Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vendéglátónak ajándék fórum

Vendéglátónak ajándék (beszélgetős fórum)


25. db0a864f81 (válaszként erre: 20. - K-né Zsóka)
ápr. 2. 10:50

Az a dolga a pénzért, amit kap.


Az nem egy extra szívesség ...

24. db0a864f81 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 10:49

Ha szívességből látnak vendégül, akkor illik gesztusként vinni egy doboz csokoládét például.


Ha fizetsz a szállásért, akkor nem kell hálásnak lenned és ajándékoznod, az hülyeség lenne.

23. papája (válaszként erre: 20. - K-né Zsóka)
márc. 30. 13:51

Voltam Erdélyben, többet is mint hinnéd. Más országokban és itthon is, többet mint hinnéd. Ezért van fogalmam és rálátásom, hogy mi a vendéglátás.

A szállásadó természetesen kedves, minden országban.

Kedves apróságokkal, itallal, szép szóval fogadja a vendéget, hiszen ez a játékszabály, ezért/is jönnek vissza máskor is a vendégek, akikből élnek. És nyugodj meg benne foglaltatik az árban a szívélyes fogadtatás is. Egy mosolytól nem kell azonnal behódolni.

Utolsó mondatod azért elgondolkodtat, mivel azok a magyarok (mellesleg te mi vagy, ha minket így nevezel) erőn felül nagyon is sokat tettek értetek.


Tehát a lényeg, a szállásadó hivatalból kedves.

A vendégnek meg nem kell megelőlegezni a borravalót. Az ráér a végén is, esetleg.

22. asztanaviszta (válaszként erre: 2. - 55Judit)
márc. 29. 17:09
Egy kis ételfesték csodákra képes...
21. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 17:08

Miért is kellene bármit vinni ajándékba, ha fizetsz a szállásért?

Ha itthon elutazol, akkor is adsz ajándékot a szállásadónak?

20. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Papája)
márc. 29. 16:45
Voltál te már Erdélyben? Szerintem nem, így fogalmad sincs arról, hogy a szálláson felül a legtöbb vendéglátó valóban vendéglátóként viselkedik. Az árban foglaltakon kívül apróságokkal kedveskednek a vendégeknek. Szinte kivétel nélkül. Tudod, nem mindenki gondolkodik úgy mint a magyarok.
19. K-né Zsóka (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
márc. 29. 16:40
Na itt nagyot tévedsz! A székelység nagy része Magyarországról bevitt paprikát használ, és nincs ezerféle választék. Ha a fi. egy különlegességgel kedveskedne nekik, biztos örülnének. Pláne ha egyedi csomagolásban, egy különlegességet kapnának.
18. 55Judit (válaszként erre: 15. - Lady Lavender)
márc. 29. 14:59
Ne generálj vitát, mert nem vagyok benne partner.
17. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 14:57

Pontosan így van ! Kaptak már ők innen bőven eleget. Sajnos ott tartunk, hogy már mi szorulunk az adományra, de azt leshetjük.


Akkor kell, vagy illik ajándékot vinni, ha valaki ingyen meghív bennünket néhány napra és hálából viszünk valamit.

márc. 29. 14:21
De jó lehet egy üveg Tokaji Aszú, vagy Szamorodni, esetleg Egri Bikavér, vagy Egri Lányka...
15. Lady Lavender (válaszként erre: 11. - 55Judit)
márc. 29. 14:20

Nem kritizaltalak.

De te miert kotsz bele abba, hogy nem szedek ket hozzaszolasra egy gondolatot?

Bal labbal keltel?

14. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - 55Judit)
márc. 29. 14:20

Egyetértek.

Hiába terem akár itt a Dunántúlon IS paprika, soha sem fog olyan lenni, mint a kecskeméti vagy szegedi őrölt paprika! Más a talaj minősége, más a napsütéses órák száma... Jó ötletnek tartom.

13. 55Judit (válaszként erre: 4. - 55Judit)
márc. 29. 14:10
De igen, már én is úgy gondolom hogy egy kis ajándék kedves gesztus.
12. 55Judit (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
márc. 29. 14:09
Szerintem is.
11. 55Judit (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
márc. 29. 14:08

Jól van nem kell kritizálni, ez egy ötlet volt, és rajtam kívül úgy látom másnak is tetszik. Egyébként paprika mindenhol terem, de amit ajánlottam, magyar kuriózum, és mint gesztus, nagyon megfelelő.

Az "inkább" javaslatot meg az érdeklődőnek tegyed ne nekem.

10. Anyagi
márc. 29. 13:58

Kedves ötlet!

Ha anyagilag belefér, én támogatnám!

9. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - 55Judit)
márc. 29. 13:36

Szekelyfoldre paprikat vinni olyan, mintha onnan hozna valaki M.o.-ra ajandekba paprikat. Nekem furcsa, mert a Dunaba sem hordunk vizet. Hacsak nem valami nagyon helyi termesztes onnan, ahol lakok.


Inkabb valasztanek valamit az apatsagi termekekbol, Chocolitzat, vagy ha van helyi kezmuves finomsag, valamit onnan.

8. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 13:27
Itt nem az a lényeg, hogy meg tudják-e venni maguknak vagy sem, hanem a gesztus.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Papája)
márc. 29. 13:22
Nyugaton nekem sem jut eszembe ajándékozni. Eszembe se jut. Csak itt úgy vagyok, hogy megyek az anyaországból a külhoni magyarokhoz. De tényleg hülyeség! Nem szegények ők sem, sőt! Ebből élnek!
márc. 29. 13:22
Amennyiben olyat szeretnél vinni, ami ott nem kapható, efelöl érdeklődj. Nekem eszembe sem jutna ajándékot vinni olyan helyre, ahol fizetek a szállásért.
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 13:13
Nagyon kedves gesztus. Mindenképpen olyasmi legyen, ami jellemző csodás kis hazánkra, és elfogyasztható. Amit Judit leírt, tökéletes ajándék.
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Papája)
márc. 29. 13:10
Ha fizetnek a szállásért, én se vinnék semmit.
3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 13:06
Miért kell nekik ajándék ? Ők sem adják olcsóbban a szállást ! Ez üzlet, nyugaton bérelt szálláshelyen sem "pedálozunk" eszedbe sem jutna.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 29. 12:52

Én már vásároltam a rubinpaprika.hu oldalon. Csodaszép a paprikák színe, olyan vöröset még soha nem láttam és van paprika mag olaj is. Azt is vettem, csípőset. Nagyon finom. Nézd meg!

A csomagolások is szépek. Ha nem nyerné el a tetszésüket, tovább tudják ajándékozni.

márc. 29. 12:41
Székelyföldi körutazás tervezünk, magánházaknál fogunk megszállni. Valamit szuvenírt szeretnék vinni. Ami nem drága, de hazai, ott nem kapható. Nem gagyi. Nincs ötletem. Valakinek javaslata esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook