Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


172. Szelavi (válaszként erre: 170. - Bellavita21)
2009. aug. 15. 17:29

Szia!Nekem csak kicsit volt érzékeny, azért műttettem meg, hogy nehogy tályog legyen belőle.

A műtét során kiderült, hogy akkora volt a mirigyem, mint egy narancs. Ezáltal gátmetszést is csináltak, olyan nagy részre kiterjedt nekem a gumó. Mivel nekem egy tömlő volt, nem volt minek ürülnie, az egész mirigyet kikapták. (Annak kell ürülnie, akinek a ciszta eltályogosodik. Abban az esetben kivarrják a ciszta szélét és katétert is szoktak bevezetni, hogy mindneképp ürüljön, és ne maradjon bent semmi.)

Így kb. egy arasznyi hosszúságú volt a seb (bemetszés), azt hittem, sosem gyógyul be (2009.áprilisában volt a nagy nap). Tükörrel nézegettem, iszonyúan csúnya volt, ráadásul volt egy vérömlenyem is rajta.

Kipotyogós, felszívódós varratot kaptam én is és ma már el se hinném, hogy valaha ott volt az a csúnya nagy seb. Szép, szinte nem látszik semmi. Csak tapintható nálam. Az az oldal beesettebb,kisebb. De ránézésre semmi, pedig nekem nehezen és problémásan gyógyult be. A szobatársam aznap haza is mehetett és kutyabaj se volt. Mindenkinél változó.

De szerintem megnyugodhatsz, mert nekem tényleg nehéz eset volt és tök szép, mintha semmi se lett volna ott.

171. summerwine (válaszként erre: 170. - Bellavita21)
2009. aug. 6. 21:07

Szia,

Igazándiból nem tudom mit jelent a marsipuláció, nekem nem cisztám, hanem tályogom volt. Megynyitották egy kis vágással, és kitisztították.

Szerintem ne aggódj, órási heggel a ciszta műtét sem járhat. Orvost sajnos nem tudok Pesten ajánlani, ha találtál magándokit, és bízol benne, beszéld meg vele a műtétet.

2009. aug. 6. 18:09
Sziasztok, Lassan 4 éve, hogy folyamatosan küszködök a mirigy-duzzanattal, és most már elszántam magam a műtétre. Igazából az esztétikai kövektezmények zavarnak a legjobban, nem szeretnék óriási műtéti heget. Mekkora vágást csinálnak?A műtét a marsipulációt jelenti- azaz kivarrják a ciszta szélét, hogy ürülhessen? Nekem ilyesmit magyarázott a doki?Ahogy most olvasom, nekem úgy tűnik hogy csak egy bemetszést csinálnak, hogy ürüljön.Esetleg tudnátok neveket mondani, hogy kihez érdemes fordulni? Én nem nagyon bízok senkiben, a János kórházban engem is csak dobáltak jobbra-balra, most találtam egy magándokit, de őt meg igazából nem is ismerem. Köszi az infót.
169. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 168. - Brigitta74)
2009. júl. 23. 15:39

hát akkor neked nem cisztád volt hanem tályogod nem?

hisz abból jön ki váladék!

2009. júl. 21. 13:46
nekem Bartholin cisztám volt!És tudjátok mitől? vettem gésa-golyókat hát attól kaptam olyan gyulladást.mintha leszálltak volna a golyóim.nem tudtam leülni.de lázas nem lettem és egyik-napról a másikra alakult ki.nem vártam vele sokat.másnap elmentem az orvoshoz aki közölte velem,következő nap reggelén találkozunk az osztályon mert ezt bizony műteni kell.megmetszették mindkét oldalon a mirigyet ,hogy ki tudjon ürülni belőle a felgyűlemlett váladék.csak annyira öltöttek össze hogy egy gézcsík benne maradjon.műtét másnapján ezt kihúzták belőle.szegény orvost mejdnem fejberúgtam mert iszonyúan fájt.aztán naponta kellett mennem hogy átmossák.kb.2 hét alatt teljessen meggyógyultam.a belső varrat kicsit nehezem szívodott fel és bökött egy darabig.de hál'istennek azóta sem jött elő többet.és ennek már másfél éve.
167. pandycukoly (válaszként erre: 164. - Amberwaves)
2009. júl. 5. 11:38
Végül elmentem orvoshoz, mikor már 4.napja erősen vérzett, aki azt mondta, hogy volt még ott valami hematóma szerűség, amiből ki kellett ürülnie a vérnek, szóval nem friss vér volt szerencsére. Átmosta betadinos oldattal és onnantól nem is vérzett egyáltalán, a seb a varratok kieséséig be is zárult. Most mentem újra vissza kb. 3 héttel a műtét után, kiszedte a maradék varratokat és azt mondta, hogy teljesen meggyógyult a műtött terület, középtájon valami még nem forrt össze teljesen, de jövő hétre az is begyógyul. Nekem is érzékeny még kicsit, de csak érintésre, másban (pl. ülés, sport) nem zavar, nem is érzem. Remélem ezzel vége is ennek a több hónapos tortúrának..
166. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 165. - 24584533ce)
2009. jún. 15. 21:31

mindenképp menj vissza a az orvosodhoz.

ne félj, ne magadat hibáztassad.

2009. jún. 15. 21:20
Jajjjjjj!!!!!! mit csináljak?Nagyon el vagyok keseredve:( Nekem márciusban volt egy akkora tájogom,amit muszáj voltam kiműttetni,mert iszonyúan fájt.Volt már olyan az évek során,hogy begyulladt "ott" ,de ezta fájdalmat nem bírtam már tovább.Pedig minden este intim mosót is használok,tisztálkodom rendesen,mégis mocskosnak éreztem magam amikor műtöttek. Utána megkönnyebbültem,de 3 hónap sem telt el és már egy hete szenvedek vele megint.Jajjj!!! ez iszonyúúúúú.Hogy menjek megint ezzel az orvoshoz?annnyira szégyellem magam.Jegeljem,vagy mit csináljak? S.O.S.
164. Amberwaves (válaszként erre: 162. - Pandycukoly)
2009. jún. 14. 08:17
Hát én már nem tudom hova számítok, mert engem is nem fájó bartholin cisztával műtöttek, ami lehet hogy utólag mióma volt (műtő orvosomnak nem tűnt fel, csak a szövettan szerint). De azért válaszolok Neked: május 3-án műtöttek, műtét után olyan 4-5 napig nagyon pici halványbarna vérezgetésem volt, aztán elmúlt. Az semmiképp nem jelent jót, ha utána jobban vérezgetsz! Műtét után (nekem galambtojásnyira nőtt) olyan 9-10 nappal már teljesen jó volt odalent, viszont néha (fürdés, WC papír) még most is érzékeny. Nem tudom ez valaha megváltozik-e, mert többen írták itt, hogy műtét után több hónappal még mindig fáj olykor.
163. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 162. - Pandycukoly)
2009. jún. 12. 19:57

szia.

nekem meg itt ahogy olvasom mindenkinek tályogja volt.

és az egész más.

nem tom olvasgass vissza hátha találsz olyat akinek cisztája volt...

2009. jún. 12. 19:38

Sziasztok!

Körülbelül február elején kezdődött a Bartolin cisztás történetem, sokakhoz hasonlóan én is ülőfürdőztem heteken keresztül, ennek ellenére szépen megnőtt, de végig fájdalommentes maradt szerencsére. Végül most hétfőn műtöttek meg vele, kedd reggel már haza is jöhettem. A műtét óta folyamatosan vérzett, de csak nagyon enyhén, ma viszont barnás váladék jött belőle és azóta megint vérezget,most jobban..

Kérdezném, hogy másoknak milyen műtét utáni tapasztalatai vannak? Meddig lesz ennyire érzékeny és normális-e egyáltalán, hogy még mindig jön belőle valami..?

Köszi a válaszokat!

161. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 160. - 24584533ce)
2009. jún. 7. 20:39

nekem múlt év július 31én műtötték...


azt hittem neked több hónapja műtötték mint nekem.


ha megyek a dokihoz megint azért még rákérdezek...de azt mondta ilyenkor kicsit jégkockával hűtögessem.... ;)

160. 24584533ce (válaszként erre: 159. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 7. 20:11
Köszönöm az őszínte tanácsot.Akkor biztos,hogy természetes dolog,ha ott duzzadtabb.És ha begyul a seb,a szex is jobb lesz,nem fog fájni.Nem lenne jó ha 7 évi házzasságot ez tenne tönkre:(
159. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 158. - 24584533ce)
2009. jún. 7. 20:02

vissza kéne menned és megbeszélni a dokival.

nekem is ott az a rész mintha kicsit nagyobb lenne - egy kicsit csak -


és ha pl kívánom a szexet és viért nem lehet mert éppen dolgozik a párom stb..

tehát akkor kicsit duzzadtabb...de ha kielégülés van akkor lelapul..


nem tom jobban leírni...


de semmi fájdalom, érzékenység nincs.

én műtét után hét hétre már óvatosan szexeltünk...

addigra már kezdtek a varratok is kipotyogni...

és semmi fájdalom nem volt..

2009. jún. 7. 19:57
Nekem pár hónapja megműtötték,azóta is van duzzanata és érzékeny a helye. Remélem ,hogy nem jön vissza nekem,mert nem hiányzik az az iszonyú fájdalom.Most egy pár napja érzékenyebb,és fáj a duzzanat,félek!Volt nektek már így?és tudtok élni rendesen házas életet?Mert nekem fáj minden egyes alkalommal.Csak nem mondom a férjemnek.Mit csináljak? Tanácstalan vagyok.
157. summerwine (válaszként erre: 156. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 6. 09:31
igen, ismerős helyzet
156. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 155. - Summerwine)
2009. jún. 6. 09:22

én sem szoktam lázas lenne sajna...

de ekkor mikor begyulladt a tályog lázas lettem - igaz csak 37,5 de nekem az már hatalmasnak tűnt mert semmi lázam nem szokott lenni ....

155. summerwine (válaszként erre: 154. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 6. 09:16

csak hőemelkedésem volt néha esténként, ami reggelre elmúlt

sajna nagyon ritkán lázasodom be, ami nem jó, mert így nem megyek dokihoz


ülni volt nagyon gáz, pedig a munkám miatt egész nap azt teszem, és persze nagyon kellemetlen volt

154. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 152. - Summerwine)
2009. jún. 6. 08:59

a tályog szokott fájni és belobbanni, levertséget, lázat okozni...

a tályog gennyes és gyulladt...azért vesz le a lábadról nagyon..

nekem az volt - pedig azonnal menetem és egy két nap alatt jó zöld dió nagyságú lett - ami nagy.


magától nem múlik el se semmivel...leszívni sem lehet mert akkor is rögtön töltődik.


ki kell az egész tályogot metszeni...tisztítani a területet stb....


hát remélem nem jön elő többé...

153. Amberwaves (válaszként erre: 152. - Summerwine)
2009. jún. 6. 07:34

Én azt olvastam 3 fajtája van ennek a betegsének, a fájdalom attól függ, kinek-mije van: a ciszta nem fáj, a tályog pedig igen. A harmadik már nem tudom mi volt, de asszem a kezdeti sima gyulladás.


Nekem ciszta volt, ami nem fájt egyáltalán, épp ezért vártam három hónapot, hátha addig elmulasztom a gyógyteákkal meg a fürdőkkel. Aztán ezalatt a cseresznye nagyságúról szépen megnőtt tojásnyira... De még akkor se fájt csak kényelmetlen volt. Bár most már nem tudom, hogy akkor nekem mi is volt, de a bartholin mirigyemet műtötték az biztos... Néztem, hogy ami a szövettanos papírra van írva, az simaizomszövet-daganatot jelent - szóval lehet ez más.

Nekem amúgy nő nőgyógy.om van de ő nem műt. Sajnos. Pedig ő másképp "nyúl" az emberhez.

152. summerwine (válaszként erre: 151. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 5. 21:11

egyébként ez nagyon érdekes, mert itt mindenki iszonyatos fájdalmakról ír


amikor a doki meglátott megjegyezte, hogy "jól megnövesztettem", kb. tojás nagyságú volt a gyulladásom, a műtősök is mondták, hogy biztosan nagyon fájhatott, pedig igazából az első vizsgálat után kezdett fájni, égni, feszíteni


igaz, otthon borogattam, kenegettem, hátha elmúlik magától, de már késő volt

151. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 150. - Summerwine)
2009. jún. 5. 21:00

na jó persze..

de nem mindenkinek van külön sebésze stb...

és ha vmi sűrgős van akkor nem tudsz mit csinálni...

mint ahogy én is...

majd elájultam annyira fájt...

150. summerwine (válaszként erre: 149. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 5. 20:58

mikor elmentem a dokihoz, gondoltam, hogy műtét lesz belőle, és most voltam életemben először kórházban, túl a 4. x-en

eléggé rajtam volt a frász, jó volt tudni, hogy olyan ember keze alá kerülök, akit ismerek és bízom benne

149. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 148. - Summerwine)
2009. jún. 5. 20:46

igen.

de a fogadott sem mindig jön be..

mert mi az orvosoknak darab darab vunk...sajnos...

148. summerwine (válaszként erre: 147. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 5. 20:43

igazad van de, erre is, arra is van példa


nem mindenki fog ki az ügyeleten a tiédhez hasonló orvost

147. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 146. - Summerwine)
2009. jún. 5. 20:28

ez azért nem általános, h bemegy vki és akkor annyi neki...

mert én is sürgősségire menetem csak úgy be és tök jó volt az orvosnő


és minden jó eddig - pedig pénzt sem kaptam.

fél 5kor mentem be a vércsoportra kellett várni aztán éjfélkor felébredtem hogy kész vok és onnantól semmi fájdalom.

gézcsíkot én is kaptam és másnap délben már mentem haza

146. summerwine (válaszként erre: 144. - Amberwaves)
2009. jún. 5. 20:17

szióka!


hát nagyon sajnállak, hogy így megszenvedtettek, valóban nem semmi...


én először magánrendelésre mentem el, és ott állapította meg a doki, hogy mi a probléma


másnap reggelre berendelt a kórházba, elmondta hová kell mennem vérvételre, belgyógyászati vizsgálatra, tehát minden olyan helyre ahová műtét előtt menni kell


majd a következő reggel mentem a műtétre, 7 órára, és elmúlt délután kettő is mikorra sor került rám, de nem voltam különösebben ideges, mert mondta, hogy én leszek az utolsó


mint már írtam egy éjszakát bent kellett tölteni, mivel a műtét utáni reggel még nmegvizsgált, és nekem a sebben hagyott egy kis gyógyszeres gézcsíkot, ami még szívta le e gyulladást, amit akkor vett ki


a magánrendelésére mentem vissza ellenőrzésre 3 hét után és akkor adtam "hálapénzt", erre egyébként én kérdeztem rá, hogy mikor menjek kontrollra, mert a kórházba direkt nem vittem pénzt, és látni akartam, hogy hogyan gyógyulok


az egyik varrat akkor már nekem is kiesett, a másik egy kis rásegítéssel, egy picit megnyomkodta, nem mondom, hogy kellemes volt, de nem vérzett, egy zuhany után már semmi bajom nem volt


az a baj, hogyha az ember "csak úgy" bemegy a kórházba, és nincs orvosa, nagy esély van rá, hogy passzolgatják és úgy jár mint Te


egyébként biztos kiesett az a varrat, én sem vettem észre, hogy mikor pottyant ki


jobbulást neked

145. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 144. - Amberwaves)
2009. jún. 5. 12:19

szia


hát nem semmi...

nekem mint írtam semmi baj nem volt és az összes varrat magától esett ki.


én nem adtam pénzt.

akkor én a sürgősségire mentem be mert iszonyat nagy fájdalmaim vtak..

egy fiatal nőorvos - tehát nő volt a nőgyógyász - volt ügyeletben.

ő műtött.


semmi gond eddig.

2009. jún. 4. 13:12

Jaj lányok... Most jöttem meg az orvostól, kontrollon voltam. A fél varrat kijött magától (bár én nem találkoztam vele, és szerintem nem kipottyant hanem benőtt), viszont a seb másik felén még bent volt a varrat. Hát az orvos nekiállt kiszedni. Szerintem csak a tapogatózott, és amikor úgy gondolta, belecsippentett, így kb. 10 csippentésből 2 sikeres volt, a 11. csippentésnél szóltam h. hagyja abba, nagyon fáj, ha nem szívódik fel inkább visszajövök. Nem tudom én vagyok-e csak ilyen kényes, de most rendesen jön a vér odalent - és még így kell kibírnom fél 5ig, mikor végre hazaindulhatok...


A lényeg, amiért igazából írok, kiderült, hogy nem is ciszta volt! Kiderült az is, hogy az orvos nem is kért szövettant, mert ez egy mezei ciszta, másnap a kollegák küldték el, és nagy meglepetésére egy mióma-fajta volt. Kérdeztem mitől lehetett ez, de persze nem tudja, de szerinte semmi teendőm!


Tudom eléggé off, és semmi közöm hozzá, de aki válaszol annak köszönöm: adtatok hálapénzt? Mert én nem: egyrészt azért mert nem volt pénzem, akkor még nem volt munkám (épp végeztem az egyetemen), szüleim nyugdíjasok. Másrészt nem az orvosom, csak bementem az ambulanciára, ő volt a 3. akivel beszéltem, h. na ő fog műteni, összevissza passzolgattak. Utólag azt mondom, lehet, h. ezért volt az én történetem olyan amilyen...

2009. máj. 28. 20:07

3 héttel a műtét után ma voltam ellenőrzésen.


Két nem felszívódós varratom volt, amiből egy már régebben kipottyant, a másikat most a vizsgálat során "vette" ki a doki, egyébként azt mondta, hogy 4-6 hét a teljes gyógyulás.

Áztatni szerintem sem tanácsos a sebet, nekem a műtét után azt tanácsolta, hogy hyperolos oldattal fertőtlenítsem ill. a továbbiakban is legalább heti 2-3 alkalommal célszerű ezt megtenni, a megelőzés érdekében.

Nagyon rendes dokim van, és kicsi gesztenye2 - höz hasonlóan nekem sem voltak fájdalmaim és egyéb problémám, pedig még most is megjegyezte, hogy nagyon nagy volt a gyulladás.


Minden lábadozónak gyógyulást és türelmet hozzá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook