Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? fórum

Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
84. youlcsi (válaszként erre: 83. - CosmicLove22)
2013. ápr. 15. 10:36

sajnálom :/

esetleg még vannak ab-k, amikkel érdemes próbálkozni, ilyen pl a Klion. vesd fel az ötletet a háziorvosnál :)


nekem bő 1 évbe telt eljutni a tükrözésig... szóval még nem biztos...

2013. ápr. 15. 10:07

Na itt vagyok :)


Sajnos a Normix nem vált be :(

Azóta is megy a hasmenés,szerdán megyek az ultrahangra,szerintem ennek a vége most már tényleg tükrözés lesz..... :(

82. Hedi13
2013. ápr. 10. 20:54

Nekem a Lacto Seven vált be.

A gasztro dokim nekem is a patikai tesztet ajánlotta a lisztérzékenység megállapítására. Tud valaki egy jó márkát írni?

81. youlcsi (válaszként erre: 80. - CosmicLove22)
2013. ápr. 10. 20:52

protexin jó választás!


a tesztnem/ben továbbra sem bízom... ha valamihez biopszia kell, nem tudom, hogy lehetne otthon gyorsteszttel megállapítani.

80. CosmicLove22 (válaszként erre: 79. - Youlcsi)
2013. ápr. 10. 15:19

Protexin Balance-t vettem,szerinte ez jobb mint a Normaflore?

Mondjuk majd most kiderül,drágábbnak drágább,de hátha....

Olyan tesztet én is most látok életemben először,Biocard Celiac Test a neve.

Ez is elég drága volt,4800,de úgy látszik a betegség drága hobbi!

79. youlcsi (válaszként erre: 76. - CosmicLove22)
2013. ápr. 10. 14:57

otthon elvégezhető lisztérzékeny-teszt? hiszen azt szövettannal állapítják meg... de legrosszabb esetben is szérumból.


A normix az jó. ha ibs-ed van, vagy csak esetleg felborult odabent az egyensúly, akkor az használni fog. viszont ez mellett és után kifejezetten fontos valami jó probiotikum használata. szerintem a normaflore-t felejtsd el. progastro vagy protexin jó!

78. CosmicLove22 (válaszként erre: 77. - Hedi13)
2013. ápr. 10. 14:54

Ha gyógyszer nem segít,illetve a hasi Uh negatív lesz,akkor igen.

Most csináltam meg a lisztérzékenységi tesztet,és negatív lett.

77. Hedi13 (válaszként erre: 76. - CosmicLove22)
2013. ápr. 10. 14:43
.. és lesz teljes tükrözésed is valamikor?
2013. ápr. 10. 14:04

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!


Ma voltam a gasztrón.

Végbéltükrözést csináltak,amiből az égvilágon semmit sem éreztem szinte,bár ilyen lenne a vastagB. tükrözés is!Igaz utána szeles voltam,de ennyi.

Nem talált semmit sem,Írt fel Normix tablettát,meg itthon elvégezhető lisztérzékeny tesztet.Jövőhéten a szülinapomon,17.-én kell visszamennem,hasi uh-ra. Azt hiszem az alkoholt mindenképp mellőzni fogom.

75. youlcsi (válaszként erre: 72. - Mancicuska)
2013. ápr. 10. 09:56
no, ilyenösszefüggést még sosem hallottam... mmint a hasmanés és a pm között...
74. youlcsi (válaszként erre: 73. - Ragyogás)
2013. ápr. 10. 09:55

ne ijesztegesd! ;)

cu-val nem jó példálózni, ha "csak" hasmenése van... lehet, hogy sima tejcukorérzékenység, vagy ibs...

73. Ragyogás (válaszként erre: 58. - CosmicLove22)
2013. ápr. 10. 08:16
Nekem ez volt. Egy szuper jó dietetikushoz mentem el és beállított egy teljesen követhető diétára.Már ki volt jelölve a nap hogy megműtenek és kivezetik a vastagbelemet 6hétre..mert nem bírt meggyógyulni úgy felmarta a sok hasmenés...SZóval 2hét ilyen diéta után (teljesen egyénire szabott) már nem kellett megműteni. Salazopirint szedtem és elvileg életem végégig szednem kellene...de. 3hónap elteltével teljesen gyógyult lettem.És így elhagytam a gyógyszert. Ennek 5éve...minden eredményem negatív! Persze az orvosok azt mondják ilyen nincs :) A colitis ulcerosa gyógyíthatatlan betegség max. tünetmentessé válhatok. Hát tudod azt mondanak ami nekik jól esik. Egy a lényeg teljesen egészésges vagyok azóta is, és minden olyan mintha meg se történt volna velem ez a szörnyűség. Ez után egy másik "volt betegtársam" is elment ehhez a dietetikushoz, őt már 2x műtötték rengeteg belet vettek ki belőle már. Teljesen rendbe jött pár hónap alatt és maximális egészségnek örvend. Nem kell tőle venni csodaszert..A te napi szokásaidat szelektálja és a megszokott élelmiszereidet állítja úgy össze hogy regenerálódjon a bélrendszer. Egyszerűbb mint ahogy neki állnak ennek. Bementem a győri sebészetre ahol tucatjával műtik a bélbetegeket,köztük sok fiatalt! Leraktam a nő tel.számát és mondtam hgy sok ember életét tennék széppé ha adnának esélyt arra hogy meggyógyuljon! Bár tudom a gyógyszeriparnak nem kedvez ez a hír...de majd megélnek másból...
2013. ápr. 10. 00:23

Sziasztok! Véletlenül keveredtem ide, de muszály hozzászólnom. Az ilyen nagyfokú hasmenést legtöbb esetben a pajzsmirigy helytelen müködése okozza, ő felel az anyagcseréért. Biztos hogy azt is nézni fogják, (TSH). Amig a labor eredményed nincsen meg, ne izguljál, lehet hogy nem is kerül sor a tükrözésre, és csak feleslegesen stresszelsz miatta. Kívánom neked hogy "csak" ez legyen az oka, ez gyógyszerrel szépen rendezhető.

Fel a fejjel, és jobbulást!

71. youlcsi (válaszként erre: 70. - CosmicLove22)
2013. ápr. 9. 21:34

székrekedés esetén szoktak rostban gazdag étkezést javasolni... nem hiszem, hogy ettől a hasmenés javulna.

A normaflore nem rossz, de van nála sokkal jobb is. ez inkább szerintem csak karbantartásra elég.

70. CosmicLove22 (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2013. ápr. 9. 13:33

akkor sz.r orvosom van,nekem ő mondta,hogy ha laza a széklet,elsüllyed,(már bocsi),akkor kevés élelmi rostot viszek be,és lehet ettől is hasmenés.

Normaflort meg kifejezetten ő ajánlotta,h figyeljem meg,hogy milyen jelentős javulásban lesz részem tőle....hát itt megbukott....igen széklettenyésztést,és vérvizsgálatot csináltatott.holnap megyek gasztóra...

69. youlcsi (válaszként erre: 68. - CosmicLove22)
2013. ápr. 9. 13:15

ne haragudj, de jó nagy hülyeséget csináltál. a rostos lazítja a székletet... ahogy a megnövekedett folyadékbevitel is. tehát csináltál 2x olyat, amitől nem hogy javulhatott volna, de törvényszerűen romlik a helyzet.


a normaflore az egyik leggyengébb probiotiukm. nem mondom, hogy rossz, de nekem pl kifejezetten rontott a helyzeten. olyan kell, ami több összetevőjű.


háziorvos mit csinált? labor? székletvizsgálat? mmint székletvér illetve mikrobiológia?

2013. ápr. 9. 13:04

Én nyugtatót szedtem be,mert volt egy stresszesebb időszak...de nem használt.

Próbáltam több rostos élelmiszert enni,hátha segít,nem.

Tisztító kúra!

Szintén eredménytelenül.Annyira el voltam keseredve,hogy 2 napig csak folyadék bevitel,aztán ettem,megint hasmenés.....3 doboz 20-as kiszerelésű Normaflort szedtem be,megint csak hasztalan volt....már ötletem sincs,kifogytam.

67. youlcsi (válaszként erre: 66. - CosmicLove22)
2013. ápr. 9. 11:56

óóó, én még antidepresszánst is szedtem, hátha... de nem jött be. aztán kiderült a gyulladás, de steroid sem használt. immunsupressióhoz túl jól voltam... részt vehettem volna egy study-ban, de mivel akkor már szerettünk volna babát, így ezt kihagytam.

azóta is elvagyok, 3 éve nem látott orvos. most győzködöm magam arról, hogy vissza kellene menni.

66. CosmicLove22 (válaszként erre: 65. - Youlcsi)
2013. ápr. 9. 11:40

Ez igazán biztató :(

Nekem még a lopedium,és a Bolus sem segít....

Ha ez így marad,még munkába sem tudok elhelyezkedni,hisz hirtelen tör rám.

Idegeskedni sem idegeskedem,most voltam labor eredményért.Vér,vizelet,széklettenyésztés negatív.

Én nem tudom mi van velem :((

65. youlcsi (válaszként erre: 64. - CosmicLove22)
2013. ápr. 9. 10:36

:D

nekem sem múlt el teljesen. a szülés javított rajta, de amúgy semmi. szedtem gyógyszereket, de mivel attól sem volt jobb, így a doki úgy döntött, hogy felesleges szednem, ha nélküle sem romlik...

64. CosmicLove22 (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2013. ápr. 9. 10:31

Nem úgy értem,a tükrözés utánt.

Hanem utána ugye vesznek szövetmintát,elemzik,és reménykedem hogy írnak fel vmit,ami segít helyrejönni,mert voltak olyanok,akik azt írták h szintén ilyesmi gondjuk volt,de még mindig nem múlt el.... .(

63. tündér74 (válaszként erre: 60. - CosmicLove22)
2013. ápr. 8. 21:53
Ezt a vizsgálatot sajnos nem lehet megúszni, ha ilyen panaszaid vannak.:( Csak így derül ki 100 %-osan, hogy van-e pl. bélgyulladás, vagy valamilyen felszívódási zavar stb. Egyébként pszichés okok miatt is kialakulhat ám állandó hasmenés. A lényeg, hogy először ki kell zárni, hogy nincs-e valamilyen szervi elváltozás.
62. youlcsi (válaszként erre: 60. - CosmicLove22)
2013. ápr. 8. 21:35
a tükrözéstől miért múlna el? az csak diagnosztika, nem gyógyítás.
61. youlcsi (válaszként erre: 58. - CosmicLove22)
2013. ápr. 8. 21:35

nekem hasmenés (nem gyakori, csak nem formált) és diffúz, tompa hasi fájdalom. fél éve tartott, amikor orvoshoz mentem, rá kb 1 évre volt először tükrözés. addig szépen sorban az összes többi vizsgálat.


szülés után elmúlott... bár a hasmenés visszatérni látszik.

60. CosmicLove22 (válaszként erre: 59. - Tündér74)
2013. ápr. 8. 20:11

Na hát az tök jó :)

Egy hónapja tart,naponta 4x-5x kell.....

Falnak megyek ha megtükröznek,és akkor sem múlik el!

Nem szidok senkit,de annyira jó,hogy sokszor szabályosan lerázzák az embert,hogy "nem találtunk semmit,nem tudunk mit csinálni!"

59. tündér74 (válaszként erre: 58. - CosmicLove22)
2013. ápr. 8. 19:15

Nekem hasmenés/székrekedés és hasi fájdalom miatt csinálták meg a vizsgálatot. Nem találtak semmit, végül azt mondták, hogy IBS szindróma.

Tükrözés és szövetminta elemzés után sem múlt el:)

2013. ápr. 8. 17:33

Olyan volt,akinek a kórkép hosszant tartó hasmenés,hasi diszkomfort volt?

Tükrözés,és szövetminta elemzés után elmúlt?

57. youlcsi (válaszként erre: 56. - Lili bárónő)
2013. ápr. 8. 15:10
:D
2013. ápr. 8. 10:18

Passz...Nagyon rég volt, de úgy csinálták ahogy írtam. A második vizsgálat pedig lényegesen hosszabb bélszakaszt vizsgált...

Majd emgnézem a leleteimen...

Bár nem is ez a lényeg, hanem a tapasztalat amit leírtam: nem fájt, de kellemetlen volt....

Különösen a második, ami ugye közel másfél órás vizssgálat volt..

55. youlcsi (válaszként erre: 53. - Lili bárónő)
2013. ápr. 8. 07:30

"csak egy kis kamerát vezetnek be és az alsó 20-30 centit nézik"

erre írtam, hogy valamit minden bizonnyal keversz. az alsó 20-30 centinek köze nincs a colonoscopiához... gondolom rectoscopiád, max sigmoidoscopiád volt, ahol valóban csak a bélszakasz legvégét, ill a szigma bélig, azaz 1. kanyarig néznek.


bár elég lenne csak ennyiut nézni... nem tartanék én sem ennyire a vizsgálattól.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook