Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! fórum

100 kiló vagyok, szeretnék lefogyni, segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
6082. Rockin
2008. febr. 21. 20:09
Ha csinálják, az jó:) Van sok idejük a pettyeket számolgatni:)
6081. 4b6a2525df (válaszként erre: 6080. - 6c91d15a46)
2008. febr. 21. 16:17

Gondolom, hogy vannak, mert a központ ott van. Tavaj gondolkodtam, hogy nyitok egy klubot, és írtam ki, hogy mi kell hozzá. Sajna azt a választ kaptam, hogy Magyarország területére megvette xy. Nos irtam az xy-nak, aki egyéként Ausztriában él, de ő csak interneten keresztül csinálja.

Nekem a Bódeni tónál vannak ismerőseim, ott láttam a klubrendszert, ott anya lánya együtt fogytak. Egyszerűen megdöbbentő, hogy fél év alatt mennyit fogyott az idősebb hölgy, pedig eleinte mozogni sem tudott, ugyanis fekvő,majd járógipsze volt. A lánya kezdte el e szerint a módszer szerint etetni, hogy ne hizzon tovább, amig nem tud járni. Olyan sikeresen leadott egy év alatt már a 30. kilónál tart. Szinte már soványnak tűnik.

2008. febr. 21. 15:42
Usa-ban is vannak ilyen klubbok. De nem tudom, h melyik korosztaly csinalja.
6079. 4b6a2525df (válaszként erre: 6078. - Rockin)
2008. febr. 21. 14:09
Én az 50 év körüli nőkről állítom, hogy csinálják.:)
6078. Rockin (válaszként erre: 6053. - 4b6a2525df)
2008. febr. 20. 19:42
Két évig éltem Kölnben, ha az nyugatnak számít:) Szerintem nem vagyok tévedésben. Bocsi.
6077. Rockin (válaszként erre: 6052. - Icus)
2008. febr. 20. 19:40
Még erőltetik egy kicsit azért)
6076. Icus (válaszként erre: 6075. - C299b9bcdc)
2008. febr. 20. 14:48
Olyan 35-45 perc. Csak állandóan elbambulok:(( Ilyenkor mindig gyorsítani kell!
6075. c299b9bcdc (válaszként erre: 6074. - Icus)
2008. febr. 20. 14:17
mennyi idő míg gyalog hazaérsz? :)
6074. Icus (válaszként erre: 6072. - C299b9bcdc)
2008. febr. 20. 14:03
Amikor GYES-en voltam én is olyan sokat tudtam magammal foglalkozni, de amióta munkahelyre kell járni..phf:(
6073. Icus (válaszként erre: 6072. - C299b9bcdc)
2008. febr. 20. 14:02
Szabin vagy? Én majd csak májusban megyek szabira. Megyünk megint Kehidára, nagyon várom már!:))
6072. c299b9bcdc (válaszként erre: 6071. - Icus)
2008. febr. 20. 13:55

én csak sima zenét hallgattam, mellesleg kigyalogoltam a telkünkre reggel, pedig jár busz, vonat, de juszt is gyalog mentem!


a héten nem dolgozom, szóval most van időm magamra...

6071. Icus (válaszként erre: 6070. - C299b9bcdc)
2008. febr. 20. 13:41
Most ebédeltem:)) Háromig van a munkaidőm, remélem addig kitart még a jó idő!! Most töltöm az elemet az MP3-as ba . ilyenkor mindig németet hallgatok:))
6070. c299b9bcdc (válaszként erre: 6069. - Icus)
2008. febr. 20. 13:40
ma én is gyalogoltam egy jó nagyot, tüneményes idő van, süt a nap, egyáltalán nem volt ma hideg! :)
6069. Icus (válaszként erre: 6068. - C299b9bcdc)
2008. febr. 20. 10:00
Ma gyalog vmegyek haza!:)) Jó idő van. Nagyon várom a tavaszt. Én az életemben nem fáztam ennyit, mint az idén. :((
6068. c299b9bcdc (válaszként erre: 6067. - 4b6a2525df)
2008. febr. 19. 21:27

bármilyen mozgás jó, ami elsősorban láb alapú, és a pulzusod benne van a zsírégető tartományban :)


még egy dolog a futásról, szokták emberek kérdezni, hogy ha nem jó a futás zsírégetésre, akkor miért van az, hogy a maratonitáv futókon nincsen zsír?


a maratonitáv futókon azért nincs zsír, mert ők már olyan nagyon edzettek (a szivük és a keringési rendszerük), hogy még a maratoni táv futása alatt is szinte végig zsírégető tartományban marad a pulzusuk, ezért olyan soványak, nekik a zsírjuk ég


de nekünk átlaghalandók általában tök edzettlenek vagyunk. pár perc után majd a tüdőnket köpjük ki és a szívünk majd kiesik a helyéről. Ilyen megterhelést a szervezet nem tud a lassú zsírégetésből fedezni, ezért egy idő után izmot bont (az más kérdés, hogy először a májban és az célizomban lévő gyorscukor használódik el először, és csak után indul meg az izombontás. viszont semmiképpen nem a zsír ég)

6067. 4b6a2525df (válaszként erre: 6065. - C299b9bcdc)
2008. febr. 19. 20:51

Köszi. Akkor szobabicikli és séta.

A biciklit lecserélném eliptikárra, remélem az is jó

6066. c299b9bcdc (válaszként erre: 6065. - C299b9bcdc)
2008. febr. 19. 20:11
jajj, az utolsó sor csak úgy véletlenül bennemaradt :)
6065. c299b9bcdc (válaszként erre: 6062. - 4b6a2525df)
2008. febr. 19. 20:08

Mint ahogy az adatlapomon is szerepel először kicsit még tudatlanul a 90 napossal kezdtem, de hamar rájöttem, hogy hülyeség, egészségtelen, és nem is a szétválasztástól fogynak az emberek, hanem az öntudatlanul is bevitt kevesebb kalóriától (gyümölcsnapon, lénapon, víznapon képtelenség sokat enni, tehát automatikusan a negativ kalóriamérlegtől fogysz).


Sport:

126 kilósan nagy séták,

100 kg körül szobabiciklikli és nagy séták

80-90kg között, szobabicikli, úszás és nagy séták

75 kg körül kocogás, stepper, úszás és nagy séták

70 alatt NAGY SÉTÁK ! :)) kocogás, úszás és némi súlyzós edzés


jó hír, hogy a legjobb zsírégető a tempós séta vagy gyaloglás, ezt azért jó hír, mert lehet csinálni magas túlsúllyal is, tök felesleges a futást erőltetni, még a normál súlyúaknak is, mert az nem zsírt éget, hanem a szivet és a keringési rendszert edzi, ráadásul izmot bont, és ha nem pótólod a fehérjét utána, akár több kár is okoz, mint hasznot :)


a gyaloglás éhgyomorra a leghatékonyabb, vagy bármikor, amikor a vércukor alacsony (régóta ettél, vagy legalábbis nem szénhidrátot), ezt minimum napi 40-60 perc legyen


heti minimum 4-szer, de nyugodtan lehet akár mindennap, a gyaloglás nagyon egészséges felfrissit és szinte a legjobb zsírégetésre


a naplómba olvasd el még esetleg az aerob és cardio edzés közötti különbséget. :)



a tempós gyaloglást

6064. 4b6a2525df (válaszként erre: 6063. - 4c12775fdc)
2008. febr. 19. 13:19
Az egy hét tette tönkre a gyomrod több hónapra?
6063. 4c12775fdc (válaszként erre: 6055. - 4b6a2525df)
2008. febr. 18. 20:51

Ezt a diétát és már próbáltam és nem ajánlom senkinek!!!

Katasztrófa! Az anyagcsere ettől bizony nem gyorsul fel és a gyomromat is kicsinálta pár hónapra.


Ha rám hallgattok, nem kezditek el.


Sajnos sok ígéretes kúra kering a neten, elég sokat kipróbáltam, de ha fogytam is, azt gyorsan visszaszedtem plusz kg-al együtt :(


Nekem bevált az Atkins és a CH csökkentés, amit fehérjeturmixokkal tudok elérni.

Egyszerűen a vacsi és uzsonna helyett turmixot iszok és nem kell attól tartanom, hogy hízok. Még az édesség is belefér heti 3-4 alkalommal :D

6062. 4b6a2525df (válaszként erre: 6056. - C299b9bcdc)
2008. febr. 18. 08:52

Én egyet is értek veled, csak azért tettem fel, hogy legyen mivel elindulni. Amikor már van az ember lányának egy kis sikerélménye, akkor ezerrel kezd keresni egészségs dolgokat, partnereket az egészséges fogyáshoz, talán a mozgásra is rá tudja venni magát.

Megnéztem az adatlapod, fantasztikus a közel 50 %-os súlyvesztés, de emlékszel arra, hogy hogyan kezdted?


Nost azt kellene itt leirnod, hogy amikor 126 kilósan belemélyeetél a tükörbe, és azt mondtam, hogy ez tarthatatlan, akkor mi volt az első lépésed, mit tettél az első héten, azután a másodikon és a harmadikon, majd a következő hónapban.

Ugyanis mi 100 kilók vagyunk és nem tudunk elindulni.

Jók az ötleteid a sporttal kapcsolatban, de vajon 126 kilósan Te mit sportoltál? és 110 kilósan? és 100 kilósan?

Naponta mennyit birtál teljesíteni?

Ezt azért kérdezem, mert én pl nagyon szeretném követni amit tettél.

6061. c299b9bcdc (válaszként erre: 6060. - 175c71a378)
2008. febr. 17. 21:49
gyereket cipelni dombnak fel az már lehet hogy túl erős is egy idő után, az már komoly "súlyzós edzés" :DDD hány kiló most? :)
6060. 175c71a378 (válaszként erre: 6059. - C299b9bcdc)
2008. febr. 17. 20:17
Ügye ha tolom a babakocsit, vagy cipelem a gyereket úgy a legjobb... főleg dombnak fel :D
6059. c299b9bcdc (válaszként erre: 6058. - Icus)
2008. febr. 17. 20:10

az ötlet nagyon jó, a tempós gyaloglás a legjobb zsírégető! Olyan 40perc és 1 óra között az ideális hosszúságú, a legjobb reggel éhgyomorra, de este is jó, csak utána már szénhidrátot ne együnk, de tulajdonképpen bármikor jó, csak meglegyen (azért ne teli gyomorra, mert akkor nem a zsírtartalék ég, hanem a bevitt kaja) . Heti 4 alkalom legalább, de nyugodtan lehet akár mindennap, a gyaloglás még senkinek nem ártott meg :)


jön a tavasz, sokat kell mászkálni, sok túra, sok kirándulás és nyerők leszünk :) egyébként is kis hazánkban annyi szép hely van, ami megérdemli, hogy felfedezzék :)

6058. Icus (válaszként erre: 6057. - C299b9bcdc)
2008. febr. 17. 06:54
Vissza kell szoknom a gyaloglásra. Jön a tavasz, és gyalog megyek jövök a gyárba, gyárból!:))
6057. c299b9bcdc (válaszként erre: 6055. - 4b6a2525df)
2008. febr. 16. 22:08

tartós, azaz zsírból való fogyást elérni a legjobb módszer a fehérjealapú, szénhidrátszegény diéta, zsírszegény diéta


ÉS


AEROB mozgás, ami a zsírt égeti :)


a legjobb aerob mozgás pedig a mondjuk egy reggeli 1 órás jó tempós gyaloglás, éhgyomorra, mikor legalacsonyabb az inzulinszint, és a szervezet kénytelen a zsírokhoz fordulni


a zsírbontás egy viszonylag egy lassú folyamat, lényeg, hogy a pulzusszám ne menjen magasra, mert ha túl magas, a zsírbontás lassúsága miatt már nem tudja fedezni az energiaszükségletet és a dolog átvált izombontásba...

6056. c299b9bcdc (válaszként erre: 6055. - 4b6a2525df)
2008. febr. 16. 22:03

mivel ez a kúra borzasztó kevés fehérjét tartalmaz, szinte garantált az izombontás


az izombontáshoz párosul, hogy ilyenkor a felbomló izomban lévő szénhidrát raktár (glikogén) és az általa megkötött víz szintén távozik.


ráadásul olyan napok vannak, amikor az adott ételekből nem bírsz lenyomni olyan adagot, hogy az fedezze a napi kalóriaszükségletet, mert ugyan ki bírna legyűrni almából, mandarinból és ecetes salátából annyit egy nap, hogy az rendesen mennyiség is legyen :)


magyarán fogyunk a napi erősen negativ kalóriamérlegtől is (nemcsak azért mert az ételek önmagukban "negativ" kalóriájúak) és túl sok izom bomlik.


eredmény: a mérleg kevesebbet mutat, de milyen áron? :)


ha meg visszatérünk a rendes fehérjéket tartalmazó táplálkozáshoz, esetleg mozgunk, és újra épül az izom, vele együtt a lemerült tápanyag raktárak visszatöltődnek a vízzel együtt, aztán sopánkodunk, hogy jé visszahiztuk, csak hát az a baj, hogy nem is fogytunk azelőtt sem, vagy legalábbi nem igazán zsírból...

2008. febr. 16. 20:15

Csak ötlet:) Nem megdobálni érte:):)


A negatív kalóriák titka

Igencsak természetellenes lenne, ha a karcsúság és az egészség zálogát kizárólag a folyamatos éhezés jelentené – vélik a negatív kalóriás diéta megalkotói. Szerintük igenis kell enni, sőt minél többet eszel, annál jobb – azonban csak negatív kalóriás ételekből! Hogy léteznek-e olyan ételek, melyek nem tartalmaznak kalóriát, sőt „negatív kalória” található bennük? Nem léteznek… Azonban olyan ételek igen, melyeknek a megemésztése és feldolgozása sokkal több kalóriát éget el, mint amennyit az étel eredetileg tartalmaz.



A diéta kiötlői szerint ha fogyókúrád ideje alatt keveset eszel, anyagcseréd lelassul, és eleve kudarcra vagy ítélve, így a sikeres fogyás egyetlen módja az, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit elfogyasztasz. A testednek nem csak egy kemény edzés során van szüksége energiára, hanem magához az emésztéshez is. Ha például megeszel egy 25 kalóriás brokkolit, a feldolgozásához tested 80 kalóriát éget el, a 80 kalóriás alma esetében pedig 100 kalóriát.


A negatív kalóriás ételek többsége zöldség és gyümölcs, melyeket gazdag rosttartalmuknak köszönhetően a szervezet nehezebben dolgoz fel, így nehezebben alakulnak át zsírokká; a bennük található ásványi anyag és vitamintartalom pedig hozzájárul a kalóriabontó, zsírégető enzimek termeléséhez. A negatív kalóriás ételek mindemellett felpörgetik anyagcserédet, így tovább fokozzák a zsírégetés hatékonyságát. Fontos azonban, hogy a gyümölcsöket és zöldségeket nyersen fogyaszd, ugyanis a főzés vagy az egyéb feldolgozási módok pluszkalóriákat adhatnak az ételhez, továbbá a vitamin- és ásványi anyag tartalom is csökkenhet.



A negatív kalóriás ételek

Gyümölcsök: áfonya, alma, ananász, citrom, eper, görögdinnye, grépfrút, málna, mandarin, mangó, papaya, sárgadinnye, barack, szeder, cseresznye, szőlő, kivi, narancs, ribizli.

Zöldségek: brokkoli, zeller, céklafélék, fehérrépa, cukkini, erőspaprika, káposzta, fejessaláta, fokhagyma, karfiol, paradicsom, retek, sárgarépa, spárga, spenót, uborka, vöröshagyma, zöldbab, kelbimbó, petrezselyemlevél.


Mit érhetsz el a diétával?

Gyors és biztos fogyás − egy hét alatt 3-4 kiló,

anyagcseréd nagymértékben felgyorsul,

biztosítod a szervezeted számára szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat,

feltöltődsz energiával,

megszabadulsz a méreganyagoktól.


Mintaétrend

A negatív kalóriás diéta alapja, hogy az egyes étkezések során annyit egyél, amennyi jólesik!


1. nap

Reggeli: mandarin

Tízórai: egy nagy pohár víz, alma.

Ebéd: zöldségleves, zöldsaláta almaecettel.

Uzsonna: egy nagy pohár víz, alma.

Vacsora: zöldségleves, mandarin.


2. nap

Reggeli: kivi.

Tízórai: egy nagy pohár víz, alma, egy tál müzli.

Ebéd: zöldségleves, egy csésze aszalt barack.

Uzsonna: egy nagy pohár víz, alma, egy tál müzli.

Vacsora: zöldségleves, főtt krumpli pirospaprikával és céklával.


3. nap

Reggeli: narancs.

Tízórai: alma, müzliszelet.

Ebéd: gyümölcsleves.

Uzsonna: alma vagy egy tál müzli.

Vacsora: gyümölcsleves, gyümölcssaláta szederből és áfonyából.


4. nap

Reggeli: ananász.

Tízórai: müzliszelet, ananász.

Ebéd: káposztaleves, ananász.

Uzsonna: müzli, egy nagy pohár víz.

Vacsora: káposztaleves.


5. nap

Reggeli: papaya.

Tízórai: egy nagy pohár víz, egy tál gabonapehely.

Ebéd: zöldségleves, saláta paradicsomból, uborkából és spenótból, almaecettel.

Uzsonna: egy nagy pohár víz, egy tál gabonapehely.

Vacsora: zöldségleves, egy szelet sovány csirkemell grillezve, pirospaprikával megszórva, paradicsomsalátával.


6. nap

Reggeli: mandarin vagy narancs.

Tízórai: egy nagy pohár víz, alma.

Ebéd: gyümölcsleves, mangó.

Uzsonna: egy nagy pohár víz, alma, müzliszelet.

Vacsora: zöldségleves, párolt lazac citrommal, brokkolival és zellerrel.


7. nap

Reggeli: meggybefőtt.

Tízórai: egy nagy pohár víz, egy tál gabonapehely.

Ebéd: gyümölcsleves, mandarin.

Uzsonna: egy nagy pohár víz, egy tál gabonapehely, alma.

Vacsora: gyümölcsleves, egy kevés gyümölcs, zöldségsaláta, ízlés szerinti fűszerek, öntet.



Fontos!

A diéta egy hétig tartható. A kúrát várandós és szoptató kismamák, tinédzserek és emésztőszervi megbetegedésben szenvedők nem alkalmazhatják. A kúra során naponta minimum 2 liter szénsavmentes ásványvíz vagy gyógytea elfogyasztása ajánlott. Mielőtt elkezdenéd, kérd ki háziorvosod véleményét!

6054. Icus (válaszként erre: 6051. - Rockin)
2008. febr. 16. 11:10

Bocsi félre értettem.


A régi amerikai filmekben, már látható volt ez a módszer.


Szerintem, mindig van valami "divat-módszer". Mindenki esküszik rá. De, hogy képes-e ezt valaki egy életen át csinálni, illetve egészséges-e annyira, hogy egy életen át a kiválasztott módszer szerint élj, az már más kérdés:(


Szerintem az a baj, hogy egy bizonyos módszer-szerint kell élni (teljesen mindegy melyik), ha nem akarsz elhízni.


Anyukám olyan szerencsés volt, hogy ő bármit ehetett sosem hizott el. Ő akkor evett, amikor éhes volt és annyit evett amennyire a szervezetének szüksége volt. Én sajnos erre nem vagyok képes:(

6053. 4b6a2525df (válaszként erre: 6051. - Rockin)
2008. febr. 16. 07:24
Távedésben vagy:) Ha a volt Nyugat-Németország neked nyugat, akkor ott most is virágzik a ww, de nem igy interneten keresztül, hanem klubbokkba tömörülve. Igaz nem a fiatalok csinálják, hanem az 50 körüli nők, de nagyon szép sikerekkel.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook