Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 tavaszi babák fórum

2008 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
254. uracsvivi (válaszként erre: 250. - Ad04b33206)
2008. szept. 12. 12:51
Szia mesélj a babádról.
253. melinka
2008. szept. 12. 12:48
Sziasztok!Erik babám március 21-én született.Csatlakoznék a körhöz.
252. Mudryn (válaszként erre: 250. - Ad04b33206)
2008. szept. 11. 17:55
Szia!Üdv a csapatban!
251. micsuned (válaszként erre: 250. - Ad04b33206)
2008. szept. 11. 17:25
Szia végre egy fiúbaba a sok lány között.
2008. szept. 11. 17:15
sziasztok, en is csatlakoznek ha lehet. Kicsi fiam majus 23an született
249. uracsvivi (válaszként erre: 248. - Mudryn)
2008. szept. 11. 14:56
A hidegpárásító nagyon jó főleg tengeri sóvalvagy salvus vizzel
248. Mudryn
2008. szept. 11. 13:33
Ha nem lehetne adni a gyerekeknek a bébiételet akkor nem írnák rá,hogy x hónapos kortól.Elég komolyan veszik a gyerek ételek betartását(mindenki a gyártókat perelné)Úgyhogy szerintem is hülyeség.Voltunk gyerekdokinál,de nem nagyon értem.Végigvizsgálta tetőtől talpig azt mondta nincs semmi baja,mire högött ott is egyet a gyerek és akkor már azt mondta be van rekedve,és hogy a torka van begyulladva(valami kezdeti)És ít fel gíógíszert meg c vitamint meg kálciumot.Szóval ha a gyerek nem hörög akkor nem is ír fel gyógyszert(nem értem,hogy van ez).Azt mondta ,ne vigyem ki a melegre,majd csak este a hideg levegőre,de sajna ki kell vinnem,mert 3-ra megyek fogorvoshoz és apa visz és ő vigyáz addig a babára..Asszem kéne vennünk hidegpárásítót.Holnap vissza kell vinnem.
2008. szept. 11. 13:25
Azért hülyének nem mondanám,csak hát kis fiatalka és gondolom még nincsen gyereke.Azért látnotok kellett volna mikor a kezébe vette Bazsit.Hát nem sok gyereket fogott eddig.Egyébként nagyon kedves és mosolygós.Én azt hiszem a gyereknek jó az amit adok, ha nincs semmi baja.Minden gyerek más és más,szerintem, bár nekem sincs több tapasztalatom.
246. uracsvivi (válaszként erre: 245. - Diagonalt)
2008. szept. 11. 13:05
Tökéletesen egyetértek veled. Egyszer már írtam itt hogy mit szokott mondani a védőnöm ha valamit kérdezek.Azt szokta mondani hogy"a főiskolán nekünk azt tanították hogy...Ettől a falra mászok.Tapasztalata 0.
245. diagonalt (válaszként erre: 244. - Uracsvivi)
2008. szept. 11. 13:00
Sokszor találkozom olyan védőnőkkel,akik csak arra hagyatkoznak,amit az iskolában tanultak.Amikor még pocakos voltam,és szinte minden nap ingáztam be Bp-re találkoztam a buszon egy védőnőtanonccal.Azt is meg kell tanulniuk,h milyen egy szülés stb.Olyan hihetetlen dolgok voltak leírva,amiket én nem is értettem volna,ha nem vagyok éppen babás.Pl:mit érez egy várandós anya...Képtelenség.Nem engednék védőnőként dolgozni olyan embereket,akik még nem szültek legalább egy gyereket,és nem tapasztalták meg,h szart sem ér,amit tanultak.
2008. szept. 11. 12:23
Virág is csak másfél hónaoig szopizott és hérom és fél hónaposan elkezdtem a tápszer mellé a gyümit .Semmi baja nincs.Nem az eszéért kapta ez a "védőnő"a diplomájaát az tuti.
243. diagonalt (válaszként erre: 241. - Micsuned)
2008. szept. 11. 12:09

A te védőnőd is egy igazi hülye:)

Barátnőmnek tápszeres a lánya,és neki a gyerekorvosa mondta mikor elmúlt kéthós a lány,h megkezdheti a hozzátáplálást.Amúgy nem vagy a védőnőddel egyedül.Az enyém is pont ilyen kötöznivaló.

242. uracsvivi (válaszként erre: 241. - Micsuned)
2008. szept. 11. 11:31
Elég nagy baromságot mondott a védőnőd!Mi az hogy plussz két hónap???A tejpépet is lehet 4 hósat kapni.
2008. szept. 11. 11:20
Ma 5 hónapos Balázska.Most ment el a védőnő, és teljesen el volt tőle ájulva, hogy milyen aranyos és mennyire nagy és mozgékony.Azt mondta, hogy 1-2 hónap és az asztal körül fogom kergetni.Most alszik már nagyon kimerült, mert pont akkor érkezett amikor már majdnem elaludt.Az a baj, hogy nem tudom mikor fog aludni, így nem tudok időpontot mondani, mikor lehet jönni.Hozott ismertetőt a hozzátáplálásról.Azt is mondta, hogy ami a bébiételekre van írva kor ahhoz adjak hozzá 2 hónapot.Tehát amit 4 hónapos kora óta adok neki, azt csak 6 hónaposan lehetne.De nincs Balázsnak semmi baja tőlük pedig megeszik minden nap fél üveggel, és nagyon szereti.Ja és este MILUPA tejpépet adok és azóta átalussza az éjszakát.Ezt sem szabadna, de eltelt 1 hét és semmi baja én meg kialudtam magam.Nektek mi a véleményetek?
240. Mudryn
2008. szept. 11. 09:36
Sziasztok!Bennem se él már az emlék a szülés fájdalmairól,de érdekes módon a terhességről igen.Ma megyünk mi is gyerekdokihoz,a Barbara már 2 napja elég furcsa hangot ad ki amikor veszi a levegőt(nem állandóan)mint amikor egy nagyot sóhajt az ember és rávesz még egy levegővételt.
239. uracsvivi (válaszként erre: 238. - Diagonalt)
2008. szept. 11. 08:53
Igen tudom de az nem sokat ér és tovább is tart mint a pórszívózás.Azt olvastam valahól hogy mióta a szülők használják a porszívós orrszívót kevesebb a középfülgyulladás és az arcüreggyulladás.Biztos van igazság benne.
238. diagonalt (válaszként erre: 237. - Uracsvivi)
2008. szept. 11. 08:48
Azt mondják egy idő után megszokják.Nem tudom,amikor a hugom volt kicsi csak ilyen kézi volt.
237. uracsvivi (válaszként erre: 236. - Diagonalt)
2008. szept. 11. 08:37
Eddig nem félt a pórszívótól volt hogy el is aludt ha bekapcsoltam.Elálmosodott a monoton zajra.Most már ha látja mire készülünk már sír.Nagyon fél.Majd csak jobb lesz még egy két nap.
236. diagonalt (válaszként erre: 235. - Uracsvivi)
2008. szept. 11. 08:32
Tegnap mi is felavattuk az orrszívót.Béka nem balhézott miatta.Viszont h fognak örülni a szomszédok,amikor éjnek évadján nekiállok porszívózni:)
235. uracsvivi (válaszként erre: 234. - Diagonalt)
2008. szept. 11. 08:27
Köszke.Az a legrosszabb amikor szívni kell az orrát manócskának.BORZALMAS!
234. diagonalt (válaszként erre: 232. - Uracsvivi)
2008. szept. 11. 08:19

Akkor jobbulást nektek!

Mi megfázáskor mindenféle antibiotikumok és tárai helyett propoliszt szoktunk enni.Naponta egy kiskanál,borzalmas íze van,de 3 nap alatt kiverte belőlem a mandulagyuszát is,Apa is 2 nap alatt kilábalt a lázas megfázásából vele.Homeopátiás szerekben is benne van.Sajna Békának nem lehet még adni egy darabig,ha megfázik,mert 95%os alkoholban van oldva.

233. diagonalt (válaszként erre: 230. - Carmen23)
2008. szept. 11. 08:15

Az igen.Eléggé megszenvedted a szülésedet akkor.

Érdekes,h mennyire másként éljük meg a szülésünket.Az alapfelállás hasonló,este 8kor kezdődő vajúdás,semmi érzéstelenítő,magunkra hagyatva,nincs fogadott doki,se szülésznő.(Nálam a párom sem volt bent,mert befektettek,és mire komolyra fordult a dolog,addigra nem ért be.)Kimerítő éjszakai vajúdás.(A végére olyan fáradt voltam,h két fájás között is tudtam aludni 1-1 percet.)A kitolásra pedig már nagyon kimerültem,és mikor kezdődtek a tolófájások,még nem voltak az igaziak,akkor meg is ijedtem,h ez ennyire fáj.De aztán az jutott az eszembe,h bmit csinálok,baromira fog fájni,úgyh pofa be és nyomjak.A végeredmény ugyanaz,egy tündéri kislány.(Béka május 25én 3 óra 10 perckor látta meg a doktor bácsit.)Mégis,míg én életem legszebb 7-7,5 órájának tartom a vajúdást és a szülést,addig te a legszörnyűbbnek.

Egyébként tényleg el fogod felejteni a fájdalmat,mert a természet úgy talált ki minket,h ne emlékezzünk rá sokáig,mert különben kipusztulna az emberi faj.A fájdalom tudatosulása fejben dől el.Erről olvastam egy remek cikket és nagyon sokat segített amikor ott voltam.

2008. szept. 11. 08:02
Tegnap voltam orvosnál hugicával virusos megfázása van.Úgy néz ki az egész család el fogja kapni már fáj a torkom apa fújja az orrát és Vivi is náthás meg köhög egy kicsit.
231. uracsvivi (válaszként erre: 230. - Carmen23)
2008. szept. 11. 08:00
Sajnálom hogy ilyen negatív élményed van a szülésről.de az igaz hogy el fogod felejteni a fájdalmakat.Én már kettőt szültem nem is gondolok rá.(6 éves Vivien,6 hónapos Virág)Pedig az első szülésnél én is azt mondtam hogy többet nem szülök.Itthon már kombinált oltást kapnak a picik,egy szuriban van benne ami régen kettőben volt.
230. Carmen23 (válaszként erre: 225. - Mudryn)
2008. szept. 10. 22:55

Szia!


En is orulok nektek, de komolyan...Olyan egyedul vagyok, es nehe eleg nehezen viselem.. 3 honapos volt augusztus vegen, itt szultem Olaszorszagban. lehet mar irtam.Eleg negativ elmeny volt, mert mar elore elhataroztam ,hogy epiduralisan fogok szulni....DE abban a korhazban ejjel nincsen ez a szolgaltatas, es en pont este 7kor mentem be..Itt nem ugy megy, hogy van szuleszorvos, hanem akit eppne ott talani ugyeletben....Viszont minden ingyenes....En egy idosebb orvost kaptam ki, pechemre., pont akor ment haza, aki kellett volna...Talan az is volt a baj, hogy mar kezdettol, evek ota tartottam a szulesi fajdalomtol, annyi rosszat hallani...Majd mikor jottek a fajasok, abszolut senki nem figyelt oda, senkit nem erdekelt, az orvos s tevet nezte unottan.....Meg az egesz olyan lekezelo volt, olyanokat mondtak ,hogy mindenki igy szul, meg jo hogy faj....Hat ez igaz, csakhogy ettol nekem nemhogy konnyebb lett volna, hanem csak rosszabb lett....Rakapcsoltak arra gepre, parom mellettem volt szerencsere, de olyan fajdalmaim voltak, amit tuti nem felejtek..A vegere meg mar annyira elfaradtam, hogy alig tudtam nyomni.Ok meg ordibaltak, hogy nem jo ugy, mashogy kell.....

Nekik konnyu volt...De megsem sikerult kibujnia..Akkor velem nem kozoltek semmit, a paromat kikuldtek, aki addig vegig mellettem volt...Ettol is jobban megijedtem, beoltoztek, elovettek mindefele hentes dolgot...A vegen vakummal, csaszarmetszessel megszuletett a kislanyom,...Az alenyeg ,hogy egezseges lett.... 3 nap utan haza is mehettunk, mondjak, hogy el lehet felejteni hamar ,de en tisztan emlekszem mindenre.... :))

Ma voltunk oltast kapott, mindket combjaba, ugy sirt ...

229. uracsvivi (válaszként erre: 227. - Mudryn)
2008. szept. 10. 14:40
Virág is odáig van ha enni vagy inni lát valakit.
2008. szept. 10. 14:39
Leht hogy pár dologban tpasztaltabb vagyok mivel második gyerek de ugyanúgy megijedek én is mint ha első gyerek lenne.A porszívós orszívót meg nem lehet megszokni annyira félnek tőle.Sterimart használok meg orcseppet amit úgy készítenek a gyógyszertárban(az nagyon jó).Ja és kenőcsöt a melkasra.Az is tisztít és még levegőt is kap.
227. Mudryn
2008. szept. 10. 14:38
Elég jól megy a topik,ahhoz képest,hogy 3 aktív tag van eddig,remélem azért a többiek is többször tudnak majd jönni.Minden tapasztalatra szükség van!!!Tegnap vettünk hippes almalét a babának és nagyon cuki képeket vágott hozzá.Esténként amikor vacsizni szoktunk akor mindig annyira enne velünk ő is szerintem,úgyhogy belemártom neki az almalébe a kanalát és elcuppog vele egy darabig.:)
226. Mudryn (válaszként erre: 223. - Uracsvivi)
2008. szept. 10. 14:32
Szegénykém,azért tök rossz lehet nekik,mert ők az orrukon veszik a levegőt.Gondolom ilyen betegség terén te azért már tapasztaltabb vagy.ilyenkor otthon mivel kúrálod,vagyis mivel lehet?
225. Mudryn
2008. szept. 10. 14:29
Sziasztok!Carmen örülök neked,hogy jöttél.Mekkora a bébyd?Milyen szülésed volt...stb?Mindent akarunk tudni:)))
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook