Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt olyan akinek segített az imádkozás? fórum

Volt olyan akinek segített az imádkozás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. febr. 23. 13:35
Nem értem hogy az imádságot miért kell egyből össze kötni a betegségekkel,egy ember nem csak akkor imádkozik,imádkozhat hogy ha beteg és egészségügyi problémái vannak.
24. A_A (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. febr. 23. 12:37
2023. febr. 23. 11:50
Nem hiszek ebben az egèszben.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Bichi)
2023. febr. 23. 11:22

Ha a sorsunk előre meg van írva, akkor azért van értelme imádkozni, hogy könnyebben el tudjuk fogadni a sorsunk. Elvileg az imádság legmagasabb szintje is az, hogy "legyen meg a te akaratod".


A legtöbb haldokló mellett imádkozó nem azért imádkozik, hogy életben maradjon. Hanem azért, hogy ne szenvedjen, a lelke a mennybe kerüljön, meg ilyenek.


Számodra az lenne Isten létének a bizonyítéka, hogy kérésre eltörli a halált? Ha van Isten, akkor ő teremtette a halált is, nem? És valószínűleg nem azért, hogy aki imádkozik, annak örök földi életet adjon.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 23. 11:16
Szerintem annak, aki hisz, az ima és a hit nem korlátozódik a betegségek területére. Valamint nem mond ellent egymásnak az, hogy valaki hisz Istenben és az orvostudományban is.
20. Bichi
2023. febr. 23. 11:08

Ha meg azt vesszük figyelembe, hogy a sorsunk és másoké is előre meg van írva, akkor meg semmi értelme...

Gondolom minden haldokló mellett végelkeseredésében imádkozik valaki, lehet még én is ezt tenném, pedig nem hiszek benne, és mégis meghalnak...

Mondjuk én néha boszorkánynak érzem magam, mert ha valamit nagyon akarok az jellemzően bevonzom, szóval néha félek tőle, hogy mit is akarok :)

19. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 11:04

Te vallásos vagy?


Ha igen, akkor tudod a választ; ha nem, akkor meg miért érdekel?!

2023. febr. 23. 10:56
Igazat adok az előttem szólónak...
2023. febr. 23. 10:40

Voltam már olyan helyzetben, amikor aggódtam egy szerettemért, ismerősömért. Sőt olyan is volt, amikor vadidegenért száll le a mentőhelikopter, és önkéntelenül is az jött a számra, hogy Istenem, segíts rajta!


Ezek az ima-gondolatok nálam spontán jönnek. Egyszerűen jönnek. Én az orvostudományban hiszek. De az is véges. Bár gyakran mondják, orvosi csoda, hogy valaki életben maradt. Vagy várakozáson felül javult az állapota.

Ha valaki lelkének jót tesz az ima, és hiszi, hogy az segített, imádkozzon! Ha az ima sem segít, akkor ott van neki a vigasz, hogy Isten akarata...


Ilyen szempontból a vallásos emberek talán hamarabb vigasztalódnak, hamarabb gyógyul a lelkük.

16. Alnisa
2023. febr. 23. 10:21
Annak segíthet (a lelkének), aki hisz benne. Élethelyzetet nem fog megoldani.
15. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 10:17

A feleségemnek segített, nem csak bizonyos helyzetben, hanem az egész életében.

Nekem nem, mert agnosztikus vagyok, méghozzá nagyon.

14. A_A (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 10:14
Szia! Volt, több alkalommal is segített.
2023. febr. 23. 10:12
Nem hiszek benne.
2023. febr. 23. 10:07
Igen,nekem már sokszor. Most is nagy műtét vár rám ha kérhetem imádkozzatok értem. Köszi.
2023. febr. 23. 10:06
Igen. Amikor már úgy érzem, hogy túl sok súly nehezedik a vállamra, amit pillanatnyilag nem áll módomban megoldani, de nem tudok szabadulni tőle, akkor áthelyezem az egészet Isten kezébe mondván, hogy legyen ez most már a te problémád, tégy vele, amit akarsz, én nem tudtam mit kezdeni vele. Lehet, hogy a gondok ettől nem oldódnak meg, de addig sem oldódtak meg, amíg én cipeltem, úgyhogy mindegy. Csak innentől nem rágom rajta magam. Bár eddig minden ilyen problémám mégiscsak megoldódott, úgyhogy végülis használ.
10. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 09:55
Fura kérdés🙄
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Semleges)
2023. febr. 23. 09:34
Konkrétan milyen helyzetben segített?
2023. febr. 23. 09:30
Igen!
2023. febr. 23. 09:27

A hit oldalához tudnék hozzászólni. Hiszek magamban. Abban, hogy minden adandó feladatomat képes vagyok/leszek megoldani. Ehhez vigyázok a fizikai és mentális egészségemre. Étkezés, torna, meditáció, fizikai munka.

Nem véletlenül írtam feladatot problémák helyett. Nincsenek problémáim.:)

6. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 09:06
Én sem arra, ezért volt az "" jel.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. febr. 23. 09:01
Most nem a vonzás törvényére gondolok.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 08:59

Mit értesz ima alatt?


Vallási rituálét? Mert szerintem az önmagában nem segít. Én imaként tekintek a fókuszálásra, önreflexióra, "vonzás"ra, pozitív gondolkodásra, önmagamba vetett hitre. Ha te is ezt érted alatta akkor igen segít. A" kötelező" rituálét el szoktam hagyni belőle.

De maga a rituálé sem badarság, mert egyébként gyógytorna mozdulatok.

3. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 08:53

Az imát csak ajánlani tudom. Az időzítés fent dől el, de minden szempontból hasznos.


Persze nem mindegy kihez. Lucifert nem az ajánlott kategória :)

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 08:53

Nem vagyok túl vallásos,,nem járok templomba pl.

Mégis ha nagyon nagy a baj és érzem,éreztem hogy már mindent megtettem és rajtam nem múlhatnak a dolgok, bizony van, volt ,hogy az imádsághoz fordultam.

Ennek ellenére nem tudom hogy az ima segített e.Vagy csak a lelkem talált még egy kapaszkodót.

Nem véletlen a mondás "itt már csak az ima segíthet"

2023. febr. 23. 08:45
Leginkább olyanok válaszát várom akik vallásosak.Volt olyan hogy nehéz helyzetben voltál és elkezdtél imádkozni és segített?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook