Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2 tanús esküvő - vélemények? fórum

2 tanús esküvő - vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. febr. 20. 12:13

A miénk ilyen volt.

A tesóm és a barátja voltak a tanuk, utána anyósoméknál volt egy kis vacsi, amit én szívem szerint kihagytam volna, és ennyi:)

Sok boldogságot!!

10. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:12

Nálunk a baba előtt volt a ez a megoldás, csak polgári.. szülők sem voltak jelen.. viszont mi úgy terveztük, hogy következő évben megtartjuk a lagzit is, a ceremónia pedig az egyházi esküvő lesz. Így is történt.


Lehet, hogy megbánnátok később, legalább is te, ha vágysz a fehér ruhás esküvőre. Illetve igen, ha egyáltalán nem lesznek meghíva a közeli rokonok sem, és a jövőben sem tartotok egy kis bulit, az gáz, jogos lenne a felháborodás..


Úgyhogy a békesség kedvéért fontold meg, hogy most egy szűk családi vacsis dolog mindenféle esküvői dekor nélkül.. nem annyira nagy költség az és vissza is jönne az ára, mert az meg szokás ugye.. Vagy pedig egy gyors polgári és később, mondjuk jövőre egy lagzi.. :)

9. krisszi77 (válaszként erre: 5. - Pzm3)
2015. febr. 20. 12:12
Így van,nem ezen múlik a boldogság.
2015. febr. 20. 12:11
Amúgy hétköznap munkaidőben házasodtok, akkor ingyenes, hétvégén, vagy 4 óra után pedig olyan 15.000,- Ft körül van a polgári, azt hiszem.
2015. febr. 20. 12:10

Szia!


Mi pont így indultunk neki tavaly januárban, hogy házasodjunk össze két tanuval.

Persze a szülőknek mikor elmondtuk, ők mondták, hogy mindenképpen ott szeretnének lenni.


Akkor persze anyukám mondta, hogy ne hagyjuk ki a fehér menyasszonyi ruhát sem.

Végül megbeszéltük, hogy jó, akkor a szűk család legyen ott. Szülők, nagyszülők, keresztszülők, testvérek. És a barátaink közül csak a legközelebbiek.

Így lett egy 45 fős lagzink végül.


Viszont mivel nálunk a szülők ragaszkodtak hozzá, hogy azért legyen egy kis ünneplés is utána, így ők felajánlották, hogy állják a vacsorát, a zenét és a díszítést.

Így eltoltuk májusra a lagzit, hogy mégis legyen időnk szervezkedni.

Aztán még jegyesoktatásra is eljártunk és templomi esküvőnk is lett.


Lényegében végül tényleg csak az volt ott, aki közeli rokon és barát. 45 fővel nagyon jó lagzi kerekedett ki belőle. :)

6. krisszi77 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:09
Szia!Mi pont igy házasodtunk össze.2 tanú.Fotóst hívtam.Utána a tanúkkal elmentünk ebédelni.Templomi nem volt,azt késöbb szeretnénk ha a gyerek nagyobb lesz.Soha nem akartam fehér ruhát.Persze ha a férjem majd a templomba fehéret akar akkor felveszem.
5. pzm3 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:09

Mi 15-en voltunk az esküvőnkön,pénteki napon.A szüleim ragaszkodtak hozzá,hogy utána ebédeljünk meg egy étteremben,amit ők fizettek.Egy jó ismerősöm cukrász,tőle volt tortánk.Nem volt fehér ruhám,mert nem akartunk rá költeni,és az akkori anyagi helyzetünk nem is nagyon engedte meg.

Nem ezen múlik a boldogság.Szoktam mondani férjemnek,ha lesz felesleges 1-2 millánk,akkor tartunk fehér ruhás,bulis fogadalmat,de ha ez nem jön össze akkor sincs semmi baj.Jó a házasságunk,van két gyerkőcünk és ez a legfontosabb.

2015. febr. 20. 12:08
...és mi lenne ha a szüleitek lennének a tanuk?
3. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:07

Szia! :)

Nekünk a férjemmel az esküvőn majdnem olyan volt, amilyet Te szeretnél! :)

Menyasszonyi ruhában volt a polgári esküvőnk, ahová minden rokont meghívtunk - mi készítettük a meghívókat -, ők fotóztak, egy barátunk videózott. Esküvő után a szűk család -testvérek, szülők, nagyszülők - elmentünk vacsorázni, és ennyi.

Egyáltalán nem bántam meg a döntésünk! :)

Lefoglaltuk az időpontot, kiválasztottam, hogy mi legyen a férjezett nevem - merthogy azt előre tisztázni kell! :) - és slussz! :)

Sok boldogságot!

2. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:04

A szülőket azért én meghívnám.

Egyébként,minden ugyan úgy megy,mintha 120 ember lenne a házasságkötő teremben.

2015. febr. 20. 11:59

Sziasztok,


Párommal 5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is élünk. Mindketten 30as éveink felé járunk, és első esküvőnk lenne.


Sosem akartunk nagy esküvőt és felhajtást, de azért nekem gyerekkori álmom volt a fehér ruhás, bevonulós esküvő. A családdal jó a kapcsolat mindkét részről, és a családok is elvannak egymással, ha találkoznak, szóval nincs vita.


Most azon gondolkodunk, mi lenne, ha csak 2 tanuval házadosnánk, mindenféle cicó nélkül. Elvinnénk egy baráti párunkat tanunak, akiket nagyon szeretük, és a családnak csak később tartanánk egy vacsorát vagy ebédet.


Szerintetek mennyire lehet kellemetlen ez a helyzet? Ti mit szóltok a 2 tanus esküvőhöz?


Az igazság, hogy nem akarunk több százezret költeni mindenféle hülyeségre, dekorra, fotósra, ilyesmi, azt a pénzt inkább félretesszük, és hamarabb jöhet a baba, vagy kicsit élhetünk még, elmehetünk egy szép nászútra...stb Egyedül a gyűrűket kellene megvenni, nekem egy szép ruhát (akár fehér menyasszonyit is) egy csokrot, meg néhány kiegészítőt.


Ilyen esetben hogy működne a szertartás? Lefoglalunk egy időpontot, elmegyünk a két tanuval, összeadnak, és ennyi? Fotót közben akárki csinálhat rólunk?


Kicsit még idegenkedem a gondolattól, de csak azért, mert nem akarom megbánni, hogy nem tartunk kicsi, de családos esküvőt. Milyen fotókat fogunk mutogatni majd az unokáknak? Vagy ez annyira nem lényeg?


Leírnátok a véleményeteket?


Köszönöm!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook