Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
286. fókamama (válaszként erre: 281. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:17

Hát persze.

Menj el dolgozz napi 18 órákat,a családod csak fényképről ismerjen,legyen felelősség a nyakadba,utazz sokat,stresszeld magad agyon,és még lopjanak jól meg.Tedd be a hiányt az államkasszába ha felelősségednek érzed.

Én nem loptam belőle,nem is értem miért tőlem lopnak,hogy pótolják.

Gyanítom kamu amit írsz,mert ennyire nem ellensége senki magának.

Nagyon is igazságos lesz az egy kulcs,akár tetszik az élősködőknek akár nem!

285. zsanci79 (válaszként erre: 240. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 20:17
Szóval szerinted 35 ezerből, ami megmarad, meg lehet élni. Biztos sűrűn próbáltad, és ezért is vagy teljesen érzéketlen a kis keresetűekkel szemben.
284. bettiletti (válaszként erre: 271. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 20:17

Szerintem meg nem a más, hanem a szülők adójából van fizetve a továbbtanulás, meg majd a saját adóból.


Te nem érted, hogy nem dolga másnak fizetni a kevesebbet kereső helyett. Mindenki fizessen maga után saját maga, fáj vagy nem fáj.

Ez volt egy rohadt igazságtalan rendszer, hogy azért, mert valaki ügyesebb, szerencsésebb, vagy akármilyenebb, fizessen más helyett is.

283. hte23
2010. nov. 25. 20:17
Bocsikám, de nem tartasz el, és nem is fogsz soha, mert nem kapok és még soha nem is kaptam segélyt.
282. fókamama (válaszként erre: 280. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:14
Ja,én is a tiédre ha majd nem én tartanálak el,hanem fordítva!
281. hte23
2010. nov. 25. 20:13

Én most jelenleg egyikhez sem, mert sajnos nincs most munkám.

De tartoztam mindkettőhöz. És én egyforma véleményen voltam mindkét esetben.

280. hte23 (válaszként erre: 278. - Fókamama)
2010. nov. 25. 20:12

Amikor ezt hallom, akkor kiváncsivá válok.

Melyik táborhoz tartozol. Boritékolom: aki többet kap majd kézhez.

Kivácsi lennék a véleményedre, ha a mások táborhoz tartoznál.

279. hte23
2010. nov. 25. 20:10

Most azon megy a vita, hogy szerintem igazságtalan, hogy akinek több a bruttója, annak az egykulcsos rendszerben többet kap kézhez, akinek meg a minimálbére van, az 2010-ben kb. 13 ezerrel kap kézhez kevesebbet.

Egyre több lesz a szegény éhező gyerek, egyre több hajléktalan lesz, egyre több lesz a koldus és egyre több adományért fognak kuncsorogni. És igy egyre kevesebb lesz az az ember aki dolgozni tud és fog is, igy egy KEVESEBB lesz az az ember, akinek lesz majd munkahelye. Egyre TÖBB ember fog a középkategóriából egyre lejjebb süllyedni.

SAJNOS

278. fókamama (válaszként erre: 273. - Kira88)
2010. nov. 25. 20:08

Erről van szó!

Azt jogosnak tartják,hogy a Mari meg a Józsi fizujának a felét fizesse be adóba,de ők,nekik adózni se kelljen talán.Meg azt is,hogy belőlük élnek.Pf,érdekes egy szemlélet.

Ha 50%-ék,akkor legyen annyi mindenkinek!

Ha 16,akkor mindenkinek 16.Így igazságos!

277. hte23 (válaszként erre: 276. - Kira88)
2010. nov. 25. 20:06
Itt nálunk tiltakoznak ellene.
276. Kira88 (válaszként erre: 275. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:06
Akkor bocs, félreértettem. Ez így helyes,de a világon mindenhol így működik nem? Akinek több van többet tud adni.
275. hte23 (válaszként erre: 273. - Kira88)
2010. nov. 25. 20:02

Nem azt mondtam, hogy keressen mindenki egyformán.

Én csak azt mondom, hogy akinek több van, az ebben a jelen gazdasági helyzetben tegyen többet az asztalra. Adózásban.


Az ő érdeke is, hogy kilábaljon az ország.

A kicsik kicsi összegéből nem jön annyi össze, mint a nagyok pénzéből. És azért valjuk be, köztük sem mindenki érdemli meg azt a szépséges fizetését.

274. hte23
2010. nov. 25. 19:59
Én Tescőba és Pennybe vásárolok. Ott az árak ugyanazok. Cora, interspar stb csak ha olyan helyen járok. A kisboltokban pedig minden drágább.
273. Kira88
2010. nov. 25. 19:58

Mekkora egy ostoba elmélet ez a "keressen mindenki egyformán"...ha így lenne, senki se lenne vezető, hiszen senki nem vállalná a több melót,a felelősséget ugyanazért a pénzért...


Csupán irigységből fakad ez az egész...ha én szarul keresek, akkor nehogy már a Józsinak/Marinak jó legyen...ki nem állhatom ezt a mentalitást.

272. hte23 (válaszként erre: 268. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:56

De itt sosem volt ilyen eltérésnél 50 % levonás adóba.


Ezt azért érdemes megnézni: 260-bruttóik mindenki kevesebbet kap. a minimálbéresek 2012-ben több mint 10 ezerrel kevesebbet.


[link]


Ére

271. zsanci79 (válaszként erre: 227. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:52

Hagyjuk ezt a diplomás dolgot. Én teljesen természetesnek veszem, hogy aki magasabb beosztásban dolgozik, 1-2 diplomával, nyelvvizsgával, feleősséget vállal, stb. az keressen többet. Igen!

De nem tartom egyáltalán természetesnek azt, hogy ezért a kisember fizessen meg, a Te szavaiddal élve büntessék őket azzal hogy nekik jobb legyen. Mert most erről van szó. Nem hiába fog 2-3 ezer Ft-tal kevesebbet keresni nagyon sok mindenki. Ez az egy kulcsos adó is magyar találmány, mert ahol egy kulcs van, ott van egy határ, ami alatt meg nulla a kulcs. Igazságos akkor lett volna ha a felső kulcsot nagyobb mértékben, az alsót pedig kisebb mértékben csökkentették volna, hogy aki 80 ezret keres, az csórikám kapjon már 2 ezer Ft-tal többet havonta, ne pedig kevesebbet. De ezt sajnáljuk Tőle, azt a pénzt, amit egy átlag feletti kereső meg sem érez.

És a ki milyen szolgáltatást kap, ahhoz meg annyit fűznék, hogy aki a főiskolán egyetemen ült és tanult, azt pl. az én adómból is finanszírozták. Nemde? Én ilyen szolgáltatást nem kaptam, mert nem tudtam főiskolára menni, pedig akartam, csak nagy tragédia történt a családunkban, mielőtt bárki belekötne, hogy miért nem tanultam.

Te akkor azért miért nem fizettél? Miért ágálnak örökké a tandíj ellen? Hm? Ja kérem!

És még a főiskolai éveket is beszámítják szolgálati időbe (nem ebbe az új konstrukcióba), holott járulékfizetés nulla! Igaz ez 1997-ig diplomázottaknál igaz, utána már nem. De akkor is! Milyen szolgáltatásokról beszélünk?

Az éremnek mindíg két oldala van, de mindíg csak az egyik oldalt nézik!

270. bettiletti (válaszként erre: 265. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:50

Ez érdekes.

Akkor nagy néha szerencséd van, ha felutazol, de ez tutira nem igaz, hogy Pesten olcsóbb az élet.

Mennyi vidéken a legolcsóbb fajta zacskós tej, kenyét pl.? mondjuk falun?

269. bettiletti (válaszként erre: 267. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:48

Élelmiszerekről beszéltem, sehol nem említettem, hogy luxuscikkekről van szó.



És ha engem is ér? Honnan veszed, hogy nem?


Lehet, hogy fájdalmas, de JOGOS, és logikus.

Milyen alapon várod el, hogy helyetted más tegye oda azt a pénzt???

268. bettiletti (válaszként erre: 264. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:47

Ha ilyen összegekről van szó, biztos más lenne, de:

1. nem ilyen összegek vannak ma

2. nem, akkor sem mindegy, mennyit kapsz, igenis ha te nagyobb felelősséget vállalsz, többet melózol, kapj arányosan többet, mint a beosztottad

neked hogy esne, ha mondjuk tegyük fel vezetsz egy hivatalt, ahol mindenért te felelsz, bárki elszúr bármit, téged vesznek elő, satöbbi, és mondjuk kapsz nettó 130-at, a "beosztottad", aki feleannyit van benn, mint te, és kb nulla felelősség terheli, mondjuk "csak" iratokat rendez, adminisztrál, kap 110et. Nem mondd már, hogy rendben lévőnek találnád.

267. hte23 (válaszként erre: 261. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:46
Majd ha téged ér pár ezer veszteség, akkor megérted.
266. hte23
2010. nov. 25. 19:45
Élelmiszerekről beszéljünk, és ne luxus cikkekről.
265. hte23 (válaszként erre: 260. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:45
Én meg pont azt tapasztaltam, ha felutaztunk valamiért Bpestre,akkor sokkal olcsóbban be tudtunk vásárolni. Több akció stb.
264. hte23
2010. nov. 25. 19:43

Tudod én is dolgoztam napi 12 órát, mellette gyereket neveltem ( kettőt még most is csak 9. a kicsi ) mostam,főztem,takaritottam stb, amit egy nő tesz. Kerestem nagyon jól. A felét elvitte az adó. Bruttóba 5-szöröse volt a beosztottjaimétől. De nettőba csak a duplája. És szerintem ne azt nézzük ki mennyit keres bruttóba, hanem azt nézzük ki mennyit nettóba, és ez legyen az irány. Igy tök mindegy ki mennyit adózik.

Ha nekem adnak 250-et nettóba, közel sem érdekel mennyi a bruttóm. Emeljék fel ugy, hogy maradjon a nettóm. A bruttó érdekelje a munkáltatót, mert ő azután fizeti a járulékot.

Ez volt az ugynevezett brtuttósitás, ha jól emlékszem a 88-as évben. De ez nem biztos.

263. bettiletti (válaszként erre: 262. - Spinneli)
2010. nov. 25. 19:42
Én is ezt írtam oldalakkal ezelőtt, jó, hogy az állam ad ezt-azt, de nem múlhat azon a dolog...nem lehet arra alapozni, hogy nnnnaaa a 25ezer gyessel pont jó, nem, ez rég rossz!
262. spinneli (válaszként erre: 255. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:41

elhiszem neked, de én tovőábbra is úgy látom, hogy befektetődőbb az embernek önmagára alapozni, mint vélt valakitől, vél segítségeket követelni, és/vagy önsajnálkozni.

Utóbbinak egyszerűen nincs értelme.

2010. nov. 25. 19:39
Amúgy totál szélmalomharc az egész, nem értik, akiket ér pár 1000 veszteség, hogy nem úgy megy, hogy aki jobban keres, fizessen adót a minimálosok helyett is, miért, mire fel? ne már!
260. bettiletti (válaszként erre: 257. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:38
Figyi, ne hazudtolj már meg, 1 éve költöztem fel a fővárosba, és tudom pontosan a viszonyokat, lehet, hogy te pont a kivételben laksz, de igenis van eltérés, de ez így is van rendben, mert ott a kereset is kisebb vmivel.
259. bettiletti (válaszként erre: 251. - Spinneli)
2010. nov. 25. 19:37
ez jó :D
258. bettiletti (válaszként erre: 249. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:35
Tényleg nem érted, nem ez a lényeg, nem is erre írtam, csak arra, hogy előfordulhat talán az is, hogy valaki megérdemelten, kiérdemelten keres jobban, és nem érdemli ezért azt cserébe, hogy jól levonják a felét azért, hogy abból másokat eltartsanak.
257. hte23 (válaszként erre: 252. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:35
Hol élsz te édesem. A boltban minden annyiba kerül mint a főbárosban. Sőt a rezsi viszont magasabb.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook