Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt egy nimfapapagájom (1. rész) fórum

Volt egy nimfapapagájom (1. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Volt egy nimfapapagájom (1. rész)

1 2
15. Alessandro (válaszként erre: 14. - 494f606958)
2019. aug. 4. 14:22

Tudod 814, van egy szép magyar közmondás, ajánlom mindenkinek a figyelmébe:

"Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten"

2019. aug. 4. 10:41

Majdnem írtam, hogy várom a folytatást.

Aztán megláttam, hogy az érdekes írás mellé nem párosul kedves modor. Kár. A te cikked fórumán is írhattad volna fórumtársadnak: köszönöm , hogy megosztottad a saját tapasztalataidat .. :(

13. syria (válaszként erre: 7. - Alessandro)
2019. aug. 4. 08:15
Bármennyire is nem érted: nem beszél nagy marhaságot. :(
12. Alessandro (válaszként erre: 11. - 8d00a82c06)
2019. aug. 3. 16:30

"ezáltal etetni is próbálja... meg bedepizik" :D

Te tényleg nem láttál még papagájt, most már biztosra veszem. Ezekkel az internetről innen-onnan összeollózott hülyeségeiddel a saját cikked Fórumát szórakoztasd majd! Itt nem kell fényezni magad a minden alapot nélkülöző félinformációid birtokában.

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2019. aug. 3. 15:47

Nagyüzem 😂😂


Tükör

Nem ismeri fel magát benne, azt hiszi társa van. Udvarolni fog neki, ezáltal etetni is próbálja. Visszaöklendezett mag ezáltal gyulladás okoz, mert kénytelen visszanyelni , mert a tükörkép nem fogadja. Ezen bedepizik, akár tolltépés is lehet a vége.

Örülj neki, hogy ezt megúsztad !

10. Alessandro (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2019. aug. 3. 15:34

Hát elég rosszul tudod, mert lehet saját hsz-t is Kedvencnek jelölni. Ha pedig tenyésztő vagy, akkor te is írhatsz cikket a sajátos madártartásmódodról. Hátha elfogadják a Hoxa szerkesztői. De azért ne gondold, hogy az az egyedüli, kizárólagosan tuti, ahogy te tartod a madaraidat és minden díszmadár kereskedő rosszul tud mindent. Én ugyanis tőlük kérdeztem, nem is egytől, hogy mire van szüksége egy nimfapapagájnak.

Ja, és én nem vagyok tenyésztő, aki a fél házat átalakítja, mert a madarakból él. Én csupán egy állatbarát vagyok, aki "csak" 14 évig élt és biztosított mindent, a szereteten kívül, egy befogadott nimfapapagájnak. Ezért sem kéne a te "nagyüzemi" módszereidet egy befogadott kismadár tartásával összekeverni. És a cikkem folytatásából majd megtudod, hogy miért is kell kis csengő és tükör egy nimfapapagájnak.

2019. aug. 3. 13:34

Pár évvel ezelőtt én is találtam egy nimfát, egy csikk volt a csőrébe szorulva, úgy vergődött az utca porában. Hazavittem, kalitka, kaja vásárlás, de úgy láttam nem igazán jó neki a kalitka, akármilyen nagy. Így építettem neki egy röpdét, nem lett szép, de neki jobb. Dani lett a neve, fiú, énekelt, magyarázott. Idővel kapott egy csajt is, ő Léna, Dani azóta nem magyaráz annyit, de láthatóan boldogabb. Sajnos én nem tudom szabadon engedni, 3 nem éppen madárbarát kutyám van.

Sajnos a mai napig elég sokszor látok díszmadarat a szabadban elkóborolva, és a legritkább esetben lehet őket befogni.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Alessandro)
2019. aug. 3. 12:52

Nem veszekedni akartam. Saját hozzászólást nem lehet kedvencként jelölni.


Van madaram. Konkrétan tenyésztő vagyok.

De tudod mit?

Én kérek elnézést!

7. Alessandro (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2019. aug. 3. 12:38

Te már csak tudod. "Tiltott!" Miről beszélsz? Van egyáltalán kismadarad? Vagy csak pufogtatod az egyoldalú kijelentéseidet indoklás nélkül. Netán a fejedben "futtattad le" egy kismadár tartásának a fantazmagóriáját?

Ja, és még valami. Látom újonc vagy itt. Tudod, itt senki sem szokta a saját hozzászólását Kedvencként megjelölni. Úgyhogy jó lenne, ha te is ehhez tartanád magad a jövőben. A kioktató stílusod viszont nagyon emlékeztet az egyik Hoxa felhasználóéra. Azt is tudom, hogy kire. Őt eddig minden Fórumról már kiutálták. Netán, magadra ismersz? 🤨

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2019. aug. 3. 10:35

Sokat gondolkodtam, írjak-e.


Szép történet, de én más oldalról figyelem a papagájos dolgokat.

Alapvetően a szeretet megvan/volt.

Legközelebb ha nimfát vagy bármely más papit tartasz:csengő, tükör kuka!!! Tiltott!

Madár méretének megfelelő voilert vagy kalitka kell. És a legfontosabb :egy fajtárs!

2019. aug. 2. 10:58
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! A cikk folytatása is elkészült, de a Hoxa szerkesztői még nem állították be a megjelenés dátumát.
2019. aug. 2. 08:39
Nagyon szép történet, jó cikk. Várom a folytatást.
2019. aug. 1. 21:39
De jó *-* istenem :)
2019. aug. 1. 20:25

Jajistenem, nagyon aranyos történet :)


Igazán olvasmányosan írsz, várom a folytatást.

2019. aug. 1. 09:35
Mindig is szerettem az énekesmadarak hangját hallgatni bármerre is jártam életemben. A városi parkokban sétálva, a falusi környezetben eltöltött hónapok során, erdőt-mezőt járva a túrázások, gombaszedések közben, vagy éppen a vízparton üldögélve a horgászatok idején mindig lenyűgözött ez a csodálatos ének. A sorsnak köszönhetően egyik napról a másikra aztán magam is madártulajdonos lettem.

Ugrás a teljes írásra: Volt egy nimfapapagájom (1. rész)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook