Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 125 kg vagyok, le szeretnék fogyni, érdekel minden fórum

125 kg vagyok, le szeretnék fogyni, érdekel minden (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. febr. 7. 15:54

Néhány gondolatot én is hozzáteszek. :)

Kalóriát számlálgatni tök felesleges. Ha szénhidrátból eszel 2.000 kalóriát hízni fogsz, ha fehérjéből, fogyni. Tehát ennyi röviden.


Ezen a blogon [link] rengeteg hasznos tanácsot találsz, millió receptet, nagyon sokat pofon egyszerű elkészíteni. Olyan szénhidrátcsökkentett kaják vannak el se hiszed, miközben eszed nem az az érzésed hogy bármit is megvonnál magadtól. Amit legelőször észreveszel az lesz, hogy hamarosan fele annyi étellel is megelégedsz, és ritkábban is éhezel meg.

A hozzávalókat nagyon sok helyen be lehet szerezni. Nekem is van egy bevált webshopom ahol vásárolok. Több receptet is kipróbáltam, de ami megmaradt az egy fajta szénhidrátcsökkentett kenyér, és a palacsinta. Mennyei finom és alig van benne szénhidrát. Tehát nem a kalória az ellenség, hanem a túlzott szénhidrát bevitel.

31. Clip love (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 15:12
Szia. Dia wellness szénhidrát csökkentet termékek nagy segítség lehet...
30. andi6020 (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2021. febr. 7. 15:09
0 mozgásról 125 kilósan kocogjon napi 1 órát?
29. Channa* (válaszként erre: 25. - Papája)
2021. febr. 7. 14:28

Én azt vettem észre, hogy mindenki a bonyolultnak tűnő és gyors fogyást ígérő diétákat részesíti előnybe, mint a FI is Atkins diéta után érdeklődött, valamint sokan esküsznek a megvonásos (liszt, cukor, stb.) étkezésekre, amik tényleg nagy áldozatot igényelnek, és ezért nehéz betartani. A legtöbb diétánál azt javasolják, hogy rizs és krumpli helyett együnk sok zöldséget, stb.


Én teljesen őszintén bevallom, képtelen vagyok csak zöldséget enni, mert nekem az a "savanyúság" és nem köret, és pl. pörkölthöz, hogy lehetne ilyet enni?


És ha jól megnézzük, akkor az összes Atkins, 90 napos, stb., mind ugyan arról szól. Egyél zöldséget, hagyd el a cukrot és a lisztet, csak párolthúst egyél, az is csirkemell legyen, stb.


Én nem vagyok egy nagy evő, mert válogatós vagyok, és inkább eszek napi 2 db üres kiflit, minthogy nyers zöldséget egyek ízetlen párolt csirkemellel.

Ha valaki ilyenre akarna kényszeríteni, akkor tuti, hogy inkább a kardomba dőlnék....

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Magdi985)
2021. febr. 7. 14:15

És még a sport, ha nincs túl sok ideje valakinek.


Nekem ha nem fér bele semmi, bár ez nálam csak kifogás;), akkor ha bejárok dolgozni, mindig olyan buszmegállóba megyek, ami nincs közel, azaz a megszokott buszmegálló a lakásunktól 200 méterre van kb., de én nem ehhez megyek, hanem innen a második megállóhoz, mert az már kb. 1000 méter, azaz gyalogoltam kb. 10-15 percet, majd a munkahelyem megállója előtt két megállóval leszállok és ismét gyalogoltam 10 percet.


Ha meg ho, ahogy inkább van, ez esetben mindig a távolabbi lidl-t, spárt, stb.-t választom és mindig gyalog megyek, mert ez is van 20 perc séta oda és vissza.

2021. febr. 7. 13:38

Sport terén pedig: nsgyon jót írtak lentebb, nyilván futni nem fog tudni és bírni se, nem is kell most még, helyette a tempót gyaloglás, ha folyik a víz a háton, akkor jó. Nagyon jó sport lehet a túrázás, sok emelkedő benne, és a léleknek is jó, lassan ébred a természet, rá lehet kapni. Csak sajna ez a legtöbb embernek csak hétvégén fér bele, de ha nagyon nagy az elhatározás, akkor lehet délután is menni egy-egy órát.

Ha pedig jön valamennyi edzettsèg, akkor bele lehet futni pár száz métert, majd gyaloglás, ismét futás, stb.


A fogyás az nagyjából étkezésen áll vagy bukik, de hogy a végeredmény hogyan fog festeni, az a mozgáson is.

26. katt2 (válaszként erre: 25. - Papája)
2021. febr. 7. 13:35
Igen. Azért tettem oda a végére néhány szmájlit...
25. papája (válaszként erre: 21. - Katt2)
2021. febr. 7. 13:31
Ez egy cseppet sem bonyolult, sőt nagyon egyszerű és jó.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - Noozimanoo)
2021. febr. 7. 13:29

Igen, tudom;)


De az, hogy csökkentsd az adagot alatt, úgy láttam, hogy valami bonyolult méricskézést/számolgatást gondol a FI, holott tényleg csak annyi, hogy 1 szelet kenyérrel kevesebb vagy a kiszedett köretből, visszakotor valamennyit;)

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Katt2)
2021. febr. 7. 13:26
Lehet;)
22. noozimanoo (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. febr. 7. 13:25
Kb ezt írtam én is, csak bem ennyire részletezve. 😉
21. katt2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. febr. 7. 13:21
Valami nagyon bonyolult dolgot javasolsz... :)))
20. Channa* (válaszként erre: 7. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 13:12

Nem fog abból állni a napod.

Nem kell előre kimérned sem a kaját, nem kell semmi mást enned, stb.


Állj át egy olyan étkezésre, ami tartható.


Én így kezdeném:

Eldönteném, hogy mától 3x fogok enni naponta, de úgy, hogy mindent lecsökkentek valamennyire, azaz reggelire a 4 szelet pirítós helyett csak 3-at fogok enni, a 10 dkg szalonna helyett, csak 7 dkg-ot, és elhagynám a kakaót vagy én készíteném édeskével.


Ebédnél a 300 gr köret helyett csak 200-at ennék, hús mehet.


Vacsorára a 3 szelet kenyér helyett csak 2-öt ennék.


Majd kb. 2 hét után, csökkenteném még egy kicsit.

Pl. ebéd köret 200 gr helyett 150 gr legyen.


Ezeket nem kell mindig mérni. Pl. ha a krumplit nézzük. A 300 gr krumpli köret az a normál lapos tányér kb. 3/4-e. Tegyük fel, hogy kiszedsz ennyit, majd egy laza mozdulattal, lekotorsz a tányérról egy részt, hogy csak a tányér 1/2 legyen.


A kenyeret sem kell mérni, hiszen egy normál félkilós kenyérből 1 normál szelet kenyér, ami kb. 1 cm vastag, az 70 gramm, azaz mérés nélkül tudod, hogy 4 szelet kenyér kb. 280 gramm, 3 szelet viszont 210 gramm.


Nem kell jegyzetelni, nem kell méregetni, csak egyszerűen kevesebbet szedsz a megszokottnál, illetve étkezések között ne egyél mást. Se ételt, se nasit, azaz nincs csipsz, csoki, keksz, üdítő, energia ital, sör, pálinka, bor, stb. Esetleg víz egy ideig.


És a napi mozgás.

ekkora súllyal biztos nem tudsz futni, de pl. el tudsz menni sétálni.


Én nem tudok futni, de nem a súlyom miatt, hanem azért, mert gyorsan futok és hamar elfáradok, így azt szoktam csinálni, hogy elmegyek a futópályára, ami 400 méter 1 kör, és el kezdek futni, de 150-200 méter után már lóg a nyelvem, így következik a séta ugyan azon a pályán 200-250 méter, majd ismét futás....van, hogy már nem tudom rávenni magam arra, hogy újra fussak, így csak gyalogolok körbe a pályán. A lényeg, hogy eldöntöm, hogy 10 kört megteszek.


És ugye otthon a "saját testsúlyos" edzés...

hasprés, fekvőtámasz, guggolások, lábemelgetések, súlyzó emelgetés, stb.

A lényeg, hogy az elején napi 1 órát rá kell szánni a mozgásra.

Én híradó vagy filmnézés közben szoktam csinálni, hogy ne unatkozzak;)


Az első 2 hét, akár mit is csinálsz nulla változást fog mutatni. Ilyenkor szokták feladni vagy már előbb is, de nem szabad, hanem csinálni kell tovább, mert a 3. héten már mutatja a mérleg a változást az evés miatt, a centi pedig a mozgás miatt.


Az első 2 hét az ami nehezebb, mert kb. ennyi idő kell ahhoz, hogy megszokd nincs nasi és nincs sok kaja, hanem "csak" az a 3 étkezés.

Találj ki valamit, hogy ne az evéssel akard elütni az időt, mert sokszor csak unalmunkban eszünk.


Sok sikert a fogyáshoz!

Remélem így kicsit egyszerűbbnek tűnik a méregetés.


Tehát, egyél mindent, csak kevesebbet, ne nasiz és egyél étkezések között, és mozogj, akkor is ha épp nincs kedved...

19. katt2 (válaszként erre: 18. - Cab8b24af0)
2021. febr. 7. 12:49

Azért nem megy ez, mert az embernek az egyik legjellemzőbb tulajdonsága a lustaság. Hát mennyivel jobb este hazamenni, két sört bekészít a fotel mellé és 11-ig üveges szemmel bámulja a tv-t. Másnap kezdődik minden előröl...


Pedig, meg lehet szokni és egy idő múlva már igényli a szervezet a mozgást, a súlyzókat és nem probléma a csoki sem. És ezt elérni nem is olyan hosszú út.

2021. febr. 7. 12:41

Én egyébként nem értem hogy felnőtt embereknek miért nem tud eljutni oda az agyuk hogy ne ketogénbaromságokkal meg ilyen olyan diétákkal akarjon lefogyni, hanem ahogy a kettes is mondta, az életmódváltás legyen a cél.

Élj egészségesen (leginkább vizet igyál, ne cukros üditőket, zöldségek, fehérhúsok stb, és lehetőleg ne akarj 10x repetázni) sportolj, heti 1x nasizz, de azt se úgy hogy akkor szétzabálod magad mindennel...

17. katt2 (válaszként erre: 16. - Magdi985)
2021. febr. 7. 12:34
Nem a 3500 -al van baj, hanem azzal, hogy nem égeti el. Ha mondjuk vájár lenne egy bányában és egész nap a csákányt emelgetné, akkor ez még kevés is... :) De mostanában már nincsenek vájárok.
16. Magdi985 (válaszként erre: 14. - Magdi985)
2021. febr. 7. 12:28
Személyesen találkoztam olyannal, aki szerint ő maga napi 1500 kalória körül evett, aztán mikor leültünk àtszámolni, akkor kiderült, hogy jó lesz az 3500-nak is...
15. Magdi985 (válaszként erre: 14. - Magdi985)
2021. febr. 7. 12:26
Érkezés = étkezés
14. Magdi985 (válaszként erre: 11. - Katt2)
2021. febr. 7. 12:25

Én régen másodállásban foglalkoztam fogyni vágyó emberekkel, (már nem), és annyi ilyen volt, aki eleve úgy jött oda, hogy mozogni nincs ideje, és/vagy nem szeret, izzadni utàl, a csokikáról nem tud lemondani, újfajta módon nem fog főzni már ennyi idősen, de csinos óhajt lenni.

Itt is sok fórum és napló is így indul.

Meg nagyon sok az olyan, aki iszonyú nagy tévedésben van az érkezésével kapcsolatban. Azt gondolja, rendben van.

Volt nem rég egy fórum, ahol az illető szerint teljesen jól érkezett, a heti (!) egy szelet süti miatt szaladt fel a plusz ötven kg. Páran írtuk neki, hogy ez gyakorlatilag fizikai képtelenség, helyes étkezés mellett, mèg ha nem is mozog, heti egy szelet sütivel lényegében csinosnak kellene lenni, legalábbis nem elhízottnak.

Persze találkoztam rengeteg olyannal is, aki szuper elszánt, motivált és kitartó volt, és itt is van nagyon-nagyon sok ilyen.

13. unom (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 12:19

Keress rá a ketogén diétára, itt is van róla fórum.

Nem kell kalóriát számolni, és hatékony.

Mellette kezdj el mozogni, hogy a végén ne úgy nézz ki, mint egy shar-pei.

2021. febr. 7. 12:19
A fiam kb fél év alatt fogyott le 120 kg-ról 85-re, igaz 2 m feletti. Egyszerűen sokkal kevesebbet evett, ami - magamnál is ezt szoktam irni - nem esett nehezére, mert alapból nagyon rossz étvágyú és válogatós, tehát nem volt túl nagy áldozat részéről.EZ a huszonévei közepén történt, azóta pár kg-t felszedett, de még mindig vékonynak tűnik.
11. katt2 (válaszként erre: 10. - Magdi985)
2021. febr. 7. 12:05

Így van. A probléma ott van, hogy még ezt a kevés időt sem hajlandók rászánni. Pedig az egészségükről van szó.


És ugye a cukorbetegség nagyon nem játék és nagyon könnyen össze lehet szedni. Meg a következményeit is. Na, akkor aztán tényleg kell számolni mindent.

10. Magdi985 (válaszként erre: 4. - Katt2)
2021. febr. 7. 11:58

Igen, ez így van.

Rövid idő után az ember tudni fogja, mennyi az annyi. Nem lesz száz százalékig pontos, de nagyjából igen. Az pedig már bőven elég.

9. papája (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 11:44

Használd a Kalóriabázist. Nagyon sok embernek segített, egyszerű és hatásos. A fórumon témánként találsz jó tanácsokat és nem kell számolnod sem, csak megmérni mindent, amit lenyelsz.

[link]

8. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 11:40
Nap, mint nap kismilliószor olvasom az ilyen és hasonló fogyási vágyálmokat. Nem kell ide semmilyen diéta. Kocogjál minden nap egy órát, táplálkozz normálisan és mértékkel. A chipseket, nasikat, pótvacsikat pedig felejtsd el! Ha így csinálod kb. fél év múlva már ráállhatsz nyugodtan a mérlegre.
7. fogyózó1100 (válaszként erre: 4. - Katt2)
2021. febr. 7. 11:39
Csak annyi a bajom a kaloria számolgatással hogy nem akarok vele bibelődni nem abbol kell áljon a napom egy része hogy azt számolgatom mi mennyi erre sok idő el megy egy egész napi étkezést nézve probáltam nem megy s ez miatt is adtam fel már egyszer.
6. fogyózó1100 (válaszként erre: 2. - Ángyombángyom)
2021. febr. 7. 11:37
Diétázni semmi esetre sem akarok. Az nem járható út ezzel tisztában vagyok.
5. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 11:35

Csökkentsd az adagokat! Ennyi!

Befér a pocakba 2tányér akármi is, de az elsőnek a felénél már nemigen vagyunk éhesek...

4. katt2 (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 11:33

Mi bajod a kalóriaszámolással? Apám 2-es típusú cukorbeteg volt, 2 hét után megmondta ránézésre, hogy miben mi van. Neked is menne.


A Hoxán elég sok ilyen témájú topik van. Szinte hetente van egy új. Keresd meg őket, olvasgass.

2021. febr. 7. 11:30

[link]



Volt egy hasonló fórum pár napja, az ott leírtak irányadók :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook