Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 októberi babavárók :) fórum

2008 októberi babavárók :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
32876. Toprengo
2011. jún. 22. 22:49

Sziasztok!

Irtó régen írtam nektek, pedig szoktam ám rátok gondolni! Csak hát elvesztem a munka-gyerek-háztartás sűrűjében. :-)

Stu, gratulálok Áron születéséhez! Utólag is...

Mézeszserbó, neked is minden jót kívánok a szülés közeledtével!

Mi jól vagyunk, az első időszakban érzett depresszióm tovatűnt, feldolgoztam teljesen, Danit pedig imádom. Csak a dackorszak okoz némi fejtörést, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. :-)

Látom, hogy a bölcsi-ovi a téma. Lehet, hogy egyedüli vagyok közöttetek, de én úgy gondoltam jónak, hogy Dani még egy évet maradjon a bölcsiben, ahová szeptember óta jár. Így nem írattam be őt oviba sem, elég lesz 3 évet járnia oda 4 helyett. A bölcsiben jobb az étkezés, és kevesebb gyerek jut egy gondozónőre, ezért döntöttünk így.

Ja, és Dani még nem szobatiszta, úgyhogy ez is szempont volt.

Ami még érdekes, hogy bár nagyon okos a kisfiam, de még nem beszél. Szavakat mond már egy ideje, de nem beszél. Mondják is páran, hogy ez kóros, de én bízom őbenne, és várom, hogy majd csak elkezd szövegelni. Szerintetek rosszul teszem, hogy nem akarok ezen aggódni?

Most elköszönök, mert túl hosszú leszek.

Pedig még annyi mindent tudnék írni. :-)

Mindenkit szeretettel üdvözlök!!!

2011. jún. 12. 06:48

Sziasztok!

Mi nem megyünk nyaralni, a következő program a szülés lesz, utána pedig még picike lesz a legkisebb. A szüleimhez utazunk majd Győrbe nyár végén, ott csavargunk, strandolunk, rokonokat látogatunk.

Eriket mi is beírattuk az oviba, de sejtettük, hogy nem fogják felvenni, így is lett. Én nem is bánom. Úgyis csak akkor vittem volna, ha tényleg szereti, és jól érzi magát. Majd jövőre.

32874. vviki2
2011. jún. 10. 14:46
Mi Bükre készülünk aug. első hetében, illetve a szállás ott lesz, de szeretnénk körbejárni a környéket és átruccanni Ausztriába is. Tervbe van a dino park és a családi vidámpark is. Már nagyon várom.
32873. vviki2 (válaszként erre: 32872. - Lolli)
2011. jún. 10. 14:42
Úgy legyen..:-)))
32872. lolli
2011. jún. 1. 14:53
Mi is Balatonra megyünk, július első hetében. Pedig már vannak jó last minute ajánlatok tengerpartra is, de majd jövőre. Ha lesz rá keret... Bár addigra sikeres logisztikai főőőmenedzser leszek, talicskázom majd a pénzt amerre járok:))
32871. Tonettó
2011. máj. 31. 12:59
Viki! Majd jövök képekkel is, csak az utóbbi időben olyan ritkán kapom elő a fényképezőgépet, hogy nincs :( De igyekszem!
32870. Tonettó
2011. máj. 31. 12:58

Örülök, hogy írtatok!

A naplókat én is olvasom, de azért néha jó egy kicsit "csevegni"...

Ki hova megy nyaralni?

Mi megyünk megint a Balatonra, majd július utolsó és augusztus első hetében.

32869. lolli
2011. máj. 30. 10:05

Sziasztok!


Borka is bölcsis, szeret járni, nagyon rendesek a gondozónők. Így nem is megy ősztől oviba, marad még egy évet.

Mi is adtunk broncho vaxom port, meg c vitamint, és béres cseppet. De rengeteget volt beteg. Nagyon remélem az idén már erősebb lesz egy picit. Ja, meg volt egy teakeverékünk is, ami szerintem jó volt, ha más nem arra, hogy kijöttek a mindenféle trutyik, nem tapadtak le.

Én továbbra is élvezem, hogy dolgozni járok:)

Borka sem nyavajog, hogy nem akar bölcsibe menni (csak néha).

32868. vviki2
2011. máj. 26. 09:57

Sziasztok!

Nekem most van egy kis időm, mivel még itthon vagyok a Benivel. (Lázas volt, de már kutya baja.)

Tonetto, olvasom a naplód, de hiányolom a friss képeket..;-) Aranyos lehet Buda, ahogy "elbújik".

Nálunk jót lett Linettnek a bölcsi, nem bántam meg, hogy beadtam. Mi kaptunk immunerősítőt BronchoVaxom-ot, de véleményem szerint így is voltak annyit betegek, mint immunrősítés nélkül. Pedig szedtek vitamint is! Tapasztalataim szerint kb.5-6 éves korra edződnek meg annyira, hogy ősztől tavaszig csak 1-2 betegséggel számolhat a szülő. Szóval türelem....:-)))

32867. böbe83
2011. máj. 25. 22:02

Sziasztok :)

Jó, hogy írtál Tonetto

csak olyan fáradt vagyok estére, hogy nem tudnék értelmesen írni.

32866. Tonettó
2011. máj. 25. 14:15

Csak hogy ne haljon ki végleg ez a fórum!!!

Tudom, mindenki elfoglalt, én is csak naplót tudok olvasni, de azért igyekszem nyomon követni az eseményeket.

Buda ősszel ovis lesz, nappal már nem adok rá pelust, csak alváshoz. Legtöbbször a bilibe, vagy a WC-be sikerül, de néha becsurran egy kicsi a bugyiba is. Azért haladunk. Szép, okos, elég érthetetlenül beszél (sajnálja az időt a szavak rendes kiejtésére, így rendesen megdolgoztat bennünket, nagyon kell figyelni, hogy megértsük). A legédesebb, hogy amikor idegen van a közelében, mi pedig távolabb vagyunk, vagy esetleg nem is lát bennünket, akkor úgy "bújik el", hogy a kis kezeit a szemei elé teszi :) Ilyenkor kell neki szólni, odamenni hozzá, és akkor megnyugszik. Imádja a gyerektársaságot, főleg a picit idősebb gyerekekkel érzi jól magát, ezért nagyon remélem az oviban is rendben lesz minden!


Ki bölcsis a gyerekek közül? Milyen hatással volt a gyerek személyiségére a közösség? Milyen immun-erősítést javasoltok az őszi beszoktatás előtt? Nálatok hogy lesz a beszoktatás?

32865. micsu
2011. máj. 16. 14:56

Sziasztok!

Mi is ma voltunk beíratkozni az oviba!Szerintem jól tetted pumukli h. az ovi mellett döntöttél valóban többet tanúlnak,nagyon nagyok lettek ezek a gyerkőcök:-)

32864. pumukli75 (válaszként erre: 32862. - Tonettó)
2011. máj. 4. 20:44
papirom van róla:):):)
32863. pumukli75
2011. máj. 4. 20:41
Köszi a megnyugtatást remélem tényleg jó lesz:)
32862. Tonettó
2011. máj. 3. 21:46
És nagyon megváltozott Laura és Milán! És alig hasonlítanak egymásra. Alig derül ki, hogy tesók :)
32861. Tonettó (válaszként erre: 32858. - Pumukli75)
2011. máj. 3. 21:45
Szóval nem hülyeség, szerintem jól tetted.
32860. Tonettó
2011. máj. 3. 21:45
Én is beírattam Budát oviba. Egy csoportban 30-an vannak, vegyes csoport. Kicsit ijesztő, hogy ennyi a gyerek, és elvileg nincs is szükség rá, mert itthon vagyok Abival, viszont úgy láttam, szüksége van Budának a gyerektársaságra, úgyhogy belevágunk, aztán ha nem jön be, még mindig abbahagyhatjuk.
2011. máj. 3. 18:20

Sziasztok!


Nálunk 21-en vannak és vegyes csoport. De naaaaagyon jó! Szerintem óvónő függő a dolog.

32858. pumukli75
2011. máj. 2. 13:37

sziasztok!

Boldog anyáknapját kívánok én is mkinek:)megvagyunk mi is csak semmire nincs időm..gyerekek bölcsiznek én dolgozom..gyerekek is jól vannak rakok fel képet...remélem ti is jól vagytok sajnos csak nagyon ritkán jutok ide:(viszont lenne egy kérdésem...jövő őszig járhatnánk bölcsibe..viszont én beirattam őket az oviba ősztől..igazából az ovi közelsége miatt döntöttem így meg h talán az oviba komolyabban foglalkoznak a gyerekekkel..viszont ami ellene szól h a bölcsibe 12fő van 1 csoportban az oviban visztont kb 25gyerek..szerintetek hülyeséget csinálok?

32857. russodebby
2011. máj. 1. 21:06

Elmesélem, hogy szeretlek


Mikor járni tanítottál,

lehajoltál hozzám.

Azt súgtad, hogy: drága kincsem…

s megcsókoltad orcám.

...tovább »

Ölelgettél, cirógattál,

ápoltad a lelkem.

Kedves szóval terelgettél

- bármi rosszat tettem.


Oly sok éjjel virrasztottál

kívánságom lesve.

Álmot hozó meséd nélkül

sose múlt el este.


Beszédre is tanítottál -

szívesen mesélek.

Elmesélem e szép napon,

hogy szeretlek téged.


Ahogyan a barna mackók

szeretik a mézet,

Édes, drága jó Anyácskám

úgy szeretlek téged.

Boldog anyák napját kívánok minden édesanyának!

32856. böbe83
2011. máj. 1. 18:08
:) köszi
32855. Tonettó
2011. máj. 1. 13:15
Minden anyukának nagyon boldog anyák napját kívánok!
32854. vviki2 (válaszként erre: 32853. - Tonettó)
2011. ápr. 2. 09:19
Igen, belülről is...:-S Most már szép, mindenhol pörkök vannak, de a legtöbb már le is jött. Gyógyul..;-)
32853. Tonettó
2011. márc. 31. 14:38

Hú Böbe, de szépen mondtad (illetve írtad!) :))

Viki! A kukija belülről is hólyagos? Ilyet még nem is hallottam! Biztos fáj neki, ahogy pisil. Bár azóta már rég kigyógyult belőle, hiszen ezt egy hete írtad!

Lolli! Nyugalom? Gondolom minden relatív. Bár már én is vágyom néha némi változatosságra. Hosszú volt a tél, sokszor éreztem, hogy elértem a türelmem határát, és át is léptem. Voltam hisztis, fásult, ideges. A gyerekek meg biztos nem értették, miért őrült meg az anyu. De fény az alagút végén: itt a tavasz, talán már végérvényesen!

32852. böbe83
2011. márc. 27. 16:32

Sziasztok :)

Nálunk is felváltva betegek, bár most volt egy hosszabb szünet :) Remélem jön a tavasz-nyár, és a sok vírus messze jár :)

32851. lolli
2011. márc. 25. 08:27

Sziasztok!

Mi is megvagyunk, lányok váltva betegek, így nagyszülőknek akad dolga elég.

Amúgy ovi, bölcsi teljesen rendben van, szerencsére szeretnek járni a lányok.

Én meg élvezem a napi 6 óra nyugalmat a munkahelyemen:))

32850. vviki2
2011. márc. 25. 08:12

Mi megvagyunk, Bence bárányhimlős, sokat sírdogál, mert fáj a kukija. Tele van neki belülről ott is hólyaggal...:-S

Így most nem dolgozom, ezért van időm Hoxázni. ;-)

(Amúgy napi 20 percet netezek, s csak a legfontosabb dolgokat intézem. Nincs időm többre.)


Többiek?

32849. Tonettó
2011. márc. 25. 07:41

Sziasztok!

Csak nem haltunk ki? Kivel mi újság? Nincs időm naplókat olvasni, elmaradtam :(

32848. micsu
2011. febr. 7. 14:28

Sziasztok!

Krisi is kicsit hisztis szerintem nem nagyon és úgy gondlom azért tudom kezelni még soha rosszabb ne legyen.Hála a földhözvergődést nem ismerjük:-)

Kaja:Dettó mint zserbóáknál,hol jobb hol rosszabb időszak,már én sem stresszelek rajta.

Szobatisztaság:nincs a kakit mondja meg és így a biliben v. a wc-ben landol,bár az utóbbi pár napban később szól nemtudom mért, így az eleje belemegy a pelusba a többi meg már ahova kell:-)Ja és ilyenkor olyan édi ahogy megy látszik h. zavarja a kaki a pelusba pedig nincs sok benne.Remélem azért a nyáron összejön a pisi is,igaz fürcsi elött ill .reggel sikerül de napközben nemigazán akar ráülni.

2011. febr. 7. 11:18

Sziasztok!


Nálunk is van hiszti. Általában szót fogad Erik most már, de hangot ad a nemtetszésének. Időnként pedig határozottan megsértődik, de nem tart sokáig.

Egyáltalán nem szobatiszta. Viszont történt előrelépés, már önként jön pelenkázódni, sőt időnként ő maga kéri, pl. ha kakis. Korábban vígan elvolt benne akármeddig és utálta, ha tisztába rakom.

Evés változó. Reggel és este nincs se tejezés, se kakaózás, nem szereti. Reggelit csak ritkán eszik, általában csak iszik. Tízórait hol eszik, hol nem. Ebédet általában igen, de ha délelőtt eszik, akkor nem mindig. Uzsonnázni mindig szokott és vacsira is megeszi a sonkát és a sajtot a kenyérről. A kenyeret meg otthagyja. Engem nem nagyon izgat, ha nem eszik, vannak napok, mikor aztán tényleg szinte semmit. Nem tűnik soványnak, úgyhogy gondolom elég, ami lecsúszik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook