Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2004-es tavaszi születésű gyerkőcök.. fórum

2004-es tavaszi születésű gyerkőcök.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
36. c06c587f53 (válaszként erre: 34. - Serry)
2009. jan. 14. 15:53

Aranyos! Tudja, hogy mi a neki való :) Olyanokat tudnak kérdezni..

A csúcs,amikor ilyeneket kérdez; anyuci! a macskának miért nincs szálkája? van ennél bonyolultabb is:)


Nálunk este fél 7-kor fürdés, utána még Minimax, Cartoon networkön a Scooby Doo. Vacsi, utána mesélek. Havonta egyszer-kétszer járunk a könyvtárba. Én is imádok olvasni. Onnan is veszünk ki mindig mást. Ha máshoz van kedve,akkor újságból olvasok. Bob a mester, vagy Sam a tűzoltó..

35. Serry (válaszként erre: 33. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 15:46

Az a legnagyobb gond, hogy beteg. méghozzá pszichiátriai és nincs hozzá betegség tudata.

Anyukámék meg 100 km-re laknak.


De a rosszban a jó apósom szereti Leventét. Sógornőm meg mint írtam óvónő:)))

34. Serry
2009. jan. 14. 15:45

Esténként ti olvastok neki mesét? Mi most kezdtük el a Minden napra egy mesét olvasni és mellé egy verses könyvből keresünk verseket ( Cini-cin muzsikából) Nagyon élvezi szereti. Ez nálunk egy esti szertartás.

Este fürdés után van még kis játék és meseélés úgy alszik el. Volt amikor a gép előtt ültem és onnan olvastam neki a mesét: pl a Pöttyös kapitány kalandjait.


S igen mindent megjegyeznek most már kérdeznek rengeteget. Ezért is örülök,hogy egyházi oviba jár. Sógornőm önk. oviban óvónő és meséli,hogy a gyerekek közt divat a győzike, a mónika és a többi marhaság. Nem tudom ki hogy van ezzel, de aki ezeket engedi nézni a gyerekének arról a szülőről meg van a külön rossz véleményem. Annyi minden más nézni való van.

Édes volt mikor egyszer azt mondja nekem: Anya nálunk ugye nem a tévé neveli a gyereket? ( Látta szívem a közérdekű közleményt valamelyik adón. Este 8-kor ha véget ért a minimax szól, hogy anya animax at nem nekem való. S pattan és megy fürdeni a Gergővel.

33. c06c587f53 (válaszként erre: 31. - Serry)
2009. jan. 14. 15:42

Sajnálom, ha nem jöttök ki jól az anyósoddal!

Ferkó is vonatmániás:)

Ma szereztem meg Nekik az Esti mesét. Tegnap a Wall-Et néztük meg:) Előtte meg a Cin-cin lovagot. Próbálok Neki mindig új meséket mutatni. De a Hello Kittyt is bármikor meg tudja nézni..

Rizzsel és babbal jó lehet játszani! Én a rizst nem vállalom be,mert a takarítást én csinálom :-)

32. Serry (válaszként erre: 27. - Mikusk)
2009. jan. 14. 15:38

Szia!

Nálunk a név választás érdekes volt. Mikor összeházasodtunk megbeszéltük,hogy férjem választja a lányneveket én a fiú neveket. Én mindenképpen valami magyar nevet szerettem volna és persze olyat ami illik az összetett családnevéhez. Férjemnek is volt 3 favorit lányneve. A második gyereknél már nem élt ez az egyezmény, mert tudtuk megint fiút várunk. Így a lehel Gergely nevekből választottunk: s így lett Gergely az öcsiké.

S tervezzük, hogy majd még legyen egy Zsófiánk is.

31. Serry (válaszként erre: 23. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 15:34

Most éppen nem tudtam felkelteni, mert alszik. Mentünk volna fogorvoshoz. Nagyon ügyes ebben is.


Mamákról: nektek egészen aranyéletetek van ebben. Nekem anyósom lakik itt, de hagyjuk kategória. Oltári micsoda különbséget tesz a két gyerekek közt.

Leventére nem volt így kíváncsi ,mint Gergőre, én meg már nem bízom benne. De inkább a gyerekeinkről.


Leventével az első telünket,mikor bent szorultunk rizzsel és babba markolóztuk végig. Anya és apa nagy örömére. Ezért találtuk ki ezt a gyurmát. De azóta van örökölt Duplo, Lego, faépítő fa vonat.

Kedvenc meséi a Thomas, Bob mester. Falja a Magyar Népmeséket. De szereti a Futrinka utcát, Mazsolát, Frakkot és a többi klasszikust. Egész kis könyvtárnyit megszereztünk neki.

30. c06c587f53 (válaszként erre: 28. - Geridina)
2009. jan. 14. 15:24

Arról nem is bsezélve, hogy egy agresszív mese után álmában halálfélelme lehet. Állítólag, ha újraéli a mesét,amikor álmodik,akkor általában ő a szenvedő fél, akit eltaponak, megölnek stb..

Ezért szeretem jobban a Minimaxot!

29. c06c587f53 (válaszként erre: 27. - Mikusk)
2009. jan. 14. 15:22

Jöhet a privi :)


Nálunk úgy volt,hogy a férjem kisfiát Marcinak hívják. Én azt szerettem volna, hogy a férjem nevét kapja! Aztán a kedvesem közölte, hogy az nem jó,keressünk más nevet. Keresgéltünk, de semmi nem tetszett Neki, pedig voltak még javaslataim, de láttam rajta, hogy örül és büszke, hogy az Ő nevét fogja viselni a fiunk:),mert mondta, hogy milyen nevek ezek?? Legyen Ferenc:) Csak úgy volt vele, hogy ne én döntsem el egyedül.


Fecónak van két féltestvére. A lány már nagy,elég messze jár kollégiumba. A fiú 8 éves és sokat van nálunk. Nem tervezünk még egy gyereket (anyagi okokból), ha becsúszik,akkor megtartjuk, ezt megbeszéltük.

28. geridina (válaszként erre: 27. - Mikusk)
2009. jan. 14. 15:06
Ebben egyetértek, nagyon kell figyelni, mert minden megmarad a kis agyukban. És a tv-ben is, ha egy pillanatra lát csak valami rosszat, és azonnal elkapcsolsz, akkor is rögtön kérdezi, hogy miért és hogyan stb.
27. mikusk
2009. jan. 14. 15:03

Hivatalosan Martin Endre, de csak a Martint használjuk. Ezt hosszú lenne leírni, de ha érdekel priviben leírom. Kicsit bonyolult életem volt, de már sinen vagyok (nagyon remélem).

Egyik oldalról jó, hogy mindent megjegyez, de nagyon kell figyelni előtte, mert azt is megjegyzi amit nem kellene.

Nálatok hogy volt a névválasztás?

Van testvér vagy tervbe van véve?

2009. jan. 14. 14:42

Jó érzés,amikor már nekünk készítenek valamit:))

A Martin név honnan jött? Mostanában egyre gyakrabban hallom.

Az jó, ha könnyen megjegyez dolgokat!

Minden nap van valami,amiért büszkék lehetünk rájuk:))

25. mikusk
2009. jan. 14. 14:35

Jó messzire mentetek.

Az óvónő, ha jó, akkor megmondja, hogy iskolaérett-e. Nekem a lány is évvesztes volt (a kisebbik a párom lánya) és az utolsó évet az óvodában már utálta. Nem is az alvás miatt, hanem inkább unatkozott.

Martin később érő típus, de nagyon értelmes, szerencsére. Gyorsan megjegyez mindent és hallás után sokmindent visszamond, főleg meséket, dalokat.Rajzolni meg nem nagyon szeret, inkább csak a táblára. Bár valamelyik nap lerajzolt engem. Ez az első ilyen rajza. Nagyon büszke voltam rá.

2009. jan. 14. 13:28

Nálunk is csak egy nagymama van sajnos (viszont 2 nagypapa:))! De az Anyósom igazi nagymama:) Nagyon szereti mind a négy unokáját és viszont.

Amíg Pesten,vagy Dunakeszin laktunk,addig ritkán látta Ferkó a Mamáékat. És volt olyan, hogy egy hetet is otthagytuk a Mamáéknál. De szeptemberben mi is ideköltöztünk Békéscsabára és így mindenki boldog!:)

23. c06c587f53 (válaszként erre: 14. - Serry)
2009. jan. 14. 13:23

Szia :)

A gyurma az jó ötlet! A Moonsand gyurmáról még nem is hallottam.. Az jó, ha van tesó! Nálunk féltestvérek vannak, de nem laknak messze.


A traktor és a markoló igazi fiús játék!:)

Ferkó még a kicsi pónikkal is szeret játszani..

22. c06c587f53 (válaszként erre: 13. - Mikusk)
2009. jan. 14. 13:19

Akkor megnyugodtam. Valaki azt mondta, hogy Ferkó is majd hirtelen kezd el nőni. Nem hiszem,hogy kisnövésü lesz,mert én 178 cm vagyok, a férjem 193.


Én szerettem volna, ha évvesztes lesz, de Ferkó tragédiaként éli meg az ottalvást az oviban (amíg meg tudom oldani el is hozom ebéd után),és mindig kéri, hogy mehessen iskolába, hogy ne kelljen aludni..

21. mikusk
2009. jan. 14. 13:15
Szerencsére anyu nekem nagy unokapárti, van neki 5, ebből csak Martin a fiú. A keresztapja imádja még nagyon, mert nekik nincs még gyerek.
20. c06c587f53 (válaszként erre: 18. - Moonlight1984)
2009. jan. 14. 13:15
Persze!! Gyere:))
19. c06c587f53 (válaszként erre: 12. - Geridina)
2009. jan. 14. 13:14

Nehéz tanácsot adni, mert néha én is tanácstalan vagyok.. De mindig megoldódnak a problémák. Nekünk kb. 1.5 évvel ezelőtt volt egy olyan, hogy a bevásárlóközpont közepén kezdett el hisztizni,még a gatyáját is letolta.


Szerencsére kinőtt belőle. Néha van egy-két hiszti, de csak akkor,ha fáradt.

2009. jan. 14. 12:54
Sziasztok!Szabad csatlakozni?Mert az én nagylányom 2004 januári.
17. geridina (válaszként erre: 16. - Mikusk)
2009. jan. 14. 12:51
A nyári 1 hónapos oviszünetet szinte teljes egészében anyósnál tölti, na akkor érdekes dolgok szoktak otthon történni. Utána pedig elég nehéz elmagyarázni, hogy "anyu mamánál" miért nem szabad azt csinálni, amit a másiknál. Az egyik szigorúbb, a másik engedékenyebb. Ez így nagyon nehéz. Anyu sajnos nem "igazi nagymama" típus.
16. mikusk
2009. jan. 14. 12:49
Ezek a nagymamák már csak ilyenek, bár nekem már csak anyu van nagymama. Havonta egy hétvégét náluk van, szeret ott lenni, és ha egyedül játszik, nincs vele gond. De ha a lányok körülötte vannak, képes őket is piszkálni. Vagyis csak a nagyobbat, mert a kisebb hagyja magát.
15. geridina (válaszként erre: 13. - Mikusk)
2009. jan. 14. 12:46
Az óvónők nekem is mindig mesélik, hogy ne csodálkozzak, hogy otthon egészen máshogyan viselkedik, mint máshol. Otthon több mindent megenged magának. Érdekes, hogy anyósom is mindig dicséri, bár elkényeztetésben és engedékenységben ott sincs hiány.
14. Serry
2009. jan. 14. 12:44

Sziasztok!

Az én Leventém 2004 áprilisi.

Vegyes csoportos egyházi oviba járunk. Nagyon imádja. Édes aranyos okos. Nagy bátyus a lelkem, mert van egy 1 éves Gergő öcsikéje, akivel irtó nagyokat tudnak szaladgálni most a lakásban. Szert vonatozni, építeni, imádja a traktorokat és a markolókat. Kapott Moonsand gyurmát amivel itthon homokozunk markalózunk. Kiszínezni rajzolni most kezdett el. Még nagyon keveri a kezeit, valószínű azért mert vegyes dominanciájú és még nem alakult ki a kéz dominancia. Nem aggódom ,mert csak 7 évesen megy suliba. Addig legyen csak gyerek. Kicsi érzékeny lelke és áldott jó szíve van.

Valakinél járt már a nevelési tanácsadó,hogy milyen a fejlődése.

Most megyek, mert indulnunk kell érte az oviba.

13. mikusk
2009. jan. 14. 12:39

A világ legrosszabb gyereke címe néha az enyémre is ráférne. Nem visszük őt vásárolni, mert Ő is követelőző tud lenni néha és nehezen érti meg, hogy nem fér minden bele a keretbe.

Az alvással szerencsére nincs gondunk, este egy üveg tej, aztán Ő kapcsolja le a tévét és alszik is. Reggel pedig jelentkezik, hogy kéri a kakaóját.

Az én fiam is kb. 17 kg, szerintem ez normális, szerintem a többi gyerek sem nagyobb nála a csoportból. Szeretik az óvónők, mert nagyon szófogadó (az oviban), mindent pontosan megold, odafigyel.Így el sem hiszik, mikor mondjuk, hogy micsoda hisztit tud csinálni.Néha tanácstalan vagyok, mikor fog ez nála elmúlni. Próbálok nem figyelni olyankor rá, így talán gyorsabban átmegy rajta.

Mi évvesztesek leszünk, úgyhogy még 2 év van hátra az oviból.

12. geridina (válaszként erre: 10. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 12:28

Sajnos nem sikerül áttennem az ágyába, mert két szobával arrébb van. Gyönyörűen kialakított szobája van, nem is kicsi, de még játszani is inkább a nappaliban vagy a hálóban játszik, ott szeret. Amikor csecsemő volt, meg tudtam oldani az átrakást az ágyába, és egy ideig ott aludt. Mivel 3 éves koráig szopizott, akkor szokott rá. Annyira fáradt voltam, hogy úgy aludtam el, hogy cici a szájban. Nem volt erőm felkelni letenni. Valósíznűleg itt szúrtam el. Viszont 1-2 hónapig sikerült mellette elaludnom, aztán kijöttem a szobájából. Csak az a gond, hogy innivalóval tud csak elaludni, ezáltal éjszaka egyszer kimegy pisilni. Utána pedig automatikusan hozzánk jön lefeküdni. Volt, hogy reggel vettem észre, hogy ott van:)

A bolti hisztivel kapcsolatban: én is ezt az elvet próbálom követni, hogy megbeszéljük, hogy kap valamit, stb. Sajnos nem hatásos. Leígéri a csillagokat az égről, aztán volt olyan, hogy elszaladt előlem megsértődve, mert csak 1 dolgot kapott. Rohantam utána, otthagyva csapot-papot, át a pénztáron, a tömegen, már rohant ki a bejárati ajtón. Úgy érzem, már nem tudok mit kitalálni, és a "világ legrosszabb gyereke" címet ő érdemelné. Ugyanakkor a másik véglet, hogy olyan aranyos, szófogadó tud lenni, hogy el sem hiszem, hogy ez az én lányom.

11. c06c587f53 (válaszként erre: 9. - Geridina)
2009. jan. 14. 12:24

Akkor hasonló az ízlésük:)

A legtöbb gyerek oda van Thomasért. Jó üzlet az biztos. 20-30 ezernél kezdődnek a komolyabb Thomasos játékok... annyiért nem veszünk Ferkónak. De a vonatok megvannak:))

10. c06c587f53 (válaszként erre: 7. - Geridina)
2009. jan. 14. 12:23

A boltbajárás nem nehéz. Minden alkalommal elmondja, hogy mit szeretne, de ha nincs rá pénz, megérti. Itt most a drágább dolgokra gondolok. De valami apróságot mindig veszek Neki. Üdítő, édesség, vagy rágó.

Szerintem próbáld meg megmagyarázni, hogy ha hisztizik nem kap semmit. Lehet, hogy a következő alkalommal nem fog.

Az altatással nincs gond. Elalszik a szobájában egyedül vagy mese közben, de sokszor mellette alszom. Egészségügyi okokból. Sajnos a derekam miatt jobban tudok Ferkó ágyán aludni, mert keményebb. És elférünk, mert 2 személyes. :)

Nem próbáltad azt, hogy elaltatod és utána átteszed az ágyába?

2009. jan. 14. 12:21

Thomas nálunk is első számú kedvenc, utána Eperke jön (amiből 15 dvd-je van). A számítógépen a játékokat úgy kezeli, hogy ő magyarázza nekem:)

Bár már ez is korlátozva van. Mikor megszületett, megfogadtam, hogy nem ülhet számítógép elé, de nem sikerült betartani. Mint ahogy az együttalvást sem.

8. c06c587f53 (válaszként erre: 6. - Mikusk)
2009. jan. 14. 12:15

Nálunk vegyes csoprt van, de Ferkót középsősnek mondom, mert még egy éve van az oviból. Fercó 20-ig számol, de 10 után már keveri :) Nem is szeretnék én csodagyereket:) De az sem jó, ha lemarad.

Az oviban,vagy máshol Ő is csendes és jól viselkedik, sajnos rettentő érzékeny! Én is ilyen voltam. Ha valaki csúnyán néz rá,képes sírva fakadni.. A számítógépen nagyon szeretett játszani, mióta meglátott a játékok között egy vámpírt, nem hajlandó ide ülni. Nálunk is megy a Thomas, Eperkét szereti, Ben 10-et, Scooby Doot.

Ferkó most kb 17 kg.

2009. jan. 14. 12:13

Hát, akkor az én kislányom a legvasgyúróbb közülünk:) 23 kiló, de enni nem szeret, csak nasizni. Pontosabban joghurt, túrórudi, tejföl, majonéz, ketchupos kenyér.

Fél évig tejérzékeny volt, az nagyon nehéz volt, mostmár nincs gond. Sajnos nagyon elkényeztetjük, egy szem gyerek, a harmadik lombikpróbálkozásra sikerült (talán ezért is). Az oviban nagyon rossz, otthon szintén hisztis, földhöz vágja magát. Ti mertek boltba menni vele? Én már nem. Ha vasboltba megyek, és ott tutira nincs csoki vagy édesség, akkor képes kikönyörögni magának a gumikesztyűt. Az oviban viszont attól függetlenül, hogy nagyon eleven, az óvónők el vannak tőle ájulva, olyan beszólásai vannak. Most ő kiscsoportos, mert kis faluban kevés létszámú oviban jár (összesen 35), viszont van, hogy ügyesebb, mint a nagycsoportosok (ezt az óvónők mondják). Hát igen, az egyik oldalon jó, a másikon rossz. Számolni egyébként ő is 20-ig tud, a nevét pedig le tudja írni. Altatással hogy álltok? Dorka sajnos köztünk alszik, egyszerűen képtelenek vagyunk kirakni az ágyunkból. Ezért a féjrem általában az éjjeliszekrényre szorul reggelre.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook