Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kismamák fórum

Veszprémi kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. márc. 22. 16:55

Akkora mázlim azért volt, hogy Bagarus Doktor Úr ügyelt, akihez járok:-), így nagyon flottul ment minden, főleg, miután kiderült, hogy baj van. Mint mindig, nagyon rendes, figyelmes volt, és gyorsan döntött. Sajnos hallottam és láttam ennek az ellenkezőjét nem egy esetben, addig is, míg ott voltam.

De minden jó, ha jó a vége. Csak ez a fránya légzésfigyelő, sajnos ez egy régebbi darab, úgy kaptuk használtan ajándékba, és ezen nem lehet érzékenységet álítani, 21 másodpercre van belőve. Ami egyébként elég soknak tűnik. Remélem, csak túlaggódom a dolgot.

2010. márc. 22. 09:32
Sziasztok.Bocsi,tudom nem fórumtéma,de van egy tökéletes állapotú hordozóm eladó.szine szerintem unisex.kérésre szívesen elviszem veszprémbe agy közeli környékére.:) minden jót.
570. wyra (válaszként erre: 563. - Kadrika)
2010. márc. 22. 07:06
Igen,ilyenkor a baba bugyorog odabent :)
2010. márc. 20. 19:00
zsuzsu80!Gratulálok, sok örömöt!Megkérdezhetem kinél szültél??
568. kszisz (válaszként erre: 566. - Zsuzsu80)
2010. márc. 19. 14:39

Gratulálok! Azért bízom benne nincsenek rossz élményeid a szülésről! Remélem jól telnek a napjaitok azóta! Nem teszel fel képet a piciről?

Szerencsére nálunk még 1x sem riasztott a figyelő, de sokaktól hallottam már, h ilyen előfordulhat az elején, h tévesen riaszt. És eszterhez hasonlóan én is csak azt tudom tanácsolni, h nézzétek meg az érzékenységét mire van állítva.

567. eszter777 (válaszként erre: 566. - Zsuzsu80)
2010. márc. 19. 13:25

Szia! Gratulálok a kicsikéhez! legyen nagyon sok örömötök benne!!!! :o)

A légzésfigyelővel kapcs. nekem is ezt csinálta amíg rájöttünk hogy az érzékenységén lehet válltoztatni! Túlságosan érzékenyre van állítva ezért riaszt be állandóan! Nézd meg a használatiban hogyan kell ezt megválltoztatni! Van olyan gép is ahol a baba súlyához képest lehet állítani! Emlékszem nincs szörnyűbb erre a hangra ébredni és rohanni hogy mi lehet a kicsivel! Majd a szívem ugrott ki!

Remélem sikerül átálítanod!

Eszti

566. zsuzsu80 (válaszként erre: 546. - Kszisz)
2010. márc. 19. 08:08

Szia!

Már túl vagyunk rajta, sajna 5 napot töltöttem feleslegesen a kórházban a 40. betöltött hét után. És a végén csészár lett, mert igazából már nagyon nem érezte jól magát szegényem:-(

De a lényeg, hogy itthon vagyunk, és olyan csodálatos.

Egy kérdés, ma vagyunk itthon harmadik napja, és tegnap éjjel háromszor beriasztott a légzésfigyelő egy órán belül. Nagyon mélyen aludt, de nem kellett semmit tennünk, mert lélegzett tovább. Szerintetek mit csináljak?

565. diko1982 (válaszként erre: 564. - Vikoka18)
2010. márc. 19. 07:55
Most hétvégén már a 20.hétbe lépek. Próbálok azért enni rendesen, de nincs olyan hű de nagy étvágyam. Felhívtam a kórházat, a másodszorra levett AFP érték, amit kb. 18.héten vettek le, most az értéke 2.37 lett, tehát az értékhatáron belül van...úgyhogy én már nem értem ezt az egészet. 4 D-s uh-ra tervezzük elmenni kb. 2 hét múlva, megnézni a babócit. Szép hétvégét kívánok mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Sziasztok!
564. Vikoka18 (válaszként erre: 562. - Diko1982)
2010. márc. 17. 13:29

Szia!

Csak úgy javasolta,hogy van ilyen lehetőség,és az első ingyenes,meg eléggé megbízható is,így hát gondoltam mindenképpen elmegyünk.Érdekes nekem sem volt étvágyam sokáig,most sem az igazi,de azért jobb.Hány hetes vagy most pontosan?Összekeveredtem...

563. Kadrika
2010. márc. 17. 10:30

Sziasztok!


Én most lépek a 16. hétbe, és hétfőn megyek az AFP-re. Két napja olyan bugyborékoló érzést érzek néha a pocimba, ami idáig nem volt, szerintetek a babó az? Még nagyon gyengén érzem, de teljesen más mint mikor kutyorog a pocim, ezért gondolom hogy a babó, olyan simogató érzés is szokott lenni!

2010. márc. 16. 17:55

Szia Vikoka18! Én világéletembe vékony leányzó voltam, soha életembe nem kellett fogyóznom, én alkatilag ilyen vagyok. Mindenfélét eszek, de terhességem előtt amúgy sokkal többet tudtam enni...most vagy a hormonok játszanak, vagy nem tudom, de nincsen akkora étvágyam se, mint előtte volt. Nem tudom ezt igy leírni, hogy mit éreztem, mikor megmozdult a bébike, csak figyelmes lettem valamire..odabent, aztán mondtam a páromnak, hogy érzek valami mozgolódást odabent, rátette ő is a hasamra a kezét, és érezte ő is a pindurkát.

Még amúgy nem tudom, hogy fiú-e vagy leányzó a kis édeske.Teljesen kiment a fejemből, hogy az uh-on megkérdezzem, annyira arra voltam "beállítva", hogy mindent rendben találjon az orvos a babókával. És neked hogyhogy a dokid javasolta ezt a kombinált tesztet? valamilyen eredmény miatt, vagy csak úgy? Már ha nem baj, hogy érdeklődök?:-)

Várom üzid. Szió

561. zafirulu (válaszként erre: 551. - Eni0086)
2010. márc. 16. 17:28
Dr. Tallai Zsolt, péntekenként a kórházban, nekem ő a fogadott dokim
560. Vikoka18 (válaszként erre: 559. - Diko1982)
2010. márc. 16. 14:57

12.héten voltam Fehérváron ezen a kombinált teszten/vérvétel+genetikai vizsgálat/,szerencsére minden negatív lett,a dokim javasolta,90%-osan megbízható.Az AFP-t állítólag pár éven belül nálunk is betiltják,mert hamis eredményt ad,és megijeszti a kismamákat.Amúgy ez a hízás dolog...szerintem nem kötelező hízni,rajtam súlyfelesleg van,lehet,hogy emiatt nem híztam még,de láttam már olyan kismamát aki több mint 30 kilót hízott,az azért nem semmi.Azt nem szeretem látni amikor 50-60 kilós anyukák sanyargatják magukat az alakjuk miatt,de a gyerekre nem is gondolnak,hogy néha azért egy csoki,vagy süti,esetleg egy nem diétás étel milyen jó :)

Te vékony vagy?Miket eszel?Mit éreztél amikor megmozdult a Babód?Tudod már milyen nemű lesz?

2010. márc. 16. 14:23

Szia Vikoka18!

Köszi a választ! Aranyos vagy! Az a kombinált teszt mit takar pontosan?Hogy csinálják? Vagy milyen "dolgokból" áll össze az a teszt? Nem igazán hallottam róla, hogy őszinte legyek.

Akkor megnyugszok picit, ha más is jár ilyen cipőbe, hogy szinte nem hízik 4-5 hónapos terhesen. Mert nekem már mindenki azt mondja, hogy milyen vékony vagy...hogyhogy nem híztál...? És ezektől a kérdésektől már égnek áll a hajam:-)

Valaki meg tényleg úgy hízik, hogy csak na...

Lehet, hogy majd én is belelendülök pár hét múlva.

Én is hallottam amúgy, meg olvastam, hogy ez az AFP vérvizsg.már nem ad igazán pontos eredményt, állítólag külföldön már nem egy helyen nem csinálják ezt a vizsgálatot, mert ezek szerint ennyire nem lehet csak ebbe a vérvételbe megbízni... Na szóval próbálok én is pozitívan állni a dolgokhoz, mindenki a pozitív hozzáállást mondja nekem is,meg a nyugalom nagyon fontos!

Ja...hétvégén megmoccant a babóka odabent:-)))

Tök jó volt érezni!!!

Jó ez a fórum, mert sokat tudtok segíteni, meg bíztatni a másikat.

Sziasztok!

558. eni0086 (válaszként erre: 557. - Wyra)
2010. márc. 16. 10:32
Köszönöm,mindjárt meg is nézem!
557. wyra (válaszként erre: 551. - Eni0086)
2010. márc. 16. 08:49

Én a Szabó Kingánál voltam,pozitív véleményem van róla.S a vizsgálat árában az ultrahang is benne van.

Bővebb információ:www.szabokinga.hu

556. Vikoka18 (válaszként erre: 549. - Diko1982)
2010. márc. 16. 07:55

Szia!

Ne aggódj,az AFP egyátalán nem megbízható.Nem voltál esetleg kombinált teszten?Amúgy még én se híztam semmit/28 hetes vagyok/,meg kb. a 20 hét után kezdett el nőni a pocim rohamosan,lassan már mozogni is alig tudok :))

Szerintem ha a doki mindent rendben talált az Uh-n akkor ne izgulj,meg különben se gondolkodj rossz dolgokon,nem jó,tapasztalatból mondom :)

Jó egészséget,jó babavárást,vigyázz magadra!!!

555. kszisz (válaszként erre: 554. - Eni0086)
2010. márc. 15. 17:39
Nincs mit, nagyon szívesen! :D
554. eni0086 (válaszként erre: 553. - Kszisz)
2010. márc. 15. 17:36
itt is köszönöm szépen!
553. kszisz (válaszként erre: 550. - Eni0086)
2010. márc. 15. 17:26

Szia!

Bagarus hétfőn és szerdán rendel. Számát küldöm priviben.

552. eni0086
2010. márc. 15. 14:07
Hahó!Senki nincs most itt?
551. eni0086
2010. márc. 14. 15:59

Lehet furán hangzik,de tudtok olyan dokit aki pénteken rendel?És jó is?

köszönöm előre is

550. eni0086
2010. márc. 14. 15:54

Sziasztok!Segítségeteket kérném,orvost szeretnék váltani mert akinél eddig voltam,abban nem nagyon bízok már.Kisbabát szeretnénk.

Sok jót olvastam Bagarusról és Csongrádyról.

Valaki megtudná adni nekem a telefonszámukat,meg,hogym ikor rendelnek?

További boldog babavárást kívánok mindegyőtöknek.

2010. márc. 14. 15:31

Sziasztok! Kérdezni szeretnék: 19.hétbe léptem, és picit aggódok, mert nem hiztam szinte semmit...egy kis pocim van, de aztán tényleg semmit se lehet kilókba mérni. Hozzáteszem mindig is vékony alkat voltam...de szerintetek ez normális...? Vagy majd most fogok belelendülni?:-)

Meg még valami voltam AFP szürésen, hozzáteszem már majdnem a 17.hétbe vették le a vért..és 2.8 lett az érték...ugye a felső határ 2.5. Török doktor úr megnézte uh-on a picit, és azt mondta, hogy minden rendben van a bébivel. De én azért mégis aggódok. Irjatok légyszi...Köszi!!! Mindenkinek boldog babavárást, és jó egészséget kivánok: Ildi

548. Vikoka18 (válaszként erre: 547. - Wyra)
2010. márc. 12. 09:13
Szerintem ingyen van,mert nem volt kiírva mellé semmi ilyesmi,hogy pénzbe kerülne....
547. wyra (válaszként erre: 545. - Vikoka18)
2010. márc. 12. 09:10
S mennyibe kerül?
546. kszisz (válaszként erre: 538. - Zsuzsu80)
2010. márc. 11. 14:11

Gyanítom már egy kicsit elkéstem a válasszal.... :) Remélem azóta már babázol!!!

Amúgy szombaton nekiálltam egy kicsit nagyobb takarítást csinálni, és ki is akadtam, h míg máskor hulla fáradt szoktam lenni a sok hajolgatástól, aznap semmi bajom se volt...Aztán másnap szültünk....szóval akár lehet ez is beindíthatta....

2010. márc. 11. 08:39

Sziasztok!

Március 16.án lesz az első előadás este 6kor,az E épület első emeletén,az előadói teremben,Dr.Orosz Tamás tartja,a téma pedig:Megelőzés fontossága a terhességben.Én megyek,mert nagyon kíváncsi vagyok!

544. Kadrika (válaszként erre: 543. - Christa09)
2010. márc. 9. 13:14
Köszönöm szépen, majd 22. után megyek úgyis külön a Bagarushoz, majd ő szokott időpontot adni az uh-ra, Ő adta a 12. hetesre is!:-)
2010. márc. 8. 16:54

Szívesen. Még azt is érdemes tudnod, hogy ne pontosan a 18. héten menj arra a kötelező UH-ra hanem a 19-en, mert akkor nagyobb a baba és sokkal jobban látnak mindent.

Ne izgulj minden rendben lesz!!!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook