Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsíros az arcbőröm fórum

Zsíros az arcbőröm (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíros az arcbőröm

1 2
2007. nov. 7. 22:58

A tengeri só akár jó is lehet, de én mindig egy picit félve javaslom. Én azt tanultam, hogy mivel rengeteg a szennyezés a tengereken, óceánokon, nem lehetsz egészen biztos a tengeri só tisztaságában.

A természetes kristálysó viszont, amit sóhegyek mélyéről bányásznak ki, biztos tiszta, ráadásul olyan speciális kristályszerkezettel rendelkezik, ami egyedülálló gyógyítóvá teszi.

Ha érdekel a beszerzés, váltsunk privire.

18. Bea01
2007. nov. 6. 01:34

Kedves Ildikó.


Már szinte minden kozmetikumot kipróbáltam(persze a méreg drágák kivételével)Szép is a bőröm kb:2órán keresztül,de utána újra bezsírosodik.A tengeri só megfelel erre a célra?Ha nem hol vehetek ilyen szappant?

Előre is köszönöm.

17. CzIldikó (válaszként erre: 16. - Katoca5)
2007. nov. 4. 22:34

Szerintem mindig középen van a megoldás! Én, amióta "sózom" az arcomat, nem bírom elviselni a krémeket, mert úgy érzem, megfulladok.


Viszont ha napozni szeretnél, azért egy kis naptej hasznos lehet (mert leégés ellen nem véd még a só sem...). Ilyenkor nyugodtan kend be az arcodat, csak számíts rá, hogy a krém megint felboríthatja a bőröd Ph-ját, és utána megint kicsit sűrűbben kell majd sóznod, hogy visszaálljon a természetes egyensúly.

16. Katoca5 (válaszként erre: 15. - CzIldikó)
2007. nov. 3. 16:41

Szia Ildikó!


Én is elkezdtem használni a sószappant - még régebben -, de csak egy pár hétig, ugyanis jött a nyár és a naptej használata és itt abba is hagytam a sószappant, mert én is úgy tudtam, hogy a sószappan használata után nem szabad bekrémezni az arcot. Erre szerinted van valami megoldás? (Azon kívül, hogy ne napozzak :o) )

15. CzIldikó (válaszként erre: 14. - Bebe09)
2007. okt. 26. 14:54

Kedves Bebe! Én nem értek a kozmetikához, így maximálisan elfogadom, amiket írtál. Csak szeretnélek tájékoztatni, hogy a sószappan illetve a sóoldatos lemosás nem szárít, hanem furcsa módon beállítja a bőr természetes Ph-ját. Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de igaz!

Biztonsággal használhatják zsíros és száraz bőrűek egyaránt. De persze nem akármilyen sóval kell csinálni: csak a jó minőségű természetes kristálysó lehet a segítőnk.

14. Bebe09
2007. okt. 20. 16:48

Mint kozmetikus szólnék hozzá a témához!

nem feltétlen jó a bőrnek, ha szárítva van, még akkor sem, ha úgy tapasztaljátok, hogy zsíros.A nem megfelelő faggyútermelés többnyire hormonális okokból alakul ki, de okozhatja nem megfelelő táplákozás, illetve nem megfelelő kozmetikum használata is. Méregtelenítés, salaktalanítás ideje alatt nem kell megijedni, a bőrünkön kersztül is távozik a "méreganyag". Ajánlatos gyógyszertárban kapható hidrofil-nonionos mosdókrémet használni,mely a hidratáltságot segíti elő, valamint természetes anyagú bőrradírt. (kevés tejfölbe elkeverni cukrot,és átdörzsölni vele a bőrt) A tejföl segít visszaállítani a bőr ph-ját is. A méz és glicerin tartalmú szappan is kitűnő bőrápoló szer miteszeres, gyulladásra hajlamos bőrre.Ha valkainek kérdése szívesen válaszolok,privibe...

13. CzIldikó (válaszként erre: 12. - Zsina)
2007. szept. 25. 10:58

Való igaz: minden méregtelenítés, öntisztulás kezdetén jelentkezhetnek kellemetlen tünetek vagy úgy tűnhet, hogy a helyzet inkább romlik, semhogy javulna.

Ennek mértéke mindig attól függ, hogy a kezelés előtt milyen mértékű volt a salakanyag felhalmozás vagy arc esetében a faggyúval való telítettség.


Enyhébb esetekben már az első napokban is lesz látható, érezhető javulás. De az se keseredjen el, akinek az elején valóban kicsit romlani látszik a helyzet! Sőt! Ez biztos jele annak, hogy a tisztulási folyamat elkezdődött, és a szervezet kezdi kilökni a méreganyagokat.


"Sózzatok" bátran! Sok sikert mindenkinek!

12. zsina (válaszként erre: 8. - CzIldikó)
2007. szept. 21. 09:21

A sószappan tényleg jó, de akinek pattanásos a bőre, ne ijedjen meg az elején a változűsoktól. Ugyanis először még csúnyább lesz a bőr, MERT ELKEZD TISZTULNI!!!! És ez úgy történik, hogy kihozza a bőrből a felesleges faggyút és zsiradékot. Így az első héten nem lesz szebb az arcotok. De utána, amikor már hatékonyan kitisztította a bőrötöket, már elkedenek leszáradni a pattanások és egyebek :D

Szóval próbáljátok ki ám!!! Nekem segített!!!

11. dobos (válaszként erre: 8. - CzIldikó)
2007. szept. 19. 17:09

Szia!

Engem is érdekelne,hogy hol lehet apni?

10. 8c82135a48 (válaszként erre: 8. - CzIldikó)
2007. szept. 7. 19:23
Szia! A kristálysót hol lehet kapni?
2007. szept. 6. 21:57

Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget, ki fogok párat próbálni, már amennyire a pénztárcám engedi.

Folyamatosan figyelem közben az arcomat és most figyeltem még csak meg, hogy a krumpli után búbosodok. Múltkor is előjött pár fájó pont, amiből aztán nehezen kinyomható pattanás lett, meg most is. Szóval folyamatosan kisérletezgetek, remélem megtérül valami ebből is.

2007. szept. 6. 21:23

Szia Vica30 és minden érintett!


Én nagyon egyszerű, olcsó és természetes megoldást tudok ajánlani: sóterápia. De nem konyhasóval, hanem természetes kristálysóval! A nedves arcbőrt bedörzsölöd egy darab természetes kristálysóval, hagyod megszáradni, és utána száraz törölközővel letörlöd a sószemcséket. Nagyon jól radíroz, fertőtlenít, és néhány nap alatt szabályozza a bőr Ph értékét. Egyaránt beválik száraz és zsíros bőrre, és ha már beállt az egyensúly, elég 7-10 naponta ismételni.


Tapasztalatból mondom: nekem iszonyú száraz volt a bőröm, krémek nélkül létezni sem tudtam. Ma viszont nem használok semmilyen krémet, csak néha a sót, és megszűnt a kínzó viszketés, húzódás. A bőröm tudja a dolgát, és ha néha balga módon mégiscsak bekrémezem (mondván: nem árt egy kis kényeztetés), úgy érzem, megfulladok.


Ha érdekelnek a részletek, szívesen segítek "sózni".

2007. szept. 2. 22:27

Szia!

Nekem is zsíros az arcbőröm és ez a probléma télen eltűnik, sőt télen az arcom "elviseli" a gazdag hidratáló, ránctalanító krémeket.

A nyár viszont nagyon "nehéz".

Éveket kísérleteztem. Ami nálam bevált májustól-októberig. Reggel és este letisztítom az arcomat alkoholmentes, természetes tisztítóval, csak úgynevezett szérumokat használok, ránctalanító szérum, e-vitaminos szérum, és nálam jól működik a Normaderm, amit csak gyógyszertárban lehet kapni.

Remélem tudtam segíteni.

6. 8c82135a48 (válaszként erre: 5. - H MAYA)
2007. szept. 2. 14:25
Ezeket alkalmazom én is. Sajnos, a mitesszerek akkor is gyorsan újratermelődnek, havonta tisztíttatom. Szerencsére nekem pattanásaim nincsenek 14 éves korom óta. Napközben fénylik, ahányszor mosdóba megyek, itatgatom a képemről a zsírt. A kolléganőim kicsit "irigyek" mert ők csontszárazak, azzal küzdenek:)
2007. szept. 2. 13:16

A zsiros arcbőr kezelésére ajánatos:

reggel, este szappanmentes habzó lemosó,+ alkohol mentes tonik,

zsiros bőrnek megfelelő nappali vagy éjszakai krém a vizhiány pótlására.

heti 1xi bőrradirozás,és 1xi maszk(lehuzható citrom,narancs),de az agyagos is nagyon jó.

2007. szept. 2. 12:35
Köszi, ismerem a céget. Sajna, aki nálunk nűvelte ezt, elment messzire:( De van még egy tippem, hogyan juthatok hozzá. Az ubi tényleg jó!
3. Vica30 (válaszként erre: 2. - 8c82135a48)
2007. szept. 1. 22:34
A Faberlic nevű "cég" forgalmazza, nekem nagyon bejött. Remélem ez nem reklám, olyan ez is mint az Avon. Van néhány nagyon jó termékük.
2007. szept. 1. 21:30

Szia Vica! Belőlem 40-en túl is csöpög a zsír! Naponta többször itatom:( Pozitívuma, hogy a zsíros bőr kevésbé hajlamos a ráncosodásra.

Nehéz, mert az ilyen bőrre készült termékek általában a tiniket célozzák meg, nos azt nekünk nem ajánlatos használni.

Melyik az az uborkás bőrradír? Szívesen kipróbálnám.

2007. aug. 7. 15:54
A nők kb. 70%-nak száraz az arcbőre. Van megoldás a problémájukra, nem is kevés. Az én arcbőröm zsíros. Rengeteg mindent ajánlottak már, mivel tudnám hatásosan kezelni - eddig semmi nem segített. Kivéve a saját tapasztalat. Van megoldás erre a problémára?

Ugrás a teljes írásra: Zsíros az arcbőröm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook