Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Veszélyes a hegesztő szakma? fórum

Veszélyes a hegesztő szakma? (tudásbázis kérdés)

1 2
27. Regin_a (válaszként erre: 26. - Jstefan)
2014. szept. 18. 21:44

Statisztikát tucc linkelni?


A szeme 100 közül egyszer ha belenéz tört mp-re az ívbe

26. jstefan (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 20:24
Jól tudják a káros hatásokat akik le akarnak beszélni,ismerik a fizikát,és kémiát.A felszabaduló mérgesgázok,fémgőzök,kénvegyületek hosszú évek során rákos megbetegedést okozhatnak ha érzékeny vagy rá.Azonkívül a szemed is károsodhat.Mint mindent vannak akik ezt is megússzák ,és élnek 90 éves korukban is.Az uránbányászok vagy a háburúkban harcolók közül sem hal meg mindenki.A védelmi eszközök kb.10% ban hasznosak.
25. Zamila (válaszként erre: 22. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 20:14
Ami nem hullott ki,az szinte elporladt,gyökérig letört.
24. Cilumiluci (válaszként erre: 23. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 19:15
Apu 69 éves hegeszt több mint 50 éve, foga is van és nem is tüdőbeteg.Vannak ennél sokkal veszélyesebb szakmák :)
2014. szept. 18. 17:59

Hat akkor nem tudom. Nem szeretnek mar 50 evesen tüdõgondozoban lenni.

Nem nagyon van mas otletem ami testhezallo lenne szamomra.

Talan meg a targonca...

2014. szept. 18. 17:04
Az osszes foga kihullt ? :(
21. syria (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 14:47

Semmivel nem veszélyesebb, mint bármelyik más szakma. Sajnos mindegyiknek megvannak az ártalmai. De a fokozottan veszélyes szakmákra fokozottabban is figyelnek munkaegészségügy szempontjából.

Úgyhogy nyugodtan tanuld azt, ami érdekel. Nem mindegy, hogy a napi 8 órai munka mivel telik el: egy rád erőszakolt tevékenységgel, vagy azzal, ami szívesen csinálsz, ami tetszik.

2014. szept. 18. 14:33
Alumínium hegesztéstől elvileg lehet....de alumíniomot kevesen hegesztenek.Spéci gép kell hozzá....
19. Zamila
2014. szept. 18. 14:22
A párom,csak pár évet hegesztett,de neki az összes foga elment fiatalember létére.Nagyon sokat járt fogorvoshoz,és nem tudták hová tenni,hogy mitől mennek neki ennyire rohamosan tönkre a fogai,aztán miután fogorvost váltott,az mondta neki,hogy a hegesztéstől van.Azóta nem hegeszt.Mondjuk neki nem ez volt a szakmája,csak a munkája ezzel járt.
2014. szept. 18. 12:35

Persze veszélyes- sok más egyéb szakma is-a sok kémiai ártalom miatt.

Egyébként a vasipar a fokozottan veszélyes kategóriába tartozik foglalkozásegészségügyi szempontból.

2014. szept. 18. 11:36

Nem tudom milyen szakmai előképzettséged van,de mindenképpen ajánlatos valamilyen fémipari...Általában szerkezet lakatosokból,géplakatosokból,karbantartókból lesznek a hegesztők.Úgy tudom csak OKJ-s képzésben lehet kitanulni.Műszaki rajzot tudni kell olvasni...anyagismeret...ezeket mind tanítják a szakmunkás vagy szakközépiskolákban éveken keresztül....

Aztán el kell dönteni,hogy ív,láng vagy Co hegesztő szeretnél-e lenni.Nem mindegy.

Amúgy ha védőfelszerelést használsz,nem lesz gond:D Én éveken át hegesztettem majdnem napi rendszerességgel:)

2014. szept. 18. 10:53
Nyugodtan csináld, ha azt szeretnéd! Minden szakmának vannak előnyei, és hátrányai is,ha azt néznénk, hogy mi a kevésbé veszélyes,senki nem merné csinálni, amit szeretne!Sok sikert hozzá!
15. kristo_f (válaszként erre: 5. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 09:33

Gyakorlatilag meg az összes hegesztés esetén keletkeznek ártalmas gázok, füstök az anyagok elégetése miatt

De semmiféle statisztika nincs hogy kiemelkedő lenne a halálozás a hegesztők között

A dohányosok és persze a "mosónők" körében igen


Tanuld ki és folytasd további minősitő vizsgákkal

Alu hegesztés is keresett és a plazmahegesztés, különösen ez utóbbi


Jóbarátom kitántorgott Ny.Németországba mint villanyszerelő és ott elvégezte sorban az összes minősitő hegesztő vizsgákat.

Amikor ott az átlagos fizetés 2000 DM volt, ő 6000 DM-et keresett, vegyipari berendezések és hajók hegesztésével. Ezekhez különes szükséges a röntgenbiztos vizsga és rozsdamentes anyag hegesztésben jártasság.


Szoval hajrá!

2014. szept. 18. 09:11

Egy jóféle szakmát kitanulni még mindig a legbölcsebb dolog. Ez a képesítés, főleg, ha megfelelő hozzáállással és igényességgel párosul, amennyire én tudom biztos elhelyezkedést fog nyújtani, magas bérezéssel; a fémiparihoz kötődő szakmákban elég valószínű, hogy csak rajtad múlik, ha nem boldogulsz.

Megfelelő nyelvtudás birtokában könnyen külföld felé is veheted az irányt, ott nyilván jóval nagyobb az anyagi kompenzáció. Remek döntés, és semmivel sem veszélyesebb, mint évtizedekig minden nap a budapesti tömegközlekedés részének lenni. Na, az igen megterhelő, és kiszámíthatatlan lehet, hiába tartod be az előírásokat. Fúj.:D


Nem beszélve arról, hogy akárcsak a legtöbb, komoly gyakorlatot és megfelelő rutint igénylő fizikai munka, igen férfias tevékenység. Nem tartozik a tárgyhoz, de én szó szerint oda vagyok, meg vissza mindenkitől, akinek valamirevaló szakmája van, és nap mint nap ebben hasznosul, irtó izgalmasnak tartok minden olyan tevékenységet, ahol még mindig az emberi tényező az egyik legfontosabb összetevő. Minden nap létrehozni valami kézzel foghatót, számomra ez nagybetűs elfoglaltság. Amit dominos írt a 12. bejegyzésben, az nálam is igen erős érv!!


És ugye mondanom sem kell, aki magas szinten tud hegeszteni...hát, annak komoly gondjai nem lesznek az életben. :DDD


A felsorolt egészségügyi problémákra hegesztés nélkül is ugyanakkora az esélyed. Ez ne legyen befolyásoló tényező. Különben is, lehet, hogy holnap elüt egy ámokfutó motoros, de ettől gondolom nem tartasz? Na, a többitől sem kell. :D

13. ◄Ilona► (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 08:36

Szia!


Ostobaságot bárki tud mondani, de tényekkel nem tudnak igazolni semmit!

Honnan vette a "környezeted" ezt a sok baromságot!

Talán valaki hegesztő közülük és nincs foga, vak, tüdőrákos és már nem is él ? :-)


a fentiek előfordulhatnak BÁRKIVEL, ha "tesz érte".

Lehet nőgyógyász is fogatlan, csak éppen protkója van ... vagy akár tüdőrákos is lehet, mert dohányzik.

Az elhalálozási adat "említése" pedig teljesen marhaság, mert BÁRKI-BÁRMIKOR meghalhat. :-(


Ha ezek egyike is igaz lenne (és főleg BIZONYATOTT), nem lennének hegyesztők.


Nézel TV-t? Hány hegesztőről adtak hírt, aki "így járt"? Miközben "hullanak" az ártatlan emberek - a más áltaql okozott - közúti balesetekben.


Hidd el, van sok egészséges és idős - nyugdíjas - kort megélt hegesztő is, akárcsak bármelyik más szakmabeli.


Ha NEKED(!) tetszik a szakma, vágj bele nyugodtan.

Vannak sokkal "ártalmasabb" szakmák is, amit mások mégis vállalnak.

A szakmával járó védőfelszereléseket pedig használni kell! Megéri!


A "környezeted" pedig ... mutasson tényeket ... és ne ijesztgessen!

2014. szept. 18. 08:24
Amúgy meg szép szakma. Alkotsz valami maradandót. Létrehozol, értéket teremtesz. Én meg csak a papírt piszkolom és pusztítom.
11. kattyus (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 08:15
Édes Istenem! Hát én olyan helyen dolgozok ahol egyik fő profilunk a lakatosipari munka. Csak védőfelszerelésben dolgoznak a hegesztők. Az egyedi darabok igazi művész munkák:) Apósom 74 éves. 14 éves kora óta hegeszt. Ha úgy hozza az élet ma is:) Minden szakmának megvan a veszélye, de a szépsége is. Vágj bele bátran!!!!
2014. szept. 18. 08:08

Nem veszélyesebb, mint sok más egyéb szakma. Mindenhol van szakmai ártalom.

Monitor előtt ülök egész nap: a szemem bánja, ami egyre rosszabb, merev a nyakam, a hátam, zsibbadnak a lábaim, fáj a jobb kezem az egértől, és asszimetrikus tartást ad, ferde hátgerincet. Ez se jó.

2014. szept. 18. 07:58
Nem hinném.Apukám hegesztő és lakatos,a mai napig dolgozik,69 éves.
2014. szept. 18. 07:58

Édesapám 83 éves, egész életében hegesztett, szerette a munkáját. Megvan 29 foga, nincs a tüdejének semmi baja és szeme, mint a sasé. Viszont fájnak az ízületei, ami lehet a sok kinti melótól, a hidegtől, de lehet öröklődő is. Rendetlenkedik a szíve, ami a korából adódik.

Jó munka, keresik a hegesztőket, egész jól megfizetik.

7. 49247d048a (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 07:38
Apósom ~16 éves korától 65 éves koráig a vasiparban dolgozott. Rengetzeget hegesztett. Köszöni, most 72 évesen is jól érzi magát. Illetve ami baja van, az nem a hegesztéstől, hanem a @ar kajáktól és a bagótól lett.
6. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 02:22

Vannak védőfelszerelések. A fog az ólom miatt hullana ki - de mivel védőmaszkkal KELL dolgoznod, azon már nem megy át annyi káros anyag. Nem is biztos, hogy zárt térben fogsz dolgozni - a szabd levegőn meg minimális a káros anyag belélegzése, főleg a védőeszközzel.

Szóval ne majrézz, vágj bele!

Hamarabb meghalsz? És?... Addig is boldogan élsz, és azt csinálod, amihez kedvet érzel!

Tudod hányan irigykedünk?

2014. szept. 18. 00:32

Tudom :)

Köszi hogy így gondoljátok. Elvileg az alumínium hegesztés okoz efféle panaszokat 30-40 év aktív munka után... olvasom itt a neten.

4. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2014. szept. 18. 00:22

Vannak ennel "veszelyesebb" szakmak is :)

Ha ehhez van kedved, probald ki, aztan. A tobbi kiderul :)

Sztem sokkal veszelyesebb az osszes tobbi,amihez nincs semmi kedved

.... :)

2014. szept. 18. 00:13
Nem ismerek sima hegesztőt,de ha azt nézzük minden szakma káros az egészségre:D Szerintem nyugodtan kezdj bele,később még más szakmát is tanulhatsz,nem kell egész életedben ezt csinálni.
2014. szept. 17. 23:51

Szeretném ezt a szakmát kitanulni,és érzek is rá motivációt ,mert nem az anyagi oldala ösztönöz hanem mert érdekel.


DE...


A környezetemben egyöntetűen próbálnak lebeszélni.Azt mondják borzasztóan káros az egészségre. Említetté itt a fogak elvesztését,a vakságot,a tüdőrákot és hogy a hegesztők átlagosan 15-20 évvel hamarabb halnak.


Ezek igazak?

2014-ben ennyi munkavédelmi eszköz és előírás ellenére is?

2014. szept. 17. 23:51
Veszélyes a hegesztő szakma?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook