Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Viselkedési problémás kutyák! fórum

Viselkedési problémás kutyák! (beszélgetős fórum)


1 2
16. acuko (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2013. jan. 23. 10:40

Amúgy nem a kutya félti a gazdit, amikor az elmegy, hanem ő tart az egyedülléttől. A bezártságtól, a magánytól. Eddig kint volt, ha nem is volt vele senki, de a kertben, az utcafronton sok látnivaló volt, mindig akadt valami, ami lekötötte a figyelmét. Ez a bezárt lakásban nincs. Ingerszegény a környezet és egyedül van. Ezért csinálja, amit csinál.

Idő kell neki, és tárgyak, amikkel elfoglalhatja magát. idő és türelem. Meg fogja szokni. Csak nem szabad leszidni, mikor haza mennek.

15. acuko (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2013. jan. 23. 10:36
Én is téged. :) :)
14. Bojszi (válaszként erre: 10. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 10:36
Én nagyon tisztellek, amiért "megmentettétek" a kutyuskát. Szerintem hamarabb együtt tudtok majd működni, mint gondolnád. Ajánlanék még valamit, amit sokan ugyan nagyon nem támogatnak, de a testvéremék kénytelenek voltak ehhez a megoldáshoz folyamodni. Ők elektromos nyakörvet vettek. Szintén tacsijuk van panelban. Nem kell vele kínozni az állatot, semmilyen maradandó sérülést nem szerzett a kutya és most már elég ha csak ráteszik a nyakörvet, be sem kell kapcsolni, mert tudja ha az rajta van nincs kiabálás. Ezt döntsd el mennyire tartod elfogadhatónak. Én lovat tartok és a villanypásztorom sem állatkínzás. Gondold meg.
13. csgybzs (válaszként erre: 12. - Acuko)
2013. jan. 23. 10:33
Akkor most vállonveregetem magam... :D
12. acuko (válaszként erre: 1. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 10:31

Egy hete került hozzátok a kutyus. Ezt kell figyelembe venni! Neki még minden nagyon új. MINDEN. Idő kell a beilleszkedéshez, az új helyzet elfogadásához, és igen, mivel ő kinti kutya volt, ezt a helyzetet kell most megszoknia, ami nem megy egyik napról a másikra. Ez az ő kis életében hatalmas változás. TÜRELEM!

Sok türelem és megértés kell a részedről. nem, nem kell leszidni, mikor haza mész. Nem! De abajgatn isem kell. Egyszerűen haza mész, köszöntöd, és tovább lépsz. nem kell akkor szeretgetni, sem buntetni, egyszerűen simán levegőnek kell nézni. És amikor már levetkőztél, bementél a szobába, és neked épp alkalmas, akkor kell megszeretgetni. De ezt sem szabad túlzásba vinni. Mivel neked kell lenend a falkavezérnek, ezért te mondod meg mikor és mennyit szeretgeted, mikor nem, mikor van útban és mikor nem.

Sokan azzal rontják el a dolgot, hogy agyonszeretik a kutyát. Persze szeretni kell, de módjával, és mindig neked kell abba hagyni az örömködést először.

Még annyit tennék hozzá, hogy legyen neki játéka, plüss, rongyocska, fadarab, csont, amit rághat, amivel elfoglalja magát, ha egyedül van.

És még egyszer: IDŐ. Idő kell neki.

Ha elég türelmes vagy, és adzs neki időt, nem szidod le, és nem engedsz meg neki mindent, falkavezérként viselkedsz, néha közömbösen, akkor egy idő múlva minden rendeződik, és egy kiegyensúlyozott, boldog családtag lesz a kutyusból.

(Ezüstkoszorús Mestertenyésztő és kiképző vagyok)

11. csgybzs (válaszként erre: 9. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 10:30
Dehogy... :)
10. Pimpa78 (válaszként erre: 8. - Bojszi)
2013. jan. 23. 10:23
Köszönöm a véleményt.Igen,még ez is gondja lehet szegénynek,hogy új itt minden,és eddig kinti kutya volt.De a gazdija "kidobta" volna ha nem hozzuk el,mert hogy ő nem fogja chipezni. :/ Oltása is 2010-ben volt utoljára.Ott kint volt,télen-nyáron és nyilván nem sok törődést kapott,nevelést meg főleg nem.Nem tudom mennyi idő alatt jöhet bele ebbe a dologba hogy egyedül kell néha maradni és csendben,de ha nem fog menni,gazdikereső lesz.Gyönyörű fajtiszta kutyus,de ha sor is kerül rá,csakis szerződéssel adom,ivartalanítási kötelezettséggel.De mondom..még próbálkozom,idő kell neki biztos.
9. Pimpa78 (válaszként erre: 7. - Csgybzs)
2013. jan. 23. 10:18
Jah ne értsd félre!!Köszönöm a tanácsot,és meg is fogom próbálni.Mindent megpróbálok,mert nem szeretnék megvállni tőle.
2013. jan. 23. 10:14
A túlzott kötődés sem jó. Időnként ha otthon is vagy és nagyon a nyomodban van kicsit ne vegyél róla tudomást és "űzd" el magadtól néha. Persze azért foglalkozz vele, csak ne állandóan. Bár azért vedd figyelembe, hogy még nemrég került oda. Nyilván neki is nagy a változás, a sok új "szabály", házirend. Remélem belejöttök az együttélésbe:)
7. csgybzs (válaszként erre: 4. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 10:12
Ez csak egy bevált ötlet volt, én nem tudok ennél jobbat, nekem ez vált be, és kutyapszichológiával kapcsolatos könyvben is ezt olvastam. Hátha mondanak majd mások egy számodra megfelelőbbet...
6. Bojszi (válaszként erre: 4. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 10:11
Ezzel azt fogod elérni, hogy amikor hallja, hogy jössz, akkor esetleg a helyére megy és hallgat,mert összeköti a dolgot.De mikor tényleg nem vagy ott, addig nyugodtan folytatni fogja a sírást.
2013. jan. 23. 09:47
Ő szerintem nem engem félt.Ő annyira nagyon ragaszkodó,hogy ha itthon vagyok netán egésznap,akkor elvárná hogy egésznap őt szeretgessem.De mivel ez lehetetlen,ilyenkor is mindíg a nyomomban van,sírdogál és bökdös az orrával,hogy de igenis őt simogassam.:D
4. Pimpa78 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2013. jan. 23. 09:40
De ha én indulásnál nem parancsolom a helyére akkor már úgy indul hogy amint bezáródik az ajtó nyüszít.Ha meg visszajövök,akkor nagyon megszoktam szidni,van hogy amikor már dugom a kulcsot a zárba,hallom hogy rohan a helyére.
2013. jan. 23. 09:26
Ha van lehetőséged rá kérj tanácsot egy tükörsuliban.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 09:22

Négy órát mindenképpen el kell viselnie, akár kinti, akár benti.

Nálunk az vált be, hogy nem búcsúzkodtunk, nem vettünk róla tudomást mikor eljöttünk, és akkor sem hagytuk, hogy rohanva üdvözöljön, mikor megérkeztünk, csak miután lenyugodott.

A szeparációs stressz abból fakad, hogy a kutya félt téged, hogy mi történik veled az ajtón kívül. Minél inkább tutujgatod, annál inkább aggódik. Te vagy a falkavezér, ha ez tudatosodik benne, akkor nem fog izgulni, mert te leszel az első. Most úgy gondolja neki kell félni érted. Szóval ezt kipróbálhatod. És ne menj vissza, mert ez visszacsatolás a viselkedésére. Ha vonyítok=visszajön.

2013. jan. 23. 09:14

Üdvözlök mindenkit!!

1 hete hozzánk került egy 2 éves tacskó kutyus,aki eddig kertben élt,és nem volt valami jó helyen,ezért is hoztuk el.A kutyus,nagyon tanulékony,hamar megértett pár szabályt ami a panelba lakáshoz mindenképp szükséges,és még a cicámmal is hajlandó volt békét kötni.Egyetlen gondunk vele,hogy nem marad itthon egyedül,pedig napi 4 órás magányt elkéne viselnie.:(( 4 órában dolgozom.Nyüszít,és néha kicsit vonyít is. :/ Eleinte próbálgattuk,teszteltük.Elmentünk otthonról,és amikor nyüszített,visszamentünk és megszidtuk,a helyére parancsoltuk.Utána még vagy fél órát ott ültünk síri csendben a folyosón,és csendben volt.Persze mindez előtt levittem jól megfuttattam és meg is etettem.Szóval,boldog voltam,hogy csendben volt.Másnap másfél órára el kellett mennem otthonról,szóltam a szomszédnak,hogy figyelgesse már sír-e a kutya.Adtam neki lakáskulcsot is,hogy ha nagyon hisztizik menjen be és szidja meg.Háát,sajnos volt vonyítás,hiába ment át kétszer is a szomszédom a helyére parancsolni.

Mindenesetre,még mindíg kitartok,de ha valakinek lenne valami jó tanácsa,véleménye azt szívesen fogadnám.Egyáltalán azt sem tudom,hogy így hogy 2 éves,eddig kertben élt,egyáltalán van esély rá hogy megszokja ezt az egyedüllét dolgot?Max.4 órát kéne csak elviselnie,mert 5 percre dolgozom az otthonunktól. Szép napot kívánok mindenkinek!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook