Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Kínából érkezett csomagot át merjem venni? fórum

A Kínából érkezett csomagot át merjem venni? (tudásbázis kérdés)


2020. márc. 31. 09:14
Nyugodtan átveheted. Kínából általában a megrendeléstől számított 2-3 hét múlva érkezik meg az áru, ennyit a vírus nem bír ki. Élelmiszert, főleg friss árut amúgy sem szoktunk Kínából rendelni, inkább valamilyen kütyüt.
29. michelle.r (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 27. 16:43
Szerintem ne Domestosozd, legalábbis magát a paprikát 😜 Anna már az ecetes vizes, majd hosszasan sima vizes lemosás is jobb. Kenyeret jobb ha a péknél veszel, pultból - ami el van zárva a fogdosástól. Akkor már csak abban kell bíznunk, hogy a dolgozók betartják, amit kell.
28. michelle.r (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2020. márc. 27. 16:40
💙
2020. márc. 26. 20:01
26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2020. márc. 26. 19:44

Pont ma gondolkodtam mikozben a paprikat mostam es a zsemlet kentem.

Hogy pl pekarut se ehetnek mert sok ember cseszik zacskoval megfogni de a paprikat is domestosozhatnam es a felvagottakat is..

Vagyis ilyen alapon fenyevonek kellene lenni..de persze mindenki maga tudja.

En itthon maradok ha kimegyek maszkban ha ez nem eleg ennel tobbet nemteszek mert abba lesz a megdogles h allandoan ezen kattog az ember.Mostmar a hireket se fogom hallgatni mert nincs ertelme.Kimegyek az utcara ha nagyon muszaj es lepraskent kerulok mindenkit.

25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 26. 19:41
Hú te aztan extran ovatos vagy.
24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 26. 19:40
En is Alirol rendeltem.Nekem ez meg se fordult a fejembe.De te tudod
23. vivo44 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2020. márc. 26. 15:45
Tudom, ismerlek itteni írásaid alapján. NEM olyan vagy!---ezért is válaszoltam.
2020. márc. 26. 15:45
Nekem kb két hete érkezett egy csomagom. Èn beraktam a pincébe pár napra a jó melegbe aztán kibontottam és kidobtam rögtön a csomagolását.
21. michelle.r (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. márc. 26. 11:33
Eszemben sem volt kötekedni, tényleg érdekel.
2020. márc. 26. 08:19
Tedd karanténba!
2020. márc. 26. 06:11

Kínából ideérve ottani vírussal nem fogsz megfertőződni.

Itt kerülhet rá bármi. Akár az inkriminált koronavírus is.

Vedd át, tedd félre és moss utána azonnal kezét. Pár nap múlva kibontahtod.

18. vivo44 (válaszként erre: 17. - Weila)
2020. márc. 26. 00:15
Nem, nem gondolok arra, mert ezek a megrendelt és visszamondott termékek, mind mind pótolható dolgok és nem is feltétlen szerves részét képezik az életünknek. Némileg fontosabb dolgok élveznek prioritást jelenleg. Ha ingyen és bérmentve lemondhatom és ezzek az én elképzelésem szerint csökkenthetem a kockázatát bárminek is, akkor megteszem.
17. Weila (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 25. 23:35
És arra nem gondoltál, hogy magad helyezd otthon "karanténba" a csomagodat arra a két napra? Én sajnálnék lemondani valamiről, amit már berendeltem, ha nem feltétlenül muszáj.... Mondjuk, én alapból gumikesztyűben veszek át most minden küldeményt, leveleket is, kibontom, elolvasom, és megy is egy nagyobb fedeles nműanyag tárolódobozba (persze erre egy sima háztartási szemetes zsák is megfelelne) pár napra. A Kínából érkező csomik tartalmát én amúgy is, eddig is áttöröltem mindig antibakteriális törlőkendővel, vagy kimostam, ami mosható higiénés okokból; egyébként meg nincs az a koronavírus, ami onnan életképesen ideérkezhetne, mert azt a 4-6 hetet, amíg utazik, nem éli túl semmiképpen. De valóban, sok kézen átmehet egy-egy csomag, míg a postáshoz jut, szóval érdemes óvatosnak lenni...
16. vivo44 (válaszként erre: 12. - Dd2f6e7976)
2020. márc. 25. 22:46
Salátát és zöldséget nem vásárolok. Zsömlét pedig párom minden reggel és délután süt itthon.
15. Alessandro (válaszként erre: 13. - Peonia53)
2020. márc. 25. 20:50
Szerintem jó, mert a forró víz, pláne ha szappanos megöli a vírusokat. Nem akarlak riogatni, de nekem egy komoly orvos mondta, hogy a gyógygomba készítményekkel csak óvatosan, mert veszélyes is lehet. Volt már olyan betege aki vesedialízisre került attól. Hát, én azóta nem veszek azokból az amúgy is méregdrága készítményekből. De ezt mindenki maga döntse el, mert nem vagyunk egyformák.
14. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 19:30
Gondolom nem élelmiszert rendeltél, így kesztyű fel, aztán rakd be egy sarokba és 1 hétig ne nyúlj hozzá, az a legbiztosabb.
2020. márc. 25. 19:15
Én karaténba tettem amit vásároltunk. Kaliforniai paprika kicsit ráncos lett, azért ehető lesz. Kenyeret kiflit ősz óta sütöm. Új hobbim kovászos kenyér sütés. Olvastam a vásárolt kenyeret lespriccelni vízzel és sütőbe tenni átmelegíteni. Én mikor sütőbe teszem a nyers kenyér tésztát akkor szintén lespriccelem, mikor kiveszem akkor szintén. Nézzetek utána hány percre kell a sütőbe tenni, mikor ezt olvastam engem nem érdekelt mivel kenyeret nem vásárolok. Az alapos szappanos kézmosást is olvasom, hogy megfelelő. Múlt héten kaptam csomagot 3 db varga gombát rendeltem. Futár meghozta, doboz kidobva varga gombát kitettem a teraszra napozni (akkor még jó meleg volt) utána alapos kézmosás. Este felé behoztam. Melegítettem forró vizet és lelocsoltam a műanyag flakont megtöröltem. Nem vagyok szakember. Szerintetek ez jó megoldás?
12. dd2f6e7976 (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. márc. 25. 18:37

Mit csinálsz a salátával és a zsömlével pl?


(Nem kekeckedem, komolyan kérdezem. Én már egy ideje nem merek pl péksüteményeket venni.)

2020. márc. 25. 15:11
Igen.
10. vivo44 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2020. márc. 25. 14:55

Szia.

Kínai csomagokról szólt a fórumnyitó kérdése.

De az élelmiszert jelenleg áttörlöm fertőtlenítőbe áztatott kendővel és úgy teszem a fertőtlenített hűtőbe.

9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 25. 14:27
Mit csinálsz az élelmiszerrel, amit mostanában vásárolsz?
2020. márc. 25. 14:08

Én Paypalon keresztül az összes megrendelésemre refund-ot kértem. 17-ből 11-re megkaptam.

Én biztosan nem veszem át a fennmaradó hatot!

Ugyanis hogy 2 napig életképes a vírus egy-egy csomagon...., de a postán (csomagellátóban) nem tudni milyen a védekezés, a postás nénit ma láttam, hogy megfázott (remélhetőleg és maszk, kesztyű nélkül adja a leveleket, bizonyára a levélpostai küldeményeket is. Így már a 2 nap bőven benne van.

Persze, mindenki úgy csinálja ahogy szeretné, de ez nem kizárólag Kínai csomagra. hanem mindenre! (levelet nylon zacsiba tetetem a postással.

2020. márc. 25. 12:15
Ha nem égeted meg lángszóróval, akkor is átveheted. :D
6. varadero (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 11:25
Vedd át nyugodtan. Otthon aztán lángszóróval is megégetheted.😄 A vírus ilyen hosszú ideig sehol nem marad aktív.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 11:23

Ha tartasz tőle, akkor húzz kesztyűt, maszkot és úgy bontsd ki. Majd törölgesd át fertőtlenítőd kendővel.


Elvileg, ha több héten utazik, akkor már nem marad meg a vírus.

4. Alessandro (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 10:52
Tedd a csomagot 2 hétre karanténba és csak azután nyisd ki! 😊
3. brandy85 (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 10:42
Nyugodtan vedd át,semmi bajod nem lesz.
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Kk1994)
2020. márc. 25. 10:39
Nem akarlak rábeszélni, hogy vegyél át bármilyen csomagot, csak mondom. Jelenleg az összes maszk, és egyéb védőfelszerelés, gyorstesztek, fertőtlenítőszerek szinte csak Kínából érkeznek. Orvosok ezekben operálnak.
2020. márc. 25. 10:32
Sziasztok hagy kerdezem mar hogy ti rendeltel ez a virus miaat a wish röl mert en ugy 1/honapja rendeltem es ma hozzot a postas egy ertesitöt hogy kaptam chinabol csomagot es nem merem att venni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook