Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) fórum

2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) (beszélgetős fórum)


185. 3a92f8d690 (válaszként erre: 184. - Marcsix)
2009. szept. 6. 13:43
De furi jó én vidéki vagyok:-)) itt nem utalnak sehova ha bemész ügyeletre ír gyógyit és kész de hála nem beteg !Ált láza szokott csak lenni kis orrfolyás ilyesmi:-))
184. marcsix (válaszként erre: 183. - 3a92f8d690)
2009. szept. 6. 13:38
Az ügyeleten már jártam párszor. Sajnos ott nem vizsgálják, hanem felveszik a panaszt, és beutalnak pestre. Hát abból viszont nem kérek. MAjd holnap reggel megyünk a dokijához. Ő megvizsgálja, és akkor már a hugit is megnézetem. Viszont azokat amiket adok, adhatom neki mert végülis csak köptető. Aztán holnap már többet tudok. Mézet meg lehet adni. Tegnap kezdődött az egész. MÉg az ovonénit is felkell hívnom, hogy most kedden biztos, hogy nem tudom beszoktatásra vinni.
183. 3a92f8d690 (válaszként erre: 182. - Marcsix)
2009. szept. 6. 11:15
Miért nem viszed már el ügyeletre?????????Viddel azért vannak pár napja már ilyen nem????
182. marcsix (válaszként erre: 181. - 3a92f8d690)
2009. szept. 6. 11:05
Tényleg! én is most néztem, ahogy írtad, hogy 5 nap külömbség van köztük :)) Sajnos eléggé beteg lett, de vettem propoliszos mézet, rinatiolt, gyulladáscsökkentő szirupot, és teázik, meg forrófürdőzik, hog ymihamarabb meggyógyuljon. Most olyan beteg, meg hogy hányt, szegény, azt hisze, hogy bármilyen ételtől hány, én nem akar enni, meg mivel éjjel jött rá a hányinger, igy most nem szeretne aludni, mondja, hogy ha alszik, akkor hányni fog. Szegény. Remélem hamar meggyógyul.
181. 3a92f8d690 (válaszként erre: 180. - Marcsix)
2009. szept. 6. 10:21
Jobbulást a nagylegénynek remélem már jobban van !!Majdnem együtt születtek a fiaink:-)Tegnap láttam a naplódban !!Milyen kis beteg volt egyem meg gyógyulást nektek és remélem kedden mehet a vágyott oviba!!
180. marcsix
2009. szept. 5. 11:58

Szóval a végén lehet a Krisz mégsem megy még oviba... Szegény nagyon rosszul van.:( A naplómban leírtam.


brózsa:

nagyon ügyes a lányod, ha nem fogad el semmit az idegenektől. Igy kellezt csinálni. Örülök hogy jól elvan azért az oviban. Csak ez a kajás dolog... Biztos hozzáfog szokni, hogy nem anya ül le vele enni, hanem az ovis társai. :)

179. brózsa (válaszként erre: 177. - Marcsix)
2009. szept. 4. 15:59

Ma sem evett a lánykám az oviban.

Ebéd után mentem érte,megkapta az uzsonnáját de azt már el sem kellett tennem mert kibontotta és ette a vajas kenyeret. Éhes volt.

Egyébként mondták,hogy nem volt vele semmi gond kb. 3 percet sírt mikor eljöttem. Csak még ez evés az nem megy. De majd ha jobban megszokja a társait,biztos hogy nem lesz ezzel sem gond.

Ő amúgy is olyan,hogy idegentől nem fogad el semmit (még csokit sem) csak ha én elveszem akkor később hajlandó megenni. Pedig nem én tanítottam erre,nagyon félénk az idegenekkel.

Remélem jól fog telni Nektek is a beszoktatás.

Látom,hogy jól érzik magukat az oviban a gyerekek,csak az elválás egy kicsit néha nehézkes.

Az én félénk lányom is nagyon jól eljátszik a többiekkel :)

2009. szept. 4. 12:50
Így van nekünk már nagyon szuper az ovi:-))Most voltam érte nemrég ment kezetmosni a többiekkel utána hozta a törülközőt hogy vigyük haza !Pénteken haza kell vinni:-))A ruhazsákot is hozni akarta de mondták hogy azt nem kell!!
177. marcsix (válaszként erre: 174. - Brózsa)
2009. szept. 4. 08:37
Remélem tényleg csak az első napok megszokása miatt nem evett. Végülis ha éhes, akkor bizti enni fog :)Nálunk is hasonló lesz a beszoktatás. Már csak 4 nap és kezdheti is a KRisz :)Márnagyon várom. Ő is. Megfogja szokni hamar azovit, ne aggódj.
176. brózsa (válaszként erre: 175. - 3a92f8d690)
2009. szept. 3. 23:15

Hát remélem hogy fog enni. Szerintem ez az első napokban még előfordul aztán megszokja.

Ha éhes lesz enni fog.

Mikor jöttünk haza,még ki sem értünk az oviból már eltünt benne az uzsi (1 túrórudi) :)

175. 3a92f8d690 (válaszként erre: 174. - Brózsa)
2009. szept. 3. 23:06
nekem sem evett az első napon kedden de szerdán és ma is evett:-))
174. brózsa (válaszként erre: 167. - Marcsix)
2009. szept. 3. 23:03

Most szoktatom. Kedden voltunk először,akkor csak 1 órát voltunk bent együtt. Második nap tízórai után eljöttem és ebéd előtt mentem érte. Így 2 órát volt ott nélkülem. Ma pedig reggel bevittem és már jöttem is el.

Alkudozott velem,hogy ne hagyjam ott. És persze mindkét alkalommal sírt mikor eljöttem.

Ma ebéd után mentem érte és mondták hogy nem evett semmit. Sem tízórait sem ebédet. Hozzá sem nyúlt a kajához.

De egyébként rengeteg élményt mesél,szerintem tetszik neki de hát ugye meg kell szokni mert ez egész más,mint amikor itthon volt velem.

173. 3a92f8d690 (válaszként erre: 172. - Petra523)
2009. szept. 3. 22:47
Nálunk már volt júniusban 3 óra hossza volt:-))
172. petra523 (válaszként erre: 170. - 91659176d7)
2009. szept. 3. 21:09

De jó, akkor a Te fiad is olyan lehet, mint az én lányom. Ő is rengeteget eszik, és válogatás nélkül szinte mindent. Vicces, mikor ő próbál rábeszélni, hogy " naaaa, anya kóstojd már meg, finom a kolbászos(:)) ubojka":-)) Én ugyanis elég válogatós vagyok...

Ma megtudtam, hogy jövő hét kedden lesz életem első szülői értekezlete... Olyan furi, még csak most szültetett...

171. marcsix (válaszként erre: 168. - 91659176d7)
2009. szept. 3. 14:17
:) Ez nem hülyeség, persze hogy nagyobbnak látod, mivel nem vagy vele már egész nap mint eddig ugye. És ugye azt se felejtsük el, hogy sok dolgot tanul mindig minden nap egyre többet tud, és talán ezért is tűnik nagyobbnak. :)Majd én is elmondom a tapasztalatomat, de majd csak 8-tól. :) Már sok dolgot megvettünk párat felraktam a naplómba is :)Ovizsák meg még pár uj ruha vár rá, amit anyukámék hoznak 15-én. :)Ügyes, hogy már egyedül átöltözik. MOndod neki? vagy magától. Sok az a pénz havi leosztásra. Rengeteg. Hát az uj hét még rázós lehet, de majd megszokja. Ez szerintem olyan dolog hogy a férjem itthon volt hónapokig, csak pár munka volt két heti egy alkalom kb, és most ujra kezdett dolgozni, tegnap előtt óta. Szóval furi a KRisznek, mert megszokta azt a pár hónapot, de most meg megszokja ezt is, hogy nincs itthon. Reggel még keresi...
170. 91659176d7 (válaszként erre: 166. - Marcsix)
2009. szept. 3. 14:09

Nekem a fiam nagyon sokat eszik. Sokszor azon gondolkodok, hogy hova fér bele ennyi kaja. És minden evő. Minden meg eszik. Csak ugye az óviba amit kap az kevés neki.


Alig kapnak, mert hát akkor az óvnéni és a főzős néni még is mit vissz haza, ha a gyerekek megeszik a kaját.


Tegnap az uzsija üres kenyér kissé száraz meg egy szelet fokhagymás szalámi meg egy cikk paprika. Jó étvágyat gondolják...


Haza jönn a fiam az óviból és egyből eszik.

169. 91659176d7 (válaszként erre: 165. - Marcsix)
2009. szept. 3. 14:02
Kösszi, hogy tetszik a fiam és a lányom neve. Nekem is nagyon tetszik még ezek a nevek.
168. 91659176d7 (válaszként erre: 165. - Marcsix)
2009. szept. 3. 14:00

Tegnap még sírt amikor bekellett menni, de már ma nem. OLyan bűszke voltam ma rá.


Ugye egész nap nem látom a fiam és amikor megyek érte csak csodálkozom rajta olyan mintha napról napra nőne. Jó ez az én hülyeségem, de akkor is.

Okos és ügyes. Olyan nagy már........


Az ebéd továbbra is kevés neki és az uzsi is. Kijövünk a kapunk és már kérdezi is, hogy"- Mit főztél? Mi a kaja?" Itthol átöltözik és eszik is, mert éhes. Havi 5.500-6.000 forint az egész napos óvi.

Még holnap óci és két nap itthon. Akkor hétfőn megint rossz lesz elinditani az óviba, mert biztos sírni fog.

Tegnap és tegnap elött ugy kellett behúzni az óviba. Hárman húzztunk be.

167. marcsix (válaszként erre: 152. - Brózsa)
2009. szept. 3. 07:41
Volt már beszoktatás, vagy már rendesen ovis a lány???
166. marcsix (válaszként erre: 148. - 91659176d7)
2009. szept. 3. 07:39
Na az uzsiról meg nem is beszélve.. megijesztik egy kis vajjal, vagy dzsemmel. Ezeket sajnos ismerem, a sogornőm lánya miatt. MI is mentünk akkoriban elé.
165. marcsix (válaszként erre: 145. - 91659176d7)
2009. szept. 3. 07:38
Még csak most olvastam amit írtál, valahogy átsiklottam rajta. Remélem azóta már jobban vészelitek a napokat az oviban, az elköszönést és az ebédet. Az alvás...A kislányomnak is a párna a kedvence, őmég csak héthónapos, ugy csócsálja és szívogatja a párna csücskét, hogy csak na, hiába adok neki kisálatokat, mikor ujra betakarom, egyből elkapja vagy a takarót, vagy a párnát :) Már most, hogy még mi nem vagyunk tul a beszoktatáson, áttudom érezni, hogy mennyire fáj a szived a kicsifiadért. Én ugyanígy leszek vele. Tetszik a fiacskád és a lányod neve :)
164. marcsix (válaszként erre: 162. - 3a92f8d690)
2009. szept. 3. 07:35
Tudom...emlékeztem rád :)
2009. szept. 2. 21:41
Én is bejelöltem a kedvenceim között lesztek :-))
2009. szept. 2. 21:39
Marcsix de ari vagy:-)) am én is olvasód vagyok voltam az anyósos sztorijaitokon a hideg futkosott a hátamon:-OOOOO
161. marcsix
2009. szept. 2. 16:34
Felvettem a naplódat kedvencnek. Milyen aranyos. Ugy örültem ahogy végigolvastam mintha a saját gyermekemről lett volna szó, és rólam. Aranyos, hogy kis piszkosan ért haza. Olvasója leszek a naplódnak. :))
2009. szept. 2. 14:01
Halika minden ok volt leírtam a naplómba:-))EVETT
159. marcsix
2009. szept. 2. 12:15
Barbika erre nem is tudok mit mondani. :) hihetetlen ek ezek az ovisok:)
2009. szept. 2. 12:10

Meg azért is sírt hogy nem akar enni!!!szerintem neki ez a legnagyobb baja hogy le kell ülni és enni kell pedig itthon is rendszeresen 12 kor ebéd sőt én is a konyháról rendelem évek óta szóval a menzai kaját is ismeri!!!

Uzsit is elhoztuk tegnap persze az jár de nem ette meg mert az oviban készült:-SSS

2009. szept. 2. 12:07

Nemsokára megyek érte nekem is kb 3 perc az ovi már nagyon izgulok:-)) majd itthon megnyugszik!!


Ja reggel minden ok volt apa kikisérte az utcajtóig utána végigsírta az utat:-((( meg benn is de mikor átvette az ovónéni bent pár perc után befejezte a sírást!!!

156. marcsix (válaszként erre: 144. - 3a92f8d690)
2009. szept. 2. 07:44
Jó nektek, hogy azért lesznek ismerős arcok is. :) Persze az oviban kezdődik az ismerkedés és barátkozás. :)Nálunk is kb az lesz, hogy 8-ra viszem, hogy beálljunk egy időre. Mert 7-8.30 ig lehetne vinni, nekünk elég lenne elindulni 8-8-15 kor is. Mert 5 percre lakunk, de szerintem 8-ra fogom vinni én is. 12 kor ebéd, azaz 1 körül, és utána hozom én is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook