Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt, akinek mandulagyulladásra több gyógyszert is írtak, de egyik sem hatott? fórum

Volt, akinek mandulagyulladásra több gyógyszert is írtak, de egyik sem hatott? (beszélgetős fórum)


1 2
16. Imisz
2021. márc. 14. 11:28

Lányom volt igy, jó fél éven keresztül szinte havonta, 6 hetente gyulladt be a mandulája. Egész addigi életében talán 1-2 mandulához köthetö betegsége volt csak. Végül csak kivetette és azóta (kopp-kopp) semmi baja nincs. Nagyon sok problémát tud okozni a gyulladt mandula kezdve az izületi gyulladásoktól a szivizom gyulladásig. Mi is utólag tudtuk meg egy görög orvostól, hogy az a fél év alatt fellépö vesegyulladását is valószinü a mandula okozta.

Sajnos nálunk minden szakorvos csak a maga szakterületén nézi az embert, és nem összességében a szervezetet, hogy mi mit okozhat.

Kicsit nyilván nehezebben viselte 19-20 évesen a mütét utáni állapotot mint anno az öccse akinek 5 évesen vették ki de túlélhetö. Persze ehhez normális EÜ körülmények kelle(né)nek.

15. Charlize (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 14. 02:07

Bocsi, csak egy tipp: nincs véletlenül refluxod?

Éjszaka a sav visszaáramlik a fekvés miatt a torkodba, reggel ezt nem is tudod, de az is okozhat ilyesmit. Nekem sokszor bedurran a torkom-mandulám tőle.

2021. márc. 12. 22:50

Az egyik oldalon a garat bedomborodás azt mennyire okozza a mandulagyulladás?

Erről nem nagyon találok a googléba semmit.

13. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 12. 19:53
Jaj, ezt teljesen elfelejtettem.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2021. márc. 12. 19:52
Most csak életveszélyes helyzetekben műtenek bármit is, nem gondolom, hogy félni kellene egy mandulaműtéttől bárkinek is..... sajnos. :/
11. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 19:48
Legfeljebb kiveszik a manduládat, bár a ma már nem akkora divat, mint évekkel ezelőtt, nem vészes, attól majd megoldódik.
2021. márc. 12. 19:34

Próbálj langyos,sós vizzel gargalizálni.


Ha mandulagyulladásom van nekem is nehezen gyógyul,ez van gyermekkorom óta.

9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 18:50

És hamár visszamentél a körzetihez miért nem egy sürgősségi beutalót kértél?

Laborvizsgálat nélkül nem ér az egész semmit

8. Regin_a (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 18:49

Gyulladást soha nem műtenek, max amikor az lelohad

Volt valami makacs torok vagy mandula problémám , Sztreptokokkuszt és még valamit tenyésztettek ki

Két hónapot jártam a Szt.László kórházba ahol mindig új gyógyszert adtak és teszteltek

Az egyik gyógyszer után végre negativ lett

Szoval csak járj a gégész nyakára

7. Valaki2022 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 12. 17:19

Először a háziorvos próbálkozott gyógyszerekkel mikor visszamentem, hogy nem halott akkor mondta ha akarok menjek el gégészetre. Kedves volt ha akarok.

Kértem is időpontot de gondolhatjátok nem másnapra kaptam. 10 napra rá. Sürgősségi beutalóval fogadtak volna csak rögtön amit én nem kaptam. Persze visszamentem a háziorvoshoz megint aki inkább írt megint egy másik gyógyszert.


Szóval még csak egy látogatásom volt a gégészeten de ő rögtön mondta, hogy vissza kell menjek, hogy megnézze megint majd. Elmondtam neki eddig milyen gyógyszereket szedtem amik nem hatottak, rendesen megvizsgált remélem ő okosabb lesz ha esetleg ez a gyógyszer sem hozna teljes javulást.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 17:14

Ha még mindig fáj miután voltál a gégésznél menj el másikhoz is, mert lehet komolyabb gond is, mint a gyulladás.


Gyors gyógyulást kívánok!

2021. márc. 12. 17:08
Csak már amióta ez van nem bírok szilárd ételt enni, nagyon rossz olyan mintha sose lenne ennek vége.
2021. márc. 12. 16:59
Mindkettő, jövő hétre vissza is rendelt a doki(gégész), pont akkor fog elfogyni a gyógyszerem is amelyik nap mennem kell.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 16:57

Gégészet, és ragaszkodj a torokkenethez.

Abból kitenyésztik a bacit, és meglesz, melyik gyógyszer hat rá.

Nem tudom, most hogy van, régen nem műtötték gyulladt állapotban.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 12. 16:55
Gégész látta, vagy ho.?
2021. márc. 12. 16:08

Az lenne a kérdésem ilyenkor mit csinálnak?


Lassan egy hónapja mandulagyulladásom van, a sokadik gyógyszert kapom de ha használ is csak kicsit.


Már kezdek félni, hogy azt fogják mondani műteni kell.


Eddig sose volt mandula problémám most ez az első de nagyon megszenvedek vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook