Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 18 év alatti oltatlanok. Milyen megkülönböztetés érheti őket? fórum

18 év alatti oltatlanok. Milyen megkülönböztetés érheti őket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. aug. 31. 11:07
Ha olyan fiatal lennék, hogy lenne még 18 éven aluli gyerekem, biztos engedném oltatni, mint ahogy oltottak bennünket is, és kiderült hogy némelyik oltás egy picit még a covid ellen is véd ,bár megbetegszünk de talán kibírjuk a lélegeztetőt.Na én ettől védeném a gyerekeimet is meg magamat is.Lehet, hogy még nem olyan eredményes, hogy egész életünkben véd de mégis véd,és a mostani oltóanyagok pár hónap múlva olyan lesz mintha nem is kaptunk volna.Talán évek múlva feltalálják, hogy egész életre szóljon de sajnos ez a vírus is mutálódik és sajnos ami egyik vírusra jó a másikra már nem, vagy éppen kevés.Az infulenzára sem tudnak azért hosszabb idóre hatásos oltást kreálni, mert mindig valami másféle infulenza vírus jön. Arra jó, ha elkapjuk nem lesz szövődmény, csak egy lázas erős nátha, köhögéssel egybekötve.Fiatalabb koromban én minden évben ősszel tavasszal elkaptam az infulenzát,viszont most hosszú évek óta nem voltam infulenzás.Én óva inteném a felnőtteket ,egyben szülőket, hogy vegyék komolyan a vírust és az oltást, mert mellékhatás nélküli illetve az a folyamat amikor az immunrendszerünk felkészül a védekezésre,akkor lehet kis láz a szuri helyén egy kis fájdalom, de ez hamar elmúlik .Minden gyógyszernek minden oltásnak lehetnek mellékhatásai de ritka.és nem halálos.Gondolom egyetlen szülő. és egyetlen gyerek sem szeretné látni azt a szenvedést ,amit egy covidos beteg átél.Legyen mindenkinek felelősségérzete úgy saját, mint mások iránt.Ha mindenki be lenne oltva a világon elpusztulna a vírus,és nem kellene tőle félni többé, mint ahogy sikerült sok más ragályos,halálos vírust is elpusztitani.
32. Sziszi69 (válaszként erre: 18. - BeauIieu)
2021. aug. 23. 17:44

Gyorstesztet csináltunk ami negatív lett,de tudjuk,hogy abban is jócskán van hibaszázalék.

Szerencsére szabadságon voltunk,így maradt az önkéntes karantén.

31. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 25. - Tien)
2021. aug. 23. 10:36

Megértelek, mind nagyon bizonytalanok vagyunk ebben a kérdésben.

Nálunk is megoszlik a vélemény a családon belül is.


Nekem az segített a döntésben, hogy feltérképeztem, én miben hiszek, mitől félek, és ezután cselekedtem.


Egyébként én beoltattam magam, sok szerettem nem, elmondtam az érveimet az oltás mellett, de valóban egy gyerek esetén sokkal nehezebb meghozni ezt a döntést. Mindenképpen beszéljetek erről a férjeddel, háziorvossal, ezt nem kell egyedül meghoznod, ha vagy ebben a szerencsés helyzetben.


Ez most elég durva és szélsőséges lesz, de:

Azt gondolom előbb, utóbb így/úgy mindenki meghal, még a gyerekünket is érheti ekkora baj is, de bízom benne, hogy kicsi rá az esély, hogy a covid/oltás következtében.

A mindennapi élet szerintem az oltottaknak lesz könnyebben megoldható.

Egyelőre viszont semmi nem kötelező, vkit ez megnyugtat és addig nem reagál, amíg nem feltétlenül szükséges.

30. ,zumba (válaszként erre: 29. - Bichi)
2021. aug. 23. 10:11

Így van el kell gondolkodni, s emiatt még nem oltásellenes valaki.Ellentmondó információk között nehéz kiigazodni.Nem okoz gondot az oltás: lásd úgy mint contergan( igaz az gyógyszer volt

)

29. Bichi (válaszként erre: 25. - Tien)
2021. aug. 23. 09:46

Én teljesen megértelek, szerencsére nincs ilyen korú gyerekem, az enyémnek már önálló döntése van ezügyben.

Viszont annak ellenére, hogy a családban mindenki oltott, én is gondolkoznék rajta hogy beadassam-e a gyereknek. Igaz, inkább lány vonatkozásban hezitálnék a hormonok megzavarása miatt. Igaz, mindenhonnan az dől, hogy nem zavarja meg, de minden kórház nőgyógyászati osztálya tele van olyanokkal, akik oltás miatt kerültek be méhnyálkahártya problémával, ahogy én is.

Ráadásul rengeteg mellékhatása van, amiről mindenki hallgat, és vagy kapcsolatba kerülsz olyannak, akinél volt, vagy sem, de attól még az izületi gondoktól, memóriazavaroktól az extrém hajhullásig rengeteg gond adódik.

Szóval én nem vagyok oltásellenes, de megértem, aki a gyereke esetében elgondolkozik...

28. manó2000 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2021. aug. 23. 08:38
Nagyon tetszik a hozzászólás. Ezt teljes mértékben én is így gondolom.
27. Muciska (válaszként erre: 25. - Tien)
2021. aug. 23. 07:20

Én be lettem oltva, mint pedagógus. Férjem teljesen ellene van. Ezért vagyok én is tanácstalan.

Főleg, hogy a gyermekorvos sem annyira támogatta az ötletet. Annyit mondott, hogy végülis elfér, miért ne....

26. Fisica (válaszként erre: 25. - Tien)
2021. aug. 22. 22:33

Attól te még beoltathatod magad, hogy a férjed nem akarja.


Nálunk is az volt, hogy én már az elején tudtam, hogy kérni fogom, de a férjem nem akarta. Aztán amikor látta, hogy vírus viszi már a 40 -es korosztályt is, akkor az iskolai oltakozással ő is felvette.


Egyébként én se értem mitől kell félni. Persze tudom "kísérleti vakcina". De szerintem már jóval több az adat amiből dolgozni lehet mint egy átlag vakcina kidolgozásának esetén a 2 év alatt. De ugye egyszer ez is eléri a 2 évet.

25. tien (válaszként erre: 19. - BeauIieu)
2021. aug. 22. 22:18

Mert a férjem nem oltat.

Én meg nem tudom ,mit tegyek.

Egyszerűen nem tudom ,mit csináljak.

24. BeauIieu (válaszként erre: 23. - BeauIieu)
2021. aug. 22. 21:07
Bocsi, volt egy és, amit a vetolt kijelzomon pont nem láttam a pókháló alatt.
23. BeauIieu (válaszként erre: 21. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 22. 21:06

Engem két nappal az oltás után vizsgálattak a kórházban,a nem szűnő mellkasi fájdalom miatt, és azt mondták, szerencsére nincs szivkarosodasom, ami lehetséges mellékhatás. És senki nem tudja, hogy a kovid okozhatott volna ilyet nálam vagy másik oltás.

Nekem nem az a tapasztalatom, hogy az orvosok olyan marha biztosak mindeben, és egy orvos csak nem "könyvtáros 8 altalanossal" (ami amúgy wtf).

22. Flóra76 (válaszként erre: 21. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 22. 21:02
Egyik ismerősöm holnapután temeti az 55 éves húgát, aki covidban, lélegeztetőgépen halt meg 2 Szputnyik után. Erre ő, aki ráadásul krónikus beteg, x infarktus után, hallani sem akar oltásról.
21. 71ddaa07fa (válaszként erre: 20. - Flóra76)
2021. aug. 22. 20:57

Mit mondjak egy olyan emberről, akinek a nagyapja meghalt ebben a betegségben, egészségügyben dolgozik, de ő magát nem akarja beoltatni. Még úgy sem, hogy lehet szeptembertől oda a munkahelye.

Mert odáig rendben, hogy vannak olyanok, akik eddig nem találkoztak ezzel a betegséggel valami szerencse folytán, vagy, ha igen átvészelték tünet nélkül, ezért azt mondják nem kérik, mert nem tudják miről van szó. De akinek a családjában már haláleset is történt a vírus miatt és mégsem kéri, arra nem tudok mit mondani. Pedig egy nagyon intelligens hölgyről van szó és mégis hajthatatlan.

20. Flóra76 (válaszként erre: 17. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 22. 20:47
Mindig is az volt az érzésem, hogy minden oltásellenes, merő félelemből beszél mellé és mond zöldségeket.
19. BeauIieu (válaszként erre: 9. - Tien)
2021. aug. 22. 20:45
Miért vagy kénytelen kitartani?
18. BeauIieu (válaszként erre: 13. - Sziszi69)
2021. aug. 22. 20:40
Nem voltatok teszten? :O
2021. aug. 22. 20:33

Szép lassan kötelező lesz majd mindenhol és mindenkinek én ezt mondom.

Kezdték az eü-ben, majd jön utána szerintem a szociális szféra az idősek otthona matt. Aztán a rendőrök, pedagógusok, kereskedők valamint az X létszám feletti gyárakban és így tovább.

Húgom aki teljesen oltásellenes úgy tudott már most júniusban is elhelyezkedni egy idősek otthonába, ahol kötelezték, hogy beoltassa magát.

Sajnos a 14 és a 18 éves lányait nem oltatja be, mert azt mondja nem mérgezi őket. Vannak ilyen emberek, nem lehet mit kezdeni velük.

Nekem, ha lenne tizenéves gyermekem, aki kaphat oltást biztos beadatnám neki.

Én azt mondom, ha az lenne a cél, hogy a népességet kicsit gyérítsék, megoldanák mással. Illetve, ha mind meghalunk, aki oltatja magát, ki marad aki elvégzi majd helyettünk, pórnép helyett a piszkos munkát?

16. Muciska (válaszként erre: 3. - 51683d1c00)
2021. aug. 22. 20:11
Én kitartok! Végül nem fogjuk kérni.
15. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2021. aug. 22. 19:28
De igazad van!👍
2021. aug. 22. 19:04

Az a hátrány éri, hogy ha jön a delta a suliba, márpedig 2-3 hónapon belül ott lesz, sokkal nagyobb eséllyel hal bele, vagy szenved tartós egészségkárososást, mint az oltottak.


Hogy ezen kívül lesz-e bármi hátránya, azt nem tudom.


Én a fél jarom odaadnám, ha a suli elött oltathanám Pfizerrel vagy Modetnával a 8 évesem, de öt nem lehet.


Öszintén, én nem értem az oltásszkeptikusokat. A világ legnagyobb koponyái (tudósók, kutatók, virológusok, járványszakértök, gyógyszerészek) mondják egyöntetüen egyébként bárki által elerhetö publikált kutatásokra hivatkozva, hogy az oltás biztonságis és jelentösen csökkenti a halál és a súlyos betegség kockázatát. De nem, nyilván a covidból gazdagodó vállalkozó, a 8 általános végzett és a könyvtáros jobban tudja.

2021. aug. 22. 18:30

Sokat gondolkoztam,hogy leírjam-e a történetünket. Ne haragudjatok,de közvetlenül nem a témára válaszolok és egy kicsit hosszú lesz.

Nálunk a 17 éves lányom oltatta be magát először,mi 1 hét különbséggel. Én nem is akartam az oltást,de az oltatlan Nagy- mama miatt döntöttünk így./ Ő már sehova nem jár,boltba sem/.

A lányom a második oltás után 5 nappal fesztiválon volt,ahonnan valami nyavalyát hazahozott. Biztosra nem tudom,hogy korona vírus volt vagy sem,de az egész családon végigment. 4 naponta mindig lebetegedett valaki és persze az oltatlan Anyukám is.

Szerencsére már jól van,azt mondta,hogy életében nem volt ilyen beteg.Nekem is másfél hétig tartott mire jól lettem.


Nekem eddig is nagyon ködös volt az oltás és ami körülötte van,de tisztán még most sem látok.

A szomszédunknál ugyanígy történt. A lányuk pont azon a fesztiválon volt,ahol az enyém és az egész család kidőlt,3 hétig nagyon rosszul voltak a szülők. Ők oltatlanok,a lány kivételével.

Szerintem magának döntse el mindenki,hogy oltatja-e magát vagy a gyerekét,de ezért bárkit megkülönböztetni hülyeség.

Lehet,hogy egy kicsit zavaros voltam,bocsi.

12. manó2000 (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 17:43
Ugyan már! Nem kötelező és nem a fiad lesz az első akit nem oltatnak be. Szerintem ezen problémázni teljesen felesleges.
11. eandi78 (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 17:32

Senkit nem köteleznek az oltásra szerencsére, az, hogy miért kapták meg az iskolák a szervezést jó kérdés. Engem nem érdekel ki oltott és ki nem és őszintén szólva tudni sem szeretném. Oltott gyerektől is ugyanúgy elkaphatom, mert se maszk nem lesz, se teszt:( Ja “ha a gyerek csendben ül órán nem fertőz”. De az 500 oltottból 1 lesz beteg is sántít attól tartok;)

Részemről, ha jelenléti oktatást akarnak legyen maszk mindenkin vagy akkor digitális oktatás. De bármelyik kettő édes álom:D

10. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 15:48

Szia!


Ebben a témában 1 darabig még nem fogunk tisztán látni szerintem.


Ha nem szeretnéd, hogy a gyermeked megkapja az oltást, akkor még várhatsz, egyelőre semmi nem kötelező.

Nem igazán lehet tudni, hogy milyen kockázatot vállal az, aki kap oltást és az sem, aki nem.

Úgy gondolom, hogy állami iskolában egyelőre emiatt nem érheti hátrány, azt el tudom képzelni, hogy esetleg korlátozások lesznek, és mondjuk 1 múzeumlátogatásra csak az mehet, aki rendelkezik védettségi igazolvánnyal -de ez csak az én véleményem.

9. tien (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2021. aug. 22. 12:42

Én kénytelen vagyok kitartani🤔


Férj az imádott ,nem oltakozik ( hülye szó)

Én ,fogalmam sincs mit csináljak,de tényleg.

Nyílván nem fogom rábeszélni a férjem az oltásra ,mert mi van ha valami nem úgy történik ês probléma adódik.

Én kivárnék.De most mi vagyunk a nagymama gyilkosok ,és azok akik miatt a fertőzés velünk marad.

Egyszerűen nem vagyok olyan okos ês nem tudom mit kellene csinálnom.

A férj nem oltat,ez biztos.

Nincs gyermekünk ,késői házasság ,most nagyon nem bánom ,hogy nincs .

Lehet emiatt engem elítélni...

8. 51683d1c00 (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2021. aug. 22. 12:13
😘
7. Epresturmix (válaszként erre: 3. - 51683d1c00)
2021. aug. 22. 11:58

❤️

Kitartunk! A végsőkig! És tovább! 🙂

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 11:36

Ha valamilyen programra mennek, ahova kell, ott lehet megkülönböztetés, mert érthető módon oda ő majd nem mehet.

Hivatalosan másban nem érheti megkülönböztetés, de munkahelyen is van, ahol törvény ide, vagy oda elkérik, hogy vagy-e oltva, tehát lehet hogy a ti iskolátokban is megkérdezik....

5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 08:57
Semmilyen
4. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 22. 08:35

Megkülönböztetés biztosra veszem, hogy nem lesz. Nincs is mire fel.

Itt a lényeg, hogy saját magad és a gyermeked érdekében, na és persze a járvány fékezése miatt ajánlják elsősorban, hogy oltakozzatok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook