Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Wi-FI és saját eszközeinken betolakodók vannak fórum

Wi-FI és saját eszközeinken betolakodók vannak (beszélgetős fórum)


23. Amaunet (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2019. nov. 24. 16:08
Megint igazad van.:D
22. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2019. nov. 24. 15:17

Köszi:-)


Nem akartam itt részletesen kìrni, hogy nehogy ötleteket adjak rosszindulatú egyéneknek:-)


De a neten úgyis ott van. Meg szerencsére sok cikk van arról is, hogyan lehet biztonságosabbá tenni az eszközeinket.


A modemet is lehet mások számára láthatatlanná tenni, így nem jelenik meg, ha valaki wifi kapcsolatot keres.

21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2019. nov. 24. 15:03
Igazad van!:D
20. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2019. nov. 24. 14:29

Lehet, hogy te másról beszélsz, én tudom, hogy miről beszélek és igazam van.


"Miért fontos a biztonságos WiFi jelszó használata és hogyan tehetem biztonságossá a WiFi-t?


A Wi-Fi eszközök készülékenként eltérő, gyárilag előre beállított felhasználónevekkel és jelszavakkal készülnek. Azonban fennáll annak a lehetősége, hogy valaki megfelelő elszántság és szaktudás birtokában feltörje ezeket a jelszavakat és hozzáférhessen otthoni privát hálózatodhoz és az arra csatlakoztatott eszközeidhez.


Hogyan védekezhetek hatékonyabban az illetéktelen behatolókkal szemben?


Javasoljuk, hogy WiFi modemed gyárilag beállított jelszavát - melyet a modem alján, a matricán találsz - cseréld le az alábbiak szerint, illetve időközönként változtasd meg.

Egyedi jelszó használatával biztosíthatod az eszközeiden tárolt adatok és a WiFi hálózat magasabb fokú védelmét. Egyedi jelszónak olyan kombinációt válassz, amely legalább nyolc karakterből áll, tartalmaz kis- és nagybetűket, számokat, valamint speciális karaktereket.


1. Jelentkezz be a modem belső oldalára, ehhez írd be az internet böngésződ címsorába a következő címet: 192.168.0.1 Ezt követően a képen látható bejelentkező oldal fogad. Add meg a felhasználónevet és a jelszót, ami alap esetben mindkét helyen: admin


Amennyiben elfelejtetted a korábban megváltoztatott belépéshez szükséges felhasználónevet és jelszót, kérünk, kattints ide.


WiFi jelszó beállítása: UPC modem bejelentkező oldal


2. Bejelentkezést követően, keresd ki a felső menüsorból a Vezeték nélküli menüpontot.


3. Majd a bal oldali sávban a 2,4 GHz alatt Biztonság menüpontot (ha használatban van, akkor az 5GHz menüpont alatti felületet).


4. A Hozzáférési kód és a Hozzáférési kód megerősítése melletti mezőben van lehetőséged a wifi jelszó módosítására."


Mivel itt sajnos nincs lehetőség kiemelésre, ezért figyelmedbe ajánlom az 1. pontot, különösen az utolsó mondatát.


Ha valaki nem változtatja meg az admin felhasználónevet és jelszót, simán belépek a routerébe és megnézhetem a wifi jelszót vagy akár meg is változtathatom. Azt a 12 jegyű kódot, amiről te beszélsz.


Gondolom, minden szolgáltató weboldalán fent van hasonló információ. T-s szolgáltatónál nem biztos, hogy admin a jelszó, de minden upc-s modemnél igen.

19. Amaunet (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2019. nov. 24. 14:16
Másról beszélünk - szerintem.:)
18. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. nov. 24. 14:13

Pl. Upc router esetén:


[link]

17. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. nov. 24. 14:09

De a router kezelőfelületére való belépéshez kell egy felhasználónév és jelszó. Azzal belépsz és mindent látsz. Még az internet jelszót (router jelszót) is, amiről te beszélsz.


Olvass kicsit utána a neten :-)

16. Amaunet (válaszként erre: 15. - Böce)
2019. nov. 24. 13:58
Alapból egy 12 karakter hosszú, kis-nagy betű, szám jelszóval telepítik az internetet.
15. Böce (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2019. nov. 24. 13:55
Nincs mitelárulni, alapból admin, admin.
14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Böce)
2019. nov. 24. 00:21
Ha elárulják...:D
13. Böce (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. nov. 23. 22:05
Nem nehéz megtudni a jelszót, ha valaki nem változtatta meg a router szolgáltatói alapbeállitás bejelentkezési jelszavát és a wifi jelszót.
12. Amaunet (válaszként erre: 9. - Shanta1)
2019. nov. 23. 16:47
Igen, kérd a szolgáltatód segítségét!
11. shanta1 (válaszként erre: 9. - Shanta1)
2019. nov. 23. 12:53
*értek hozzá *
2019. nov. 23. 12:50
A régi gépemnél nekem is volt olyan, hogy jött egy üzenet "mások is be vannak lépve a rendszerbe" - pedig semmit nem osztottam meg senkivel.
9. shanta1 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. nov. 23. 12:44
Azt hogyan kell? Szólni kell a szolgáltatnak? Nem értek, azért kérdezem.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ellia)
2019. nov. 23. 09:58

És erre hogy jöttél rá?


Alapból minden szolgáltató jelszóval látja el az internet-hozzáférést. Ha te ezt megosztottad bárkivel, amit már megbántál, akkor változtass jelszót.

2019. nov. 23. 06:50
És a szolgáltatót is felhívhatod és mindenben segít.
6. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Ellia)
2019. nov. 23. 00:35

Erre a kérdésedre előbb kapsz használható választ, ha beírod a google-ba.


Röviden: vagy belépsz a routerd kezelőfelületére és ott megnézed a csatlakoztatott eszközöknél az IP címeket. Ha van közte idegen azt törlöd, persze új jelszót csinálsz a routernek. A többi védekezési módot nezen megtslálod.


Vagy letöltesz egy ingyenes programot, who's on my wifi és ott látod.


Neten minden tudnivalót megtalálsz, linket most nem tudok, telóról vagyok.

5. Regin_a (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2019. nov. 22. 23:27
UPV=UPC
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Ellia)
2019. nov. 22. 23:27
Hanetán UPV Free-Wifi akkor hagyjad, azért van, nem terhel téged
2019. nov. 22. 20:01
Csatlakozom Eliana gondolatához. Nem is értem, miért nem kódoltátok le.
2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Ellia)
2019. nov. 22. 18:25
Kódold le a wi-fit így senki nem tud rácsatlakozni
2019. nov. 22. 17:45
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Betolakodtak a Wifinkre és az eszközeinkre. Hol tudom beazonosítani őket? Szeretném megtudni hogyan tudom a rejtett file- kat Mac címeket illetve íp azonosítokat szűrni ellenőrizni? Segítségeteket előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook