Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2004-es tavaszi születésű gyerkőcök.. fórum

2004-es tavaszi születésű gyerkőcök.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
66. c06c587f53 (válaszként erre: 65. - Serry)
2009. jan. 26. 09:32

Szia!!

Sajnos betegek voltunk. Ma már ment oviba Ferkó. Én még egy kicsit beteg vagyok...

De úgy hallottam, hogy most sokan betegek.

Ti hogy vagytok?

65. Serry
2009. jan. 25. 21:06
Ti nem vagytok most betegek?
64. c06c587f53 (válaszként erre: 63. - Serry)
2009. jan. 15. 12:13

Két féltseó van. Az anyagiak miatt nem tervezünk még egy gyereket. De ha jönne, akkor maradna:) Ezt megbeszéltük.


Dolgoztam sok helyen, főleg a kereskedelemben. Most nincs munkám. Budapesten éltem, utána Dunakeszin, szeptemberben pedig leköltöztünk ide Békéscsabára. Szretek itt élni, de egyelőre nem találtam munkát.

63. Serry (válaszként erre: 62. - C06c587f53)
2009. jan. 15. 12:01
Nálatok van tesó vagy lesz? Mit csinálsz különben, már mint mit dolgoztál? Dolgoznál majd?
62. c06c587f53 (válaszként erre: 61. - Serry)
2009. jan. 15. 11:19

A pereskedés sokáig elhúzódhat..

2011 szeptember? Az szerencsére nem most lesz:) Belegondoltam, hogy Ferkó akkor már 7 éves lesz :( megy az idő... Olyan jó,hogy még ilyen kicsi!

61. Serry (válaszként erre: 60. - C06c587f53)
2009. jan. 15. 11:10

Nagyon várjuk már.

Ami még jó ebben,hogy Gergő is oda fog járni. Már be is van íratva, sőt fel is vették 2011 szeptemberre.:))) Hiszen a tesók mehetnek:)))


A legszebb egyelőre az egészben,hogy az önkormányzat átadná a telket ingyen, de van a közepén egy út ami magántulajdon, a tulajdonos meg nem akarja eladni. De persze addig nem szólt amíg az önkormányzat úgy nem döntött,hogy a tulajdonában levő részeket átadja a gyülekezetnek. Most pereskedés lesz így hiába vannak készen az építési tervek. Az építkezés csúszik. Pedig idén szeptemberben már ovit akartunk avatni. Sebaj majd Isten elrendezi ezzel is biztos terve van.

60. c06c587f53 (válaszként erre: 59. - Serry)
2009. jan. 15. 10:40
Biztos, hogy jó!! De gondolom a külön ovinak is örülni fogtok :)
59. Serry (válaszként erre: 58. - C06c587f53)
2009. jan. 15. 10:28

A bárányka oviban ez azért van így, mert az imaház alagsora az ovi. De nyáron itt van angol tábor 2 hét és gyerektábor 1 hét. vagyis kell másnak is a hely. Mikor vége a sulinak bezár az ovi és jönnek a táborok. Aug 24-én kezdünk idén majd.

Ha egyszer rendeződik a telek sorsa amit kaptunk óvoda építésre az önkormányzatról lesz saját kétcsoportos külön ovink is. Egyelőre a miénk az algasor. Ezt is nagyon szertejük, klasszul be van rendezve. S itt még olyan is van,hogy nem a csoport szobában alszanak, hanem egy erre a célra kialakított klubhelyiségben. Tehát közben lehet rendezni a helyzetet a csoportban délutánra.

Szerintem áldás ez az ovi nekünk.

58. c06c587f53 (válaszként erre: 55. - Serry)
2009. jan. 15. 10:18
10 hét?? Nálunk 5-6 hét szokott lenni, de az a maximum. Mondjuk az még Pesten volt. Itt Csabán nem tudom, hogy mennyi időre fog bezárni az ovi..
57. c06c587f53 (válaszként erre: 53. - Serry)
2009. jan. 15. 10:17
Fecó májusi és 6 évesen szeretne suliba menni. Én örülnék, ha maradna egy évet, de annyira utálja a délutáni alvást és annyit sír miatta,hogy engedni fogjuk suliba. Most amíg nem dolgozom,így is ebéd után hozom haza.
56. c06c587f53 (válaszként erre: 52. - Serry)
2009. jan. 15. 10:15
Ismerős a helyzet:)) Ferkó is mindig segít a takarításban:) Igaz, hogy így kétszer annyi idő, de Isten ments,hogy elvegyem a kedvét:)
55. Serry (válaszként erre: 17. - Geridina)
2009. jan. 15. 09:40
Milyen szerencsés vagy, hogy neked csak 1 hónap az ovi szünet. Nekünk 8 hét volt, és most kb 10 hét lesz.
54. Serry (válaszként erre: 18. - Moonlight1984)
2009. jan. 15. 09:39

Szia!

Mesélj te is a lányodról:)))

53. Serry
2009. jan. 15. 09:38

Ti mikor engeditek majd iskolába a gyereket? Értem úgy, hogy 6 vagy 7 évesen? Elvileg a január, február, március, áprilisi és májusi gyerekekről a szülő dönthet mikor menjen. Júniustól születetteknél már kell a nevelési tanácsadó véleménye.

Szóval mikor lesznek iskolások, hány évesen?

52. Serry (válaszként erre: 51. - C06c587f53)
2009. jan. 15. 09:35

Az várja nagyon mikor lehet havat lapátolni:))

Mert ő egy dolgos fiú. A hóesésben neki ez a legjobb. Apjának már kevésbé:))

51. c06c587f53 (válaszként erre: 49. - Serry)
2009. jan. 14. 22:23
:) Kis aranyos! Ez az idő alkalmas is a korizásra!
50. c06c587f53 (válaszként erre: 48. - Serry)
2009. jan. 14. 22:22
Elég fura család. És szomorú, hogy sok ilyen ember van. Nem tudtok külön menni? Hogy csak a szűk kis Családod éljen együtt? Biztos mindenki sokkal nyugodtabb lenne!
49. Serry
2009. jan. 14. 22:14
Leventéről még annyit,hogy most végre ki tudta próbálni a tavaly anyukáméktól karácsonyra kapott korcsolyáját. Élvezte nagyon. Én is élveztem, mert már rég volt mikor korcsolyáztam:))
48. Serry (válaszként erre: 47. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 22:13

Rám nem hallgat és a fiára sem. Amit a Mamóka, az anyósom anyja mond az szent. Én "csak" a menye vagyok. Nem az unokái anyja. ( persze mindkét gyereket én szültem, de ez van, már nem érdekel)


Érdemes azért anyósomról azt is tudni,hogy nem csak velem ilyen a viszonya. A férjem vagyis a fia 6 évesen megtagadta. Egyik alkalommal közölte vele,hogy te nem vagy az anyám és ehhez is tartotta magát egész életében. Ugyanis ő úgy nőtt fel,hogy a kiabálások veszekedések minden naposak voltak.

Szerintetek milyen úgy felnőni egy gyereknek,hogy a szülei csak azért vannak együtt mert gyermekik vannak. Ilyen család ez. A férjem mikor megismerkedtünk az apjával lakott otthon egy szobában a sógornőm meg az anyjával. Ekkor a férjem 23 a sógornőm 19 éves volt. De már kisiskolás koruk óta így volt.


Igen Keserédes a dolog de igyekszünk megoldani. Mi nem teszünk különbséget. A Gyerek meg nem hülye tudja nagyon jól.



Néptáncon én is gondolkodtam. De az nekünk külön elfoglaltság nem az oviban lenne.

47. c06c587f53 (válaszként erre: 43. - Serry)
2009. jan. 14. 20:25

Nagyon sdajnálom a pici fiadat ezért! De biztos vagyok benne, hogy Ti ügyesen kezelitek a dolgokat és nem nagyon érzi a megkülönböztetést..


Én megpróbálnék még egyszer beszélni a Mamával és elmagyarázni, hogy milyen rossz ez a kisfiúnak..

46. c06c587f53 (válaszként erre: 42. - Mikusk)
2009. jan. 14. 20:22

Megkaptam:) Ment a válasz.


Néptáncra Ferkó is jár és nagyon szereti! Kell is a mozgás én úgy vagyok vele, mert ilyen időben sem játszótér,sem szabadtéri programok... Itthon ugrálunk, de társasházban azt sem nagyon lehet. A mozgás pedig fontos!

A mónika show,meg ezek.. Fecót sem érdeklik. Inkább a rajzfilmeket, animációsfilmeket szereti.

45. mikusk
2009. jan. 14. 20:20
Számomra csak az a furcsa, hogy miért tesz különbséget a két kisfiú között? Azért mert téged utál, a gyereket nem kellene? Mit árthatott neki? Mind a két fiút te szülted, nem? Nekem nagy szerencsém van anyuval, imádja mindet, pedig már a legnagyobb 15 éves (nővérem lánya). Bettit (a párom lányát) is elfogadta, bár ő senkit nem enged közel magához (kivéve a keresztanyját, aki az Isten a számára).
44. Serry (válaszként erre: 42. - Mikusk)
2009. jan. 14. 20:11

mikusk!

Őszintén fogalmam sincs miért viselkedik így anyós.

Azt mondta a férjemnek tart tőlem.. igazán nem adtam rá okot én m indi egyenes és őszinte voltam vele. Soha nem mutattam magam másnak mint amilyen vagyok. Tény,hogy ő hozzám és a többi felnőtthöz képest olyan mint egy 6-7 éves gyerek. Állandóan azzal van elfoglalva, hogy ki mit gondol a másikról és róla. Engem meg nem érdekel. meg is őrülnék.

Karácsonykort azt mondta férjemnek miattam nem jön hozzánk. Nem szeret erre mondta férjem ne hozzám hanem a gyerekhez jöjjön .Azóta jövöget.

Nálunk egyénként vele elég kimért a kommunikációnk, mert mi csak kommunikálunk de nem beszélgetünk. Ha kérdez valamit válaszolok, de nem kezdeményezek beszélgetést, mert csak ordítás lesz a vége. Mindig is az volt. Egy-.egy témán úgy felhúzza magát, hogy magából kikelve elmondja.,hogy micsoda áldozat ő, hogy mos főz takarít dogozik meg minden és neki nem segít senki.

DE közben Gergő keresztelője előadta anyámnak, hogy mikor a fia megszületett első perctől fogva egymást váltották a mamák. Aztán mikor ovisok lettek a gyerekek akkor a férje vitte őket aztán a mama hozta el őket az oviból suliból és estig ott voltak. Neki gyak. csak vacsorát kellett adni nekik és lefektetni. Nekem bezzeg... De én szívesen csinálom:))))) És nem vagyok mártír. Ő ebből is azt csinál és minde4nből az életében. Ja és ha látnád a lakásukat olyan mint egy jobb hajléktalan szálló. Ha sógornőm a két munkahelye után nem takarít ki akkor nincs kitakarítva. mikor terhes voltam ahányszor el kellett mennem náluk wc-re annyiszor kaptam fertőzést. De hagyjuk.

43. Serry (válaszként erre: 41. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 20:02

Levente is imádja a lovakat. Apukámék szomszédjában van kettő is egy póni és egy nem póni. A pónin rendszeresen lovagol ha otthon vagyunk és a ló is otthon van. Mert a szomszéd legutóbb mikor a kerítést és a karámot tette rendbe tett anyukámék oldalára is egy karám ajtót, hogy bármikor átjöhessen a ló Leventéhez. A szomszédnak is van két kisfia: Sanyika 1 évvel fiatalabb Leventénél, Balázska meg Gergővel egy idős. 1 hét van köztük:)))

Annyira más otthon. Ott annyira ott vannak a képben a gyerekek.


Itt anyóséknál meg pont a hiányát tapasztaljuk. De már annyira belejöttem, belejöttünk, hogy mindent magunk kell megoldjunk. hogy már attól vagyok bizalmatlan ha eljönnek vigyázni a Gergőre. Pl egy dolog. Levente 9,5 hónaposan indult el ilyenkor már ő is szépen totyogott. Anyós nem volt rá kíváncsi. Gergő 10 hónapos volt mikor elindult most 11,5 hónapos és gyönyörűen jár. Itt volt szombaton sógornőm és elájul, milyen ügyes ( Ő sajnos a munkája miatt ritkán látja a gyerekeket, de amikor csak tud jön, nem kell rimánkodni neki) Lényeg haza ment elmesélte jár a Gergő. Anyósnak hétfőn muszáj volt eljönnie megnézni. Na látod nekem ezek fájnak a legjobban. Az ajándékot észre sem veszi. Megtanulta már kitől mire számítson.

42. mikusk
2009. jan. 14. 19:56

Serry! Miért tesz különbséget a két kisfiú között? Ez nem igazi nagymama, belegondolni is rossz, mit gondolhat szegény kissrác.

Nálunk kevés a sportolási lehetőség, főleg egy ilyen kicsi gyereknek, de most indítanak egy néptánc csoportot a kicsiknek az oviba. Mondtam, hogy próbáljuk meg, hátha fog neki tetszeni.

Olvasni mi is szoktunk, főleg Thomasos könyvből és ha elrontom, rögtön ki is javít.

Szerencsére nem igazán érdekli a Győzike, Mónika show, de egy normális kisgyereket szerintem ezek nem is tudnak lekötni. Nálunk is lekapcsolja (a lányok nem tetszésére) a tévét, ha végzett a tejjel.

keserÉdes! Küldöm a privit.

41. c06c587f53 (válaszként erre: 40. - Serry)
2009. jan. 14. 18:03
Én is az úszáson gondolkozom. Ferkó lovagol az oviban, pónilovon. De ilyen hidegben ez sincs. És a lovaglás is a mozgást fejleszti.
40. Serry (válaszként erre: 39. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 17:58

Tavaly jártunk Leventével úszni. Gergő akkor még pocaklakó volt.

Levente nagyon szerette élvezte. Idén most kimaradt, de majd mozgás fejlesztésre fogunk most járni.

39. c06c587f53 (válaszként erre: 38. - Serry)
2009. jan. 14. 16:18

Biztos rosszul esett a Leventének!

Gondolom, hogy Neked is.


Járnak a gyerekek valamilyen sportra?

38. Serry (válaszként erre: 37. - C06c587f53)
2009. jan. 14. 16:15

Tehetni azért tehet.

Ahhoz nem kell egészségesnek lenni,hogy a gyereknek ajándékot vegyen. Levente 2 éve karácsonykor kapott tőle valamit. most is Gergő kapott ajándékot Levente nem.

Erról azért, hogy a két gyerek közt nyilvánvaló különbséget tesz tehet. De inkább nem is beszélek róla.

37. c06c587f53 (válaszként erre: 35. - Serry)
2009. jan. 14. 15:54
Ha beteg,akkor gondolom, hogy sokmindenről nem is tehet..
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook