Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014. őszi Clostysoknak fórum

2014. őszi Clostysoknak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
628. dolorka (válaszként erre: 627. - Nyuszkrisz)
2015. júl. 27. 10:16

Szia! A vírus szerencsére lecsengett, meg a kánikula is, ezt én is nagyon nehezen viseltem, nalunk a babó alig mozgott ebben az időben, de voltunk múlt heten dokinál, szerencsere minden rendben, már 1440 gr :) most elment a dokim 2 hét szabira, remelem addig nem lesz semmi gond, utana majd augusztus 17-én megyek ujra hozza. Az mar a 34. hét lesz, ha ott minden ok lesz, akkor bevásárolunk es megcsináljuk a babaszobat :)

Írj majd te is hogy mi volt az uh-on :)

2015. júl. 25. 20:59

Szia dolorka! Jobban vagy már? Remélem, lecsengett a vírus.

Ez a hőség borzalmas volt mindenki számára, a picikém meg sem állt a pocakban...

Voltam a héten a fiatal dokimnál, átvett :)

Kedden meg UH.

Ti hogy álltok?

626. dolorka (válaszként erre: 625. - Nyuszkrisz)
2015. júl. 10. 14:55

Nekem is megugrott a súlyom, én is +8 kg-nál jártam, de az elmúlt 2 napban lement 1,5 kg. Összeszedtem valami hasmenéses-lázas vírust, úgyhogy két napja diétáztam, ma már talán rendeződni látszik a dolog. Egy napig lázas is voltam, már az ügyeletre kellett menjek injekcióért, mert 39 fok fölé ment, és már semmi nem vitte le, de szerencsére az injekció segített.

Egyébként nekem is nagyon sokat mozog a baba, szinte egész nap fenn van, egyedül, mikor az a nagy kánikula volt, akkor mozgott keveset, de azóta újra felélénkült, néha már olyanokat rúg, hogy szabályosan fáj. Most tegnap óta elkezdett égni a gyomrom is, és a hátam is egyre jobban fáj, de szugerálom, hogy még 8 hetet maradjon benn. Mi még semmit nem vásároltunk, a férjem a tavalyiból kiindulva még nem akart, de a 30. héttől már talán bevetem magam. Már alig bírom ki :) a babaszobát is augusztusban meg szeretném csinálni. :)

625. nyuszkrisz (válaszként erre: 624. - Dolorka)
2015. júl. 3. 08:41

Szia!

Nekem júli 28-án kell legközelebb UH-ra mennem, addigra jó lenne nyélbeütni az orvosváltást is (idős dokim nem vállal már szülést, a fiatalabbnál szültem a kislányom is, a 30. hét környékén venne át).

Ma megpróbálom felhívni mindkettőt.

A súlyom eléggé megugrott az elmúlt hetekben, most +8kg-nál járok... Te hogy állsz?

A baba rendesen mocorog, nekem újdonság ez, mert a kislányom nagyon finoman mozgott.

Vásároltam már jó pár kisfiús cuccot. Cumisüveggel kell még rendesen felszerelkezni. A szobával szerencsénk van, mert a kiságyat bent hagytuk (tavaly nyáron szokott át a kislányom), és a szoba színe is unisex, úgyhogy nem sok teendő van :)

624. dolorka (válaszként erre: 623. - Nyuszkrisz)
2015. júl. 1. 09:18

Szia! Nálunk sajnos kötelező a cukorterhelés, szerencsére még éppen jó lett az eredmény. Az első érték nekem is 4,2 volt, de a harmadik már csak 1 tizeddel volt a megengedett érték alatt. Nem kell vizsgálatokra járnom, de figyelnem kell kicsit arra, hogy mit eszek.

Én is voltam hétfőn vizsgálaton, uh-on, minden rendben volt, most már elég egyértelműen mondták, hogy kislány :) nagyon ficánkolós volt, és az arcát takargatta, úgyhogy 4D-n nem sokat láttunk, talán legközelebb. :) 906 grammra becsülték a súlyát.

Július 22-én kell újra mennem, akkor már majdnem meglesz a 30. hét :)

azt mondta a doki, hogy ha még 10 hetet kihúzunk, akkor jók vagyunk. :) te mikor mész legközelebb? ti elkezdtetek már vásárolni, baba szobát készíteni?

2015. jún. 24. 09:43

Szia Dolorka!

Milyen volt a cukorterhelés? Nálatok kötelező? elvileg nálunk is, az orvosok fele mégis a simát kéri. Ezért csak szimpla labort csináltattam, minden érték jó lett, a cukor is 4,6 így valószínűleg megúszom a terhelést :)

A hétfői vizsgálaton minden rendben volt.

Nálatok?

622. dolorka (válaszként erre: 621. - Nyuszkrisz)
2015. jún. 19. 11:16

Ez szuper, nagyon örülök, hogy minden rendben van. :) Már én is nagyon várom a 4D-t :) és a súlya is fantasztikus, szépen haladunk előre :)

Az én picim is eddig még faros volt, de nagyon bízom benne, hogy mostmár be fog fordulni. Olyan mintha már a köldököm fölött rúgdalna néha, úgyhogy remélem, hogy a kis feje már lenn van :)

Én hétfőn megyek a cukorterhelésre, 29-én pedig a dokihoz. Már nagyon várom. Remélem, a vérvételen is minden rendben lesz, próbálom most egy picit visszafogni a nasit, nehogy gond legyen, mert mostanában eléggé szeretem a sütikéket :)

621. nyuszkrisz (válaszként erre: 620. - Dolorka)
2015. jún. 17. 15:31

Ma voltunk 4D UH-n, vittük a nagytesót is :)

Cuki volt, ahogy nézegette a monitort.

Szerencsére minden rendben van, nagyon megkönnyebbültem!!! A lepény hátra húzódott, már nem éri el a méhszájat. A pici fejfekvésbe fordult (faros volt), és a becsült súlya 890 gr! :))))))

Megvolt a vérvétel is.

Hétfőn megyek a dokihoz az eredményekkel, és lesz vizsgálat is.

620. dolorka (válaszként erre: 619. - Nyuszkrisz)
2015. jún. 16. 19:02
Na, mi volt ma az uh-on?
619. nyuszkrisz (válaszként erre: 618. - Dolorka)
2015. jún. 15. 09:18

Szia! A pihenéssel nincs gond egyelőre: délutánonként és éjjel is jól alszom, kisebb megébredesek vannak csak. Anno a kislányommal 2-3 órákat is fent voltam minden éjjel, így a mostani teljesen OK!

Én is számolom a heteket, nekem a 31. hét a nagy cél. Ekkor nyelvvizsgázom, és utána már bármi történhet :)Vizesedés szerencsére még nem indul.

618. dolorka (válaszként erre: 617. - Nyuszkrisz)
2015. jún. 11. 12:32

Szia!

Én már múlt hét hétfőn voltam a dokinál, mert előtte hétvégén eléggé fájt mindenem és kicsit megijedtem, így nem akartam még egy hetet várni. Szerencsére minden rendben volt, azt mondta a doki, hogy nyúlnak a szalagok, attól fájt, úgyhogy kicsit megnyugodtam. Akkor volt a babó 526 gramm és ma meg betöltöttük a 24. hetet, úgyhogy következő belátható cél a 28. hét :)

Sokat pihenek itthon, a hétvége óta vizesedik és dagad picit a lábam.

Te tudsz pihenni?

617. nyuszkrisz (válaszként erre: 616. - Dolorka)
2015. jún. 7. 16:14

Szia Dolorka!

Nem tudok semmi újat azóa. Legközelebb júni 17-én megyek UH-ra, aznap megcsináltatom a kötelező vérvételt is, majd a meglévő eredményekkel megkeresem a dokit.

Vegyesen érzem magam: vannak apró szurkálódó fájdalmaim, külnösen a nap végére. A hátam is fáj rendesen. Bízom benne, mindez a növekedésnek köszönhető! A baba szépen mocorog, nagyon aktív.

bízom benne, minden rendben van!

Nálad mi újság? kíváncsi vagyok a holnapi vizsgálatra!

616. dolorka
2015. jún. 1. 19:49
Miújság nyuszkrisz? Minden rendben?
615. dolorka (válaszként erre: 614. - Nyuszkrisz)
2015. máj. 13. 08:14

Nálam minden rendben volt, szerencsére minden érték tökéletes, és úgy tűnik, hogy kislány (90%) :) teljesen zárt a méhszáj, és a méhnyak hossza is megnőtt az előzőhöz képest, de továbbra is szigorú pihenésre vagyok ítélve én is. Én ezt azért könnyebben tudom teljesíteni, a férjem tényleg mindent levesz a vállamról, de el is gondolkodtam már rajta, hogy lehet ezt egy kisgyerek mellett kivitelezni, akivel esetleg egész nap egyedül van otthon az ember. De azért próbálj pihenni mindenképpen, amennyit tudsz, mert 4 héttel ezelőtt még nekem is lenn tapadt a méhlepény a méhszáj közelében, és most már tökéletesen a hátsó falon tapad.


Én ma megyek még a védőnőhöz, és június 8-án megyek újra dokihoz, ha addig minden rendben lesz :)

614. nyuszkrisz (válaszként erre: 613. - Dolorka)
2015. máj. 12. 09:49

Hogy ment a mai UH? Mondott valamit a doki a nemére vonatkozóan? Minden rendben?


Én múlt csütörtökön voltam, és derült égből villámcsapásként ért a hír: a méhlepény lent tapad a méhszáj közelében... Vázolták a negatív és a pozitív lehetőségeket is, ennek ellenére eléggé el vagyok keseredve. Mindenféle erős fizikai tevéknységtől el vagyok tiltva (emelgetés, bicaj, házasélet, hirtelen mozgások), és sokat kellene pihenni. Mindez nem egyszerű egy aktív 2 éves mellett. Június közepén nézik újra, mert a pocak növekedésével valószínűleg a lepény pozíciója is változik.

613. dolorka (válaszként erre: 612. - Nyuszkrisz)
2015. máj. 8. 07:04

Na, neked megvolt az uh? Minden rendben? Maradt kisfiú? :)

Nalunk majd kedden lesz az uh, mar nagyon varom :)

612. nyuszkrisz (válaszként erre: 611. - Dolorka)
2015. ápr. 29. 08:51

Elég régóta, kb. 3 hete érzem, hogy mocorog. Alig érezhetően, finoman :)

Még a gyomrom sem ég, és az alvásom is viszonylag rendben, anno ezek már jellemzőek voltak ebben az időszakban. Szóval tök jó :))))

611. dolorka (válaszként erre: 610. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 23. 18:08

A Levente nekem is hosszú idő óta tetszik, de a férjem megvétózta :)

Igazából valahol a szívem melyen szeretnek biztosan kisfiút, es azert érzem annak :) az előző két kisbaba is ksifiú volt, es akkor mikor a 12. Heten megtudtuk, csalódott voltam, szerettem volna egy kislányt, el sem tudtam volna képzelni, hogy mit kezdek 2 fiúval. Aztan volt meg 8 hetünk, es a vegere mar el sem tudtam képzelni a kislányt :) lehet ezért érzem most kisfiúnak, de a lánynak is teljesen ugyanúgy fogunk örülni :)


Te érzel mar mocorgást?

610. nyuszkrisz (válaszként erre: 609. - Dolorka)
2015. ápr. 22. 21:32

Megértelek, én is ezért tettem egy próbát a dokinál, és bejött :)

Volt különbség a két terhességed között, ami miatt úgy érzed, kisfiú lesz? (Hasonlóak miatt tippeltem szintén fiút.)

Megvan a név: Levente lesz :)

609. dolorka (válaszként erre: 608. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 22. 13:36

Dejó :) akkor mar lehet a neveken gondolkodni :)

Remelem a legközelebbi alkalomkor mar mi is látni fogjuk :) nagyon kiváncsi vagyok, bár en nagyon kisfiút érzek :) varom mar a következő uh-ot, kicsit most siettetném az időt :)

608. nyuszkrisz (válaszként erre: 607. - Dolorka)
2015. ápr. 21. 07:55

Igen :) Bevitt a dokim UH-ra, és körbenéztük a picit. Mérés nem volt, így a dátum még mindig okt. 2. Itthon megbeszéltem vele, jó lenne, ha megmutatná, mert akkor a nemének megfelelően tudnánk már most kezelni :) Ez a kislányomnál is bejött :)

Ma megyek védőnőhöz is.

A következő UH május 7-én lesz.

607. dolorka (válaszként erre: 606. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 20. 19:41

Dejó, gratulálok :) akkor mégiscsak volt uh?


Nalunk is minden rendben szerencsere a babával is es szerencsere a méhnyak es a mehszaj is tökéletes :)

Nekunk szégyenlősködött a kis manó ugyhogy meg nem tudjuk, hogy mi lesz, de a lényeg hogy egészséges legyen :)


A védőnő múlt heten október 1-et számolt, most az uh október 4-et, de azt mondta a doki hogy mivel egy heten belül van, igy nem módosítják át egyenlore a várható dátumot :)


Nagyon nagyon örülök hogy minden rendben :)

Legközelebb május 12-en megyek a kötelező uh-ra.

606. nyuszkrisz (válaszként erre: 604. - Dolorka)
2015. ápr. 20. 17:42

Mi újság dolorka, hogy ment a mai nap?


nálunk minden rendben, és kisfiú lesz :)))

2015. ápr. 15. 07:59

Ígyis-úgyis számolom :)


Szerinted újra mérve a babót módosítják a kiírás időpontját is? Nekem múltkor automatikusan az okt. 2-t vette alapul a szonográfus... No, majd rákérdezek!

Hétfőn nálam csak manuális vizsgálat lesz, és levesz egy tenyésztést is.

Már nagyon izgat, milyen nemű a kicsi :)


Az alvásom még rendben van, azaz egy-két éjszakai megébredéssel elvagyok. Az előző terhességnél a 20. hét után éjjel már nem aludtam rendesen.

A régi ruháim nem jönnnek fel, azaz pocakban szorítanak. Sűrűn hordok szoknyákat, és vettem egy kismama szövetnadrágot, egy leggingset, és maradt tavalyról két farmer is, de azok kissé szűkebbek :(

604. dolorka (válaszként erre: 603. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 10. 09:24

Szuper :) és közben ma mar be is töltöttük a 15. hetet :) te is igy számolod vagy a naptár szerint? En egyenlore most a 12 hetes uh alapján számolom aztan majd meglátjuk 20-án mit mérnek újra. En pár napja éjszakánként elkezdtem elég rosszul aludni, nem találom a helyem, háton fekve nyomja a gerincem, oldalt fekve pedig nem kényelmes. Te jól alszol?


En kb 1.5 kilót híztam, eddig elég jól elvoltam a farmer leggingsekkel, de tegnap kezdtem mar érezni hogy nem kényelmes a hasamnak, ugyhogy lehet kellene vegyek 1-2 darabot. Tavaly jól elvoltam a sima leggingsekkel de idén jobban preferalom a farmert, ugyhogy lehet nézek egy két kismama farmert. Te vettél mar valamit?

2015. ápr. 10. 08:36

Igen! Telefonon beszéltem a dokival, azt mondta, tökéletes, el is postázta. (Elvileg ami kórházunkbsn személyesen kellene bemenni érte, de ezt most megúsztam.)

Te hogy állsz a kilókkal?

Vettél kismama ruhákat?

602. dolorka (válaszként erre: 601. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 10. 07:33
Minden rendben a kombinált teszttel?
601. nyuszkrisz (válaszként erre: 600. - Dolorka)
2015. ápr. 9. 09:11
A hasam nem feszül még, mondjuk nagyob darab vagyok, így inkább a vége felé érzem meg. Szépen növekszik a poci, hízás egyelőre 2 kg (az előzőnél 5kg-nál jártam ebben az időszakban). Ma kell érdeklődnöm a kombinált teszt eredményei utána, hát, nem siették el!
600. dolorka (válaszként erre: 599. - Nyuszkrisz)
2015. ápr. 1. 08:12
Nekem is mar elég látványos, eddig is látszódott, de most az elmúlt pár napban hirtelen megint eléggé megnőtt a hasam, de valamennyire érzem is a növekedést, néha tényleg olyan mintha nyújtanák a hasam :) te érzel egyébként valamit a hasadon?
599. nyuszkrisz (válaszként erre: 597. - Dolorka)
2015. márc. 31. 09:11

A kombinált teszt eredményére nekünk még várni kell, valamikor a jövő héten lesz meg.

A labor tökéletes, a vizeletem is rendben.

Vicces, én is április 20-án megyek legközelebb a dokihoz vizsgálatra :)))

A háziorvosom -úgy tűnik-megcsinálja az EKG-t és a belgyógy. vizsgálatot, legalábbis eddig így volt.

Addig is beszereztem néhány kismama holmit, mert rendesen nő a hasam.

Te hogy állsz? Látszik már?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook