Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? fórum

Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. nov. 26. 07:14

Ebben igazad van....de akkor babakocsival se tologasd kint az utcán a manódat,mert a gépkocsik kipufogó gáza pont azon a szinten a legtöményebb.....(és ezt nem én találtam ki)enni sem kell mert tele van szinező és adalék anyaggal....sőt a vizben is van sok "finomság"

Inkább engedem a vizipipát mint az italt vagy a cigit.....ha ismered a mechanikáját, tudod hogy egész másként "hat" mint a cigi....

2009. nov. 26. 07:14
Miért nem olvasol utána. Talán mert most ez a divat és nem akarsz lemaradni. Pótold a hiányosságot.
2009. nov. 26. 07:12

Az Észak-Afrikában, Közel-Keleten, Közép- és Dél-Ázsiában évszázadok óta használt vízipipa nagyon népszerű vált az Egyesült Államok, Európa és Brazília területén, különösen az egyetemisták és a fiatalabb felnőttek körében. A WHO szerint a trend azon a „hiedelmen” alapszik, hogy a vízipipa biztonságos. Ez azonban csak egy kereskedelmi fogás.

„Az ősi tanokkal és a közhiedelmekkel ellentétben a vízből kiemelkedő füst számos olyan mérget tartalmaz, ami ismereteink szerint tüdőrákot, szívbetegséget vagy más betegséget okozhat.” – áll az Egyesült Nemzetek hétoldalas jelentésében.


A WHO tanácsadó testületének felhívása szerint a vízipipázás által fogyasztott dohány – amit gyakran melasszal és gyümölcsaromával kevernek – által sokkal több füstnek teszi ki magát az ember és ráadásul több időn keresztül, mint a hagyományos dohányzás alkalmával. Előzetes kutatások azt mutatják, hogy a vízipipázás ugyanazon veszélyeknek teszi ki az élvezőjét, mint a cigaretta, és egyes esetekben egyedien befolyásolja betegségek kialakulásának esélyeit.


Egy ember egy vízipipázás alkalmával százszor annyi füstöt lélegezhet be, mint egyetlen cigaretta elfogyasztásakor. A nikotin miatt a vízipipa pedig úgyszintén függőséget okoz. „A vízipipa semelyik tartozéka nem csökkenti a dohányzó méreganyag-bevitelét és a dohányzáshoz kapcsolódó betegség kialakulásának vagy betegségben való elhalálozásának esélyét.” – jelentette ki a WHO.


Ugyan további kutatásra is szükség van, annyit ki lehet jelenteni, hogy a vízipipa általi passzív dohányzás is ugyanazon veszélyeknek teszi ki az embert, mint a cigaretta. A WHO felhívta a figyelmet arra, hogy a vízipipa füstje ugyanúgy veszélyezteti a magzat egészségét, mint bármely más dohányfüst.

4. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 3. - 3c2c8696c4)
2009. nov. 26. 07:08

Tudom, hogy a heroin sokkal gyorsabban végzi el a munkáját, ezért is ajánlottam.


Letörném, annak a kezét, aki vizipipát, cigarettátt vagy vodkásüveget dugna a fiam szájába, nemhogy én magam tegyem azt!

2009. nov. 26. 07:05
Bocsi ...én másként látom a dolgot....egy pakliban sem lehet emlegetni a heroinnal.....szerintem nem tudod miről alkotsz véleményt!!!!
2009. nov. 26. 06:43
Szerintem aszerint válaszd meg a méretét, hogy mennyire hamar szeretnél tőle megszabadulni. Ha csak évtizedek múlvára kívánsz neki fájdalmas elhalálozást, akkor egy kisebbet, ha gyorsan meg akarsz tőle szabadulni, akkor pedig a legnagyobbat vedd meg! Ez utóbbi esetben egyébként bátran ajánlom a heroint is egy egyszer használatos fecskendővel. Szuper karácsonyi ajándék lesz. Éljen a szeretet ünnepe!
2009. nov. 26. 06:32
Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? A fiamnak szeretnék karácsonyra venni, de nem tudom, mekkorát válasszak!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook