Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 16 éves lányotoknak megengednétek, hogy a barátja odaköltözzön hozzátok? fórum

16 éves lányotoknak megengednétek, hogy a barátja odaköltözzön hozzátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. trapiti (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2022. jún. 14. 10:28
Attol fugg persze milyen iskolaba fog jarni de az egyetem 24-25 eves korig is siman eltarthat...
86. Csillagszem38 (válaszként erre: 82. - Amaunet)
2022. jún. 14. 09:41
Hogy mit? Ezt miért írod így nekem?
85. Soufflet (válaszként erre: 84. - Soufflet)
2022. jún. 14. 01:17
Mint leirtam, szamamora ez egy sok osszetevos helyzet. Nem feltetlenul mondanek nemet. De azt mar szerintem soha nem tudjuk meg, mi volt elotte, es hogy hangzott a kerdes, a FI felszivodott.
84. Soufflet (válaszként erre: 61. - Hattori)
2022. jún. 14. 01:12
Te vagy a kiiro, vagy honnan tudod hogy hangzott pontosan a felvetes?
83. Amaunet (válaszként erre: 27. - Syduri)
2022. jún. 13. 23:58
Egy szóval sem mondtam ilyesmit.
82. Amaunet (válaszként erre: 38. - Csillagszem38)
2022. jún. 13. 23:57

Nem, nem csak úgy lehet. Nem tudtad?

De két tinédzsernek még meg is teremteni a lehetőséget rá... szerintem elég nagy felelőtlenség.

Persze, mondhatjátok, hogy milyen begyöpösödött vagyok, meg mennyire megbízhatóak a gyerekek...

A döntés a szülök kezében van, mert a gyermekek nem tudnak még felelősen gondolkodni a témában.

81. ildi992 (válaszként erre: 79. - Dodi44)
2022. jún. 13. 15:39
Hadd fizessen ha nem érti. Eltarthat két szexuálisan érett felnőtet. Azt se tudják, mit jelent a 18. életév betöltése. Akkor most nem mindegy hogy 14 vagy 18 vagy 21 vagy még több?
2022. jún. 13. 15:36
NEM! Egyszerűen nem is értem miért nem egyértelmű ez. 18 életévét amíg be nem lölti kiskorú. De most komolyan számít valamit, hogy 15vagy 16 éves? Szerintem ha már így kiírtad a kérdést enged meg neki. Ha nem egyértelmű. Ha majd jön a béby, és a srác otthagya a még kiskorú leányanyával, sebaj. Még jó hogy nem 14 éves korában kezde el.
79. Dodi44
2022. jún. 13. 00:09

16 éves lányotoknak megengednétek, hogy a barátja odaköltözzön hozzátok?

SOHA!

Iskolait befelyezte, erettsegi, szakma a kezeben?

Magalaban el?

Egyutt akar elni a baratjaval?

Azonnal kikoltoztetni!

Van haza, vagy lakasa?

Ellatja magat, tud fozni, van konyha berendezese?

Megveszi a maga elemiszeret, ruhazatat?

Van berandezett lakasa, mosogepe, hutogepe, gaztuzhelye?

Ha nincs, majd utanna miutan a fentieket megszerezte, akkor beszeljen a egyutt koltozesre, ne a te hazadba, lakasodba.

Mindennek megvan a termeszetes sorrendje.

Elso a kenyer kereseti biztonsaga.

Mert eloszor a feszek, es utanna a madarfioka.

Ha nem, akkor kozmunka sorsu fog lenni.

Csodak nincsenek!

Amikor en 18 voltam, edesanyam azt mondta, kisfiam, mar felnottel, innen kezdve lasd el magadat.

Legyel onallo!

Vagyis torold ki a sajat "hatsofertajodat".

Ugy is lett.

2022. jún. 12. 21:27
Legalább a családi pótlékot megkapnátok?
77. gyöngy:) (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2022. jún. 12. 20:58
Így van. Egy 16 éves lánynak az a dolga, hogy tanuljon és szabadidejében meg barátkozzon, szórakozzon, ne élettársként éljen lekötve magát annak minden velejárójával. Attól még lehet fiúzni, ha már kapcsolata van.
2022. jún. 12. 20:06
És akkor én tartanám el a lányom fiúját is? de semmi szín alatt. Egy 16 éves lánynak még máson kell járjon az esze nem az élettársi kapcsolaton.
75. 621bb5db60 (válaszként erre: 72. - Bichi)
2022. jún. 12. 19:24
Ezt arra értettem, hogy nem nyaggatnám olyannal, hogy ne csinálják, hanem megadnám a szükséges eszközöket a védekezésre. De itt ugye nem is ez volt a kérdés, ezt csak úgy hozzáfűztem.
74. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 19:02
Nagyon korainak tartom ezt ilyen korban. Én borítékolom, hogy nem ő lesz a gyermeked férje.
2022. jún. 12. 18:59
16 évesen nem.
72. Bichi (válaszként erre: 66. - 621bb5db60)
2022. jún. 12. 18:02
Hát mondjuk a szexuális életét elég nehéz is lenne korlátozni...
71. Hattori (válaszként erre: 70. - Globus)
2022. jún. 12. 17:52
Akkor a lány szülei fizethettek
70. globus (válaszként erre: 69. - Hattori)
2022. jún. 12. 17:24
Fogalmam sincs. Szakmunkásképzőbe jártak akkor.
69. Hattori (válaszként erre: 67. - Globus)
2022. jún. 12. 17:22
Gondolom, fizetett a lány rezsibe,kajába és takaított is.
68. Epresturmix (válaszként erre: 63. - Havanesekutyus)
2022. jún. 12. 17:18
Pontosan!
67. globus (válaszként erre: 66. - 621bb5db60)
2022. jún. 12. 17:17

Ez nem annyira új jelenség. Kb. tíz éve vendégségben voltunk rokon családnál, ott találkoztunk egy ismeretlen csajjal. Kiderült, hogy a legidősebb fiú barátnője, itt lakik. Mert egyszerűbb neki iskolába járni innen a fiúval, szomszédos városba, mint saját lakóhelyéről. Végig ebéd közben, a fiú ölében ült. Kb. két évig voltak együtt.

Kérdés arra irányult, hogy fiú költözzön a lányhoz, vajon mit szólnak lányos szülők ahhoz, ha lányuk akarna odaköltözni a fiújához?

2022. jún. 12. 17:03
Nem engedném meg. Az a baj a mostani tizenévesekkel, hogy mindent megélnek, amit csak huszonévesen kellene és akkor csodálkoznak, hogy mire elérik a 30-at, teljesen kiégnek és semminek sem tudnak már örülni. Azzal nincs baj, h ennyi idősen szerelmes a lányod, sőt én még a szexuális életüket sem korlátoznám, de hogy együtt éljenek, azt nem. Nem akarnám, hogy más gyerekét is nekem kelljen ellátni, mert ugye ha eddig esetleg nem szállt be a költségekbe a fiú és most meg azt kérném, tuti sértődés és feszkó lenne belőle. Szerintem így is túl sokat van nálatok a srác, nem tudom, hogy tanul így a lányod. Nekem anno az egyetemen is akkor volt jobb a teljesítményem, amíg szingli voltam.
65. pf01
2022. jún. 12. 15:49
Azt felelném, "ez nem b@szoda, hanem otthon"!
2022. jún. 12. 15:45
Akkorát változott a Világ,hogy azt el sem hiszem! Hogy lehet az,hogy nekem 16 évesen meg sem fordult volna a fejemben, hogy megkérdezzem a szüleimet, hogy odaköltözhet-e egy fiú! Annyira biztos lehettem volna a válaszban: NEM! :D
63. havanesekutyus (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
2022. jún. 12. 14:16

Pontosan.

Éljen, bulizzon. Ez a legjobb időszak. Lekötni magát 16 évesen, hogy minden pillanatban a sráccal.. minek? Találkozzanak időnként, de mindenki élje a saját életét.

2022. jún. 12. 13:52
Nem.
61. Hattori (válaszként erre: 59. - Soufflet)
2022. jún. 12. 13:09

Nem ajánlott fel egyébként a srác semmit, ingyen héderelést akar.

Nagybátyám anno, amikor egyetemre jár,bevackolta magát egy csajhoz, aki egy nagyon széő érettségizett ápolónő volt, özvegy anyával,ott tartották a pasit 5 évig,gondolták jó parti lesz. Etették, itatták,főztek, mostak rá. Majd a pasi elvégezte a jogot és hirtelen eszébe jutott, hogy ő most doktor, a lány meg érettségizett és dobta és elvett egy olyan csúnyácska nőt, aki sem akkor,sem most nem tudott főzni, de közgazdászként jól keresett, saját lakása volt, meg az apja is valaki volt.

2022. jún. 12. 12:57
Nem
59. Soufflet (válaszként erre: 56. - Hattori)
2022. jún. 12. 11:17

Ha ezt igy ajanlotta fel, szerintem miert ne, HA eddig nem hagytak koszos ruhat es tanyert sehol.

Nyaron megosztjak, az egyik (tobbet) keres, a masik tobbet hazimunkazik, es nem vesznek ossze rajta... Legyen!

De ha a srac eddig henyelt, a kiscsaj meg takaritott utana, amig mindketten tanultak, en nem fogadnam be.


A szuleim eleg hagyomanyosan osztottak meg a szerepeket, de nem teljesen es nem mindig.

A nagyszulok eroltettek egy kicsit "az egyszem fiu" korbeugralasat, de annak az egyszemnek letortuk a szarvat.

Volt otthon siras-rivas, haboruzas, mikor Soufflet kiosztotta a feladatot, de nem azert mert ki milyen nemu.


Ha pertnerek, es megosztjak a dolgokat, az rendben van. Ha az en hugom, vagy a nem letezo lanyom valaki arra tanitana be, hogy a fozes-takaritas a dolga, elharapnam a torket.

58. Soufflet (válaszként erre: 55. - Soufflet)
2022. jún. 12. 11:04

Meg nekem meg ott van a nyitott kerdes: ellatjak magukat ugy, hogy nem zavarnak mast? (A fozes nem annyi, hogy kupit csinalok a konyhaban, es mas majd eltakarit.)

Ha ok a kiadasaikat alljak, es felnottkent egyutt tudnak elni, egy korai leckle lesz a csajnak, de nem feltetlen rossz.

Ha olyanok, mint az emlitett "ex-sogorom", akkor csak a baj lesz veluk, es nem vennem a hatamra. Inkabb mondanam, hogy a srac vegyen ki egy szobat a keresetebol, a szulok penzebol, es nyaron most ott anyyit loghatnak, amennyit a tanev alatt ezelott tettek.

Ha a nyar vege utan meg mindig egyutt lesznek, lehet ujratargyalni.


Nekem volt egy osztaytarsam, aki 17 evesen osszekoltozott a 35 koruli pasijaval. Se rola, se a csaladrol nem lehetett jot hallani. Most nem tudom, mi van veluk, de 1--15 evvel kesobb meg egyutt voltak olyan "nyalasan". Nem fb-kepek alapjan.


A regi "osztaly-rbanca" (mert 14 evesen mar lekekudt a pasijaval) meg tobb mint 20 eve van egyutt a ferjevel. Regen lattam. A szar dolgokat is kibeszeljuk vele mindig. Ok megtalaltak egymast.

Nyilvan ott sem mindig minden mese habbal, de mukodik.


Ez kicsit a FI es a lanya viszonyan is mulik. El is lehet kicsit engedni 16 evesen, ha tudja, hogy nem hulye az a lany, es barmikor visszatalal.

Ha meg meg nem szabad kiengedni a feszekbol, akkor a parja sem felnott.

En nem istapolnek meg egy gyereket, csak hogy atbulzzak a nyarat.


Hozzam barki, pasi, barat, egesz csapat johetett barmikor meghatarozatlan idore, de 4 gyerekbol mindig is en voltam az egyetlen, aki rendre torekedett legalabb a kozos helyisegekben. Az en haverjaim nem huztak el takaritas nelkul, vagy visszajottek a romokat eltakaritani.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook