Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zsenília fórum

Zsenília (beszélgetős fórum)


9. tuskoledi (válaszként erre: 8. - Tuskoledi)
2020. dec. 23. 08:12
...legalább is az a fajta, ami nekem volt...
2020. dec. 23. 08:11
A zsenília hullajtja a szőrét (mint a macska😂), szöszöl. Bújós és meleg anyagnak tűnik, de egyáltalán nem az, sőt, jól lehet benne fázni. Nekem sapkám volt belőle, átfújt rajta a szél.Távol tartom magam tőle, ingyen se kéne.
2020. dec. 22. 22:24

Mint ahogy lentebb is olvasható, tuti nagy különbség van zsenília és zsenília között.

Nekem egyetlen pulcsim volt régebben zsenília fonalból. Az első mosás után majdnem duplájára nyúlt, elveszítette a formáját. Így jártam.

6. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 22. 22:11

Jó sok éve már, zsenilia zokniban vagyok itthon, októbertől májusig. Puha, meleg, nem feszül a lábfejemre, nem szorít a gumija. Nem szöszöl, nem cérnásodik. Csíkos, egyszínű, sokféle. Vannak sok éves darabok is és egy hetesek is.

El se tudnám képzelni máshogy.

Van egy zsenilia sálam is, hasonló tulajdonságokkal.

2020. dec. 22. 21:11

Nekem is a 90-es évek végén volt egy zsenília pulcsim, de én évekig hordtam, semmi baja nem lett. A kedvenc pulóverem volt.

Egy ismerősömnek a füles fotele van behúzva zsenília anyaggal, nem láttam rajta kopást, pedig tisztíttatták is már.

Ezek szerint van minőségi és kevésbé minőségi zsenília.

2020. dec. 22. 20:49

Sőt!

Pulcsim nem volt, de kesztyűt vettem néhány éve és amíg rajtam volt, alig kaptam levegőt a szálló szöszöktől...

2020. dec. 22. 18:23
Zsenília és zsenília közt nagy különbségek léteznek. Nekem van egy fekete zsenília pulcsim már legalább 5 éve és rendszeresen hordom - semmi baja.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 22. 18:12
Még kanapészövet is van zseníliából. Ezt sem merném megvenni...
2020. dec. 22. 18:05

Nem egy érdekfeszítő téma, tudom, de ilyen ködös, bekuckózós este ilyenek is eszembe jutnak:-)

Szóval:egy ideje újra látom a boltokban a zsenília fonalból készült pulóvereket, sőt zoknit is láttam zseníliából.Én a kilencvenes években voltam tini, egy darab ilyen pulóverem volt, de villámgyorsan rájöttünk, hogy úgy kopik, mint a radírgumi.A puha fonal helyett kb. cérna maradt csak.

Nem tudom, kik veszik meg ezeket a pulcsikat, zoknikat.Talán azok a lányok, akiknek ez újdonság, és nem tudják, hogy pár het alatt az enyészeté lesz a pulóverük?

Vagy kifejlesztettek valami csoda-zseníliát, ami nem kopik?:-)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook