Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zaklatás - volt valaki "áldozat"? Mi történt? Segítsetek fórum

Zaklatás - volt valaki "áldozat"? Mi történt? Segítsetek (beszélgetős fórum)

1 2
22. csinoska2012 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2014. jan. 17. 13:30
Amikor megismerkedtünk ő volt a tökéletes társ, terhes lettem és mint utólag kiderült neki már teher voltam én is és a baba is.Mindent elkövetett,hogy a terhességemet se én se a baba ne éljük túl,de szerencsére itt vagyok és a kislányom is .A zaklatást abba hagyta mióta vádat emeltek ellene,most a feljelentgetésre szokott rá ,hol a gyámügy hol a rendörség, de mindenholmár legyintenek rá:)
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Csinoska2012)
2014. jan. 17. 13:19

Az OK, hogy bizonyítani is tudod, és az is, hogy lesz tárgyalás, és az is, hogy lesz esetleg távol tartási, de ezek nem védenek meg szerintem:(

Egy agresszív állatot nem hiszem, hogy visszatart egy papír. Ha olyanja lesz, akkor simán elkap és jól elver, és ez esetben könnyen megúszod...


Hallottunk már nem egy-két esetet, hogy megölte a volt párját és annak élettársát is, illetve csak a volt párját, stb. Ez ellen, hogy lehet védekezni? Mit mondanak erre a bíróságon? Mit tanácsolnak?

Engem ez érdekelne igazán.


Mert ugye adjuk itt a tanácsokat, de beválik valamelyik? Az a szar alak addig nem hagyja békén a zaklatottat, amíg nem csinál valami visszavonhatatlant vagy esetleg valaki nem teszi helyre, de ez utóbbinak meg van az a veszélye, hogy még az lesz elmarasztalva, aki megpróbálta megállítani.


Nagyon nehéz ez a helyzet, nem is tudom mit tennék ilyen esetben.


Ezt egyébként nem vettétek észre, amikor megismerkedtetek?

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Honeywald)
2014. jan. 17. 13:12

ebből most nekem az jött le, hogy veled is vannak gondok, de a jelenlegi párod így szeret...


Én nagyon várom, hogy leírd a történetedet, mert nem értek semmit...

2014. jan. 17. 12:16
A zaklatást sms és emailokkal is tudtam bizonyitani ill. a rendörség lekérte a mobil szolgáltatótól a hivás listáit.
18. Perseida (válaszként erre: 17. - Csinoska2012)
2014. jan. 17. 12:15
Akkor elég hamar...biztos súlyos zaklatás volt :((
2014. jan. 17. 12:14
Én áldozat voltam, és 2 hét múlva lesz az elsö tárgyalás az ügyészség vádat emelt az exem elle.2012.decemberben történt 4 hónapig nyomoztak és most tárgyalás lesz.
2014. jan. 17. 12:10

Mikor legközelebb beszélsz vele, valahogyan vedd fel a beszélgetést, a legjobb az lenne, hogy nem provokálod, de ő mégis megfenyeget, lehetőleg halálosan. Például zsebedbe tett mobiltelefonnal meg lehet tenni. A felvételről készíts lemezre is másolatot, elballagsz a rendőrségre és feljelented. A hangfelvétel már elfogadott bizonyíték abban az esetben, ha nem lehet másképp bizonyítani a cselekményt, ilyenkor nincs személyiségi jog megsértése. A rendőrség továbbítja az ügyésznek, és ha megáll a dolog, akkor ők emelnek vádat. Innen cirka 2-4 év, mire tárgyalás lesz...:(

Másik út, hogy polgári peres eljárást indítasz, ott neked kell bizonyítani a körülményeket, és ugyancsak évek telnek el a tárgyalásig.

Harmadik út, hogy nagy ívben lesz@rod, mondjon amit és ahol akar.

15. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2014. jan. 17. 11:52
nem írtad le, mi történt, de pusztán az, hogy ő azzal fenyeget, hogy mindenféle kitalált sztorikat tálal az ismerőseidnek, az nem egy komoly fenyegetés és szerintem nem is zaklatás, legfeljebb bosszantás
14. anya4005 (válaszként erre: 12. - Honeywald)
2014. jan. 17. 11:46
És a barátod miért nem áll a másik elé,és mondja el neki,h hagyjon békén?
13. honeywald (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 17. 10:54
hát ez jó kérdés mikor állna le. tudod neki senkije sincs. de ugy tényleg. szóval én vagyok neki a "szórakozás"
12. honeywald (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 17. 10:50

én elmondtam barátomnak mindent amit tudtam. őt nem érdekli a másik ember, már megváltoztam és ő igy szeret is engem, ez semmin sem változtat.

elhagytam, de basszus, féltem tőle mindig is. most meg direkt meg akar ijeszteni mindenfélével fenyeget.

2014. jan. 16. 23:59

Engem félhülyére vert az exem,rendszeresen jöttek a rendőrök a melóhelyemre (otthon nem mert zaklatni,mert a főbérlő öccse kommandós volt),szétverte a boltot,a kolléganőm autóját,és ismét engem. Mellettünk álltak a rendőrök,még akkor is meg akart ütni, végűl bevitték,és közölték,h csak éjszakára tudják bent tartani,addig "meneküljek el"! Nyilván nem futottam! Újra eljött,de ott találta a főnökömet. Tőle félt!!! Utána még egyszer hívott,de az akkori pasim vette fel- többé nem hallottam felőle! Mindezt azért,mert elhagytam!

Ha nincs valaki,aki szembeszálljon vele,a te zaklatód sem fogja abba hagyni!

10. honeywald (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 23:35
no igazad van. holnap leírom :) most meg kéne próbálnom aludni
2014. jan. 16. 21:26

Leírhattad volna, hogy mi történt veled és nem nagy általánosságban kellene cikket becitálni.


Most én is zaklatlak.


Mihez szóljunk hozzá?

2014. jan. 16. 20:48
senki más? :(
7. honeywald (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2014. jan. 16. 20:01
tudod mi a távolságtartásiban a hiba? hogy nem adják ki életed végéig. ez pedig csak olaj a tűzre.
6. honeywald (válaszként erre: 4. - 66429b468f)
2014. jan. 16. 20:00
hát igen, mikor megtettem jobban ugatott. mikor elhajtottam, fenyegetett
2014. jan. 16. 19:56

egy ember ereje más emberek gyengeségében rejlik"


Ez igy van


Nem kell annyiban hagyni

Tessék távoltartó végzést kérni, bejelenteni minden esetben a rendőrségen, megfenyegetett fizikálisan, de hozzátéve hogy nem tudod bizonyitani stb.

Egy idő után lépni fog a rendőrség is ha nem hagyod annyiban

2014. jan. 16. 19:34
Egy francia filmben hallottam: egy ember ereje más emberek gyengeségében rejlik. Ha szembe fordulsz vele, nem mutatod a félelmedet, megérzi elôbb-utóbb, hogy nincs hatalma feletted.
3. honeywald (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2014. jan. 16. 19:30
valami már volt, mert csak az autós jogsiját tarthatta meg, minden mást elvettek tőle. talán többször is volt. de ember ellen elkövetett bármiféle zaklatás meg egyebek, az nem
2014. jan. 16. 19:27
Az a baj a magyar törvénnyel, amíg nem folyik vér addig "tehetetlenek" a rendőrők.- értsd nagyívben szarnak rá..Mehetsz kérhetsz távoltartást feljelentheted de börtönbe ezmiatt nem zárják, főleg ha még nem volt gondja a rendőrséggel, törvénnyel.
2014. jan. 16. 19:17

A helyzetemre elég jellemző az alábbi cikkben olvasottak jó része:


[link]


Testi sértés nem történt, de a nagy lényeg ami még igaz rám, az ez:


"Btk. 176/A. §(1)Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget,(...) vétséget követ el,és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Az van, hogy most kötöttünk egy megállapodást, hogy békén hagy engem és a környezetem, de ő mindenkinek elmondja hogy milyen vagyok.... mindennek alapja, hogy nem vagyok vele együtt, és hogy féltékeny. Minden áron szét akar szedni a páromtól. Azt mondta kreál valami történetet, és azzal áll elő. Frontinnal tudok csak aludni pár órát.

Igazság szerint azért nem léptem eddig, mert ha ezt megtudja, akkor jön az, hogy "de ő mondta, hogy békén fog hagyni, de én most mit tettem ellene. ezért ez és ez lesz." és jön az újabb fenyegetés. olyankor hosszabb időre zárják vissza? vagy mi lesz? én azt akarom hogy örökre eltűnjön.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook