigazolódott a gyanúm... mivel sztk-ba megyek, már most szivatni fognak.

Holnap csak tapintásos vizsgálat lesz. Ha UH kell, arra külön be kell jelentkezni.

Még szerencse, hogy megkönnyítik a helyzetet.

Értem én, hogy az én gyerekem, de mondjuk a melóhelyemen nem óhajtom még addig bejelenteni, amíg nem tudok biztosat.

Viszont így hazudhatok holnap és hazudhatok az összes többi dátumon is. Gratulálok! :(

235. Derya (válaszként erre: 233. - Kunigunda85)
2015. jan. 9. 13:46
terheskonyvet a vedono allitja ki, egyebkent igy van, ahogy irtad. :-)
234. Kunigunda85 (válaszként erre: 231. - Badcat001)
2015. jan. 9. 10:27
Hát ezt így nehéz eldönteni, mindenkinek mások a terhességi tünetei. Émelygés, rosszullét simán lehet a terhességtől. Én elvileg 5 hetes és 3 napos vagyok, de nem vagyok rosszul, mármint émelygés nincs.
233. Kunigunda85 (válaszként erre: 232. - Badcat001)
2015. jan. 9. 10:23
UH-t biztosan fog csinálni, mert abból tudja megállapítani a terhesség idejét, meg a tényét is ugye első körben (ez hamarabb meglesz mint a véreredmény). Ha van szívhang akkor felvesz terhesnek és elvileg elmondja, hogy hova és milyen vizsgálatokra kell menned (vérvétel, fogászat, stb). Én úgy tudom, hogy a következő találkozóig minden vizsgálatot meg kell csináltatni, amit a doki kér. Ja meg majd a körzeti védőnőt is fel kell keresni a terhes kiskönyvvel. Ezeket azért nem mondom 100%-ra, mert én még nem estem át rajtuk, de olvastam, hogy ez kb így megy :D.
2015. jan. 9. 09:17

Egy kérdés:

holnapra kaptam az első időpontot az sztk-ba.(6 hetes vagyok elvileg)

Viszont ugye a doki még nem tudja miért megyek. Mire számítsak? Mi fog történni? UH egyebek már most lehetséges?

Vagy most csak szépen közli velem, hogy húzzak el a körzetihez, írassam ki magam vérvételre egyebekre és jöjjek vissza az eredményekkel?

köszi

2015. jan. 9. 09:15

Azért is kérdeztem ki milyen bogyót szed, mert sok helyen hallottam, hogy az Elevittől hánytak, majd mikor áttértek a Gravidára, ez megszűnt.

Én vettem Gravidát és próbából egy doboz Marurelle-t. Az elsőtől semmi bajom nem volt, azt szedtem előbb. Most jan-tól a másikat szedem (reggel, ahogy a papír mondja) és ébredés után 1 órával émelygek. Nem tudom eldönteni ez most a bogyó hatása e, vagy simán pont abban az időben vagyok, hogy jönnek a reggeli rosszullétek.

230. Kunigunda85 (válaszként erre: 216. - Badcat001)
2015. jan. 9. 08:42
Jó kis összefoglaló. És igen, Elevit plus van már, én azt vettem. Ahogy látom azért a Gravida is elég jó.
229. Szonnny (válaszként erre: 226. - Manduka)
2015. jan. 9. 07:51
Most ahogy elolvastam elég bonyolultnak tűnik, de majd hétvégén jobban belefolyok.... :) kíváncsi lettem rá.
228. Szonnny (válaszként erre: 217. - Szilviusz28)
2015. jan. 9. 07:50
Gratula! :) szerintem se aggódj feleslegesen, ha a doki azt mondta, biztosan minden rendben van. Csak pozitívan ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook