Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 évesnél nagyon gyakori (8-10 perces) éjszakai ébredések/felriadások fórum

2 évesnél nagyon gyakori (8-10 perces) éjszakai ébredések/felriadások (beszélgetős fórum)


2023. aug. 25. 18:19

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást, mind nagyon hasznos volt, és mindegyikben van igazság.

Leírom, hogy mi a megoldás, hátha valakinek hasznos lesz. Nem történt semmi trauma a kisfiammal, szerencsére veszekedés sem jellemző ránk, inkább a megbeszélős típusok vagyunk a férjemmel. A képernyőidő sem igazán jöhetett szóba okként. A félelem és a rossz álmok inkább, de végül úgy néz ki, hogy a leghátsó ráfófog kibújása okozza a gondokat. És nagy nehezen rájöttünk, hogy fáj neki ugyan, de nem amiatt ébred ennyiszer (tényleg 8-10 perc, nem túloztam). Az a baj, hogy rettenetesen sok nyála termelődik most, és amint álomba merül, nem folyik ki a száján, de nem is nyeli le, cumizik is, és a nyáltenger elindul hátra az orra felé, és amikor percek alatt már egy adott mennyiség összegyűlik ott, akkor van egy ilyen fulladásérzése, mivel részben elzárja a légutait a sok nyál, és természetes reakcióként a szervezete felébreszti. Ezért riad fel olyan gyakran és sír. Ezt az is alátámasztja, hogy ma délután az autóban (ülve) 2 órát aludt egyhuzamban ébredés nélkül. És ezért kizárólag alvásnál jelentkezett a probléma, mert akkor volt olyan testhelyzetben. Szóval ennyi. Megoldást sajnos még nem találtunk rá, mert nem szeret úgy aludni, ha meg van emelve a feje, de legalább már az okot tudjuk. És jó, hogy valószínűleg nem komoly a gond. Remélem, hogy hamar kibújik az a fogacska, és túl leszünk ezen most már. Egyébként egy ideje nagyon anyás lett, és én is úgy gondoltam, hogy szeparaciós szorongás, de lehet, hogy csak a biztonságot kereste a személyemben, mert nem érzi komfortosan magát, és nyilván tőlem vár megoldást. Nagyon rossz, hogy nem tudok neki többet segíteni, és az étvágya is visszatérhetne, mert alig eszik.

6. janszi (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2023. aug. 24. 23:26

Én úgy tudom,a test összerándulással/izomrándulással járó,álomból való felriadás a zuhanás érzése miatt van,ez lehet olyan ijesztő akár felnőttnek is,hogy traumaként éli meg és egy rossz érzés marad meg ezzel kapcsolatban,ami gyermeknél sírást vált ki,felnőtt sem érti feltétlenül a jelenséget.Szinte kizárólag az elalvási szakaszban van jelen csupán,mély álomból ébredve nincs ez az alvási szakasz.Leginkább hanyatt fekve elalvásnál jelentkezik.

Továbbá,ha kevés inger éri az egyensúly központot,nem hintázik,nem forog,alig mászkál egész nap,úgy a fejlődés miatt lehet extrém inger sorozat elalváskor,ami ilyen módon nyilvánul meg.

Én egy nagy plüsst vennék neki,akivel alhat biztonságban,és a napi mozgást kiegészíteném hempergéssel,hintázással,forgással,ahol maximális a biztonságérzet,mégis stimulálva van az egyensúly szenzor.Semmiképp nem dobáljuk a levegőbe a gyermeket,többször láttam sajnos,a rossz szülő pontosan tudja,hogy még a pisilési/szükségleti ingert is elmulasztja rövid időre.


Persze ez nem szakorvosi vélemény.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2023. aug. 24. 22:00

Az én lányom nagyon rossz alvó volt, de amit írsz, az azért durva. Biztos, hogy elvinném orvoshoz.

Charlizenek is igaza lehet. Lehet, hogy túl sok a képernyő előtt töltött idő. Az ilyen kicsik idegrendszerének nagyon megterhelő. Érdemes lenne nullára csökkenteni huzamosabb időre. Ez önmagában is javítja az alvás minőségét.

4. hottie (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2023. aug. 24. 07:18
Szeparációs szorongás? Esetleg ez lehet az oka a problémátoknak.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2023. aug. 24. 07:12

Szerintem nem a foga miatt sír, mert ha így lenne, akkor napközben is ugyanez lenne a helyzet, főleg, hogy a fog tompa fájdalommal nő ki, és nem élessel, amire felébredne, szóval sokkal inkább napközben kéne.

Ha valóban nem túlzol az ébredések sűrűségével kapcsolatban, én biztos elvinném orvoshoz, ne hagyatkozz egy védőnőre, ugyan nem tudom, hogy a tietek milyen...

2. Charlize (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2023. aug. 24. 06:34

Azcén kisfiam a legjobb alvó a világon, végigalszik minden éjszakát, születése után is az etetéshez nekem kellett ébreszteni 5 kilós koráig.

De pl. álmodik a mesékkel, amiket néz nappal. Előfordult, hogy beszélt vagy kacagott álmában. Ha volt vmi durvább mese, amit nem vettem észre, hogy néz nappal, akkor felriadt, de ő szerencsére rögtön visszaalszik.

De álmodik a napi történésekkel is.


Kisfiadat nem érte vmi trauma, képernyőn látott dolog, családi veszekedés, orvosi kezelés, stb?

2023. aug. 24. 04:47
Sziasztok! A 2 éves kisfiam egy hete minden alvásnál (éjszaka és délután is) 8-10! percenként felébred az alvásból. Éppen hogy álomba merül, valamire felriad, rándul egyet a kis teste, majd óriási sírásban tör ki. Ez így megy órákon keresztül, aztán hajnal 4 körül jobban bealszik, akkor alszik kb. fél8-ig egyhuzamban, aztán szintén sírva kel. Valószínűleg jön valamelyik rágófoga (nem tudok benézni a szájába, mert nem hagyja), nagyon folyik a nyála, alig eszik és sokat nyúlkál a szájában, de tegnap este kapott fájdalomcsillapítót, ennek ellenére az ébredések megmaradtak. Sajnos még nem beszél, így egyáltalan nem tudom, hogy mi lehet a baj. Korábban jó alvó volt, egy ideje már gyakoriak az ébredések éjszaka, de nem ennyire, mint most egy hete. Már teljesen ki vagyunk készülve, ő is ki van merülve, ami miatt egész nap is nyűgösebb, és ez egy borzasztó ördögi kör, amiből nem találjuk a kiutat. Gondoltam arra is, hogy valami növekedési/fejlődési ugrás, ami ennyire igénybe veszi az idegrendszerét (az ébredések előtti összerándulások miatt gondolom), vagy fél valamitől vagy valami nagyobb baj lehet a háttérben? Mindenesetre a sok sírástól már teljesen be van rekedve szegénykém, annyira sajnálom és szeretnék neki segíteni. Kérlek Titeket, ha van hasonló tapasztalatotok vagy ötletetek, hogy mi lehet a gond és mi a megoldás, írjátok le, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Védőnővel beszéltem, sajnos nem tudott érdemben segíteni, azt mondta türelem, és valószínűleg elmúlik, bármi is okozza. Ami biztos így van, de légyszi ha Ti is mentetek át hasonlón, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook