Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
6581. rexona (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. máj. 30. 22:53

Milyen érdekes, nekem is mostanában eszembe jutottál, sőt most, hogy alig írt valaki, épp meg akartam kérdezni, hogy : És a többiek?? Pl. Tencsike?


És tessék!

6580. -!Maya!- (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. máj. 30. 22:20

Nem mondok semmit, de tudd, hogy ÖRÜLÖK NAGYON NEKTEK.

Szoktalak nézni, hogy mi újság veled, de ezek szerint jól titkoltad:)))

Kis puncis? Neveken gondolkodtatok már?

6579. Tencsike
2011. máj. 30. 19:46

Sziasztok Lányok!


Idáig babonából nem mertem írni...


Szóval emlékeztek januárban elvetéltem a 14 hetes kisfiamat...nos rá 1 hónapra újra visszatért a pocalakóm :-))))


Most vagyok 14+5 hetes :-))) Ma voltam dokinál, minden rendben és úgy néz ki kislányom lesz :-))) Nagyon-nagyon Boldog vagyok!!!

6578. rexona (válaszként erre: 6576. - Puppi4)
2011. máj. 30. 17:50

Köszi a megnyugtatást.


Már énis utánajártam ennek a "járás" témának. Szóval tudom, hogy jó a mászás.

Tudod a sok tudatlan ember viszont csodálkozik, kérdőre von. Ezért éreztem néha már cikinek, hogy mi még a porban teperünk ezerrel. :-)


Jó kisbarátgyűjtést! :-)

6577. -!Maya!- (válaszként erre: 6576. - Puppi4)
2011. máj. 30. 13:47

Köszi, aranyos vagy.

Nekem igazából nincs rossz kapcsolatom anyósékkal, de idővel azért ez változik. Nem akarok velük élni, külön életre vágyom. Csak a párom mindig megmagyarázza, hogy amit én gondolok az nem jó... és a végén mindig itt maradunk. De akkor eljátszhatjuk ezt életünk végéig is:(

6576. Puppi4
2011. máj. 29. 22:08

Sziasztok!


Köszönjük a nénapi köszöntéseket és mi is bodogot kívánunk így utólag a névnaposoknak.


Maya én is olvastam a naplódat, hát nem volt jó olvasni hogy szomorú vagy!

Megértelek, én még Boti előtt laktam együtt anyósommal, hát soha többet.

És nem csak azért mert nem jöttünk ki jól, de zavart, hogy még egy rohadt hasábkrumplit se süthettem ki mert máris ferde szemmel nézett.

Bárhová indultunk programot csinálni kettesbe, jött velünk.

Áááá, na akkor mondtam hogy többet nem!


Az hogy nincs játszótér engem is meghökkentett, nehéz lehet így.


Rexonával viszont abszolút egyetértek, nekem pl. itt a Hoxán megismert anyukák vannak mint kisgyerekes barátnők, velük néha talizunk, de azért az nem olyan mintha minden nap lenne valaki akivel mehetünk játszózni.

Én most azért igyekszem kezdeményezni a játszótéren (csakazért is lesznek kis barátaink!)


Rexona! Viszont abban nem értek egyet veled, hogy ciki lenne hogy még másztok!

Mint gyógypedagógus, csak annyit tudok mondani, minden szakirodalom szerint minél hosszabb a mászás szakasza annál jobb éesz a gyermek értelmi képessége iskolás korban.

Rengeteg helyen kimarad a mászás, ami viszont sokkal nagyobb problémam mint azt sokan gondolnák.

Minél tovább másztok, annál okosabb lesz iskolára.

Erről ennyit.

Örülj neki hogy egy kivételesen okos gyerkőcöd van!


puszi

6575. rexona (válaszként erre: 6572. - -!Maya!-)
2011. máj. 28. 21:38

Az utolsó mondatodra lettem figyelmes. Sajnálom ha nincs játszótér, ezek szerint neked kell mindig kitalálni valamit, és egész nap lekötni a gyereket.


Amúgy elmondanék valamit. Szerencsések azok akiknek van kisbabás ismerősük, barátnőjük. Ha nincs, akkor, lehet barátkozni, ami nem megy olyan könnyen!!!! Legalábbis nekem. Nálunk nem mindenki barátságos, kezdeményező a játszótereken. Inkább összeszokott párosok vannak, azok meg nem olyan nyitottak egy "új anyukára meg gyerekre".

Néha majd kinézik, hogy jött valaki új, meg érdekesen figyelik a gyerekem, hogy 14 hónaposan még nem megy.

Jó, tényleg néha ciki, hogy az enyém mindenhová mászik.....


Nemtudom a többiek hogy vannak ezzel a kérdéssel. De én ezt tapasztalom.

Manapság nem könnyű barátokat, ismerősöket keresni.

6574. -!Maya!- (válaszként erre: 6573. - Wallmart)
2011. máj. 28. 20:54

Szió:)

Lehet, hogy kinézünk, de mi szerintem később fogunk érkezni.

Majd nyitott szemmel járok, remélem megismerlek, ha egyáltalán összefutunk. Jó lenne:)

6573. wallmart (válaszként erre: 6572. - -!Maya!-)
2011. máj. 28. 06:11

Ezt találtam:


[link]


Én azért megkérdezem a munkahelyemen, hogy biztos legyek benne.


Nem jösztök el holnap a repülőtéren rendezett gyereknapra? Találkozhatnánk. Mi kb. 9 körül biztos ott leszünk.

6572. -!Maya!-
2011. máj. 27. 21:49

Sziasztok:)

Mi is jól vagyunk.

Rengeteget vagyunk a szabadban. A nagy melegben még a kajcsi sem csúszik úgy, mint eddig, de most már a sima vizet is úgy issza, mint a gyümilevet. Ennek nagyon örülök, mert idáig ellökte, nem kellett. Legalább a teát kiváltottuk, mert én nem igazán vagyok a tea híve.


Wallmart: mi is erre keressük a választ, hogy a második babánál hogyan alakul a TGYÁS, GYED, GYES. Eddig én sem tudtam meg semmit. Lehet fel kellene hívni a TB-t vagy elmenni személyesen, mert onnan kapjuk az ellátást.

Rexonával egyet értek, én is nagyon félek, hogy mit hoz a jövő. Be merjünk-e vállalni még egy babát?????


Na meg engem az is aggaszt, hogy fogytán a türelmem, ami nagyon fontos. Bekattanok már itthon, nincs kihez szólni, nem ismerek itt senkit (1-2 ember kivételével), nincs játszótársa a gyereknek, nincs játszótér sem....stb.

6571. hope_:)
2011. máj. 27. 18:14

Sziasztok :)


Mi is jól vagyunk :)

Zsombor pont ma 14. hónapos :)


Mi is sokta vagyunk kint bár itt most nagyon rossz az idő....


Gyereknap itt nincsen de mi azért vattünk neki pár apróságot a napokban meg lehet kap majd homokozót is :)


Hogy vagytok???

6570. rexona
2011. máj. 27. 16:50

Nálunk nem lesz tesó. Nem merünk még egy gyerkőcöt vállalni, főleg így, hogy én most tudtam meg, hogy nem vesznek vissza a munkahelyemre dolgozni....


Gyereknapra mi semmi különöset nem tervezünk. Szétnézünk a városba, megyünk ki játszani, eszünk-iszunk.......

6569. wallmart
2011. máj. 27. 14:41

Sziasztok, mi általában egész nap kint vagyunk, csak enni és aludni jár be legény, úgy kifárad, hogy általában három órát alszik délután.


Örülök, hogy sokan írtátok a tesó kérdést, már csak az az egy nem világos, hogy ha GYES alatt szüli meg az ember lánya a másik babát akkor az újszülött babára milyen juttatásokat kap. Mert ugye az első babánál úgy volt, most hogy ugye változott a törvény, hogy meg kell lennie a 180 bedolgozott munkanapnak mert akkor jár a GYED. De most vajon ez a másik gyerkőcnél is igaz, vagy elég ha az elsőnél bedolgoztad, végül is ez is munkaviszonynak számít ha itthon vagyunk nem?

Mert azt hallottam, hogy a másodikkal is előtte meg kell lennie annak a bizonyos bedolgozott időnek mert ha nem akkor csak három évig GYES-t kap az illető és GYED-et pedig nem.


Ha valaki tudja a választ erre, megköszönném ha megírná, biztos mást is érdekel.


Így ha nem kéne a bedolgozott idő, én lehet nem is mennék vissza dolgozni, hanem egybe letudnám ahogy szokták mondani, a másik meg két év múlva 35 leszek, és úgy vagyok vele én inkább előtte szülnék mint utána, bár tudom most már nincs életkor a szülésre.


Írjatok ezzel kapcsolatban.


Jó mimi neked, hogy annyi gyerek vesz körül, nálunk meg az a baj, hogy hiába voltunk már két játszótéren, egyiken sincs gyerek, nem tudom vagy nincsenek vagy rosszkor megyünk, de már jó lenne egy játszótárs Ádámkámnak.


Itt is meleg van, csak az a baj, hogy már két hete nem esett, és nagyon kéne az eső.


Gyereknapra ki mit tervez? Mi délelőtt megyünk itt Miskolcon a repülőtéren lesznek programok, és nálunk nagyon megy ez a repülősdi, mert állandóan azt mutogatja az égen az én drágám. :-))

6568. rexona
2011. máj. 27. 12:33

Sziasztok.

Mit csináltok?

6567. rexona
2011. máj. 22. 12:00

Itt a meleg!!!


:-)

6566. mimi08
2011. máj. 21. 22:17

Sziasztok!


Én is boldog névnapot kívánok Szandrának és utólag Botinak is. Puppi, ugye most volt az ő névnapja is nem olyan rég?


Hogy viseltek ezt a nagy meleget? Szerencsére nekünk a házban még pont jó az idő, persze rengeteget vagyunk kint, de ha bejövünk, nagyon kellemes. Ha viszont hetekig ilyen idő lesz előbb-utóbb itt is megfőlünk! Mondjuk én már vártam, mert a hideget sokkal rosszabbul viselem.


Janka rengeteget szalad, a szomszéd 5 éves kisfiú után a legtöbbet :-) Próbál a csúszdájára is felmászni egy fa létrán, persze segíteni kell neki, de azért egyre ügyesebb. Nekünk szerencsére nagy mázlink van, rengeteg gyerek van a szomszédban és a környéken. Ráadásul két zsákutca sarkán lakunk, így nem akkora gond, ha éppen kiszalad az utcára. Állandó a rohangálás egyik kertből a másikba, ahol éppen több gyerek van :-)

6565. rexona
2011. máj. 19. 13:31

Igen, most volt a névnapja. Köszönjük.


Mi is jól vagyunk. Mostmár sokat kint vagyunk.

Játszóterezés, igaz mi még mindig csúszva-mászva. Meg kutyasétáltatás. Otthon a legjobb elfoglaltság, az erkélyről ki és bemenni.


Az oldalsó fogak nagyon nehezen akarnak kibújni. Pedig már hetek óta készülni feltörni, dehát még mindig semmi.

6564. hope_:)
2011. máj. 18. 14:29

Sziasztok!


Hogy vagytok?????


Mimi majd elküldenéd nekem is ha van időd a homeós bogyókról az infót ! Köszönöm!


Rexona nem tudom hogy ma e van Szandra névnapja ha igen akkor sok boldog névnapot neki!!!



Velünk semmi különös jól vagyunk rohannak a napok nagyon sokat vagyunk a játszótereken Zsombi nagyon élvezi :)

6563. mimi08 (válaszként erre: 6562. - Dorec)
2011. máj. 13. 19:08

Eszek, sőt van olyan, hogy este 10 órakor vacsizok :-)

Leírom priviben hogyan szedjük a homeós cuccokat, kicsit bonyolult, nekem is leírta a csaj a patikában. Remélem amúgy jól vagytok!

6562. dorec (válaszként erre: 6561. - Mimi08)
2011. máj. 13. 15:27

huh, azért egyél ám! Néha én is járok így, de azért nálam van miből leadni.

Majd késő délután hívlak emiatt a bogyók miatt, mert mi is megyünk másfél hét múlva, már előre félek tőle.

6561. mimi08
2011. máj. 12. 22:26

Sziasztok!


Mi a kistesó kérdésben hasonlóan gondolkozunk, mint dorecék. Janka nagyon aktív lány, ma is pl. 6-kor kelt, nem aludt egészen másfél órát napközben és most aludt el este 9-kor. Közben pedig egész nap pörög és hisztis is. Nekem nincs segítségem, anyuék 60 km-re laknak, anyósomra nem számítok, úgyhogy az egész háztartás, gyereknevelés, kert, kutya stb. mind rám vár. A férjem pedig alig van itthon, rengeteget dolgozik. Így nem merek még egy gyereket vállalni. Ráadásul úgy érzem, hogy a szervezetem is eléggé ki van merülve, én már 4 kilóval kevesebb vagyok, mint amennyivel teherbe estem, utoljára talán gimiben voltam ennyi kiló :-) És kicsit hiányzik a társaság is, pedig sok itt a kisgyerek és a kismama, akikkel összejárunk, de jó lenne a 24 órás gyerekfelügyelet mellett néha kicsit mást csinálni.

Amúgy mi is voltunk a 15 hónapos tanácsadáson, Janka 10 kg és 80 cm. Megkapta a két oltást, nagyon sírt szegényem. Vettem homeopátiás szereket, amelyekkel kivédhetők valamennyire az oltás mellékhatásai, vagyis azt hiszem kivezető szereknek hívják, vagy minek. Eddig nem tapasztaltam nála mellékhatásokat, bár tegnap nagyon nyűgös volt, de hát megkínozták szegényemet. Kíváncsi vagyok, használ -e majd nála, ezeknél az oltásoknál hallottam a legtöbb mellékhatást és a védőnő is hosszasan sorolta őket a múltkor, hogy mik lehetnek. Még 1-2 hét múlva is előjöhetnek.

6560. -!Maya!- (válaszként erre: 6559. - Hope_:))
2011. máj. 10. 22:16

Sziasztok:)

Olyan jó volt a soraidat olvasni. Ilyenkor engem is elkap a vágy, de sajna csak pár másodpercre.

A várandósság csodálatos dolog. Mikor meglátod először, azt a kis csöppséget, akit 9 hónapig a pocakban hordtál, még csodálatosabb. De ezeket követik a nehéz napok. És mivel én elég türelmetlen vagyok, így nagyon visszatart, hogy vállaljak-e másikat. Bár, ha mégis teherbe esnék, biztos, hogy nem lenne kérdés a sorsa felől.

Na meg a másik dolog, hogy anyóséknál élve esélytelen. Én ide tuti nem szülök még egy babát. Már alig férünk egy szobába, pedig jó nagy szobánk van.


Mi is jól vagyunk, bár jól megszenvedi Noel a fogait. Legalább három rágófog készülődik egyszerre.

6559. hope_:)
2011. máj. 10. 17:12

Sziasztok :)


Remélem mindenki jól van már és nem betegek a gyerkőcök :)


Mi jobban vagyunk de még mindíg taknyosan én már 2 hete Zsombi meg 1 hete és még mindíg szívni kell ez orrát az étvágya még nem a régi de a hangulata igen :)

Zsombi is elkezdett szaladni de úgy istenesen tényleg a frász kerülgeti az embert olyan gyorsan szaladnak :D amilyen picik olyan gyorsak :D


Jó hogy mindenki tervezi a kistesót.

Nem nagyon írtam vagyis nem írtam róla a naplómban sem de tudja már pár ember itt a hoxán hogy mi már december óta nem védekezünk vagyis bármikor lehet vagyis jöhet a kistesó egyenlőre nem gondolja úgy hogy jönni szeretne :)

Volt egy olyan megérzésem hogy ő sem fog hamar megfoggani.

Semmi nagy titok nem lengi körül csak mindíg voltak kétségek mikor és hol kezdjük vagyis melyik országban mert közbeszólt a költözés is aztán volt egy 37 napos ciklusom amikor azt hittük talán itt a kistesó nahhh az ráébresztett minket hogy tényleg nagyon várunk rá én is Jani is és ez jó érzés :)

De nem csinálom azt végig mint Zsombival nincsen lázmőrzés se LH tesztelés semmi csak a lémyeg szex!

Másik meg nekem még csak ez lesz az 5ik ciklusom és eddig egy nagy káosz .... szóval elég nehéz elkapni a petécskét....

Fura mikor tudom hogy azért kb túl vagyunk a félidőn mindíg izgulok is meg félek is hogy hogy fogjuk csinálni de ez természetes az biztos nagyon sok mindent el kell döntenünk ha pozitívat tesztelek egyszer... :)

Kicsit azért lehangol hogy júliusban már a 6ik próbálkozásos hónap lesz de amúgy úgy volt hogy csak nyáron kezdjük a projektet....


Szerintem nem fogok erről nagyon írni többet a naplómban sem most sokkal bensőségesebben élem meg a dolgokat már tudom milyen csoda vár rám :)

Persze a pozitív híreket majd hozom :)

6558. dorec
2011. máj. 10. 14:42

Sziasztok,


mi is megvagyunk. :) Emmával két hét múlva megyünk majd a 15 hós oltásra, ott majd kiderül mekkora, én kb 81-82 cmre tippelek és 10,5 kgra. Nagy baba a lányokhoz képest, hétvégén voltunk fórumtalálkozón itt a hoxán a márciusi babákkal, és a másik két lányzóhoz képest is látszott.

Mi kb 2 hete megyünk úgy egyfolytában, most már nagyon ritkán mászik. A lépegetést hamarabb elkezdte, viszont mindig volt egy visszaesés, hol egy betegség, hol egy-egy orrabukás.

Emma imád a szabadba lenni, homokozás, vagy csak simán futkozás most a favorit.

Mi bölcsisek leszünk szeptembertől, és én július 1-el dolgozom, de szerintem ezt már írtam itt. Nagyon nem várom. :(

Kistesó nálunk 2012-2013-as projekt, jövő nyáron esküvő, aztán jöhet is a második. :)

6557. Puppi4
2011. máj. 7. 14:39

Sziasztok!


Én reggel elkezdtem írni, de Botim közbeszólt. :)


Boti 1 éves kora óta megy, szalad, Ádámhoz hasonlóan nem nagyon esik el. Bár Botinak még nem volt sebe. Szerencsére betonon eddig nem esett el. :)


Fogacskáinak száma: 12.


Két hete (amióta kibújtak a fogak) újra alszik: este 8tól, reggel 8ig. :D


Én azért nem írok a hisztiről mert nálunk MÉG nincs. Egy gondom van, ahogy megyünk a játszótérre, vagy sétálni, minden szemetet, ágat felszed és viszi a kukához, hogy dobjuk el.

Utálja a rendetlenséget, a szemetet.

De ha szólok, vagy kérek valamit első szóra csinálja.


Szépen eszik, egyedül! :)

Mindent ügyesen kanalaz egyedül: levest, főzeléket, husit, krumplit, rizst.


Még szopzik: egyszer délben, egyszer pedig este. Cicin alszik el.


Kistesó: Szeretnénk 3-4 év múlva.

Én most minden időmet, energiámat Botira szeretném kivetíteni. Úgy érzem nem menne hogy egyszerre két picinek adjam meg amire szükségük van. Ha Boti játszótérre vágyódna, de nem mehetünk mert kistesót meg kell szoptatni, pl.

De már maga az, hogy amikor várandós vagyok nem emelhetem fel, mert mi van ha történik valami...

Áááá nem várunk amíg Boti sokkal nagyobb nem lesz.


Boti nem megy bölcsibe, nekem nem megy az elválás, már most teljes stresszbe vagyok az ovitól....

Úgy érzem senki se tud rá úgy vigyázni, nem megfelelően láják el mások...

Aggódom mit csinál, figyelnek e rá eléggé...

Viszont úgy néz ki szeptembertől én is visszamegyek dolgozni.

A nagyszüleim szívesen vigyáznak Botira, én pedig 4 órába mennék vissza, plussz kapnám a GYEDet, a kettő együtt meg már jó.


Ennyit rólunk, most keltem Botit, és indulunk, kicsit kirándulunk. :)


pusziii

6556. wallmart
2011. máj. 7. 12:06

Sziasztok


Azért lassan éledezik újra a fórum, bár látom sokan a naplót vezetik jobban ahogy én is.

Mi is betegek vagyunk, kezdtem én bár még mindig köhögök, és Ádámkám folytatta. Szerencsére engedi befújni is, meg kiszívni is az orrát, így nem sok gond van vele, nem úgy mint mikor 9 hósan volt taknyos és le kellett fogni és üvöltött közben, hát az tiszta horror volt.


Mi ilyen náthás időben a baby luft balzsamot használjuk, az Aflubin homeopátiás cseppet, és a Cebion cseppet. Idáig beváltak, bár remélem sűrűn nem fog kelleni használni.



Nekem 12 és fél hónaposan indult el manó, azóta meg már úgy közlekedik mint a nagyok. Nem szokott elesni, kivéve ha nem figyel a lába elé és felbotlik valamibe, vagy a fűbe de néha úgy szalad mint a vihar, nekem meg a hajam szála az égnek áll. Bár általában akkor esik a legtöbbet ha rövid gatya van rajta, ilyenkor rendszerint estére már nincs a térdén bőr, de egész jól viseli kicsi sírás aztán fut tovább. De hát mi is átestünk ezeken az eséseken, nekem egy pár forradás emlékeztet a csínytevéseimre.


Fogacskák ügyben kint van tíz, 8 metsző és 2 rágófog. A rágófogakkal nagyon megkínlódtunk, nem volt sok alvás éjszakánként. Most lent oldalt duzzadt neki, szerintem jönnek már lassan sorba, bár nem is tudom meddig kell kijöjjön az összes fog, majd utánanézek.


Hisztiről nem írtok, nálunk az is van, és ha rendre nem az van amit ő akar, akkor még a fejét is képes a földbe és falba verni, utána persze sír mert fáj. De hát én mint anya mit tudok tenni, meg kell vigasztalnom egy szem fiamat.



Na és még egy dologról senki nem ír, hogy ki tervez kistesót a mostani gyerkőc mellé?

Mi szeretnénk még egyet, de majd csak ha vagy 3-4 éves lesz, mert azt hiszem két pelenkással nem bírnék egyszerre egyedül, nekünk csak egy nagyi van, és bizony látom rajta néha Ádámka is sok neki nem még ha kettő lenne. Igaz már akkor 35 felett leszek de azt hiszem ez ma már nem olyan eget rengető mint régen volt.


Jövő szeptemberbe megy Ádámkám bölcsibe, és én is visszamegyek dolgozni /1-2 évre/ aztán utána belevágunk a második babába, aztán majd meglátjuk hogy sikerül.


Itt most nálunk elég borult idő van és szemerkél az eső is, így nem hiszem hogy lesz homokozás.

Játszótér ügyben pedig az a baj, hogy már két játszótéren is voltunk a környéken csak épp gyerek nincs, vagy pedig nagyok vannak így nincs játszópajtás Ádámkának.

Bár a bölcsiben mikor voltunk nyílt napon ott mondták, hogy be lehet menni játszani, így lehet élni fogok vele, hagy ismerkedjen a drágám.


Ja és még egy Ádámkám a 15 hós oltás után ment a hasa, így szenvedés volt utána szerintem valamelyik oltás mellékhatása volt, mert nem evett új dolgot. Ja és a súlya 11,5 kg, és 80 cm.


Írjatok ha van időtök, nekem is most épp alszik. :-))

6555. hope_:)
2011. máj. 6. 22:48

sziasztok


Mi is jól vagyunk :)

Nagyon hamar telnek a napok Zsombi már megy rendesen már 2 hete vagy több csak megy és megy nem is esik el mostmár nem is mászik.

Most betegsekedünk mind a ketten Zsombi meg én náthásak vagyunk .....


Nagyon sokat jövünk megyünk játszunk :)


27én voltunk mi is 13 hónaposak Zsombinak kint van 7 metszőfoga és most áttört fent 2 rágófoga is így 9 fogú a drágám.

11kg felett van az tuti 11kg volt egy évesen azóta sem sikerült lemérni majd most lecsavarozzuk a csecsemő-részét vagy mi a neve mert 22kg-ig mér és lehet állva is mérni rajta majd lemérjük valamelyik nap... és kb 82cm de nagyon nehéz mérni ....

Mi július 9én megyünk haza Mo.-ra 15 hós státuszra otthon kapja meg az oltásokat meg hogy megy is megyünk az ortopédiára meg kell neki kontrol a szívúltrahangon is.... jó sűrű hetünk lez majd otthon....

6554. rexona
2011. máj. 6. 20:12

Szandra is szenved most az oldalsó fogaktól. Idáig nem volt probléma egyik fog kibújásánál sem, de ma megvettem a dentinox gélt. (ha jól írtam)


Szóval Betta, nálatok is most kezdenek megindulni a fiúk.

Én mindig aggódni kezdek amikor megkérdezik, hogy nem megy 13 hónaposan???

Az én lányom mindenhová mászik és ahová elért, ott feláll.Ezen nem is akar még változtatni. Bár lehet erősödnie is kell, 9 kiló 30 deka.

A játszóterezés mostmár inkább szenvedés, mint öröm, ugyanis ott is mászna. Kapaszkodva áll, aztán mászik. Úgyhogy nemtudunk sokáig ott lenni.

Amúgy mi elvagyunk.

Ti meg jól eltüntetek. De ez érthető is. Gyerek mellett nem olyan egyszerű mást csinálni!

6553. Betta76
2011. máj. 5. 14:48

Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, 1-én voltak 15 hósak a fiúk, egyik már 2 hete megy egyedül, talán lassan elindul a másik is:)

Fogacskáktól mi is sokat szenvedünk, most 6 ill 7 foguk van.

Tegnap voltunk 15 hós oltáson, mindkettőt a karjukba kapták, egyelőre nem látom még hogy lenne tőle bármi gond, de azt mondták még akár 2 hét múlva is lehet egy enyhe betegség vagy kiütés tőle.

A mért adataink: Olcsi 10500 gr 79 cm, Koni 9800gr 75 cm.

Mi nem fogunk bölcsibe menni, kettő gyerek mellett nekem nem lenne értelme dolgozni menni(nincs sajna nyugdíjas nagyszülő..), valaki tuti mindig beteg lenne az elején és azt nem nézik jó szemmel, én a gyest duplán kapom és ha dolgozni megyek akkor elveszik az egyik gyest(mondjuk nem értem miért, attól még két gyereket tartok el ugyanúgy)

3 éves korukig mindenképp itthon leszek, utána meglátjuk hogy lesz-e munkám, esetleg maradok tovább gyesen és még tanulok valamit.

Puszi mindenkinek!

6552. mimi08
2011. máj. 5. 11:08

Sziasztok!


Nagyon kihalt a fórum! Remélem azért mindenki jól van. Mi jövő héten szerdán megyünk a 15. hónapos státusz vizsgálatra, kíváncsi leszek a centikre meg a kilókra :-)

Sajnos kap két oltást is Janka, állítólag az egyiket a karjába, úgyhogy apa mindenképpen jön velünk, mert az én szívem meg fog szakadni és biztos nem tudnék egyedül boldogulni. Védőnő szerint ezeknek az oltásoknak elég gyakran kijön mindenféle mellékhatása, remélem nem lesz majd semmi komoly. Puszi nektek!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook