Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesehomok-gyereknél! Diéta tanácsokat kérek fórum

Vesehomok-gyereknél! Diéta tanácsokat kérek (beszélgetős fórum)


1 2
13. csera (válaszként erre: 12. - Nana06)
2011. aug. 9. 08:24

Nos, hazaértünk, bár szívesen maradtunk volna :)!

Elég jól sikerült, igaz a napi fagyi evés nem maradt el, majd meglátjuk milyen lesz az eredmény.

A húgodnál nem okoz gondot a kő?

12. nana06
2011. júl. 31. 20:53

jaja, eleinte én is nagyon sokat jártan nephrológiára ilyen ellenőrzésekre, meg ultrahangra, mert nekem elég nagyok, és gondolkodtak rajta hogy szétzúzzák őket, de aztán szerencsére még nem bántották őket...most húgom is oda fog mászkálni egy ideig, mert neki meg már a húgyhólyagba bekerült a kő, csak nem nagyon akar kijönni neki, és odaágyazódott be, és azért tartották kórházban mert féltek hogy kijön tőle és akkor meg amúgy is visszavitték volna...de aztán beágyazódott neki, és azóta is ott van neki...sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni vele...

Jó utat kívánok nektek!

11. csera (válaszként erre: 10. - Nana06)
2011. júl. 31. 20:39

A felmenő családban nem tudok róla, de a bátyának is volt vesemedence tágulata, meg a kisöcsének is :(.

Elég sokat járunk a nephrológiára, bár a fiúk nem kaptak kezelést, csak ellenőrizni szokták.

Sajnálom a húgodat, jobbulást kívánok neki!

Most elutazunk egy hétre, nem leszek net közelben, de majd írok, hogy vészeltük át :)

Citrommal bespájzoltam, hátha a kis faluban ahova megyünk nem lehet kapni!

10. nana06 (válaszként erre: 9. - Csera)
2011. júl. 29. 13:48
Nah akkor már jó úton haladtok :) szerintem hamarosan hozzá fog szokni hogy többet kell innia, idővel pedig már meg fogja érteni hogy ez az ő érdeke :) Ne legyen lelkiismeret furdalásod, lehet hogy amúgy is kialakult volna...nem örökölhette tőletek? én anno is nagyon sokat ittam mielőtt kiderült volna, és így is kialakult...nálunk a családban mindenkinek van veseköve...a húgomat most engedték ki a kórházból, mert neki is annyira görcsölt, hogy azt hitték hogy ki akar jönni, de aztán csak elmozdult neki...sajnos ez ilyen betegség :(
9. csera (válaszként erre: 8. - Nana06)
2011. júl. 29. 11:12

Igen, köszönöm!


Én is azt a megoldást választottam, hogy félliteres üvegbe (igaz nem mintás) töltöm a kis innivalóját és abból legalább 2 üveggel igyon meg délig. Délután is jó lenne, ha meginna ennyit, de van hogy a délelőttiből marad még ebéd utánra is.

Most friss citromból készült limonádét, teát és mézes-tőzegáfonya szörpöt iszik.

Persze többször rá kell szólnom, hogy igyon néhány kortyot, de remélem hamarosan megszokja.


Egyébként régebben olyan keveset ivott, hogy volt olyan nap (bár nem sűrűn), amikor délután 2-kor pisilt először. Egyébként is nagyon keveset jár a WC-re, tudom hamarabb kellett volna eszmélnem, meg is van a lelkiismeret furdalásom :(! Na, de ezután... :)

2011. júl. 27. 20:35

nekem két éve volt, hogy egy hétig rettenetesen görcsölt a vesém és azt mondták hogy felfáztam...mivel nem múltak el a panaszaim ezért írtak beutalót egy ultrahangra, ott kiderült, hogy a jobb vesémben van két kő egy 3, és egy 4 mm-es, és a bal vesémben is van egy 4,5 mm-es kő...a görcsökre é no-spa és algopirin gyógyszerkúrát kaptam ami segített is...nekem is ugyanazt elmondták, hogy nem ehetem azokat a dolgokat amiket te felsoroltál az előbbiekben :) viszont én úgy gondolom hogy ezeknek a dolgoknak nagyjából a fele nagyon egészséges...így nagyon ki se hagytam az étrendemből :) Én csak annyit tartok be hogy naponta 2,5-3 liter folyadékot iszok, ami eleinte nagyon nehezen ment de egy hónap alatt nagyon jól hozzá lehet szokni, meg nem szedek c-vitamint kapszula formájában. Azért nagyon fontos hogy rengeteget igyon a gyerek, mert akkor a folyadék szépen át tudja mosni a vesét és így nem tud pangani a vizelet a vesében, és nem csapódik ki belőle a bacilusok nagyja és nem tud lerakódni...én annyira az ásványvizet sem javaslom, mert akkor abból is meg kéne inni a napi 3-4 litert de abból lehetetlen szerintem...

ha odafigyelsz arra hogy sokat igyon, ami egy gyereknél persze szinte lehetetlen (bár nálunk erre is volt egy megoldás mert az egész családunk szenved ettől, és a kishúgomnál is próbálunk a folyadékra odafigyelni, és az lett a megoldás, hogy szép mintás üveget vettünk neki, és minden napra ki volt jelölve, hogy mennyit kell meginnia...először kevesebbet raktunk bele neki, és szépen szoktattuk hozzá :) ) akkor szerintem minden rendben lesz :)

remélem tudtam segíteni :)

7. csera (válaszként erre: 4. - Retsze92)
2011. júl. 21. 22:02

Eszembe jutott, honnan hallottam, hogy a gyógyteák-gyógynövények 7 éves kor alatt nem ajánlottak tea formájában :)!

A Neofm rádióban szombat délelőttönként, vendég volt Gyuri bácsi, a bükki füves ember. Ő amikor a kérdésekre válaszolt, ezt minden alkalommal elmondta, hogy 7 éves kor alatt, nem ajánlott tea formájában használni a gyógynövényeket és utána is jóval kisebb adagban mint a felnőtteknél! Ő a fürdőket javasolta, vagy gyógyteába áztatott ruhával borogatni, pl. meghűlés esetén.

Ne emlékszem, hogy veseproblémákra érkezett-e hozzá kérdés, mert én munka közben szoktam rádiót hallgatni.

Nem tudom említettem-e már korábban, most Tőzegáfonya szirupot kellene innia, de a mi "nagy" városunkban nem kapni, be kell mennem Debrecenbe :(

6. csera (válaszként erre: 3. - Zsu77)
2011. júl. 21. 13:37

Köszönöm! Bár már nincs semmi tünete, pár napig volt véres vizelete és enyhe alhasi görcse.

Hát a stressz, igen elég korán jelentkezik manapság. Az én kislányom nincs konkrét stressznek (olyan durvábbnak) kitéve, de így is elég hamar elpityereg, ha a bátya vigyázz rá és most volt elsős, azt se szerette annyira, gondolkoztam rajta, hogy másik suliba viszem.

5. csera (válaszként erre: 4. - Retsze92)
2011. júl. 21. 13:33

Nincs semmi gond, nem akartalak megbántani, mondtam most itta 2 hétig a Tőzegáfonya teát, de ha elolvasod a javaslatokat, akkor rajta van, hogy 7 éves kor alatt nem ajánlott.

Legalábbis valamelyik teán ezt olvastam.

Az én "hitem", hogy amit csak lehet, a szervezet maga küzdje le! :)

4. retsze92 (válaszként erre: 2. - Csera)
2011. júl. 21. 12:48
Ez most kicsit meglepett! :) Mi a gond a gyógynövényes teákkal? :)
2011. júl. 21. 12:08

Kislányom még 3 éves sem volt mikor vesehomokot állapítottak meg. Nem írtak semmiféle diétát, egy volt a lényeg: sok folyadékot igyon, főleg teát.

Nálunk nem volt kakaó, csoki, tejtermék, tejfehérje allergia miatt. Mégis vesehomokja lett, sok <2,0 mm-es. 3 hónap alatt kitisztult. Félévente járunk UH-ra ill. 3-4 havonta megnézik a vizeletét.

Doktornénink szerint a stressz okozta (szigorú diéta, ovikezdés, apuja akkor kezde elvinni magához stb).....Nem tudom.

Jobbulást a kicsinek!

2011. júl. 21. 11:27

Nos, mint bármely témában, itt eltérnek a vélemények és a tanácsok :)!

Megpróbálok a középúton haladni, kislányom egészségét szemelőt tartani. A C-vitamint amúgy is szüneteltetni akartam, mert úgy gondolom semmit se jó hosszú ideig alkalmazni. A gyógyteákkal még várnék egy kicsit, bár most ivott 2 hétig Tőzegáfonya teát, de azt se tartom túl jónak egy 7 éves gyereknél.

Meglátjuk, milyen lesz az eredménye 1 hónap múlva.

24 óráig gyűjteni kell a vizeletét, azt kell vinni, elemzésre :).

2011. júl. 20. 14:55

A C vitamin nem okoz vese problémákat -ez egy kitaláció következtetés vagy egyszerüen csak riogatás -erről Rising Sun -/rákosnak lenni topicban/ kérdezzétek biztos meg tudja mutatni az idevonatkozó hivatalos kisérletek eredményeit -

Még annyit a kaja sem az okozója a vesehomoknak majd a köveknek -igy az a diéta is egy eszement dolog .A folyadék bevitel viszont nagyban elősegiti a tisztulást - mivel gyerekről van szó -a dinnye, remek tisztitója a veséknek .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook