Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009. júniusi babák fórum

2009. júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
31632. c0275abe94 (válaszként erre: 31625. - Maszatka86)
2011. ápr. 13. 15:05
Mi "nasira" müzliszeletet, mazsolát magába vagy gyümivel összekeverve, joghurtot vagy gyümölcsös túrókrémet (én csinálom), gyümölcssalátát eszünk. Néha kap ropit vagy vendégektől kinder tejszeletet (ha hosszú útra megyünk, az autóban). Grétinek nagyon ízlik a VitaTigris (a körtés, epres egyaránt), nasinak tekinti ezt is, pedig 100 % gyümölcskoncentrátum :))
31631. c0275abe94 (válaszként erre: 31628. - Csiga1170)
2011. ápr. 13. 15:00
Olyan fiatalok vagytok még, egészen biztos, hogy lesz kistesó, ne aggódj miatta! :)
31630. c0275abe94 (válaszként erre: 31629. - Csiga1170)
2011. ápr. 13. 14:59

Szia Csiga!


Olvasom soraidat... én nagyon örülök annak, hogy Gréti önállóan, egyedül eszik kanállal és villával is egyaránt. A levest is szépen kanalazza, nagyon kevés megy mellé. Amin most újítottunk, hogy már nem kis pohárból, hanem rendes nagy felnőtt üvegpohárból iszik bármit, nem hajlandó elfogadni a pici poharat :)

A villát tökéletesen használja, imádom, ahogyan aprólékosan, gondosan felszúrkálja rá az ételt.

És megeszik mindent, hála, nem válogatós. A főzik, zöldségek, gyümölcsök nagyon bejönnek neki, viszont a kenyérből valamiért csak a rozsosat eszi, a fehéret nem. Hogy miért?

31629. csiga1170
2011. ápr. 9. 21:14

evés:hát Ricsi sem eszik olyan jól, mint tavaly nyáron, amikor is mindent megevett, amit főztem...

Ha tetszik neki, amit főztem, akkor eszik szépen és eleget is(én már nem mérem) de ha nem szereti, akkor nem eszik belőle semennyit.

Reggel tápi 200ml. Ő tejérzékeny valamennyire, még a kettes tápinál vagyunk, a háromastól hasmenése van. Utána reggeli. A kenyrete nagyon szereti, bármikor jöhet, hozzá paradicsom, virsli. Viszont nem eszik meg semmilyen szalámit, kolbászt, felvágottat, májast. Tehát a reggeli és vacsora sajnos nagyon egyhangú. Utána általában egy gyümi jogi. Nasit nem adok délelőtt.

Ebédre a husi jöhet bármilyen és a krumpli bármilyen formában, viszont a főzik nem annyira.

Gyümi jöhet bármilyen,délután azt kap, esetleg kevés nasi ébredés után. Vacsi szintén elsősorban kenyér, este tápi.

Ricsinek van közepes méretű kanala , azt használjuk viszont nem tud egyedül enni vele. Szeretne, próbálja, de mire a szájához érlefordul róla a kaja. Reggel és este kézzel eszik, meg a husit, krumplit . Amit tud enni kézzel én megengedem neki, kanállal én etetem.

Etetpőszéket már nem használunk, a nagy széken ül mellettem, de sokszor bohóckodik

31628. csiga1170
2011. ápr. 9. 21:05

Köszönöm mindenkinek, remélem lesz nekem még kisbabaám...a héten beszéltem a lombikos dokinővel, azt mondta most várni kell legalább 4-5 hónapot, hogy pihenjen a szervezetem. Talán augusztus, szeptember környékén tudok menni újra. Csak hát közel sem biztos, hogy sikerülni fog....na majd látjuk, reménykedünk...


Hát az első időszak nekem sem hiányzik az az igazság. Ricsi sírós volt, hasfájós, nehezen alvós...áááá csak remélem, hogy a másodikkal könyebb lesz és persze lehet még nehezebb lesz..

Én ami miatt szeretném az az hogy legyen tesója Ricsinek(mert nekem nincs és hiányzik) a másik pedig némi önzés, hogy ha öreg leszek, szüleim se lesznek már, jó lenne ha 2 gyerkőc nyitna rám esetenként az ajtót, így unoka is nem 1-2 lenne, hanem szerencsés esetben 3-4

31627. Maszatka86 (válaszként erre: 31607. - 8786ffbbdb)
2011. ápr. 8. 22:21

Mi szeptembertől megyünk bölibe addig Szerdánként gyakoroljuk :O)Ez a Szerdai jó neki is meg nekem is.Beszélgetek dadusokkal és egyre jobban érzem szükségt is ,hogy menjen.Neki csak mi ketten vagyunk és látni rajta ,hogy élvezi a tásaságot.Most kezd neki gyarappodni a haveri köre 2 kislánnyal.Tami 3 éves lesz Bence olyan jól eljátszik vele.Még soha nem láttam ilyennek.Talán a kislányok a zsánere játékban meg,hogy idősebb legyen.

Kistesó továbra sincs tervben.Majd talán1-2 év múlva.Bencével sokat csavargunk minden fele.Buszozunk,vonatozunk amit nagyon szeret.És perse a kavicsos hinta szinte mindig megvan.Nem hiányzik nekem most egy picibaba sem a terhesség.Élvezem hogy anya vagyok.Én elfogult vagyok.De Bencének akarok mindenek elött mndent megadni.Mert sajna még egy babát nemis mernénk vállalni.

31626. Maszatka86 (válaszként erre: 31608. - Csiga1170)
2011. ápr. 8. 22:06
Csiga én sem tudok mást írni mint,hogy sajnálom.És szoritok nektek.
31625. Maszatka86 (válaszként erre: 31624. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 8. 21:49

Sziasztok.

Mi jól vagyunk.Bár úgy néz ki Bence tejérzékeny.Mióta abba hagytuk a szopizást Novemberben azóta 1 grammot sem hízott.Még mindig 10k ez nem sok bár 85cm.Most szinlakot kap est reggel 200ml simán bevág és mióta nem kap tejet az étvágya hihetetlen mód megnőtt.200ml.pép 5-6 közt 9 kór fél péksüti vagy más 12 jó adag pöri(pl) rá 1-2 órára megylevess és még egy nagy adag pöri utáa szőlő majd fött császárszalonna sajtal a kenyeret nemigaán eszi.És még este200 ml.pép

Ez nállunk rekord.Bár Bence a gyümilére és szörpre teára nagyon rászokott.Most azt sem kap csk vizet és evés után jöhet egy kis ízes lötyike.A nasit teljes elhagytuk.Sétára inkább gyümivagy kifli és társai jönnek.


pussycaatgirl nekünk is volt idő,hogy Bence teljes vissza esett babába és mindent csipegetni és falatozni kellett neki.Most mint egy felnött fogja a májkrémes zsemlét és eszi és pohárból iszik úgy ,hogy nemcsepegteti magára.Már talán túl nagyfiúnak is érzi magát mert nemengedi,hogy alépcsőnél fogjam a kezét egy szintet már segítség nélkül felmegy.A játék az asztalnál nálunk is gond volt.Bár most már ő megy székéhez és szól,hogy kér hamikát leültetem és eszik,bár én mégszeretek segiteni az ebédnél.Ő akkor eszik jól az asztalnál ha beszélgetünk vagy zenét halgatunk.Bár talán mára már elévült :-/

31624. pussycatgirl (válaszként erre: 31622. - 8786ffbbdb)
2011. ápr. 8. 21:10

Köszi h reagáltál:D

Na de jó ti is tervezitek a kis tesót, hurrrrrrrrááááá

Te amúgy h vagy vele magad miatt szülöd vagy Lili miatt???

Én részemről el lennék eggyel még ha nem is hangzik túl jól de amúgy meg 1 gyerek nem gyerek szokták volt mondani, és medi szerintem szereti majd, olyan kis szeretetre méltó ez a kis büdös mindenkit szeret általában.

Szóval szégyen nem baromira nem hiányzik minden előrröl, a szülés-gátseb, éjszakai kelés, mell csomósodás, hajhullás, 0 étvágy sexhez.....

Szóval gondolom érted :D


Hát akkor nem vagyok egyedül a kaja témával, a baj hogy Medi semmi késztetést nem érez arra h egyen, de azért nem adom fel.

Nem azt akarom h egyen 2 szelet nagy kenyeret, csak h valamennyit egyedül jóízűen. Nálunk a max étkezés amúgy is kevés.

Reggeli tápi max 120 most lecsökkentettem 60-ra hátha azzal telítődött el, de így se éhezik meg, 8-8.30 reggeli, virsli v szendvics

valamerre séta-kolbászolás, akkor elropogtat pár szem ropit, 12-12.30 körül elalszik, van h 15-15.30-kor kel, akkora kész a kaja, de mivel apa 16.15-kor jön ált megvárjuk ekkor van h megeszik 1 tejszeletet a NAGY ebéd után, este 7 körül max 1 túrókrém, és vacsi 180 táp.

Hát elég elkeserítő részemről.

Te hogy csinálod h nyugis vagy engem teljesen felcsesz néha, az ezse-az se kell, kijönni, inni mikor mit talál ki.

A héten nem volt se TV se játék, de persze feltalálja magát és az itatón lévő juk is tud izgalmas dolgokat nyujtani, vagy a sportkupakos oldalán lévő gyümölcsök bbbbrrrrrrrrrrrrr


Nem tom a nagyfiús tányér mit takar, az evőeszköz fém kiskanál és sütis villa. Tányérja sima műanyag, de a szilárd kaját pl. reggeli rendes porcelán tányérra kapja.


Tőlem bármivel ehet, a héten bíztattam h a tésztát is kézzel vagy ahogy jól esik, de nem nagyon változott a dolog, és eddig is úgy ette ahogy tetszett neki.


Na jó hosszú lett.

31623. 8786ffbbdb (válaszként erre: 31622. - 8786ffbbdb)
2011. ápr. 8. 13:06
ja tudom nehéz , de ne görcsölj éhen úgysem hal nem hagyja magát van akinek nincs nagy étvágy a Lilien is tök ropi mgj irigylem hihi
31622. 8786ffbbdb
2011. ápr. 8. 13:03

szia

de jó, mi augusztustól csatlakozunk baba projekthez

lilien is nagyon keveset eszik

reggel 2 dl kakaó reggelizni nem nagyon akar 9-kor pár falat kenyér vagy semmi séta közben valami gyümi 1/2 banán 1 alma mikor mi ebédre max mennyiség 150-200ml értsd főzelék vagy leves hús krumplival uzsira mézes lekváros fél szelet kenyér vacsi hasonló ami menne tuó nudi keksz .....egyedül akar mindent és nem hagyja etetni én szigorúan asztalnál etetem a főétkezéseket a közteseknél nem annyira nálam nincs asztalnál játék, mert oviban sem lesz ami bevált hagyom ő egyen úgy ahogy akar avval amivel akar sokkalt többet eszik

olyankor amikor nincs étvágya mentsvár a tejbegríz uzsira ....

remélem segít valamennyit

nagyfiús evőeszköz tányér pohár azt próbáltad nálunk bevált az is!

2011. ápr. 7. 14:39
Ja és köszi előre is!!!
2011. ápr. 7. 14:38

Mi bölcsibe nem megyünk egyenlőre, talán nyáron ráállunk a kistesó ügyre.

Medinek amúgy jótt tenne, mert szereti a gyerekeket főleg a nála idősebbeket, de néha nagyon kis mimóza a lelkem.


Feldobnék 1 kérsédést, Kinek h eszik a babcija ennyi idősen???


Medi egy időben egész normálisan, magától, kézzel-villával-kanállal, mikor mivel.

Most ott tartott már a dolog h. kb 2-3 kanál-falat, és ha etettem evett tovább ha nem akkor ki akart jönni, és persze a tv menjen vagy legalább adjak valami játékot.

Hétfőtől próbálkozok h amennyit eszik magától annyit eszik és kész, de hétfőn pl ebéd semmi és 7 körül már teljesen kivolt, hiszti hegyek.

Nemtudom mi lenne a jó megoldás, mert teljesen kikészít a nem evéssel.

Most se Tv se játék, se segítség.


Van valaki hasonló helyzetben, valaki adhatna jó tippet h vajon jól csiálom-e vagy se.

Trükközni már nem akarok, szerintem kinőttek abból a korból és már ötletem sincs.

2011. ápr. 7. 14:28

Sziasztok.

Csiga nagyon sajnálom ami veled történt, kitartás, és sok-sok erőt kívánok!!!

31618. c0275abe94 (válaszként erre: 31617. - Grösl Panni)
2011. ápr. 7. 12:01
Ezért tüntél el annyira??? Olyan régen hallottunk felőletek.
2011. ápr. 5. 16:42

Sziasztok,orok tema a bolcsi kerdes,hat mi mar kinnt lakunk Walesben es eleg draga itt a bolcsi,nem is tudom mi lesz de majd megoldodik,meg nem gond:)


Csiga,nagyon sajnalom ami veled tortent,de semmi nem veletlen,kivanom hogy minnel hamarabb osszejojjon a kisteso projekt!

31616. Dinuss
2011. ápr. 1. 16:31

Bence elvileg az ev vegen tud menni bolcsibe,mert akkorra lesz hely de lehet,hogy mar elobb.En szeretnek visszamenni dolgozni ahol eddig is dolgoztam.5 oras munkakor de mivel masik varosban van ezert szinten reggel megyek delutan jovok,mintha 8 orat dolgoznek.Majd meg meglatjuk hogy lesz de en mar mennek vissza es nem csak az anyagiak miatt.

Bence meg nem beszel csak par szot mond.Hiaba mondom neki,hogy mond ezt mond azt,kirohog!:D

Ugyanakkor mindent megert es elmutogat nekem de nem akar meg beszelni.

Mi sem hordunk mar babakocsit,itt is a motorozas az ami nagyon megy!

Valaki kozlekedett mar a kicsivel bkv-n babakocsi nelkul hosszabb tavon?Tapasztalatok?

31615. Dinuss
2011. ápr. 1. 16:27

Szia draga Csiga!

Oszinten sajnalom ami tortent veletek!

31614. c0275abe94
2011. ápr. 1. 13:51
Nálunk a munka-kérdés már régen megoldódott, sajnos vissza kellett mennem dolgozni 2010 októberében, mert a lakáshitelünk nagyon megugrott :( Gréti bölcsibe jár, de nagyon szereti, alig tudjuk hazahozni, még játszana... :-)
31613. c0275abe94 (válaszként erre: 31608. - Csiga1170)
2011. ápr. 1. 13:48

Szia Csiga1170!

Őszintén sajnálom a babát! Örülök azonban annak, hogy nem adjátok fel, és szeretnétek továbbra is kistesót!

Vigyázz magatokra! Puszi!

31612. 8786ffbbdb (válaszként erre: 31611. - Beszi 79)
2011. ápr. 1. 12:28

úgy látom mindenkinek jól jönne a meló....

babkocsit vásásrolni szeretem én is, de ha nem időre megyünk akkor moci!

31611. Beszi 79 (válaszként erre: 31607. - 8786ffbbdb)
2011. ápr. 1. 10:20

Szia!Én egyenlőre úgy néz ki,hogy itthon leszek,de majd az anyagiakon múlik minden.Ha nem megy,valami meló kellene,de csak 6 órás!

Szofi is nagy csaj már.Mondatokat még nem mond.Hiszti-miszti sokat van,főleg ha a tesója is is itthon van.azt hiszi neki mindent szabad.

Sokat gyalogolni nem szeret,főleg ha céllal megyünk.Motorozni és biciklizni szoktunk gyakran,na meg játszóterezni!Azért használjuk a babakocsit is bevásárolni.Nekem kényelmesebb és gyorsabb a közlekedés vele.

31610. Beszi 79 (válaszként erre: 31608. - Csiga1170)
2011. ápr. 1. 10:14
Szia!Nagyon sajnálom,de fel a fejjel!Biztos hamar lesz egy egészséges kistesó!Tudom nem egyszerű!
31609. 8786ffbbdb (válaszként erre: 31608. - Csiga1170)
2011. márc. 31. 21:44

szia!

nagyon sajnálom de én hiszek benne , hogy semmi sem véletlenül történik lehet , hogy valami komoly baj lett volna vele.....

nehéz melót találni nemhogy 4 órásat köszönöm, hogy írtál kérlek tegyél fel friss képet!

puszi

31608. csiga1170
2011. márc. 31. 20:51

Hát sajnos nálunk nagyon rossz hírek vannak, elhalt a kisbabám, a 11. héten műtét lett a vége...

Én valószínűleg itthon maradok a 3. évben is, mivel a munkahelyem 2 műszakos, minden másnap este 8ig és apa és későn jár haza, így nem tudjuk megoldani. Remélem ebben az 1 évben még összejön a kistesó és majd utána valami új munka után nézek.

Valami délelőtti 4 órás meló nekem is jó lenne, na de hol van olyan...

Babakocsi nálunk is porosodik már több mint fél éve nem használjuk. Ricsi szeret sétálni, most hogy szép az idő egész nap kint vagyunk az udvaron, alig lehet becsalogatni, már olyan szép barna a bőre:)Szeret homokozni, játszik a kutyákkal, este nagyot alszik, hiszen jól elfárad. Hiszti van, de szerintem lesz ez még rosszabb is.

31607. 8786ffbbdb
2011. márc. 31. 13:53

SZIASZTOK!

KI, HOGY VAN?

MOST, HOGY KÖZELEG A GYES KI MIT FOG CSINÁLNI?

BÖLCSI MELÓ MIT TERVEZTEK?

ÉN VACILLÁLOK JÓ LENNE VALAMI 4-6 ÓRÁS MELÓ, HOGY APÁNAK NE KELLJEN ENNYIT, DE MI SZERETNÉNK TESÓT AZ IS DILEMMA MIKORTÓL MERT OLYANOKAT HALLOK, HOGY 6-HÓ GYES UTÁN MÁR CSAK MINIMÁL BÉR UTÁN JÁR MINDEN.

NAGYON SOK A SÚLYOM AZON IS DOLGOZOK MÁR 4-EL KEVESEBB VAGYOK.

LILIENJ Ó FEJ SOKAT BESZÉL KEREK MONDATOKBAN BE NEM ÁLL A SZÁJA. MÓKA MANÓ!

OLYKOR VAN HISZTI DE LEGINKÁBB HA FÁRADT, KEZELHETŐ MÉG MONDOM MENJÉL A SZOBÁDBA OTT HISZTIZD KI MAGAD ÉS HA VÉGE GYERE KI BEMEGY AZTÁN RÖHÖGVE KI MEGNYUGTATTA MAGÁT OLYAN ÉDES.

BABAKOCSI MÁR CSAK POROSODIK BICIKLI MEG MOTOR A CSÚCS JA ÉS MÉG A HOMOKOZÁS MEGMARADT!


MOST TI JÖTTÖK MESÉLJETEK!

31606. seryevi (válaszként erre: 31601. - .mia.)
2011. márc. 25. 13:50

Szia Mia!

Már nagyon régen beszéltünk, gondoltam benézek!

HÚÚÚÚ!

LIBABŐRÖSEN OLVASTAM AZ EGÉSZET!

Azt el tudom képzelni, hogy azt sem tudtad szegénykém, hogy ki is vagy, mi is van, abban a helyzetben!

NAGYON-NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKETEK!!!

31605. c0275abe94 (válaszként erre: 31601. - .mia.)
2011. márc. 22. 09:38
Minden elismerésem és tiszteletem a Tiéd és persze a Férjedé, a családodé, akik ezt végig csináltátok!!! GRATULÁLOK!!!
31604. 8786ffbbdb (válaszként erre: 31601. - .mia.)
2011. márc. 5. 22:55
nagyon büszke vagyok rátok így kell ezt csinálni a te tested a Te gyereked és te képes vagy rá és mindenki képes rá , ha akarja!
31603. cini76
2011. márc. 5. 22:17

Kedves Mia :) Gratulálok a gyönyörű babához !:)

Jó erőt ,egészséget sok sok boldogságot kívánok Nektek és tovább is teljesüljön minden álmotok vágyatok! Kitartásodért ,bátorságodért minden elismerésem ,le a kalappal ! Nagyon ügyi vagy !

Minden jót Nektek és még egyszer GRATULA ! :)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook