Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
8912. r.solyca
2011. jún. 23. 12:20

Éjszaka mikor felkel újra - mert jódarabig végigaludta-, eddig nem evett, de mivel nem tudtam mit kezdeni visszaszoktattam rá. lehet elég lenne ha akkor is vizet adnék neki. Tudom lenor írta, hogy ilyen korban lehet újra felkelnek meg ilyesmi, csak valaki azt mondta itassak vele vizet és tele lesz a hasa, de én ezt furának gondolom :) :(

Ma 7kor evett és 11 körül sírdogált, gondoltam éhes, lefeküdtünk szépen az ágyra hogy eszünk, erre üvölt megint, cicivel a szájában, aztán elringattam és 11:15 óta alszik...lehet ilyenkor kéne a víz neki...nem értem a viselkedését amikor ezt csinálja :(


Zsana, jó nagy Bálintka is, legalább akkor nem vagyok vele egyedül :) Rubint Réka Zalánja is 6és fél kiló...ez is megnyugtatott tegnap :)


Szegény lilipetiék, kicsit átérzem a problémát, mert nekünk a szembeszomszédban van két kutya és éjjel sokszor rákezdenek, erre én gyorsan csukok minden ablakot, mert múltkor is felkelt Balázs...olyan hangosak, hogy a szobánkban a bébiőrön majd ki akad a hangjelző csík ha nyitva van Balázs ablaka :):):) Durva:) Dehát ez van, ha az ember kertes övezetben lakik :)Még jó hogy szeretem a kutyikat :)


Lenor: megint fejegetnem kell, pedig már jó volt a helyzet, de sajna nincs csak 3óránként 100-120 ml-er a kettőben, nagyon megszenvedek ezért a szoptatásért :) :( Ezért gondolom ha cumisüvegből adom a tejcit, nem érvényesül a sorrend a tej területén, tehát nincs eleje, ami szomjoltó, hanem mixbe van, ugye?! Így lehet, hogy néha szomjas?! Remélem értesz, mert kissé zavaros :)

8911. zsana0
2011. jún. 23. 10:08

Sziasztok

Megjöttünk a 3 hó oltásról,szerencsére nem volt most nagy sírás,igazi nagylegény volt Bálint.:)

6560 kg,és kb 62-65 cm mert nagyon ficánkolt a kis drágám.

Kaptunk uj tápszert,humana ha 1 lc pufa,remélem ettöül nem fog öklendezni.

2011. jún. 23. 09:45
Én is adok neki vagy vizet vagy teát. Étvágya nekünk sem csökken tőle.
8909. lilipeti
2011. jún. 23. 08:50
A szomszédunk nem normális. Szereztek valahonnan két kutyakölyköt. Egy pici ól van a két kölyöknek, és az egyiket ki kell kötni, mert mindig átmászik a kenelnek jóindulattal sem nevezhető valami kerítésén. Hajnali fél 2-kor arra ébredtünk (mert mi H..lyék nyitva merjük hagyni az ablakot éjszakára), hogy az egyik kutya ugat renttentően. Utána a másik, amelyik pórázon van, elkezdett nyűszíteni. Ezt hallgattuk vagy fél óráig. Lili is felébredt. A végén lementünk, és becsengettünk a szomszédhoz, hogy nyűszít a kutyája, mert biztos megint kimászott és felakadt. Kómás volt a gazda (nem hiszem, hogy csak az alvástól), kiment, és a kutyát a kerítés tetején visszadobta az elzárt területre. Én nem tudom, hogy a francba nem idegesítette az ugatás. Után aalig tudtam elaludtni. Iminek meg 4-kor kellett kelnie. Mondjuk abból meg már nem sokat érzékeltem. Átkozott "jó" éjszakánk volt.
2011. jún. 23. 08:09

Még valami:az étvágya egyáltalán nem csökkent attól, hogy kap vizet. ugyanúgy eszünk, mint eddig.


Mindenkinek szép napot! Babóknak kitartást, mára 34 fokot is mondtak. :(

2011. jún. 23. 08:08
Nekem a tejcsit nem kérte, sírdogált, adtam neki vizet (mondjuk én nem babavizet adok, hanem felforralom, majd lehűtöm a vizet).Így két szopi között, ha látom, hogy melege van vagy nyűglődik, vizet kap, de nem iszik sokat.
8906. lenor18 (válaszként erre: 8900. - R.solyca)
2011. jún. 22. 21:36
Valóban elég a nagy melegben is ha igény szerint szopnak, ilyenkor általában többször és rövidebb ideig szopnak. (Az első tej szomjoltó).
8905. porcellán (válaszként erre: 8902. - Lilipeti)
2011. jún. 22. 21:20
biztosan aranyos, a kisasszony is nagy karattyolós nálunk és ma már elkezdett hangosan nevetni, imádom :-)
2011. jún. 22. 21:20

Sziasztok!


Én sem adok vizet Babinak, szerintem nem is igénylené, így is van jó sok pisis pelusa. Viszont a nagy melegben mostanában napközben sokkal többször igényli a szoptatást. Sőt mostanában néha éjszaka is felkel enni(inni)

8903. petra523 (válaszként erre: 8900. - R.solyca)
2011. jún. 22. 21:03
Én nem adok neki, egyenlőre nem látom, hogy igényelné. Régebben anyagtejet adtam (volna) neki cumisüvegből meg kanállal, de azt is kiköpte. A vizet meg sem próbáltam. :)) Ha nyűgös, megkínálom cicivel, de nem szokta gyakrabban kérni, mint eddig, míg nem volt olyan meleg. Pisis pelus van bőven, szóval nem hiszem, hogy szomjas lenne:))
8902. lilipeti
2011. jún. 22. 20:13

Voltunk Bababoltban. Vettünk kengurut Lilinek, vagyis nekünk. Mondjuk abban az apukja fogja hordozni. Bevásárolni, meg mászkálni biztos könnyebb lesz benne.


Ma elg nyugis volt, még jó, hogy ezt a meleget ilyen jól viselte. Mostmár csukott szemmel nyomja a kezét a szájába, és közben nyöszörög. Mindjárt elalszik. :D Olyan kis cserfes a drága. Tényleg olyan, mintha már a betűket formázná a kis szájával, úgy beszél. És hosszan. Akár negyed óráig is. Néha mgáll, akkor kérdezek tőle valamit, és folytatja a "beszámolót".

8901. t.mse (válaszként erre: 8900. - R.solyca)
2011. jún. 22. 18:47
A vizet hétvégén próbáltuk ki)) Néhány kortyot ivott csak. Itthon nincs is gond azzal ha szomjas, mert akkor cicizik, de ha megyünk vhová nem árt.
8900. r.solyca
2011. jún. 22. 16:05

Balázs is ülne folyton-folyvást, már egyenesen sír ha fekve tartom...A babakocsiban is erőlködik folyton... Nagyon ügyes...De ezzel a hasra fordulással "kicsinál"...állandóan átfordul és csak nyüszög, visszafordítom, de mire elfordulok már megint hason van...Már nyúl a játékokért is...olyan jó látni, hogy napról-napra ügyesebb...


Kérdés: Szopis anyucik, Ti adtok babavizet a piciknek...? Én kérdeztem a dokit, és azt mondta adhatok neki ha igényli...Ja, de milyen az amikor igényli :) Mert ebben a kánikulában már gondoltam h adok neki, csak nem tudom mennyit.

2011. jún. 22. 09:24
Ja bocsánat elfelejtettem köszöni! Jó reggelt és szép napot mindenkinek!!!
8898. 55292b4c1a (válaszként erre: 8896. - Amália78)
2011. jún. 22. 09:24

Dettó, nem lehet beszélni nekik. Tegnap én is össze vesztem nagyimmal. Cseresznyét akart Laurának adni, de tudom, hogy végig folyik az arcán és az arcáról a ruhájára. Itthon nagyon szívesen adok Laurának, mert tudom, hogy átöltöztetem és le van tudva....

De megint én voltam a rossz, hogy csak őt szidom le stb... Mondtam neki anyut is leszidom ha valami nem tetszik.

8897. d0b7178f40 (válaszként erre: 8895. - Amália78)
2011. jún. 22. 07:37
még mi is csak az oldalra fordulásnál tartunk. ha átlendítené a felső lábát, akkor simán át is fordulna. De sztem ez nemsokára megtörténik. Ülni imád ölben.Mert kitárul a világ. :)De nem szeretném még gyakoroltatni vele sokat, mert ez azért terhelő a gerincére nézve.Mivel még a feje is nehéz. :)
8896. amália78
2011. jún. 22. 05:17

Jó reggelt!

Remélem ti többet aludtatok nállam. Picurim mort kelt enni , de Réka egész éjjel cirkuszolt:(

Nem tudom mit ehetett anyósnál, mert addig nem volt baja amíg onnan haza nem jött. Hiába mondom a vénasszonynak ne tömje édességgel!

Nem ö éjszakázik vele!

8895. amália78
2011. jún. 21. 23:11

Hédi még csak oldalra forog. Ö is ülne fel mindenbe kapaszkodik és ülne fel. Már a babakocsiban is erölködik. Mai attrakciója hogy buborékot fújt a nyálából és berregett hozzá:)

Viszont alig akartak elaludni a növérével...

8894. lilipeti (válaszként erre: 8893. - T.mse)
2011. jún. 21. 22:35
Én nem tudom, hogy korai-e, de Lilinél már régen észrevettem, hogy, ha odaadom a kezemet, akkor húzná fel magát. Mi elég sokszor szoktunk felülni.
8893. t.mse
2011. jún. 21. 21:44
Csajok! a Ti csemetéitek nem akarnak felülni? Egy ideje már csinálgatjuk pelenkázás után a felhúzást, az utóbbi néhány napban már elég ha a kezem odaadom és már erőlködik a felüléssel. Nagyon szépen tartja a kis kobakját is. Viszont mostmár ha ölben van, akkor is erőlteti a kis pocakját és ülne fel. Nem korai ez még?
8892. t.mse (válaszként erre: 8885. - Lilipeti)
2011. jún. 21. 21:42
Hason mi is kb 10 percig bírjuk. Volt hogy már át is fordultunk hátra, de mostanság úgy tűnik elfelejtette. Az oldalra fordulás egy másodperc alatt játszódik le, ha a cici miatt történik. Egyébként nagyon próbálkozik már. Szerintem egy-két nap és sikerül Balázsnak is a hátról hasra.
8891. t.mse (válaszként erre: 8876. - Porcellán)
2011. jún. 21. 21:39
Nagyon örülök én is! Ideje volt már hogy visszakapja a szabadságát! Jó pörgést-forgást Rékának!
8890. porcellán (válaszként erre: 8882. - R.solyca)
2011. jún. 21. 21:05
Hát igen, meg sem áll a kisasszony. Átfordul most már hátról hasra is, de a kezét még nem tudja kiemeleni maga alól, így reklamálós néha. Ja és rendszeresen kidugja a lábát a rácson, van mikor behajlítja miután átdugta és vissza már nem megy. Na ekkor van ám sikítás, tegnap is 5 percenkét rohanni kellett hozzá be, mert mindig kidugdossa a lábát.
8889. porcellán (válaszként erre: 8878. - Zsana0)
2011. jún. 21. 21:01
Ja nekem kb. 4 nappal ezelőtt volt, hogy két napig fájt a hasam, olyan megjövősen, de aztán semmi. Még nekem sem jött meg, már egy éve :D
8888. porcellán (válaszként erre: 8877. - Lilipeti)
2011. jún. 21. 21:00

hétvégén én is nagyon nyomi voltam

Réka is folyton vigyorog, a múltkor hajnalban gagyarászott, aztán ment Apa hozzá és hallom hogy nevetgélnek. Erre én is átkóvályogtam, mert ezt nem lehet kihagyni :D

8887. lilipeti (válaszként erre: 8886. - Jozsi.38)
2011. jún. 21. 20:41
Igen ezt a keresztbefordulást Lili is nagyon vágja! Addig lökdösi magát a lábával, amíg össze-vissza nem forog.
8886. jozsi.38
2011. jún. 21. 19:22
jázmin nem marad meg hason ha leteszem:) azonnal átgurul a hátára, a hátáról pedig oldalra fordul és a járókában képes keresztbe fordulni, de úgy hogy végig a hátán marad. nem tudom hogy csinálja
8885. lilipeti
2011. jún. 21. 19:07

Jaj Zsana! Nekem már 2-szer is meg volt! :( De másodjára észrevétlenül jött meg. Vártam, már meg kellett volna jönnie, én is azt hittem, hogy jön a kistesó (persze nem komolyan), és egyszer csak itt volt. Éljen a 3 hónapos Bálintka!!!


Lili még csak egyszer fordult hasról hátra, de szerintem az is csak véletlen volt. Tegnap nagyon próbálkozott. Oldalra fordult, arcát belefúrta a játszószőnyegbe, nyögött, láttam, hogy a lábával próbálja átbillenteni a súlypontját, de nem sikerül. Szerintem neki is a keze van útban. Ha hasra fordítom egy ideig nagyon szépen tartja a fejét, de olyan 10 perc után vissza kell raknom a hátára.


Milyen kórság talált meg minket csajok? 4 hónapos kórság? A fejem még mindig úton van valamerre. Megyünk pancsizni!!

8884. petra523
2011. jún. 21. 17:34

Kukucsolóst mi is szoktuk játszani, azt nagyon szereti. Amikor a játszószőnyegen, vagy a hintájában játszik, oda szoktam neki fellógatni csörgőket, azokat imádja csapkodni, elkapni, meg a szájába gyűrködni:)

Ő egyenlőre a hasáról a hátára fordul, meg a hátáról az oldalára, de még útban van a keze, így nem tud tovább billeni. Bár amilyen mozgékony fickó, szerintem ez is menni fog hamarosan:))

Kornél még csak vigyorog, (bár akkor fülig ér a szája), de kacagni még nem szokott. Tegnap sikítozott először, néha olyan jól sikerült neki, hogy utána csodálkozott rajta ez mi volt:)))

8883. r.solyca
2011. jún. 21. 16:29

Én se vagyok jól, olyan mintha mindenem fájna :( A fejem lüktet, a derekam a hátam a végtagjaim olyanok mintha mázsás terhet cipelnék :( Csak aludnék egész nap, dehát azt nem lehet...

Nekem múlt hónapban 24.én jött meg, egy hete én is érzek jeleket, lehet megint megérkezik, nekem mindig össze-vissza volt, ezért estem nehezen teherbe...Férjemmel valamelyik nap poénkodtunk, hogy lehet megint terhes vagyok, mert hányingerem volt, meg szúrt a petefészkem, tavaly is a szülinapomon derült ki ami pénteken lesz :) Persze nem vagyok az, de kicsit azért beparáztunk :)


Mi csörgőkkel játszunk, meg forgunk jobbra hasra-hátra...miótta megtanulta a hasra fordulást, azóta feszt azt csinálja és vissza meg nem megy mert úgy sikerül mindig, hogy a kezei hátul maradnak, akkor meg sír, de a kiságyban is állandóan hason találom :) Csúcs krapek :) Én mindig mosolyogva beszélek hozzá, a legjobban akkor kacag, ha mondom neki, hogy "Hol esz meg anya, hol?" És utána mondom, hogy "Ham-Ham-Ham" és megpuszilom a nyakicáját...akkor sikítva kacag :) Olyan édes :):)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook