Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vélemények (tapasztalatok) az állatvédőkről fórum

Vélemények (tapasztalatok) az állatvédőkről (beszélgetős fórum)


1 2
30. 79e4e6154d (válaszként erre: 28. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 14:15

Igen, de elsősorban segítséget kértem. Nem azt hogy fogadják be, hanem hog ymi lehet ilyenkor tenni.

Én kiegyeztem volna azzal is, ha adnak egy elérhetőséget, aol ingyen ivartalanítják a cicusoka(ha már én etetem...) és addig magamhoz tudtam volna venni őket, amíg találok nekik valakit. (A kutyák mellé...). De az hogy egy állatvédő ilyet mondjon...egyszerűen felháborító

29. Anatita81 (válaszként erre: 26. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 14:13
Ez nagyon szép tőled!!! :)
28. Tigris1971 (válaszként erre: 27. - 79e4e6154d)
2010. szept. 20. 14:08
Hát igen,ilyen is van.Én is jártam már úgy,hogy amikor telefonon érdeklődtem,azt mondták,hogy nem tudják a talált kutyát befogadni helyhiány miatt,mondjuk ezt nagyjából megtudom érteni,de én meg szoktam oldani úgy a problémát,hogy odaállítok bejelentkezés nélkül a talált élőlénnyel,úgysem küldenek el.
2010. szept. 20. 13:41

Én nagyon rossz véleményyel vagyok az állatvédőkről!


Többször előfordult, hogy tápot vittem az egyik bp-i állatmenhelynek, mert nagyon sajnálom a kutyusokat-cicusokat, és tudom hogy a menhelynek is kevés pénze van arra hogy eltartsa őket.


Viszont. egy alkalommal lett volna szükségem az állatvédőkre(adott egy idős asszony egyedül él, kitettek a háza elé az autóból 4 cicát, egy anya, három kicsi, nem tudja etetni, beteg, tehát az egészségügyi állapota sem engedi. Próbáltam nekik gazdit keresni, de a macskák nemkellenek senkinek. ) Felhívtam legalbb 8-10 menhelyet, állatvédő szervezetet, ahol hülyének néztek, hogy hát oldjam meg,mert nekik erre sem pénzük sem enegriájuk nincsen. Volt egy országos állatvédő szervezet, akikkel beszéltem, ők azt tanácsolták, hogy szedjem össze őket,és tegyem ki erdőnél...állatvédő az ilyen????????? Egy nincs zsivem kitenni szerencsétlen macskákat, kettő...engem bültetnek meg ha ezt látja valaki.

És a legszomorúbb az egészben, hogy ezt egy állatvédő...mitöbb országos áállatvédő egyesület munkatársa mondta...

2010. szept. 20. 13:36
Tényleg elég rossz anyagi helyzetben vannak az állatvédők és menhelyek,aki tud legalább minimálisan segítse őket.Én minden évben karácsony táján,de van,hogy máskor is kiviszek egy zsák tápot az állatmenhelyre csak úgy,vagy télen fillérekért veszek a turiban egy pár ócska plédet az állatoknak,ha mással nem is,de legalább ezzel igyekszem segíteni.Higgyétek el,fantasztikusan jó érzés az ember lelkének.
25. Tigris1971 (válaszként erre: 22. - Nusika74)
2010. szept. 20. 13:28
Egyetértek.Nem olcsó az ivartalanítás,de muszáj.Nálam a két díjnyertes kuvaszomon kívűl minden macska és kutya ivartalanítva volt és van,ők is csak azért nem,mert az ő kölykeikért borsos árat fizetnek a leendő gazdik,és úgy gondolom,aki ennyi pénzt ad agy kutyáért,biztos nem fogja az utcára kidobni.
24. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2010. szept. 20. 13:22
Nekem is nagy kedvencem, pedig régen voltam 3... :)
23. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 22. - Nusika74)
2010. szept. 20. 13:20
Szerintem sok olyan doki van, aki önköltségi áron csinálja. Róluk lehetne példát venni. :)
2010. szept. 20. 13:17
Ami még fontos lenne ,hogy az állatorvosok azzal járulhatnának hozzá a dologhoz ,hogy esetleg az ivartalanítás árából egy kicsit engedhetnének :)!Mert elég borsos ára van !
21. Nusika74 (válaszként erre: 16. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 13:11

Mi szülők,ovónénik,tanárok mindenki aki egy kicsit is szereti az állatokat !Nálunk a gyerekek az iskolába kutyásterápiára járnak , nagyon szeretik és tisztelik a kutyát, úgy érzik hogy ők foglalkoznak az állattal pedig fordítva van:)

Gyerekeknek szervezet programokon lehetne többet beszélni a felelőségteljes állattartásról ,hogy tudják mivel jár ha állatot szeretnének az otthonukba,és ne csak egy ideig-óráig tartó fellángolás legyen.Az én kisfiam 8 éves és megkérdezte hogy mennyibe kerül nekünk a cica és hogy lesz-e nekünk arra pénzünk,mert ha kell akkor lemond a csokiról :)Kezdetnek jó nem ?Ja igen és 10 perccel előbb kelfel hogy enni és inni adjon a cicának ,ami nála már nagy dolog !

20. Anatita81 (válaszként erre: 18. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 13:05

A 3 éves lányom kedvence! ;)

Minden este meg kell nézni. :D


Remélem, a többi gyerekre is ekkora hatással van!

19. Nusika74 (válaszként erre: 8. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 12:44
Nagyon remélem hogy nem veszik a szívükre (az állatvédők ),mert aki így vélekedik az nem tudja mit beszél.Az oltás árát is csak azért kellet kifizetni hogy az állatoknak kaját vegyenek.
2010. szept. 20. 12:12

[link]


Ezt a kisfilmet már több uniós ország átvette, legalábbis ezt olvastam hetekkel ezelött a cikkben, ami a videóhoz vezetett.

Ovikban, iskolákban talán lehet hatása. :)

17. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 16. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 12:08
Népneveléssel...
16. d62762eb79 (válaszként erre: 14. - Nusika74)
2010. szept. 20. 12:05
na igen, az emberek felfogásán kellene változtatni, de hogyan?
2010. szept. 20. 12:04
egyáltalán, itt az állatvédőket valami szégyellnivaló idiótákként kezelik. ehh, ehhez nem tudok mit mondani.
14. Nusika74 (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2010. szept. 20. 12:04
Szia mi 2 hete fogadtunk örökbe egy cicát és 2000 ft fizetünk az oltásért.Hogy valaki állatvédő legyen nagyon nagy elhívatottság kell,rengeteg idő,lemondás.A cicát olyan egyesülettől hoztuk ahol nincs telephely,a tagok a saját lakásukban és kertjükben tartják az állatokat,és szerintem nem semmi dolog a család mellett még 5-6 kutyát és macskát gondozni!!!Ha nem lenne olyan sok felelőtlen ember ,akkor ezek a szerencsétlen állatok sem szenvednének .Még ezzel a kiscicával is jócskán van (lesz !)kiadás pl:ivartalanítás ,oltások,kaja,stb,de sokan nem mérik fel hogy mivel jár az állattartás és felelőtlen módon gyüjtik őket ,és amikor túlszaporulat van akkor kirakják az útszélére az állatokat.Itt kezdődik a baj .....ha sikerülne az emberek felfogásán változtatni mindjárt nem lenne ennyi szerencsétlen magára hagyott állat !
13. d62762eb79 (válaszként erre: 12. - Anatita81)
2010. szept. 20. 12:03

igen...nekem azt mondta az egyik önkéntes, h a falunkban kb. hatszorosa az állatkínzásoknak a száma a hasonló nagyságú helységekhez képest.

és elhiszem, rettenetes dolgok vannak (is).

12. Anatita81 (válaszként erre: 8. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 11:45

Nagyon képben lehet, aki ilyet mond!

Országrészenként is nagy különbségek vannak, ez tisztán látszik. :( A keleti megyékben még sokkal nehezebb a dolguk az önkénteseknek.

2010. szept. 20. 11:39
Szia!Én nagyon örülök,hogy léteztek,és megtesztek minden tőletek telhetőt.Sajnos Magyarországon a béka feneke alatt van az állattartás kultúrája,nagy szükség van rátok.Próbáljatok minél nagyobb nyilvánosságot adni az állatkinzásos eseteknek,hogy tudjanak róla az emberek,ne legyen természetes,hogy bármit meglehet tenni büntetlenűl egy védekezésre képtelen élőlénnyel,az sem ártana,ha tényleg letölthető büntetésre ítélnék az elkövetőket.Válaszok a kérdéseidre:Ha nem biztosított a kölykök elhelyezése,és az ivartalanítással nem okoznak a szukának bajt,akkor igen.Az idős,beteg kutyákat kegyetlenség tovább hagyni szenvedni,én a sajátomat is elaltatnám,ha gyógyíthatatlan betegsége lenne,és nagy fájdalmai.A gazdáját elvesztő kutyának új gazdát kell keresni,nem elaltatni.Nem mindenki tarthatja meg az örökölt kutyát,nem is lehet kötelezni rá.
2010. szept. 20. 11:32

"Minden örökös rossz, gonosz, aki nem tartja meg elhunyt rokona kutyáját?"

persze h nem. mint ahogy Panni írta, ha jó gazdit talál neki, akkor megtett érte mindent.

mi vagy másfél évig fizettünk egy fazonnak, h lakhasson nála a kutya. rendszeresen elitta a pénzt, úgyhogy a végén már a kutyát is nekünk kellett kajával ellátni.

szerencsére azóta megoldódott:)

9. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2010. szept. 20. 11:29

"Meg kell-e menteni altatás elől egy 9-10 éves daganatos vagy gazdáját elvesztő (annak halála miatt) kutyát? "

nem, nem. van, amikor altatni kell, mert az emberségesebb. mi várna szerencsétlenne? fájdalom és magány?....

2010. szept. 20. 11:28

még egy előítélet, amit az állatvédőink tapasztalnak:

ti ezért pénzt kaptok, ne nyavalyogjatok.

hibába publikálták több helyen, h ez önkéntes munka, ami sokszor saját zsebből megy, az általános vélekedés mégis ez...

7. Panni58 (válaszként erre: 5. - Anatita81)
2010. szept. 20. 11:04
Nem tudom, tudod-e, hogy a "kóbor" kutyákat ki lehet lőni, és meg is teszik... Ezért van az, hogy az erdős kirándulóhelyeken szigorúan pórázzal jártunk a kutyával, amíg meg nem tanulta, hogy nem bóklászik el a közelünkből. Volt már olyan, hogy a gazda szeme láttára lőtték le a kutyáját, mert az előrerohant, őt meg nem látták... Azt hitték, kóbor állat...
2010. szept. 20. 11:00

nálunk (a faluban) konkrétan az a vélemény, h az állatvédők vénlányok, akiknek nincs jobb dolguk, és gyerek helyett kutyáznak. ez az egyik durva általánosítás.

a másiK: HA valami gond van a kutyámmal, mondjuk hatot kölykezett, mert b*sztam elvinni ivartalanítani, ÁLLATVÉDŐ dolga, h ellássa és gazdát találjon nekik, végül is ezért van, nem?

közkeletű tévképzet. nem tudom, mennyire általános.

5. Anatita81 (válaszként erre: 2. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 10:58

Szia, köszönöm!


Ez tényleg borzasztó. :(

Vajon belegondolt, hogy az ő kutyája is elveszhet és gondolhatják róla, hogy gazdátlan?

4. Panni58 (válaszként erre: 2. - D62762eb79)
2010. szept. 20. 10:57
Nem csak megszállottság kell! Rengeteg idő és pénz is!
2010. szept. 20. 10:56

Hú, ez így nagyon összetett!

Nagyon sok témát felvetettél! És mindegyik nagyon bonyolult...

Csak az utolsóhoz: nem biztos, hogy gonoszságból nem fogadja be az örökös az elhunyt állatát, lehet, hogy a körülményei vagy az életvitele nem engedi azt meg. A lényeg: gondoskodjon arról, hogy az állat megfelelő helyre, megfelelő körülmények közé kerüljön.

2. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2010. szept. 20. 10:52

szia! jó téma.

nekem most egy szélsőséges vélemény jut eszembe, ami azért bánt, mert nem egy buta embertől származik, és neki magának is vannak állatai.

neki az a véleménye, h a gazdátlan kutyákat el kell altatni, és minden állatvédő, akivel eddig találkozott, kicsit eszement volt.

valamiféle igaza van, az állatvédelemhez kell egy biz. megszállottság...de a gondolatánakk másik része elborzaszt. és tök komolyan gondolta:(

2010. szept. 20. 10:32

Nagyon kíváncsi vagyok a rólu(n)k kialakult képre, hogy mi jut el a nagy többséghez!


Szóval kérlek Titeket, írjátok le, mit gondoltok a mai magyar állatvédők tevékenységéről!


Tudjátok például,

hogy rengeteg altatásra ítélt kutya-cica az ország másik végében talál gazdára és hogy ilyenkor a szállításukat is megoldják?

hogy sok-sok állatot külföldre adnak örökbe?

hogy előfordul, hogy csak lakásba tartás esetén adnak gazdához rövid szőrű, de nagy vagy óriás testű kutyát?

a menhelyeken is ki kell fizetni az oltások, chip és az ivartalanítás költségeit?


Aztán itt vannak a még őket is megosztó kérdések (a teljesség igénye nélkül):


Kell-e ivartalanítani egy utolsó idős vemhes szukát?

Meg kell-e menteni altatás elől egy 9-10 éves daganatos vagy gazdáját elvesztő (annak halála miatt) kutyát?

Minden örökös rossz, gonosz, aki nem tartja meg elhunyt rokona kutyáját?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook