Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2 tanús esküvő - vélemények? fórum

2 tanús esküvő - vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 21:20

Sztem minimum szuloket, nagyszuloket, testvereket illik meghivni, majd ha lesz gyereked megerted, milyen rosszul esne egy szulonek ha a gyereke eskuvojen nem lenne ott. Felneveltek szepen, en ugy ereznem ennyi tisztelet kijar nekik. Testvereimet meg (en) nagyon szeretem, nem akarnam, hogy ne legyenek az en nagy napom reszesei.

Persze ti dolgotok, de en onzosegnek, vagy ha a penz / sporolas miatt (marmint van penz, csak nem akartok ra kolteni) akkor szanalmas sohersegnek tartom ha minden kulonosebb ok nelkul a legkozelebbi csaladjat kihagyja az ember az eskuvojerol.

40. kattyus (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 21:03
Az első esküvőm hatalmas nagy volt és drága. Még egy év múlva is beszéltek róla. Nagyobbat csak a válásunk szólt. A második esküvőnkön csak a 2 tanú volt meg a 2 gyerek. Mivel nektek az első esküvőtök, a szülőket esetleg testvéreket meghívnám :)
2015. febr. 20. 20:04

Nekunk ugyan csak hovatalos okokbol, de majdnem ilyen eskivonk volt. Csak anyum meg apum jottek el a 2 tanun kivul, parom szulei kulfoldon elnek. Mi azota isvazt hallgatjuk, hogy eltitkolruk es nem hivtunk meg mast... eleg idegesito...

Es nekunk ugyan lesz elvileg rendes lagzink is, de sajnalom,hogy ott mar polgari esketes nem lehet...

2015. febr. 20. 20:00

Gondold el: nem lehetnel jelen a sajat gyermeked eskuvojen... :(

Legalabb a szulok!

2015. febr. 20. 19:40

Egyébként a sógoromék esküvője úgy volt, hogy utána hazamentünk, és azt ettük, amit magunk főztünk. Tehát mint mondjuk karácsonykor..


De volt menyasszonyi ruha, meg pénzzszórás a kapuban, meg minden..


Szóval igazi esküvő volt, mégis alig több, mint egy családi szülinap, vagy egyéb ünnep. De a feeling megvolt..

36. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 19:39

Szia :)


Két vélemény, az egyik a nagymamámé, aki anyukámnak élete végéig az orra alá dörgölte, hogy csak apuval ketten mentek esküdözni és a két tanú.

Később anyu is megbánta, akkor csináltattak esküvői képeket, hiszen ebből egyszer történik csak, ha igaz :)


A másik, mi a férjemmel, csak a családnak, szűken, szülők, nagyszülők és keresztszülők, rendeztük meg az esküvőt, volt egy ebéd és kész, utána a szüleim elhívták a rokonokat hozzájuk vacsorára, mert már elmentünk nászútra addigra.


A fényképeket sose hagyd ki, az mégis az első és ha sikerül, az egyetlen is lesz :D

2015. febr. 20. 19:36

Ha úgyis csinálnátok később egy vacsorát, akkor nem mindegy, hogy aznap van-e?

Csak kevese, és a párod megbeszélné a szüleivel, hogy ezt a te családod állja.

Ha mindenki jóban van mindenkivel, kár lenne elrontani, lehagyni őket a legfontosabb részről

S lehet édesanyádnak is régi álma, hogy menyasszonyi ruhában lássa a lányát.

Látom, az anyagiak...de ti és a te szüleid esetleg együtt ? :))

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. febr. 20. 19:33

Ha rám célzol, nem azt írtam, hogy az a lényeg, hogy sokat költsenek az esküvőre..


De ha az is gond, hogy az anyukámat, netán a nagymamámat, vagy egy barátot (mondjuk 10-15 embert) meghívok egy vacsorára, netán egy ebédre, akkor azért az mégis elgondolkodtató számomra...


Nem mondta senki, én a legkevésbé, hogy most hajrá legyen 2millás zenés esküvő 120 fős násznéppel..


Azt viszont nehezen értem meg, ha már egyszer az esküvő mellett döntenek, akkor a szülők miért ne lehetnének ott. Pláne, ha alapból nem szar a viszony.


De hát nyilván mindenki maga tudja.


És nem, nem az esküvőtől lesz önmagában jó a házasság.. Inkább fordítva van.. Ha annyira nem érdekel az esküvő, meg annyira kiszámítom - nem elsősorban anyagilag, hanem érzelmileg - akkor azért kérdésés, hogy mennyire fontos ez nekem valójában..


Akkor meg minek?

Akár 2Ft-ot adni érte.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Tavasz007)
2015. febr. 20. 19:27

Bocsáss meg, a nyitó kérdés azt tartalmazta, hogy kinek mi a véleménye. Nekem ez. És igen, ez egy nagyon szubjektív téma.


Egyrészt jogom van leírni, másrészt neki joga van ahhoz, hogy ilyen véleményt is meghallgasson.


Ugyanis ezt kérdezte. Nem azt, hogy kizárólag a 2 tanús változatban erősítsük meg. Már csak azért se, mert ott állt az, hogy azért neki eredetileg más vágyai is voltak...


De nyugi, nem fogom leellenőrizni, hogy hogyan döntött.

32. tavasz007 (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 20. 18:07

most a szájába rágod a te vágyaidat, meg az idióta elvárásokat, amik amúgy sem jók semmire?

hát hadd döntse már el ő, h mit akar....:D

2015. febr. 20. 18:01

Modnjuk ha már fehér ruhát vesz, meg vacsorát is akar végülis a családnak, akkor azt nem egészen értem, hogy a szülők-testvérek miért lennének kizárva magáról a szertartásról.


Azzal a részével én sem értek egyet, hogy a házasság attól lesz jó vagy fontos hogy sokat költenek az eskövőre. De ha már így is megvacsoráztatja a családot akkor éppen a szertartásról kizárni őket nem biztos hogy szerencsés.

30. hottie (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 17:18

Nekünk ilyen volt az esküvőnk. A szertartás nem a házasságkötő teremben volt, hanem az anyakönyvi irodában. A házasságkötés előtt három héttel időpontot egyeztettünk az anyakönyvvezetővel, a befizetett összegre nem emlékszem. A két tanú pedig a szüleink voltak, a férjem édesapja és az én anyukám. A szertartás nem volt több tizenöt percnél...

Otthon készítettünk fényképeket.

Mi nem bántuk meg, hogy így döntöttünk.

Bárhogy is alakul majd nálatok, sok boldogságot kívánok!

:)

29. 4bd19f26aa (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 17:06

Én is így tenném.

Két tanú és velük egy ebéd.

A lagzira szánt pénzt pedig csakis nászútra,vagy egy szép nyaralásra szánnám..

(Mi nem házasodtunk össze,szerintem már nem is fogunk..de ha egyszer mégis...akkor aszerint fogunk,ahogy leírtam..)

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 16:59

Szerintem az esküvőnek az az egyik lényege, hogy mások előtt mondom ki a dolgot, nem csak a hálószobában vagyok nagylegény, nagyleány. Ez az értelme az egésznek, máskülönben elég lenne csak úgy együttélni is.


Persze ennek nem kell drága partis valaminek lenni. Tényleg nem ez a lényeg.


De azért, ha neked volt ez az álmaid között, azért elgondolkodnék. Legalább egy szép ruhán, egy kicsit tágabb vacsorán.


A másik meg, hogy a szülőknek azért csak facsarogna a szíve. Azért asszem, nagyon.. A lányom 10 éves, de múltkor a morcos férjem megszólalt, hogy majd el kéne kezdeni férretenni az esküvőjére.. Persze azért lehűtöttem kicsit, hogy azért lehet, hogy majd ő azt nem úgy gondolja.. De azért ebből az elszólásból is látszik, hogy valahol a szülőknek ez azért fontos ám. Attól függetlenül, hogy megétik, és elfogadják esetleg az ettől eltérő döntést is.


És a fényképek.. Hát igen. Nekünk, és a gyerekeinknek a mai napig nagy erőforrás. Nyilván elsősorban a mai napig tartó szeretet, és nem a fotós ára miatt. De fontos. Egyre fontosabb.. Nekünk legalábbis.


Azért a szülőkön legalább elgondolkoznék. De talán 15-20 főn is. Abból kiindulva, hogy később ne bánd meg.


Az ember ne ezen spóroljon. Lehet tévedek, de ez kicsit előrevetíti az egyéb fontos dolgokon való spórolást is...


Vagy akkor eleve azt kell eldönteni, hogy most akkor fontos-e ez az esküvő dolog, vagy sem... Ami fontos, annak a mai világban az is a jele, hogy fordítunk rá az átlagnál kicsit többet...

27. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 15:07

Megcsinálnám csendben az esküvőt, a 2 tanúval. Még egy fő kellene, aki ott pár fotót készít, mert azon mind a 4 embernek rajta kellene lenni. Egy szolid ebéd-vacsora étteremben, vagy otthon.


Majd egy olyan alkalommal, amikor egyébként lenne rokoni látogatás (névnap, születésnap, stb.) egy nagy családi ebéd, és akkor elég lenne bejelenteni nekik a tényt. Kész.

26. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 14:46
Ha nektek így jó akkor így csináljátok :)Szerintem nincs benne semmi kivetnivaló.Mindenkinek a kedvére meg úgyse lehet tenni...Fotót meg így is lehet csinálni/ csináltatni hogy legyen emlék.
25. b00d33e65c (válaszként erre: 23. - Cirmoscicajaj)
2015. febr. 20. 14:27
Nekünk már házasság előtt volt közös gyerek így nem kérdezték meg a gyerek vezetéknevét,de ha lesz még gyerek az csúnyán macerás lesz... :D
24. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Muizé)
2015. febr. 20. 14:20
Szerintem a szülőket (ha van, nagyszülőket) meghívnám, és otthon is összejöhet a család egy vacsorára, esetleg egy hidegtálra.
23. cirmoscicajaj (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 14:19
szia.amikor én férjhez mentem (röpke 2 hónapja),akkor mikor bejelentkeztünk a városházára,már akkor kérdezték a lehendő asszony nevemet,és a lehendő gyermekeim vezeték nevét.Pezsgőt nekünk vinni kellett,(nálunk kötelező)szülő köszöntő nem volt (az választható)csak homok szórás. minden plusz dolog fizetős,+még a 13.000-es alap befizetés.(bármekkora létszám)
2015. febr. 20. 14:15

Szerintem tök jó a két tanús esküvő . Amúgy is olyan kell amilyet ti szeretnétek. az esküvőtől se jobban se kevésbé nem fogjátok szeretni egymást ;) Br az tény, lenyeletni a rokonsggal ki mit akar, néhány problémát a nagycsaládban felszínre bír hozni bármilyen bejelentés.


Sok helyen amúgy nem kell fizetni érte. fotózni meg brki fotózhat.

2015. febr. 20. 13:46
Akkor sértődjenek meg. Mindig lesz valaki, aki megsértődik. Nekem anyám szokott mindig megsértődni a családban, én meg jót röhögök rajta, mert senkit nem zavar, csak őt! :D
20. b00d33e65c (válaszként erre: 18. - Tavasz007)
2015. febr. 20. 13:25
Anno 14-en voltunk összesen,egy kis vacsora volt utána anyóséknál.Így is volt sértődés,mert az apósom 12. tesójának a pereputtyát nem hívtuk meg....
2015. febr. 20. 13:21
Mi is nagy esküvőt akartunk, de arra jutottunk lesz 2 tanu és akkor szebb helyre mehetünk nászútra, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Pedig nekünk minden meg volt tervezve. Ültetési rend, virágok száma, székruha kinézete...
18. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 20. 13:20

Te nehogy hagyd magadat befolyásolni ezen a fórumon!!! Az esküvőd legyen olyan, amilyet Te szeretnél, senki olyat nem kell meghívni, akit nem szeretnél. Egyébként, ha én valaha megházasodom, nekem is 2 személyes esküvőm lesz. Nem kell a pereputty!!

Hogy mi lesz, ha megbánjátok, h nem 100 ember jött? Mi lesz ha azt bánjátok meg, h nem 2 személyes volt?? :) A nagy esküvő akkor jó, ha barátok jönnek, és tényleg mulatság van!!! Nem kötelező rokoni meghívások! De ahhoz télleg egy jó nagy baráti kör kell, ami nekem spec nincs.


Szóval, hajrá!!

2015. febr. 20. 12:55

Esetleg szűk családi körrel, szülőkkel és testvérekkel nem lenne jó? Testvérek a tanúk, utána egy ebéd/vacsora.

Ruhád így is lehet szép:)

Nálunk 9 fős esküvő volt és nem bántam meg. A testvéreink voltak a tanúk. Az ebéd utána otthon volt.

16. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Szeplakisz)
2015. febr. 20. 12:50
Nálunk pont nem.Csak akkor kell fizetni ha külső helyszínre kérjük az esküvőt.Bent a hivatalban ingyenes.
15. kleeri
2015. febr. 20. 12:38

nekünk is két tanu volt és ennyi,



de őszintén sajnálom, jó lett volna az örömünket megosztani a családdal,

nálunk nem pénz kérdése volt

14. trapiti (válaszként erre: 13. - Muizé)
2015. febr. 20. 12:35
Szerintem jó döntés :) Semmiképpen nem hajszolnám bele a családomat milliós esküvői kiadásokba. Mi is akkora esküvőt rendeztünk amekkorára nekünk magunknak futotta, a szüleink vendégek voltak. Így nincs később se konfliktus, hogy ki mennyit fizetett. Amúgy is értelmetlen pénzkidobásnak tartom a nagy lakodalmakat. Nálunk 20 fős vacsora volt, mindenki jól érezte magát, mi fizettük és ennyi :) Igaz ez a 20 ember a polgárin és az egyházin is jelen volt.
13. Muizé
2015. febr. 20. 12:16

Köszönöm a reakciókat.


Nálunk az a helyzet, hogy a két család anyagi helyzete szöges ellentétben van egymással. Az én szüleim természetesen állnák a rájuk eső részt, viszont a párom szülei szegények, anyós beteg, így nekik nincs erre keretük. Pont az anyagiak miatt gondoltunk 2 tanus esküvőre, hogy ne az maradjon meg belőle, ki mit fizetett, hanem a papírokat elintézzük, az ebédre vagy vacsorára pedig mi meghívunk mindenkit. És akkor nincs az, hogy jajj ki mit fizetett, meg te csak ennyit fizettél, de miért?


A párom szülei helyeslik ezt a 2 tanus megoldást, a szüleimmel még nem beszéltem erről, de szerintem nekik sem lenne ellenvetésük. Ezért gondoltunk 2 barátot tanunak.


Nem akarom évekkel később visszahallani a szüleimtől, hogy bezzeg a nászék egy forintot nem tudtak a lagziba adni, mi pedig kifizettük a saját részünket.


Elfogadjuk mindkét oldal véleményét, szeretjük őket, így ahogy van, de nem akarunk vitát és keserűséget. Sajnos anyósék anyagi helyzetével nem tudunk mit kezdeni, és nem is tisztünk véleményt alkotni. Mondom ezt úgy, hogy após becsületesen dolgozik 30 éve, viszont anyós egészségi állapota meghatározta az egész életüket.

12. Ageeca (válaszként erre: 8. - Szeplakisz)
2015. febr. 20. 12:16

A polgári önkormányzatfüggő...

Nálunk 5000 + áfa... = 6350 Ft volt :D

Ez volt a legolcsóbb :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook