Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 tavaszra tervezett babaprojekt fórum

2011 tavaszra tervezett babaprojekt (beszélgetős fórum)


68. c2b1667ba4 (válaszként erre: 58. - Zsuzska0610)
2011. jan. 21. 21:02
Szia Zsuzska! Ne aggódj! Az én párom szilveszterkor közölte velem, hogy mégsem tudja, hogy mi legyen. Akkor nem fejtette ki bővebben mert 15 óra után (amikor elmondta) végigsírtam az egész szilvesztert. Azt hittem, hogy csak szórakozott velem és hogy ennyi volt. Akkor már attól féltem, hogy mi van, ha terhes vagyok és így elveszi tőlem azt az élményt, hogy örömet szerezzek a páromnak a kisbabával. Másnap megbeszéltünk mindent és kiderült, hogy nagyon szeret engem és soha nem akar elveszíteni, csak fél! Korai, meg anyagiak, meg persze a befolyásoló barátok.....Elmondtam neki, hogy én is félek és izgulok...és szerintem pont ettől leszünk jó szülők. Hisz milyen szülő az, akit nem is érdekel, hogy mi lesz majd a kis babszemmel (mi így neveztük el). :) Csak beszélgessetek.....nálunk pár napig tartott csak a szexmentes-gondolkodós időszak. Remélem Nálatok is!
67. 171925f409 (válaszként erre: 66. - Jenny79)
2011. jan. 21. 18:38
Szia üdv köztünk és sajnálom ami történt:(( sok sikert kivánok:))
2011. jan. 21. 18:34

Sziasztok!

Én is csatlakoznék.


Sajnálom, hogy másnak is át kellett élnie egy baba elvesztését. Iszonyú fájdalom.


Néhány szóban:Évek óta nem sikerült a baba,így eljutottunk egy meddőségi központba. Vizsgálatok sorozat után tavaly októberben meg volt az első inszem. Sikerült, de decemberben missed ab lett a vége, a 8. héten. Akkor már kb.1 hete leállt a szíve.

Most kezdtem szedni újra a peteérést elősegítő gyógyszert, és készülők a hónap végi inszem.-re.


Kívánom, hogy mindenkinek teljesüljön az álma.

65. Zsuzska0610 (válaszként erre: 64. - 47539e4314)
2011. jan. 21. 18:17

Jól teszed, hogy nem görcsölsz rajta, szuper ez a hozzáállás!:)

Egyik barátnőm is már 5. hónapja próbálkozik (ezt most mindenkinek írom), az apukája nőgyógyász és szerinte abszolút nem gond 1 évig, az simán belefér a próbálkozás időszakába (nagyon soknak tűnik pedig és borzasztó lehet a várakozás) és egyáltalán nem aggódik, pedig a saját lányáról van szó! Pedig gondolom azért rá fokozottan odafigyel!:)

Úgyhogy ne aggódjatok!

2011. jan. 21. 13:49
Lányok, mindenkinek jó egészséget és gyönyörű, egészséges kisbabát kívánok! Mi is tavasszal szeretnénk babásodni, mert már 4 hónapja próbálkozunk, eddig eredménytelenül. Az orvosom szerint még próbálkozzunk, hátha sikerül minden úgy, ahogy kell! :) Néha már elkeseredtem, de nem szabad feladni, lehet benne valami! Tegyünk meg mindent, de csak könnyedén szabad, nem jó görcsölni rajta. Én most úgy vagyok, hogy ott van a tudatalattimban, de már nem agyalok folyton rajta. Észrevettem, hogy a páromra sem volt jó hatással a dolog. Most pozitívan és mosolygósabban élek és várunk, várunk! :)
2011. jan. 21. 13:39
Köszi a biztatást!!!!
62. 171925f409 (válaszként erre: 61. - Zsuzska0610)
2011. jan. 21. 13:35
Köszike:)
2011. jan. 21. 12:59

Lányok, aranyosak vagytok, ez most nagyon sokat segít! Dóri, megfogadom a tanácsod, beszélek vele!

Egyszerűen annyira igazságtalan, amin Te is keresztül mész, ez a sok rossz, ami történik... Sajnálom! A húgoddal pedig NEM történhet semmi, ezt NE felejtsd el (anyukámnak is volt ilyen esete, ő is végig járta ezt, aztán kiderült, hogy nincs semmi baj, pár évig fokozottan figyeltek rá, most meg már ugyanúgy, mintha mi sem történt volna! Nálatok sem lesz másképp!!!!)

Írj majd, hogy mi van vele!!!

Niki, egyetértek veled, nincs mire várnod!:)Remélem mihamarabb összejön a babó!

60. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 58. - Zsuzska0610)
2011. jan. 21. 12:36

Szia Zsu!


Abszolút 100%-osan átérzem a helyzetedet!

Én is 26leszek a nyáron a párom most tölti a 28at!Áprilisban esküszünk és akkor szeretnék teherbe esni is!Ez az időpont nálunk is kompromisszum után jött mi már tavaly szeptemberben szerettük volna de közbejött egy költözés az ország egyik feléből a másikba!Így az áprilisban egyeztünk meg de most meg egyik rossz hírt kapjuk a másik után:tegnap elhunyt a párom nagynénje hirtelen és nem is tudjuk mi volt az oka azután a kishúgom hívott(23éves) hogy a nőgyógyász csomót talált a mellében most megy mammográfiára meg szövettanra...:-((

Remélem semmi baja mert abba belehalnék és akkor babaprojekt elhalasztva ismét....

Ugyan nem egészen olyan mint a Te helyzeted de tudom mit érzel a szívem szakad meg de van amikor mérlegelni kell hogy mi a legjobb!Szerintem üljetek le és beszéljétek meg mond el mit érzel őszintén abból nem lehet baj!!Én szorítok!!!

59. 171925f409 (válaszként erre: 58. - Zsuzska0610)
2011. jan. 21. 11:47
Hát nehéz dolog:)Én nem tudnék várni ha egyszer a fejembe veszek azt hogy babát akarok pedig nemrég azon gondolkoztam hogy legyen egy kis szünet és szeptember felé kezdjünk újra neki mivel én nyári babát szeretnék de mivel már tavaly nyár óta próbálkozunk és nem jön össze így úgy vagyok vele mire várjak lehet akkor sem jönne úgyhogy már most keményen dolgozunk rajta aztán majd látjuk.Szerintem hallgass szívedre csináld azt amit szeretnél és dönts úgy:) Én 29 leszek a párom 45 lehet ezért is siettetem a dolgot:)
2011. jan. 21. 11:05

Sziasztok Lányok!

Én is a sok meló miatt tudok ritkábban jönni...

Üdv Nektek is: Niki, Írisz, Zskruti! Szomorúan olvasom, hogy kivel mi történt, és ki miken ment már keresztül, szörnyű dolgok ezek! Örülök, hogy talpra álltatok ezek után is, úgyhogy azt kívánom, hogy mindent bele!:)

Háát, én most kissé el vagyok szontyolodva... Tudjátok, már írtam, hogy őszt beszéltünk meg a babaprojekttel kapcsoltba. Tegnap pont erre keveredett a témánk, ő hozta fel (én már nagyon figyelek, hogy ne beszéljek sokat erről, mert nem akarok az agyára menni). Közöltem vele, hogy az ősz nálam szept. 1-jével indul.:) Erre ő mondta, hogy várjuk meg mit mond a doki májusban (elvileg az endo miatti gyógyszeremmel a kúra 1,5 év, de nekem eszem ágában sincs kivárni azt az időt) és hogy ő inkább tél vége felé gondolta, vagy majd megbeszéljük még, mert még úgyis van egy csomó anyagi kiadásunk, meglátjuk milyen lesz majd a helyzetünk. Hát komolyan mondom, annyira el vagyok keseredve, én már úgy beleéltem magam, belementem az őszbe (pedig én már most is szülnék), a betegség miatt sem akarok várni és nem is értem most ezt a hozzáállást. Nyilván, nem akarok ráerőltetni semmit, főleg nem egy babát, tudom, hogy még van időm (26 leszek), 5 év van köztünk, azt hittem, hogy amire én "megérek egy babára", addigra ő is. Meg ki tudja, meddig kell próbálkozni, amire összejön a baba. Anyagi háttérrel kapcsoltban: ha arra várunk, hogy minden 100%-ban OK legyen, na, az sosem fog eljönni, mert mindig lesz vmi, amire azt mondjuk, hogy ez még legyen meg... (építkeztünk).

Általában mindig van egy B tervem, de most kifújtam, lefagytam, nem tudom hogy kezeljem a dolgot, elég rosszul érintett. Megbeszélni nagyon nem tudtuk, mert késő este értem haza, a téma akkor jött elő, így éjjel magamban őrlődtem. Talán ma előhozom neki, vagy szerintetek mit csináljak?

2011. jan. 21. 09:07
Rólam annyit kell tudni,hogy 5 éve vagyunk együtt a párommal,és nyáron volt az esküvőnk.Persze mesébe illően a nászúton terhes lettem és csak a 12.heti ultrahangon derült ki,hogy a picúrnak mér nem dobog szíve...Képzelhetitek...Már 4 hete nem élt bennem.Az orvosom nagyon rendes volt,minden olyan vizsgálatot elvégeztetett,amit csak 3 vetélés után szoktak megcsinálni.Hála Istennek komoly baj nincs velem, a progeszteronom tűnik alacsonynak...Valószínűleg ezért ment el a babó,úgyhogy majd szednem kell progeszteron bogyót.De már lassan úgy kiműveltem magam,meg persze biológus is vagyok,hogy magamon kívül mást is csak bátorítani tudok!:-)
56. 171925f409 (válaszként erre: 55. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 20. 21:16
Persze tudom és csak bízni tudok hátha sikerül:)
55. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 54. - 171925f409)
2011. jan. 20. 21:00

Sziasztok!

Niki a te helyzeted is átérzem!Mint már írtam és is vesztettem el babát!Tudom hogy könnyű ezt mondani de még nincs veszve semmi!Erre tudok egy nagyon jó példát!Én az anyukám 6.terhessége vagyok(voltam) és van még egy húgom is!Mind a ketten egészségesek vagyunk!!!Úgyhogy azt mondom amit én is rendszeresen hallok!!!KITARTÁS!!!:-)))

54. 171925f409 (válaszként erre: 53. - C2b1667ba4)
2011. jan. 20. 19:45
Köszike:)bízom benne Nyár óta próbálkozunk de azóta nem jön össze bezzeg tavaly előtt 1 hónap alatt elsőre összejött a második terhességem
53. c2b1667ba4 (válaszként erre: 52. - 171925f409)
2011. jan. 20. 19:21
Szia! Sajnálom, hogy eddig nem sikerült! De nagyon szorítunk Értetek! Ne szomorkodjatok, a végén minden rendbe fog jönni!
2011. jan. 20. 19:08
Rólam annyit, hogy állítólag PCO-os vagyok de már 1 év alatt 3 szor teherbe estem csak sajnos elvetéltem mindig:(( Remélem most sikerülni fog nagyon vágyom már egy babóra:)
2011. jan. 20. 19:01
Sziasztok! Sok sikert mindenkinek, legyen szó munkáról vagy babáról! Lassan egy éve vagyunk együtt a párommal és nagyon szeretjük egymást. Az előző kapcsolatom 6,5 évig tartott, amikor rájöttem, hogy a volt párom semmit sem akar tőlem. Így nagyon örülök, hogy találtam egy nagyon kedves fiút, akiről tudom, hogy remek férj és apa lesz! Sajnos nem tudom, hogy mennyire is lesz egyszerű a babát összehozni. Október 2-án hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Nálam az a probléma, hogy ha nem szedem a gyógyszert, akkor nem jön meg. még októberben és novemberben megjött, de azóta semmi. Egy éve megvizsgált a nőgyógyászom és kaptam gyógyszert, majd 14 nap múlva vissza kellett mennem hozzá ultrahangra és akkor azt mondta, hogy gyönyörű peteérésem van és semmi baj. Most február 2-án megyek vissza hozzá. Már alig várom.
50. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 47. - 33b22c162d)
2011. jan. 20. 19:00

Szia Írisz!


Üdv nálunk!Sajnálom ami veled történt együtt érzek!

Én is átéltem....de mi is készülünk a babára!Remélem minden rendben lesz mindenkivel!!!!

2011. jan. 20. 18:59
Sziasztok.Csatlakoznék én is:)
48. a-mira (válaszként erre: 47. - 33b22c162d)
2011. jan. 20. 18:38

Szia!


Üdv a klubban!Nagyon örülök,hogy csatlakozol,minél többen vagyunk annál jobb! :)) Mesélj egy kicsit magadról ha lehet! Nagyon sajnálom ami történt,mi volt az oka?

2011. jan. 20. 16:36

Sziasztok!

Szivesen csatlakoznék,ha lehet...Mi is nagyon szeretnék már kisbabát,sajnos tavaly volt egy missed ab-om...Most meg itt van a jelen és a babaprojekt!:-)

46. a-mira
2011. jan. 20. 01:26

Sziasztok!


Bocsi h kicsit eltűntem de nagyon sokat dolgozom az uj helyen (12 órás műszakok) és sajna nekünk nincs ott net hozzáférésünk,mire hazaérek meg már hulla vagyok...

Dorimami,nagyon sajnálom h nem jött össze,ha vki akkor én tudom milyen ez sajnos.... :((

Viszont annak örülök h ennyire pozitívan állsz a dolgokhoz!! Ha nem titok megkérdezhetem h milyen munkárol volt szó?

45. Zsuzska0610 (válaszként erre: 44. - 4bd8ba24e4)
2011. jan. 18. 14:06

Szia!

Sajnálom! Nagyon szorítottam pedig!

Viszont nagyon jó a hozzáállásod, példaértékű!

Az 5 kg plusz hamar lemegy, ne aggódj, csak ügyesen! Utána pedig koncentrálj a babóra (nagyon irigyellek:))!

Puszi

2011. jan. 18. 13:59

Hali!

Na én nem kaptam meg a melót!

De semmi gond nem vagyok elkeseredve most lesz időm angolul tanulni mert ott bukott el a dolog!

Már csak 5kg plusszom van az lemegy és mehet a babaprojekt!az pedig nem tart olyan sokáig!!!

43. Zsuzska0610 (válaszként erre: 40. - A-mira)
2011. jan. 17. 18:42
Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
42. a-mira
2011. jan. 16. 22:01

Mindenképp jol jársz! :))

A babaproject nálunk sincs eltolva,csak egyszerűen rábízzuk a picurra mikor akar jönni....

De persze,ugyanugy jön egy Closty-s hónap most,mert peteérésem továbbra sincs... :(((((

41. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 40. - A-mira)
2011. jan. 16. 21:33

Szijja!!!

Gratulálok!!!Én a hét elején tudom meg hogy megkapom e a melót!Remélem nálam is minden rendben lesz de nem keseredem el akkor sem ha nem vesznek föl!Úgy egyeztünk meg a párommal hogy ha nem kapok melót akkor elöbb babázunk!!!

40. a-mira
2011. jan. 16. 21:14

Megkaptam a munkát!!!!!! Juhéééééééé!!! :)))))

Holnap kezdek! Drukkoljatok!

Dorimami!

Remélem Neked is sikerül!!

2011. jan. 16. 12:01

Sziasztok!

Ez aztán a jó hír mindkettőtök számára!

Akkor egyelőre közösen várakozunk! :)

Említettem, hogy szedek egy gyógyszert az endo miatt, amitől nem menstruálok, de dokim szerint attól még lehet, hogy van peteérésem! Decemberben nem védekeztünk, de mivel nem lett baba (pedig úgy reménykedtem), úgy döntöttünk, hogy tartjuk magunkat ahhoz, amit megbeszéltünk--> ősszel állunk csak neki a projektnek!

Velem ennyi a helyzet, addig meló ezerrel! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook