Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
6521. Betta76
2011. márc. 23. 10:08

Sziasztok, nálunk se mennek még a picik, még mindig ott tartunk hogy a bútorok mentén kapaszkodva közlekednek, most már a sima fal mellett is végigmennek támaszkodva, pár másodpercekre megállnak kapaszkodás nélkül.

Van aki már ad tehéntejet, ha nem akkor mikortól tervezitek a tápszer abbahagyását és tejre váltását?

Én egyelőre csak néhány főzelékbe rakok tejet amibe az való(pl. spenót) amúgy nagy mennyiségbe nem kapnak tejet csak tápit.

6520. mimi08
2011. márc. 22. 23:21
Ma voltunk vissza a dokihoz, elvileg rendben van minden, még pár napig orrcseppezni kell.
6519. rexona (válaszként erre: 6518. - Hope_:))
2011. márc. 20. 15:22

akkor szülinapjára már menni fog ezerrel.


Szandra még soká, szerintem pár hónap múlva fog csak elindulni. Január óta kapszkodva áll, de ettől többet nem csinál. Nekem ő még olyan kisbabás, külsőre is, sokszor viselkedésre is.

Még alig tudnám elkpzelni róla, hogy jár a lakásban. Persze várom már.

6518. hope_:)
2011. márc. 19. 21:56

Sziasztok :)


Remélem azóta Boti és Janka baba is jobban van!!!


Hogy vagytok???


Mi is készülünk a szülinapra :)

Az ajándékot már megvettük most a tortához vásárolgatok még a héten beszerzek pár dolgot.

Szombaton jön anyukám is itt lesz 4 hétig őt is már nagyon várjuk.


Képzeljétek ma elindúlt Zsombi!

Eddig mindíg feladta 2-3 tityitotyi után de ma hivatalosan is elindúlt akkora lendülettel hogy csak lestünk Janival :D

Gyorsan el is kellet kapni mert hasraesett volna :) nagyon édes volt :)

6517. rexona
2011. márc. 19. 15:22

Sziasztok.

Jobbulást mindenkinek.

Ezt a 39 fokos lázat énis végig aggódtam volna.....


Nálunk 2 hét múlva kapja a lányom az 1 éves kori védőoltást. (menjugate)

Jövő hét végén szülinap.

És még mindig nincs cipőnk. Mondjuk ő még nem is megy. Csak kapszkodva áll, arrébb lép. Magas a lábfeje, úgyhogy nem tudtuk elhozni azt a cipőt, ami egyépként hosszra jó lett volna rá.

Itt esik az eső. Úgyhogy megint lehet bent játszadozni. De mit is egész nap??? :-)

6516. Puppi4
2011. márc. 19. 09:10

Sziasztok!


Nem jöttem, mert Botinak tüdőgyuszija volt.:(

Megfázott, három orvos is látta, mind azt mondta én aggódom túl a 39 fokos lázat. :(


Egy hét múlva már az asztalra csaptam kértem vizsgálják ki, kiderül tüdőgyulladás.

Szerencsére csak kezdődő tüdőgyuszija volt, nem kellett korházba mennünk, de sokat nyüglődtünk vele.


Majd jövök, most mennem kell, megyünk szandit venni Botinak.

6515. mimi08
2011. márc. 18. 22:15

Hát lányok, látom nem nagyon jöttök! Nálunk közben annyi fejlemény, hogy valószínűleg az antibiotikum kiütötte Jankát, tiszta vörös a pocakja, a háta és a fejbőre. Sajnos ez valószínűleg penicillin érzékenység lesz, bár a doki szerint nem tuti biztos, hogy a gyógyszertől van, de azért beírta a kiskönyvbe, hogy érzékeny.

Most másik antibiotikumot szed, a doki szerint a torka továbbra is durván néz ki, úgyhogy kedden ismét megyünk vissza.

Remélem a többi apróság jól van!

6514. mimi08 (válaszként erre: 6513. - Dorec)
2011. márc. 16. 19:19
3 napja lázas, ma voltunk dokinál, ismét tüszős mandulagyulladás. :-( pont mint amikor 1 hónapja találkoztunk!
6513. dorec (válaszként erre: 6512. - Mimi08)
2011. márc. 15. 17:33
szegényem. Mi a baj?
6512. mimi08
2011. márc. 14. 21:37
4 napos ünnep juhéjjj, Janka megint lázas! :-(
6511. rexona (válaszként erre: 6510. - Hope_:))
2011. márc. 13. 09:11

Nagyon ügyes a fiad.

Szandra még nem iszik pohárból, mondjuk még nem is próbáltuk. Nagyon kevés folyadékot iszik. Jó ha napi 1 deci megvan.

6510. hope_:)
2011. márc. 12. 22:28

Köszi a válaszokat :)


Hogy vagytok???


Zsombi továbbra is max 2 lépést tesz meg aztán mászik :)

Állni viszont imád tök sokáig mármint kapaszkodás nélkül :) Inni is mindíg így iszik :) lekapja a poharat a dohányzóasztalról és iszik símán áll és két kézzel fogja a poharat :)

Menni meg úgy is menni fog ha akar én nem erőltetem továbbra sem :)

6509. mimi08 (válaszként erre: 6508. - Dorec)
2011. márc. 11. 12:47
Nem-nem, kettesben voltunk tegnap Jankával. Sajnos dolgoztam... :-(
6508. dorec (válaszként erre: 6507. - Mimi08)
2011. márc. 11. 11:11

jesszusom Mimi csak nem ti is torkos csütörtököztetek, hogy ilyen sokáig fenn voltál? :)


Emma sajnos igényli a "jár a baba" járkálást, bár csak az egy kezével fogja a kezemet, szóval ez nem teljesen ugyanaz. De mászni még mindig imád. :D

6507. mimi08
2011. márc. 11. 00:09

Szerintem sem kell erőltetni a járást, én sem tettem. Amikor Janka elkezdett felkapaszkodni, mi még karámot használtunk. Folyton állni akart,amikor még ülni szinte nem is tudott. és mászni is a felállásával egy napon kezdett el. A védőnő tanácsára elbontottuk a karámot, hogy tudjon a lakásban minél többet kúszni-mászni, hogy a hátizmai jól megerősödjenek a mászástól, mert ez fontos az üléshez és az álláshoz is.

Szóval csak azt akartam a dologból kihozni, hogy mi még szándékosan késleltettük is az elindulást! Úgyhogy mindenkinek türelem.

Ja, és visszasírjátok ti még azt, hogy nem megy! :-) Én egész nap a gyerek után rohangálok a lakásban, mióta elindult. De így is esik hatalmasakat! :-)

6506. rexona (válaszként erre: 6505. - Hope_:))
2011. márc. 10. 18:01

Az én gyerekem is régóta kapaszkodva áll.

Gondolom így érzi magát biztonságosan, és még várat az indulásra.


Amúgy köszi a válaszokat mindenkinek!

6505. hope_:) (válaszként erre: 6502. - Rexona)
2011. márc. 10. 16:42

Szia...


Ne is foglakozz vele!!!

Tudod csak 1 nap van a gyerkőcök köt Zsombi 27én lesz 1 éves.


Engem azzal akasztottak ki a héten hogy miért nem csinálom vele a "jár a baba jár" sétálgatást.

Mivel lassan 1 éves miért nem megy.

Kb 1 hete kezdte el csinálni azt hogy ahol áll éppen elengedi és tesz 2 lépést de nagyon inog és inkább mászik pedig 10 hónapos kora ótá áll kapaszkodás nélkül de ha el akar indúlni inkább kapaszkodva vagy mászik.

Erre jöttek az okos ismerősök hogy késztessem a járásra és jár a baba jár-t kezdjek el vele játszani.

Én nem fogom erültetni majd ha biztosnak érzi magát a dolgában akkor el is fog indúlni szerintem a járás erőltetése is befolyásolja a mozgásfejlődést ...


Zsombi inkább aját mond aja aja az anya :)


Bye bye (báj-báj) azt mondja mostmár mindenkinek de pá pát nem és integet is hozzá.

Meg a halcska az itt fish van fürcsis játéka is halacska azt is inkább angolúl próbálja iiisssss akar lenni a fish :D

6504. mimi08 (válaszként erre: 6502. - Rexona)
2011. márc. 10. 14:02

Szerintem sem kell aggódni! Janka sem beszél, bár nála meg ez úgy van, hogy szerintem nincs kedve, így is meg tudja magát értetni. Mond néha szavakat, de ha megkérem, hogy ismételje meg, biztos, hogy nem teszi. De pl. múltkor pakolta ki a bevásárló táskát, meglátta a kölesgolyót és kiabált, hogy: mámá!!! Persze többször ezt sem tette. Néha a kutyának is kiabálja a nevét, de ezt sem mindig.

Amúgy meg az egyik ismerősöm mondott valamit, ami szerintem baromi jó:

Nincs olyan gyerek, aki mindenben úgy fejlődne és mindent úgy csinálna, ahogy az a nagykönyvben le van írva. És ez egyáltalán nem baj, mert ettől vagyunk egyéniségek és ettől minden ember más és más. Unokaöcsi 10 hónaposan simán ment, 2 évesen viszont nem volt még 1 db foga sem és egy árva szót sem szólt. Most 2. osztályos, teljesen rendben van, okos, értelmes kisfiú. A fogai is kinőttek :-)

6503. wallmart (válaszként erre: 6502. - Rexona)
2011. márc. 10. 13:46

szia


Nekem Ádámkám még nem volt 11 hósan mondta először azt hogy mamma és ana. De ez minden gyereknél más, azt mondják ha majd megérik arra, hogy járjon és beszéljen akkor fog. Siettetni úgy sem lehet.

Ne idegeskedj, engedd el a füled mellett.

Nekem 12 és hónaposan indult el, akkor egy-két lépést tett, aztán napról napra többet ment. Most meg már csak a lábán közlekedik.


Mi is ilyen jó időben kint vagyunk többet, de most nagyinál vagyunk heti két nap, így nem mindig jövök, bár a naplót igyekszem rendszeresen vezetni.


Szép napot mindenkinek.

6502. rexona
2011. márc. 10. 11:37

Sziasztok.

Mit csináltok?

Talán a "jobb" időt mindenki kihasználja?

Mi lesz itt ha tényleg egyszer tavasz lesz? :-)

Kicsit lassul majd a fórum.


Valakinek a gyerkőce mond már szavakat?

Pont tegnap ecsetelték nekem, hogy már mondhatna valamit ez a gyerek. Pl. mama, anya, vagy hasonlók.

Hát nem tudtam mit mondani.

Szandra márc. 28-án lesz 1 éves. Még nem megy. De mindenhol feláll, kapaszkodva arréb lép. Meg sikít ha olyan kedve van. De szavakat még nem mond.

Tegnap kicsit felhúztam ezen magam. (hogy mondhatna már valamit)

6501. mimi08 (válaszként erre: 6499. - Rexona)
2011. márc. 6. 19:40

A mezítlábazás alatt a cipő nélküliséget értem, harisnyát + zoknit azért adok Jankára :-)

Amúgy próbáljuk a cipőt folyamatosan, de esik-kel benne, zokniban meg nagyon ügyes!

6500. dorec
2011. márc. 4. 15:29

sziasztok! Köszönjük az aggódást Emmus végre tényleg nagyon jól van, már nagyon eleven. Kiderült végül, hogy nem rota volt, szegényemet így is megviselte.

Cipő: Én már adok rá szandált idebent, pont amiatt amit Betta is írt, mi is járunk korafejlesztőbe és nekünk is ezt tanácsolták. MIvel már többet megy mint mászik, meg a kedvenc helyeinél mind térkő van, nem akarom, hogy felfázzon.

Alvás: most mikor beteg volt Emma és vele aludtam én is megfigyeltem, hogy mennyit pörög forog egy éjszaka alatt. A kedvenc elalvós pozició továbbra is hason, úgy hogy a keze alatta van, popsi ki, a mási meg oldalasan.

6499. rexona (válaszként erre: 6497. - Mimi08)
2011. márc. 4. 13:51

Tényleg egészséges a mezítláb járás, de ezt csak a nyáron tudjuk megendegni a kicsiknek.

Kint, homokban, fűben is sokan ajánlják.

6498. Betta76
2011. márc. 4. 11:37

Sziasztok!

Nem volt egy ideig netünk, költözködtünk hétvégén és csak most jöttek bekötni a netet az új helyre.

Mi születéstől fogva járunk a korai fejlesztőbe gyógytornászhoz hogy a fiúk behozzák a koraszülöttség miatti lemaradásukat.

Itt szó volt a cipő dologról is.

A gyógytornász azt mondja akkor kell cipő a baba lábára amikor már a napja nagy részét állva tölti, és nem mászással, nem kell megvárni mire már önállóan megy, hanem ha már a nap nagy részét a bútoroknál állva, illetve ott kapaszkodva lépegetve tölti akkortól kell a cipő, addig a csúszásgátlós zoknit hordjuk.

Nekünk ez még eltart pár hétig, most még inkább másznak és keveset állnak.

Cipőből amúgy a betétes,kemény talpast ajánlják, olyan ami tartja a bokát is, illetve ajánlotta a csatos szandált amit bokánál és lábfejnél is jól rá lehet illeszteni a baba lábára. Tavasztól már az is elég lesz ha jön a jó idő.

6497. mimi08 (válaszként erre: 6495. - Wallmart)
2011. márc. 3. 17:14

Janka is össze.vissza alszik, pont mint rexonánál. Ezt nálunk is most kezdte, hogy össze van kuporodva és maga alá húzza a lábait. Hát ha neki jó ez így. Anyu szerint én is így aludtam. Bár aztán legtöbbször meg oldalt és háton van...

Jankának is 19-es a lába. Ő már megy, de nem nagyon szereti a cipőt, szóval itthon a lakásban harisnya+tapadókorongos zokniban nyomja. A védőnő szerint vannak orvosok akik a mezízlábazást javasolják és vannak akik a cipőt. Nekem annyit mondott, hogy azért napi egy - fél órát tegyem cipőbe, hogy szokja, és hogy mindenképpen olyanba, ami tartja rendesen a bokáját és lehetőség szerint betétes!


Amúgy most meg én vagyok beteg, valami gyengébb lefolyású influenza. Mivel a férjem holnap reggeltől szombat reggelig dolgozik, nekem jön apukám kicsit besegíteni, de sajna 60 km-re laknak a szüleim, úgyhogy nekem sincs segítségem amúgy. Szerencsére ő nyugdíjas, így ha gond van, ő riasztható. Anyósom itt lakik a városban, de nem látja gyakrabban a gyereket, mint anyuék.

6496. rexona (válaszként erre: 6495. - Wallmart)
2011. márc. 3. 11:23

Az én gyerekem egész éjjel különböző testhelyzetekben alszik. (olyan, mint én)

Hol hanyatt, oldalt, hason, akár a lábait is maga alá húzza.

Néha megigazítom egy kicsit, és ennyi.

6495. wallmart
2011. márc. 3. 05:12

Remélem a beteg babák meggyógyultak, és nincs semmi baj. Ádámkámnak már megint szörcsög az orra, de remélem egy kis orrspray segít rajta és nem kell a porszívóhoz nyúlni. Bár már arra gondoltam lehet allergiás valamire?

Legközelebb nekünk 15 hónaposan kell menni tanácsadásra, de állítólag már szemészetre is kellett volna mennünk. Ha ott leszek rá fogok a dokinőnél kérdezni.

Fogacskáink a 7. fogacska is bújik.

A másik amit akartam kérdezni nektek hogyan alszik a gyerek. Nekem sokszor alszik úgy, hogy hasára fordul és felhúzza a lábait maga alá és sokszor mikor éjszaka felébredek hogy betakarjam akkor is így alszik. Jól van ez így vajon?


Cipő méretben épp tegnap kellett egy nagyobbat beszerezni mert az előző 21-es méretet kinőtte, így most 22-es a lába a legénynek.


Kocsicipő szerintem az túl puha járni, nekünk azt mondták ha elindul a gyerek akkor kemény kérgű cipőt kell vegyek neki. Bár minden babalába más nem tudom, hogy mindenkinek javasolják-e, vagy csak egy-két gyereknek.

6494. rexona
2011. márc. 2. 16:11

Ezek szerint minden baba javulásnak indult!!!


Mostmár lehet nekem is csatlakoznom kellene a naplóolvasókhoz.

Bár, nemtudom, nálatok hogyan telek a napok, van-e segítségetek, de én néha eléggé elfáradok, a hangulatom is sokszor ingadozó...

Lehet nem is férne az időmbe, hogy olvassak.


Hope!

Persze Szandrára a megrendelt cipő is nagy lett. 19-es.

Ő még nem megy, csak szerettem volna ha van egy igazi cipője, amit majd a szülinapján ráadhatok.


A kocsicipőt tényleg kizárólag csak babakocsiban használják, vagy lehetséges, hogy utcára léphet benne a gyerek? (ha jobb idő van)

Szerintetek?

6493. mimi08
2011. márc. 1. 23:39

Én is örülök, hogy Emma jobban van, gondoltam rátok sokat Dorec! Olyan szörnyű, ha betegek ezek a kis manók!


Én azért aggódok kicsit, mert Jankának elvileg elmúlt a mandulagyulladása, de a lehelete még mindig nagyon gyanús nekem. Nem tudom, meddig lesz ez még így, nincs korábbi tapasztalatunk e téren, de majd lehet, hogy rákérdezek a védőnőnél.

6492. hope_:)
2011. febr. 27. 22:59

Mimi :)!


Nagyon szép a Blog-od !!!

Így már téged is olvashatlak :)

Csak sajna ilyen Voda....os mibol netem van korlátozott és nem tudok videókat nézni se feltölteni ....... :(

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook