Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 tavaszán születik meg a kisbabám!!! fórum

2012 tavaszán születik meg a kisbabám!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
591. Pettka (válaszként erre: 590. - Andóka)
2012. jan. 5. 09:57
Nekünk is csak ruhák vannak(a kislányos rucikon már túladtam,de Kittinek akadt bőven kék is,mivel egyrészt imádom ezt a színt,másrészt a nagyon kék szeméhez istenien illet).Úgyhogy,olyan 3 hónapos korig van ruha bőven...Meg van a mellszívóm,cumik(Kittinek sosem kellett).Autós baba hordozót vettem használtan egyik ismerősömtől.Babakocsi kell,de azt sem veszek ujjat,mert szuper Be..on kocsikat találni 20 ezer ft környékén használtan.A nagy kérdés nálunk az ágy.Kitti rácsos kiságyán túladtunk,mert nem aludt benne(és majdnem csúnya baleset történt benne...).Most úgy áll a helyzet,hogy méretre készíttetünk,támlás,leesésgátlós gyerekágyat.Nekem meg van minden,ami a kórházi csomagba kell.Igen,még a pelus és a popsitörlő hiányzik,de azt bármikor meg lehet venni.
590. andóka
2012. jan. 5. 08:13

Tegnap sikerült beszerezni rengeteg dolgot a babának! Valójában már csak a pelus, meg a popsitörlő hiányzik neki, de azt majd később. Össze kell szerelni a kiságyat, de azt is majd csak hónap végén, vagy jövő hónap elején.

Magamnak is megvettem már mindent, a hasleszorítós bugyin kívül. Összepakolni majd csak 3 hét múlva pakolok.

És ti? Pettka nektek sok minden megmaradt, ugye? Újat miből veszel?

589. andóka (válaszként erre: 585. - Pettka)
2012. jan. 3. 12:21
Én nem főzök ma. Elkezdődött az ovi, suli, úgyhogy bent esznek. Nekem a párom küldet haza valamit enni, úgyhogy pihizek. Majd csak vacsorára ütök össze valami könnyűt. A grízgaluska leves jól hangzik!
588. andóka (válaszként erre: 587. - Pettka)
2012. jan. 3. 12:19
Nem tudom, hogy nálunk lehet-e már melegítőben lenni a kórházban. A lányokkal még csak hálóingezni lehetett, de azóta teljesen felújították a szülészetet. Lehet, hogy a szabályokat is megújították! Valamit olvastam, úgy dereng, hogy maradt a hálóing. Majd meglátjuk. Én a hálóinget jobban szeretem a kórházban, főleg, hogy ma kaptam meg a két rendelt szoptatós hálóingemet.:-)
587. Pettka
2012. jan. 3. 09:47
Nézegettem a múltkor a kismamákat benn a kórházban,amikor uh-on voltam,és alig látni hálóingben valakit.Legtöbben pólóban,kényelmes pizsama-vagy melegítőalsóban vannak.Én is gondolkodom,ugyanis utálom a hálóinget!!!Főleg,mert én eléggé forgolódósan alszom,és állandóan felgyűrődik.Úgyhogy szerintem veszek avgy 2 pizsialsót,pólóim vannak,amik még nem voltak rajtam.Jó az.Az a lényeg,hogy kényelmes legyen!
586. Pettka (válaszként erre: 584. - Andóka)
2012. jan. 3. 09:44
Én is pakolásztam az ünnepekben.Törölközők,fehérneműk,zoknik,köntös,betétek,tisztasági szerek...külön raktam ezeket egy fiókba,és összeírtam,mi kell még.szépen apránként beszerzem majd.Kittivel is így csináltam,és nem kellett kapkodni.
585. Pettka (válaszként erre: 583. - Andóka)
2012. jan. 3. 09:40
Én sajna az ünnepekben is csak csipegettem.Azt hittem,végre eszek egy jót..de nem:(Ma grízgaluska levest főzök,és szilvásgombócot.Kitti ezt kérte:)Úgy szeretem,amikor megmondják,mit ennének!Azt utálom,amikor nekem kell kitalálni.Olyan nehéz napról-napra,nem??
584. andóka
2012. jan. 3. 09:38
Ma kezdem a hiányzó dolgok beszerzését. A hónap végére szeretnék mindennel kész lenni.
583. andóka
2012. jan. 3. 09:37
A gyomrom nekem is fáj néhány napja, meg morgolódik a hasam, de én ezt az ünnepi össze-vissza evésnek tulajdonítottam. Meg is fogadtam, hogy kicsit könnyebben étkezek a következő napokban és egyszerre kevesebbet eszek. Tegnap is odafigyeltem már, és már jobb volt.:-)
582. ancsa50 (válaszként erre: 581. - Pettka)
2012. jan. 3. 09:18
Szia.Nekem is ilyen érzésem van már 3 napja nagyon ég a gyomrom.Elején nem volt ilyen érzésem.Tejet mondtak igyak attol egy kicsit jobb lesz.
581. Pettka
2012. jan. 3. 09:01
Hogy vagytok?Nekem napok óta fáj a gyomrom.Érzem,hogy a gyomorszájamnál rugdos,egyből égni kezd a gyomrom,hányingerem lesz,enni alig tudok.Ugyanaz a rossz émelyítő érzés,mint az elején:(
580. andóka (válaszként erre: 579. - Pettka)
2012. jan. 2. 18:16
Biztosan minden OK lesz. Érdekes, hogy nálatok reggelizni kell. Mindenképp humánusabb, mint a cukros limcsi.
579. Pettka
2012. jan. 2. 15:22
Ma volt a terheléses cukor.Reggel 8-kor levették,megettem egy zsömlét,megittam 2 dl tejet,és 10-kor újra vettek.Ennyi volt.Hétfőn lesz eredmény.
578. Pettka (válaszként erre: 577. - Andóka)
2012. jan. 2. 12:56
Nagyon csini vagy!!!!
577. andóka
2012. jan. 2. 09:49

Sziasztok!

Úgy döntöttem, rakok fel magamról képet. Ez még vacsi előtt készült, úgyhogy nem azért olyan nagy a pocakom, mert teleettem magam.:-)

576. andóka
2011. dec. 31. 15:11
Én is Békés, Boldog Új Évet kívánok Nektek! A várandósságból hátralévő időhöz kitartást és egészséget, a szüléshez erőt és gyorsaságot. A kisbabának valóban nem kívánhatok mást, csak egészséget, hiszen idekint szerető család várja!
575. Pettka
2011. dec. 31. 14:33
BOLDOG ÚJ ÉVET,KÖNNYŰ SZÜLÉST,ÉS EGÉSZSÉGES CSODASZÉP KISBABÁT KÍVÁNOK,LÁNYOK!!!
574. Böbe071 (válaszként erre: 572. - Pettka)
2011. dec. 31. 13:34
IGAZ ÉDESEM!!!! BUÉK!!!!!!!!!
573. ancsa50
2011. dec. 31. 12:08
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
572. Pettka (válaszként erre: 571. - Böbe071)
2011. dec. 30. 19:50
Köszönöm Drága!!!Igen,sok mindenen túl vagyunk...de még több minden vár még ránk!!!És az csupa szép és jó lesz!!!IGAZ????????????
2011. dec. 30. 18:47

És még ezt is neked!



"Ha ünnepélyes beszédbe kezdenék, hogy dicséretedet zengjem, hogy kifejezzem hálám, és hozzád fûződő mély barátságomat, arcod bíborvörös árnyalatot öltene, és világgá szaladnál. Így hát nem teszem. Vedd úgy, hogy mindent elmondtam."

570. Böbe071 (válaszként erre: 569. - Pettka)
2011. dec. 30. 18:45

Drága barátnőm!!! Most hogy lassan vége az évnek szeretném meg köszönni hogy találkoztam veled!!


Hálás vagyok amiért ilyen kedves csajjal hozott össze a virtuális világ!! Emlékszel?) Hogy kezdtük? SZIJJA FÖLDIM!!!!!! és nem sokára egszerre szülünk)))) egyszerre teszteltünk izgultunk egymásért)) ÉS két édes kis tökös legényt hordunk a szivünk alatt! Drága Pettkám Mit kivánjak? Könnyü szülést és egészséges édes babát!!! és minden szépet neked!!!

569. Pettka (válaszként erre: 568. - Böbe071)
2011. dec. 30. 12:23
Most kezdem a vadpörköltet:)
568. Böbe071 (válaszként erre: 566. - Pettka)
2011. dec. 30. 12:16
Ahogy mondod kicsi barátném Én is reggel takarítottam hiába ezek a tündéri ikrek el mennek dolgozni előtte a sajátjukat ki takarítsák de marad 4 szoba. meg konyha meg mosni meg meg )..
567. Pettka (válaszként erre: 565. - Böbe071)
2011. dec. 30. 11:50
Ja,ezek a modern gépek azért már gyorsabban mennek,szóval repesztett vele,ami a csövön kifért:)))
566. Pettka (válaszként erre: 565. - Böbe071)
2011. dec. 30. 11:49
Mert nem pihensz te sem,szerintem...Nekem a csontjaim érzik,hogy állandó pörgésben vagyok.Hiába fogadom meg,hogy mostantól laza...te is tudod,családi házban meg főleg mindig van ,amit meg kell csinálni.Ma a szokásos pénteki nagytakarítás van soron,közben pedig a mosás,főzés,dehát ezek már rutin feladatok:)
565. Böbe071 (válaszként erre: 564. - Pettka)
2011. dec. 30. 10:20
EZ jóóóó megnéztem volna apát Tolja neki a traktornak )) Szegény) max sebesség 40? vagy mennyi??)) Édesem ez annyira jo sztori))) JA puszillak drága! Hogy vagy? Este be dagadtam..( vizes volt a lábam.( Már jobb de olyan car volt baccus,, viszketett meg bizsergett.. Hál ég vérnyomás oké volt Már megijedtem ne keljen fel utaznunk.
564. Pettka (válaszként erre: 563. - Andóka)
2011. dec. 30. 08:23
Elvileg,igen.Ő a szomszéd faluban dolgozik,mezőgazdaságban.Majd az adott időben úgy kéri magát,hogy közelben legyen,mert vannak földjeik messze is.De tavasszal ez könnyebben megoldható.Annak idején Kittivel érdekesebb volt-épp arattak...délután 6-kor felhívtam,hogy hol van.Azt mondja:Domonyban aratunk.Na,mondom,akkor csapd össze a gépet,és irány haza,mert 20 perces fájásaim vannak:)Szegénykém,mint a villám!Az egyik ismerősünk látta az úton,úgy suhant azzal a marha nagy géppel(nem ezek a hagyományos régi traktorok,hanem az új,nagy teljesítményű,modern gép)!!Mire hazaért,megfürödtem,hajat mostam.Aztán ő is,még evett is:)))9 körül mentünk be,akkor megvizsgáltak,még csak 2 ujjnyira voltam nyitva.Akkor kicsit stagnáltam,haza is küldtem a páromat,azt mondta a szülésznő,majd reggel 6 körül jöjjön.Aztán éjfélkor hatalmas hasmenés jött rám,egy óráig nem bírtam a wc-ről felkelni(megúsztam a beöntést).1-kor bementem a szülőszobára-onnantól lehet számolni a vajúdást,az igazi fájdalmas görcsöket.Akkor hívtam apát,ő a szülőszoba előtt várt.2 óra múlva megszületett Kitti 2 nyomásból:)Kittit kivitték neki megmutatni,engem rendbe raktak(gyorsan ment,2 pici öltés volt csak),aztán beengedték hozzám a szülőszobára,és ott együtt vártuk a 2 óra megfigyelési időt.Aztán 5-kor kitoltak,hozták is Kittit szopizni:)Azután már mentem zuhanyozni,reggelizni.Ebédre gyrost hozattam apával!Mai napig emlegetjük,mert a lányom imádja!Erre szokta mondani apa:az anyatejjel szívta magába!Kitti nekem könnyen meg lett,reménykedem,hogy most se húzódik el...
563. andóka (válaszként erre: 562. - Pettka)
2011. dec. 29. 16:55
Hát akkor csak beérsz! A párod visz be, gondolom.
562. Pettka (válaszként erre: 561. - Andóka)
2011. dec. 29. 16:50
10 perc kocsival
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook