Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 10 évnél nagyobb korkülönbség a nő javára fórum

10 évnél nagyobb korkülönbség a nő javára (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
55. zefex
2015. aug. 28. 08:55

Nálunk a családban több példa is van a fiatalabb férjre, de nem kötötték az orromra mindenhol a korkülönbséget. Az egyik családban most született kisbaba, 34 éves a férj, 40 az anyuka.

Volt szomszédnéni 2. férje 25 évvel volt fiatalabb. A néni vált el, amikor még dúlt a nagy szerelem, hogy a férj még alapíthasson családot gyerekekkel. 3. férje "csak" 7 évvel volt fiatalabb.

A budapesti 2014-es statisztika férfiak esetén 74,14 nőknél 80,04 év. Ezek szerint az idősebb feleség lenne megfelelő.

Barátunk munkatársa pedig olyan mértékben vonzódik az kimondottan idős nőkhöz, hogy azt a környezete betegesnek tartja.

Sokfélék vagyunk egyénileg is, hát még kombinációban! :)))

54. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 7cb5512f0e)
2015. aug. 28. 08:41
Teljesen egyetértek! Ezek egyéni dolgok, nem nemfüggő, minden nőben vannak férfias tulajdonságok is, minden férfiban vannak nőies tulajdonságok is. Nagyon egyéni és egy csomó mindentől, a szituációtól, a 2 ember korábbi kapcsolataitól is függ.
53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Magdalénia)
2015. aug. 28. 08:38

Ragaszkodás, megfelelési kényszer? A környezetemben lévő nőknek akik fiatalabb pasikkal vannak, egyáltalán nincs megfelelési kényszerük. Sőt, sokszor még túlzottan öntudatos, beképzelt nők is vannak köztük pl meg vannak győződve arról, hogy milyen jó nők, pedig nem mindig van így, de ettől függetlenül ők pont így kellenek annak az adott fiatalabb pasinak. És hidd el, abban a korban egy ilyen nő már nem nagyon ragaszkodik tinilány módra, mert már túl van 1-2 váláson is, tudja kezelni a kapcsolatokat, mégis a srácok futnak utána.


Sokszor gondoltam már én is, hogy persze, csak a pénz, stb. Pedig nem így van. Van ilyen is, kitartott srácok, de volt már olyan, hogy egy barátnőm röhögve mesélte, hogy az üzletvezetőnő (50 éves, boszi haj, csúnya bőr...) pasija (28 körüli srác) sírt, mert a nő ki akarta dobni. De nem a pénzt siratta, hanem a nőt! Már eleve az, hogy nagyon sok szép nő is van abban a korosztályban, miért pont ez a banya kellett neki, furcsa. De hogy érzelmileg így érintette, elárul sok mindent. Igaz, én nem vagyok férfigyűlölő és tisztában vagyok azzal, hogy nekik is vannak érzelmeik, és nemcsak a szexre hajtanak.


Ahogy ott van az is, amikor ugye a nő érzelmileg nagyon benne van és mégis a pasi hagyja ott, nagyon sokfélék az emberek, nagyon sokfélék a szituációk.


Te megpróbálod beskatulyázni, mintha csak egyféle mód lenne, mintha csak mindig a férfi hagyná el a nőt vagy mintha minden nő azon esedezne, hogy nehogy otthagyják, meg megfelelési kényszerben szenvedne. A férfiaknál is van ilyen megfelelési kényszer és szerintem közelről ismerni kell egy szituációt, azt a 2 embert is, hogy egy véleményt tudjunk alkotni valamiről.


Ha te még nem hagytál ott senkit, csak mindig te szenvedted el, hogy otthagynak, logikus, hogy benned csak ez a kép létezik a kapcsolatok dinamikájáról. Meg az a klisé, hogy nekik nincsenek érzelmeik, pedig dehogynem. A pasik is rengetegszer otthagyják a tollukat. Ne általánosíts! Meg sok azért a féltékenység is, azok a nők, akik szeretnének ilyen kapcsolatokat de nem jön össze, bármit kitalálnak maguknak, hogy ez miért nem jó, meg hogy biztos mennyire szenved benne a nő.

52. 7cb5512f0e (válaszként erre: 51. - Magdalénia)
2015. aug. 28. 07:55

Az az igazság, hogy eléggé izgalmas ez a téma. Én is szoktam olyanban gondolkodni, hogy "a férfiak", a "nők", de ilyen nincs. A szellem-lélek öregedése is teljesen más egyes embereknél. Én például ha nem is gyerekes szoktam lenni, nagyon sokat hülyéskedek és viccelődöm, lételemem a humor, szeretek játszani, sok minden érdekel. Régebben sokat olvastam, aztán most film korszakom van, imádom a filmeket.

A másik téma: ragaszkodás. Ez is teljesen egyéni!! Vannak olyan emberek, akik alapjában véve meglehetősen maguknak valók. Ez nem jelenti azt, hogy nem alkalmasak a párkapcsolatra, de nem fognak állandóan a partnerük ölében ülni. :) És ez is független a nemtől.

51. Magdalénia (válaszként erre: 31. - 7cb5512f0e)
2015. aug. 27. 19:23

Arra gondolok, hogy a biológiai órában az is benne van, hogy különböző korban mások az érdeklődési kör, úgy a férfiaknak, mint a nőknek. 30 évesen még együtt bulizok a 20 évessel, de 40 évesen már nem. Főleg, ha gyerekeim vannak, majd unokáim. Természetesen a klimax, vagy az az utáni állapotot sem lehet figyelmen kívül hagyni és az még zavaróbb számunkra, egy fiatal partner mellett.

A nők szinte sosem feledkeznek meg arról, hogy ők idősebbek és ragaszkodásukkal egy idő után terhessé tudnak válni a fiatalabb férfi számára. Taszítja őket a ragaszkodás, a megfelelési kényszer.

Nem kizárt, de én nem ismerek olyan párt, akik ebben a felállásban kitartottak egymás mellett, idős korukig.

Sajnos olyat igen, ahol az idősebb nőt éppen a korára tekintettel hagyta el a fiatalabb férfi, amikor korban hozzáillő nőt talált. Ez talán rosszabb, mint az özvegység, mert megalázva érzi magát a nő.


A fiatal kor rövid, az idős kor hosszú, - ha megérjük - s nem árt arra is gondolni és berendezkedni. Viszont semmire nincs garancia.

A 40 éves nőt is otthagyhatja az 50 éves férje egy 20 évesért, de ott már egyéb problémák is vannak/voltak.


De most itt nem ez a téma. Fiatal vagy, és "a szerelmet megtiltani nem lehet". :)

50. Magdalénia (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 19:13

Ha nőként fújnak találod a 70 éves pasit, akkor minek tartasz egy 70 éves nőt?

Fiatalon még öregnek tartjuk a 40-50 éveseket is, sőt fel sem tételezzük, hogy nagyszüleink még szexelnek. :)


Én sem 40 éves nő mellé kívánnék 70-es férfit, bár sűrűbben előfordul, mint a fordítottja.

Egy 70 éves férfi még igen aktív tud lenni, csak valamivel ritkábban, mint 30 évesen.


Együtt megöregedni a legjobb. Szerelem, szeretet, család, megbecsülés, békesség, egymás segítése, uram bocsá' ápolása..... :)

49. Csenge38 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 15:03

Hát az én tesóm nagyon könnyen befolyásolható.Azt csinálja amit a férje mond,méghogyha egetverő baromság is az egész.A nővérem olyan tesze tosza,(tedd ki had hűljön)típus.Én pont az ellentétje vagyok.Nekem nagyon nagy a szám.Még anyósomnak is visszaszólok:)

Velem ezt nem tudná megcsinálni.Bár velem is már megpróbált bunkózni.Egyszer közöltem a sógorommal hogy a lányai elég hisztis picsák.Nem is szólt hozzám egy darabig:)Tesómnak is vannak ötletei,de csupa baromság.Ezt én is így ,

látom.

48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Csenge38)
2015. aug. 27. 10:59

41 éves nő miért megy bele abba, hogy eltartsák és ne legyen külön pénze. Mert van olyan is, akit eltartanak de van saját pénze is. Esetleg abból, amiből eltartják, de mindez a másik tudtával is.


Lehet, hogy ezért piszkálja, nem? Úgy érzi a pasi, hogy ő tartja el a családot, és a tesód az otthon végzett dolgokból, gyereknevelésből nem tud egy meggyőző eredményt felmutatni, nem tudja meggyőzni a férjét arról, hogy ő is eleget tesz a közösért. 2 eset van: vagy azért, mert nem tesz eleget, vagy azért mert bár eleget tesz, de a férj túl kritikus, a tesód meg nem elég meggyőző.


Ha az lenne, a pasi boldogan viselné az igát, nem kötne bele mindenbe. Lehet, hogy csak van valami gyenge pontja, amire ha a tesód odafigyelne, a többit észre sem venné, vannak ilyen kardinális pontok. Ez egyébként nem kortól függ. Kicsit önállótlannak tűnik nekem egy 48 éves nő, akinek nincs épkézláb ötlete arra, hogy mindezt hogyan oldja meg és eddig nem gondolt erre. Bár az is lehet, hogy neki ez így jó és ennyi elég. Ha nagyon szenvedne, valamit csak tenne.

47. Csenge38 (válaszként erre: 46. - Csenge38)
2015. aug. 27. 10:36

Szerintem attól is tart hogy a férje megcsalja.Ha még nem is,de előbb utóbb.

Sajnos kinézem belőle.

2015. aug. 27. 10:32
Nem tudna hová menni két gyerekkel.Meg őneki külön bevétele nincs.A férje tartja el az egész családot.Még szerencse hogy jól keres.
45. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Csenge38)
2015. aug. 27. 10:16
Sajnálom. És miért nem hagyja ott?
2015. aug. 27. 10:05

Sziasztok.

Az én nővérem 13 évvel idősebb a férjétől,aki mellesleg tőlem is két évvel fiatalabb.(A tesóm 11 évvel idősebb tőlem)41 évesen szült egy gyereket,majd 43 évesen is.A férje még azt akarta hogy 48 évesen is szüljön neki,de abba már nem ment bele.(mondjuk ezen nem is csodálkozok)Elég sűrűn találkozom velük,és szerintem tesóm egyáltalán nem boldog vele. Soha nem mosolyog.A férje mindig lekezelően bánik vele,meg piszkálja.

43. Channa* (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 09:33

Igen, igen!

Nem azért, mert öregnek érzem magam (ezt az érzést még nem tapasztaltam:DDD), hanem a gyerekem miatt.

42. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Túrógombócka)
2015. aug. 27. 09:09
:DDD
41. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Channa*)
2015. aug. 27. 09:03

Jó, de nyilván akkor ez egy olyan visszatartó tényező lenne nálad, ami a fiaddal kapcsolatos, nem pedig a biológiai óráddal vagy azzal, hogy öregnek érzed magad, stb. Ha nem lenne ennyi idős a fiad, nem zavarna. Sokan kihangsúlyozzák a témát arra, hogy egy 40 akárhány vagy 50 éves nő érezze magát öregnek (és mi van, ha nem érzi így és nem is öreg testileg sem?).


Ez nagyon szubjektív dolog. Én talán majd zavarban érezném egy fiatalabb pasival, ha előfordulna ilyen, mert lesz 2 gyönyörű fiatal nő addigra a lánykáimból és lehet, hogy ugyanúgy visszatartó erő lesz, mert ELŐTTÜK feszélyezne a dolog. De semmiképpen nem azért, mert egy 40 feletti nő az okvetlenül öreg egy fiatalabb pasihoz. Van, akit meg ez sem érdekel, vannak nagyon kompetitív anyukák a lányaikkal szemben. Elfogadom ezt is, nem vagyok ilyen, de nem vagyunk egyformák.

40. túrógombócka (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 08:55

természetesen vannak jól kinéző férfiak is.


csak eszembe jutott az egyik osztálytalálkozóm, olyan 30 körüliek voltunk. a pasik kopaszon, pocakosan, a csajszik meg fitten, szép frizurával, csinosan :)

39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Túrógombócka)
2015. aug. 27. 08:52

Muhaha:DDD


És tisztelet a kivételnek. Vannak jó pasik is köztük (akik igényesek magukra mert ilyenek és kész) de több a jó nő abban a korban.

2015. aug. 27. 08:44

Valóban nem felháborító mindaddig, amíg nem a gyerekünkkel egyidős a pasink. Persze a pasiknál is fontosnak kellene ennek lennie.

Én el nem tudom képzelni, hogy egy 26 éves pasival kavarjak, hiszen a fiam ennyi idős, bár én azt sem tudom elképzelni, hogy 10 évvel fiatalabb legyen.


Abban igazad van túrógombócka, hogy sok pasi borzalmasan néz ki már 40 évesen is, de van olyan idősebb, aki náluk jobban néz ki. A férjem 59 éves 1 hete volt dokinál az új munkája miatt, és a doki megkérdezte, hogy hogyan csinálja, hogy így néz ki:DDD

37. túrógombócka (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 08:26

sztem egyáltalán nem felháborító.

inkább, ahogy az átlag pasik ki bírnak nézni úgy 40 táján, az a felháborító :) aztán csodálkoznak, ha a fiatalabb kell :)

36. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Túrógombócka)
2015. aug. 27. 08:23

Áh, bármi lehet. Sose gondoltam, hogy mert én fiatalabb vagyok, az garancia arra, hogy ne váljon özveggyé a férjem. Sőt, nem tudhatjuk azt sem, hogy ki szorul előbb ápolásra. Ez nem ilyen egyszerű, de nem is szoktam rajta sokat gondolkozni én inkább mosolygok azon, amikor érett nők nagyon is jól elszórakoznak a kis pasijaikkal és néhány savanyú uborka azon károg, hogy jaaaj, majd meglátod, hogy nem lesz ennek jó vége...


Hülyeség. Nem így kell nekiindulni. Lesz, ami lesz, örülni kell a jónak, amíg van, élvezni, amíg lehet.


Szerintem a nők megérdemlik. A férfiak is mindig ezt csinálták, azon nem háborodik fel senki, nem értem, hogy ha egy nő van fiatalabbal, az miért ilyen felháborító? A férfiaknak szabad? Ne már, hogy akkor a nőknek nem.:)

35. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Magdalénia)
2015. aug. 27. 08:14

70 èves pasik? Fúúj...


Tudod mit? Szerintem aki nála ennyire fiatalabb pasival van, nem erről a biológiai óráról szoktak beszélgetni, van jobb dolguk:)))


Az ilyen elmélkedéseket meghagyják azoknak, akiknek kellene de nem jön össze. Senki nem gondolja, hogy örökre együtt marad a másikkal de ez igaz azokra is, akik egyidősek. Akkor meg? Ha úgysem tart semmi örökké, inkább válasszon magának a 40 feletti nő egy fiatalabbat mint egy 70 évest.


Egyébként ezt úgy mondom, hogy az én férjem nálam 12 évvel idősebb, de teljesen meg tudom érteni azokat, akik meg fiatalabbakkal vannak. Gyereket az ennyi idős nő már nem akar, valószínű, hogy már van neki, úgyhogy nem téma. Manapság a pasik is egyre később akarnak, szóval simán elvannak addig egy idősebb nővel, amíg már azt a nőt sem érdekli egy fiatalabb pasi, egyáltalán, inkább csak egy kis nyugalmat akar.

2015. aug. 27. 07:58
Jelenleg kishazánkban közel 700 ezer özvegy nô él és 100 ezer özvegy férfi. Kérdés?!
33. 7cb5512f0e (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2015. aug. 27. 07:42
Köszönöm, kedves tőled!
32. 7cb5512f0e (válaszként erre: 25. - 60c7af6226)
2015. aug. 27. 07:41
Én is csodálkozom. Azt hittem, hogy vannak más nők is, akik "jóval" idősebb a partnereiknél.
31. 7cb5512f0e (válaszként erre: 24. - Magdalénia)
2015. aug. 27. 07:40

"Nem lehet figyelmen kívül hagyni a biológiai órát, ami bizony nem egyformán jár, - bármennyire is szeretnénk azt hinni."


Ezt hogy érted? Arra gondolsz, hogy a klimax miatt egy nő már nem akar szexelni, ellenben a férfiak életük végéig készen állnak rá?


Vagy arra gondolsz, hogy egy nő kábé 40-45 éves koráig tud gyereket világra hozni, egy férfi meg élete végéig tud "gyereket csinálni"?

30. 7cb5512f0e (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 07:35
Ez nagyon vicces sztori. :))
2015. aug. 26. 13:55
Szeretőként működik, de, hogy házasságban is? :))
2015. aug. 26. 11:54
A szeretet,szerelem mem korfüggő. Probléma meg mindenütt van,csak a jellege más.
2015. aug. 26. 11:46

Nincs ebben ma már semmi különleges, nem ez számít, illetve kevésbé számít, mint amekkora jelentőséget tulajdonítanak neki.

A hasonló korosztályban is lehetnek problémák, és a nagy korkülönbségnél sincs kőbe vésve, hogy nem lesz örök életű.


Sok boldogságot nektek:)

2015. aug. 26. 10:21

állítólag a férfiak átlagban 7 évvel halnak korábban, mint a nők. szval szerintem az ideális korkülönbség +7 év a nő javára.

amúgy ismertem olyan házaspárt, ahol a nő 10 évvel idősebb volt. és a férfi halt meg kb 10 éve, a nő ma is él.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook