Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2009. augusztus 31-től fogyjunk együtt! fórum

2009. augusztus 31-től fogyjunk együtt! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
292. Pufóka6 (válaszként erre: 289. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 3. 12:35

Szerintem ne szedd! Én szedtem valamit tavaly nyáron, aminek ilyen hatása volt, de hidd el nem jó hosszú távon! Gondolj bele! Mivel nagyon eltelítődsz, nincs étvágyad, nagyon keveset tudsz enni, kevés lesz az energiád, ha valami kemény fizikai munkát kell csinálnod szédelegni fogsz! Sok vizet azért iszol, mert folyton szárad ki a szád, s ha nem iszol érzed, hogy szinte megfulladsz. Ez nem jóhatása a gyógyszernek, hanem mellékhatása! Az ilyen gyógyszerek egyébként álmatlanságot is okoznak egyeseknél.

Fogyás szempontjából pillanatnyilag természetesen hatásos, mivel sokkal de sokkal kevesebbet eszel, annyit, hogy már akár a napi rutin mozgással is elégeted. Úgyhogy persze, hogy fogysz. De a gyógyszer egyszer el fog fogyni! Te pedig vissza fogsz szokni a "rendes" étkezésre! És szép lassan (nem egyből...de szép lassan) visszajönnek a kilók, sőt lehet, hogy több is, mint amennyi lement! Én így jártam. 2 hónap alatt 13 kiló ment le úgy, hogy abszolút mindent ettem (sütit, kenyeret, chipset, mindent, amit mások ettek körülöttem, vagy amit kívántam), de mindenből csak keveset tudtam természetesen, mert a gyógyszer eltelített, és semmit sem tornáztam, egy percet sem. De a gyógyszer elfogyott. Az étvágy meg a kilók szépen lassan visszajöttek :(

Szóval nagyon vigyázz a bogyókkal! Ha lehet kerüld el őket messziről! Egyik sem egészséges és eredményes hosszú távon, esetleg csak akkor ha egész életeden át szedni akarod őket...ami nem hiszem, hogy hosszú élethez vezetne!!! Nem akarlak megijeszteni/elrettenteni/lebeszélni, mert a te életed/szervezeted/döntésed, csak kérlek gondold át!Puszi

291. sheidi (válaszként erre: 279. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 12:24

Gyönyörűűűűűűű.

Az eredetileg betervezett ebédemnek annyi.

Túró puffasztottal lett, 2 szelet. Hogy miért? Párom beállított pipicombokkal, hogy nekik azt süssek (töltve)hát akkor magamnak is sütök, csak natúrban. Ahhoz meg idő kell, így vacsorára eszem a meleget.Viszont kapok hozzá finom salátát.

290. Pufóka6 (válaszként erre: 286. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 12:24
Én a zöld salátát nem szeretem, nem a salátának elnevezett zöldségkeverékeket! Még nyersen vagy cukros-sós-ecetes vizzel leöntve lehet hogy megeszek pár levelet, de megfőzve salátalevesként utálom! S a sóskát meg a spenótot egyáltalán nyersen sem eszem meg, főzeléknek pláne nem már kicsi korom óta. Anyum mesélte, hogy mikor kicsi voltam összekeverte krumplipürével a spenótfőzeléket, úgy hátha megeszem, de mind kiköptem, az egész konyha olyan lett :-p
2009. szept. 3. 12:24
fú lányok, valaki ajánlotta próbáljak ki egy vöröstea kapszulát... (naplómban van melyik) és b@sszus, hát olyan teltségérzetem van, nem is vagyok szinte éhes. vagy ha igen, akkor minimálistól jóllakok... plusz méregtelenítő, salaktalanító is... most ebédre zöldbabfőzeléket akartam enni, de kb 4-5 falatot ettem és jóllaktam. ja és rengeteget iszok végre... szóval jónak tűnik :)
288. Pufóka6 (válaszként erre: 284. - Geridina)
2009. szept. 3. 12:19
Lehet én is tovább birtam volna, ha nem lenne ilyen nagy izomlázam...
2009. szept. 3. 12:18
Azt olvastam valahol, hogy neha jo ilyen lenapot tartani, osszeturmixolt zoldsegek is beletartoznak. Egy idoben en is mindent turmixoltam. Sajnos a latvanytol nem ment el az etvagyam :))))
286. 129ec81188 (válaszként erre: 280. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 12:18

Kösz :-)


Mint a Cho...to...ronda és finom...


Hát a spenót és a sóska tényleg nem szép étel, főleg nem főzelékként...a salátával mi baj? Minden saláta gázos, vagy csak a zöld saláta nem a zsánered? :-)))

285. geridina (válaszként erre: 266. - Sheidi)
2009. szept. 3. 12:17
Hidd el, nézelődnek fórumokon, hogy mennyire szidják őket
284. geridina (válaszként erre: 259. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 12:17
az nagyon jó. Mondjuk nekem ment végig a 40 perc elsőre, de mikor bementem az uramhoz, megijedt tőlem, ugyanis vörös voltam mint a rák:)
283. Pufóka6 (válaszként erre: 281. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 12:17

Dehogy haragszom, én kértem véleményeket :)

Hát ma egy ilyen turmix napom volt :D Aztán holnaptól asszem visszatérek a rágásra :)))

282. geridina (válaszként erre: 256. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 3. 12:16
Na azt én is:)
281. 129ec81188 (válaszként erre: 278. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 12:15

Azt mondják, hogy az emésztéshez az is kell, hogy már a szájban rágással nyállal keveredjen az étel...és ha szebb a látvány, jobban is esik az étel...bár lehet, hogy fogyókúránál nem így van, a csúnya ételből nem eszik annyit az ember?


Másrészt, ha rágnod kell, lassabban eszel...azt mondják, azért kell lasan enni, mert előbb a szemnek kell jóllaknia...de ne haragudj, nem akarok okoskodni...

280. Pufóka6 (válaszként erre: 277. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 12:14

Nem rossz ötlet. Van fantáziád :)

Ha már úgyis az asztalon maradt a turmix a reggeltől, gondoltam kipróbálom milyen lesz, és nem lett rossz. Engem nem zavar a látvány, ha tudom biztosra, hogy miből tevődik össze az a bizonyos étel. Valahogy engem sosem érdekelt, hogy hogy van tálalva. Pl. tenger gyümölcsit vagy spenótot, salátát, tököt, sóskát akármilyen csodálatosan is tálalhatnál akkor se kéne, inkább a barna trutyim :-p

279. 129ec81188 (válaszként erre: 276. - Sheidi)
2009. szept. 3. 12:11

Egyre jár az agyunk...hogy tetszik az én verzióm? :-)))

(Az éhség teszi...:-DDD )

278. Pufóka6 (válaszként erre: 276. - Sheidi)
2009. szept. 3. 12:10
Elsősorban azért mert úgy volt kedvem, másodsorban meg mert úgy gondolom, hogy bébipapi formában könnyebb megemésztenie a gyomornak, mintha félig megrágott darabkákban kapta volna. Vagy rosszul gondolom? :-?
277. 129ec81188 (válaszként erre: 275. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 12:10

Ne haragudj már meg a kérdésért, de minek turmixoltad össze? Egyrészt mint te is írod borzalmas látványt nyújtott...gondolom a fogaiddal nincs baj..


Mit szólsz ehhez? Szebb lett volna, ha szépen tányérra rakod a zöldséget...mondjuk a felét...a két tojást cikkekre vágva melléteszed, az egészre szórsz friss petrezselymet..hmmmmm, isteni, de éhes lettem... a zöldség másik feléhez hozzákevered az egész doboz natur joghurtot, csíkokra vágott lilahagymát, borsot, pici mustárt...(esetleg belekarikázhatsz egy virslit, almát, savanyúuborkát...) ott van a sali vacsira, melyet tálalhatsz néhány salátalevélen...mit szólsz?


Én iszonyú éhes vagyok...mellettetek fogyókúrázni??? :-)))

276. sheidi (válaszként erre: 275. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 12:03
De miért turmixoltad össze?
2009. szept. 3. 11:37
Na elkészítettem az ebédem. Megfőztem egy tasak fagyasztott mexikói zöldségkeveréket és két tojást. Beletettem őket a turmixgépbe, szórtam rá vegetát, fehérborsót, pirospaprikát és tettem rá kb fél doboz natúr 0%-os joghurtot. Összeturmixoltam és lett belőle egy ne mondjam meg mihez hasonlítható barna trutyi :))) De nagyon finom!!! És legalább tudom, hogy a gyomromnak ma nincs sok dolga az emésztéssel, mivel "kiválóan megrágott" kajákat kapott ma :D Vélemény?
274. sheidi (válaszként erre: 272. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 11:36
Ha tovább folytatja, akkor meg...
273. sheidi (válaszként erre: 271. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 11:36
Ismerős esetek...
272. 129ec81188 (válaszként erre: 270. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 11:20
Nem én komponáltam, találtam...de aki betartja, tutira lefogy egy hét alatt :-DDDD
2009. szept. 3. 11:19

Komolyra fordítva:

Én rendesen reggelizem, akkor még belefér müzli tejjel v. gyümölcsjoghurttal, vagy v. mi kenyérféle (1 zsömle v. kifli, felvágott, v. sajt, mellé mértéktelenül jöhet retek, uborka, paprika, paradicsom stb.


Egyébként mh.-en tényleg jobb, mert csak annyit tudok enni amennyit hozok...ebédre nyers, v. párolt zöldség, kis sült csirkemellel, v. sonkával, esetleg gyümölcsjoghurt, túró, sajt...ha nagyon szénhidrátra vágyom 1-2 szem korpovit keksz...


Du. 16:00 körül érek haza, akkor ráerőszakolom magam egy kis tornára, eszek még egy keveset, mondjuk 3db. virslit, vagy 3 tojásból "lightos" rántottát, egy tányér párolt, v. leheletnyi olajon sült zöldséget, (imádom a bébirépát!!!)vagy valami salit - lényeg, hogy szénhidrátot már nemigen. . . (cukor, liszt, gyümölcs, gyümölcsjoghurt nuku). Ezután már csak vizet iszom, vagy épp citromos ("igazi" citrom, nem üveges citromlé)vizet. . . eleinte attól féltem megdobja a savam, vagy csak éhes leszek tőle, de nem. . . jobb mint a tiszta víz, mert az egy idő után már rohadt "uncsi".

Az almáról lemondtam - bár sosem rajongtam érte túlzottan - de akármikor eszem, tíz perc múlva majd kiesik a gyomrom a helyéről, olyan éhes leszek tőle. . .


A necces a hétvége. . . "Anya, süss palacsintát!. . . ", vagy: "Olyan rég csináltál madártejet!!! Ismerős???


Otthonra mindennap főzök...többnyire igyekszem olyat, amit én nem szeretek, s így könnyen le tudok róla mondani...vagy épp a husi mellé csinálok párolt zöldséget is, vagy csak zöldsalit eszek hozzá...

270. Pufóka6 (válaszként erre: 269. - 129ec81188)
2009. szept. 3. 11:13

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hát ez nagyon jó volt! Köszi! Mára kinevettem magam rendesen :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ezt te komponáltad vagy találtad valahol?

Minden esetre nagyon jó lett!

Le a kalappal az előtt aki betartja ezt valaha is :)))))

2009. szept. 3. 11:05

Hétfő:


Reggeli: Alma


Ebéd: Tejfölös paprikáscsirke illatának mély beszippantása, az asztalon hagyott morzsák, savanyúsággal.


Vacsora: 2dl aludttej savója, néhány cukrászsütemény receptjének lemásolása.


Kedd:


Reggeli: Sárgarépa saját zsírjában, rágógumi.


Ebéd: Hatalmas tál töltöttkáposzta és a hozzávaló friss kenyér megtekintése, edények elmosogatása.


Vacsora: A szabad szemmel is jól látható darabka sovány sajt reszelt káposztatorzsával megszórva.


Szerda:


Reggeli: 5-6 teljes jógalégzés, félbevágott főtt tojás sárgájának fele, de abból annyi amennyi belefér.


Ebéd: Bécsi szelet és sült krumpli készítésekor lejátszódó fizikai és kémiai folyamatok elemzése céklával. Nagy tál túróslepény lefényképezése.


Vacsora: A képek előhívása, savanyú uborka hashajtó.


Csütörtök:


Reggeli: 1db fürjtojásból készült rántotta, utána kifli, gyulai kolbász és vaj segítségével tízórai készítése a gyerekeknek.


Ebéd: Húsleves és rakottkrumpli alkatrészeinek beszerzése a közeli ABC-ből. Madártej elhelyezése a hűtőszekrényben. Vágott vegyes savanyúság.


Vacsora: Ecetes hagyma citrommal.


Péntek:


Reggeli: Főtt kolbász, mustár, tea, citrom, zsemle ízléses, már-már esztétikai élményt nyújtó elhelyezése az asztalon, mire a többiek felébrednek, frissen mosott káposztalevél, kekszreszelék.


Ebéd: Gőzölgő bableves, csülökpörkölt, uborkasaláta lerajzolása, kiszínezése. 1 szelet kétszersült harmadszor is átsütve, nagy pohár Igmándi.


Vacsora: Hasított karalábé, dúsan díszített sárgarépareszelékkel. Lefekvés előtt füldugó a korgó gyomor neszeiben kiküszöbölése.


Szombat:


Reggeli:Joghurtba mártott almaszeletek, limonádé szacharinnal, nyomelemekkel ízesítve.


Ebéd: "Halászlé, túróscsusza, sütemény" címmel frappáns epigramma megalkotása, egy teljes kockasajt parádi vízzel.


Vacsora: Paradicsombelsőség, kamillatea, egy teljes rúd ropi.


Vasárnap:


Reggeli: Fagylalttölcsér, nagy adag friss levegő, sűrű szitán áttört kefir.


Ebéd: Ricinusleves, csontlében abált torma citromhéjreszelékkel, süteménymaradványok levakarása a tepsiről.


Vacsora: Amit a kanári meghagyott.

268. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 264. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 10:22

ja, igen Tatarek... elütöttem.

hát neki nagyon kemény a 60 percese... de nagyon hatásos Én mondom... főleg az eleje :)

267. sheidi (válaszként erre: 248. - Rodin)
2009. szept. 3. 10:20
Amíg vittem kaját, olyant kaptam a kolléganőktől, hogy még a normálisan étkező kedvesebb kolléganőm is kiakadt. A stílusukat nehéz megemészteni. Azóta próbáltam csak egyedül lenni, amíg ettem, de mindig betéved valaki és röhög rajtam, hogy szerintük ilyen marhaságon nem lehet megélni, ehhez képest miért vagyok kövér?
266. sheidi (válaszként erre: 244. - Geridina)
2009. szept. 3. 10:17
Ők nem fognak leereszkedni a mi szintünkig! Azt sem tudják, hogy vagyunk!
265. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 262. - Pufóka6)
2009. szept. 3. 09:58
En utalok ranezni. Raadasul a feher hatter, mar csak az hianyzik es teljes az osszhang.
264. Pufóka6 (válaszként erre: 261. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 3. 09:58
Nem, de utána néztem. Helyesen Tatarek Rezső és van egy 60 perces zsírégető DVD-je, amit hamarosan be is szerzek, köszi az ötletet! :* (habár nem tom én mikor fogok kibírni 60 perc folytonos mozgást bárki DVD-jére is...)
263. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 261. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 3. 09:57
Igen, nekem meg is van egyik dvd-je. Tornaztam ra egyszer, Czanik Balazs dvd-eit jobban szeretem.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook